reklama

Rám

prosim o radu, chci si poridit kolo na nekolikadenni tury, (hlavne mimo CR)a vsude ctu o ocel.ramu.Da se jeste dnes nekde poridit oc.ram na vice jak 100kg vahy a k tomu ke dvou metrum vysky?Alespon velikost 22?Hlavne kvalita, spolehlivost...Nebo jake cele kolo doporucite, na jaky ram se da 100% spolehnout i pri me vaze+vybave..Nebo si radeji koupit motorku:-)Diky t.

[ Zpět ]
Datum: 03.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (tony ([email protected]))
  • Re: ram

         

    Ocelovym rámem se trápit nemusíš. Na rámech ze slitin hliníku se jezděj maratony, sjezdy i cesty kolem světa. A vydržej to. Ocel je pružnější a dnes dražší.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ram

         

    Na každý rám se dá spolehnout, když jej správně používáš a neabsolvuješ nějaký karambol, který by s rámem "hnul". Jde spíš o to vybrat si typ kola na cykloturistiku - s tím by ti měl každý prodejce poradit, protože každý výrobce dělá modelové řady pro rozličné použití.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ram

         

    Na zadny seriove vyrabeny ram se neda 100% spolehat po neomezene dlouhou dobu, a to ani kdyz se k nemu chovas slusne a vubec nebouras - to je alespon moje smutna zkusenost. Casem a pouzivanim se opotrebi a unavi uplne vsechno – dural stejne jako ocel. Duralu na to bude stacit jenom ten cas (alespon ucene hlavy to tvrdi), na zeleze budes muset trochu jezdit aby ti ruplo. Taky jsem si myslel ze mi ocel vydrzi vecne – ale od te doby co se pode mnou slozily uz 2 ramy na zeleze (vlidne zachazeni, zadne karamboly, ale naklad + ja cca 130kg po cestach necestach) je mozny defekt ramu to ceho se na cestach nejvic bojim. Pokud je ale ram novy (a ma alespon 3kg vahy:-))), tak by se snad melo nechat dat nejakou dobu na nej spolehnout, alespon par prvnich let – zalezi jak moc, kde, jak a s jak velkym nakladem ho planujes pouzivat.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2006
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ram

           

      dekuji za uzitecne rady!to cyklo.poustavnik: mas nejaky tip kde mi vyrobi ram na zakazku?Pripadne jak to resis ty? Jsme asi stejni tezkotonaznici...Ahoj t.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tony)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ram

             

        No tech 130kg je ale i s kolem, ja sam zadny velky cvalik nejsem – kdyz nekam vyrazim tak obvykle mivam kolem 65, po navratu pak vetsinou necelych 60:-)) Problem je, ze dneska na poctivy ram co ma aspon ty 3 kila uz nenarazis:- ((( Snad jen ty nejlevnejsi hypermaketove imitace jsou jeste, alespon pokud jde o ram, nesizene. Kdyby se dalo spolehnout na to ze jsou ty trubky dobre a kvalitne svarene, pak je to podle me ram co by mohl neco vydrzet. Jinak predchozi zelezo mi ruplo v lete 2003, takze marna snaha koupit nove kolo CrMo s alespon Aliviem. Tak jsem si rekl ze otestuju ten dural - co vydrzi – kdyz uz se dneska vsechno stavi na hliniku. Tuhle zkusenost za me totiz nikdo jiny neudela:- (((, Nikde daleko ted zrovna nejezdim – jenom civilizovana Evropa – a vyrobce se zaprisahnul ze kdyz mi do 4 let ram rupne (zelezo odeslo po 6 letech a 70.000km), posle i postou gratis novy - tak cekam kdy to rupne. Zatim drzi (cca 25.000km), ale duveru k nemu nemam absolutne zadnou. Az odejde, a je to jen otazka casu kdy prdne, jdu zase do zeleza. Na bezne popojizdeni po Cechach je mozna dural postacujici, ale kdyz na kolo nalozis 50kg a vyrazis na delsi dobu do sveta, chce to poctivou ocel.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ram

         

    Najít se dá, stačí hledat. Potíž je, že přávě ocelová Hi-Ten kola patří k těm nejlevnějším na trhu a proto kolikrát osazením patří vážně do šrotu. Výhodou ale je, že kolikrát tito prodejci mohou mít kontakt na výrobce, leckdy i tuzemského a pak už se dá dohodnout takřka cokoliv.

    Třeba:
    http://www.veloservis.com/index.php?pID=10

    [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ram

         

    Já mám chromolybdenový rám FORT asi 8 let a ztím při mých 2 m a 120 kg bez problémů. Dělali mi ho tenkrát na zakázku, nevím jak je to teď. Jinak ocelové rámy u nás dělá tuším SFINX.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2006
    Autor: papaon
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

224 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024