reklama

"Hučení" ložiska v náboji

A aby těm mým jobovkám nebyl konec - rovněž zjištěno včera - když zvednu přední kolo u meridy a zatočím jím, tak to v náboji hučí, prostě je to hlasité, úplně je cítit, jak se tam to ložisko odvaluje. Nikdy se mi to ještě nestalo, a tak se ptám: dá se to zachránit vyčištěním a promazáním? Nebo když už to je takhle načatý, tak je nutná výměna? A co všechno event. vyměnit - do celého náboje se mi nechce, protože jsem v určitém časovém presu, sám to nevycentruju a v servisu teď mají poměrně dlouhé termíny. Děkuji za odpovědi.

[ Zpět ]
Datum: 02.06.2006
Autor: Airline
  • Re: "Hučení" ložiska v náboji

         

    Ai tak tady ti určitě nezbude nic jiného než to prostě rozebrat a promáznout a jestli se s tím enchceš mazat tak komplet vyměnit. Ale to je také docela fuška...
    No, vidím, že do novopacka máš co dělat :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Hučení" ložiska v náboji

         

    Nevím co tam máš za ložiska, ale pokud klasický cyklo s konusy, tak je velmi pravděpodobné že ty konusy jsou vydrolený. POkud se to hodně promaže vazelínou, tak se dá ještě chvíli vydržet, ale jinak bude potřeba konusy vyměnit (pokud se dají sehnat). Nebo koupit novou nábu a vyměnit jen ložiska.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2006
    Autor: Dan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Hučení" ložiska v náboji

           

      Jasně, v prvním kole zkontroluj konusy, jestli jsou vydrolený málo, tak žádná tragédie, akorát to potom trochu drhne. Nemáš je moc utažený? Pochybuju, že by vada byla v náboji, o tom jsem ještě neslyšel.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "Hučení" ložiska v náboji

             

        Jen zůstala otázka: Dají se ty konusy někde koupit? Třeba na SHIMANO ULTEGRA?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: "Hučení" ložiska v náboji

               

          Ultegru jsem nikdy nekupoval, ale od acery výš jsou v cykloprodejnách běžně (nebo aspoň před třemi roky byly). Měl by je mít každej prodejce Shimana.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.06.2006
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: "Hučení" ložiska v náboji

                 

            Tak to je dobrá zpráva, díky za info.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: "Hučení" ložiska v náboji

                   

              To jsem rád, myslel jsem, že si někdo dělá prču. :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 06.06.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (aberrnathy)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: "Hučení" ložiska v náboji

                     

                nene neboj. Tohle téma se k tomu nehodilo :-)))
                Néé skutečně mně to zajímá, mam někde starou nábu SH600 s vydrolenejma konusama a je mi líto jí vyhodit.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.06.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Hučení" ložiska v náboji

         

    Pokud byly kuličky ve věnečkách, může být pokřivený nebo nalomený věneček a o něco tam dřít.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2006
    Autor: Sector
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Hučení" ložiska v náboji

         

    Hoj Airline,asi ti nezbyde než to rozebrat a okouknout to tam a nebo jet na Našem kvalitním stroji :-))))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2006
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Hučení" ložiska v náboji

         

    Není to nic složitého :) , stáhneš 9ti kolečko , povolíš a sundáš matice konusu , pak vyndáš kuličky které jsou uloženy v náboji (bacha nepostrácet) !!! a aci se ti tam nějak dostal písek a další sajgon. Vše vyčistíš, dáš novou vazelínu a sestavíš . pokud To bude hučet i po vyčištění , tak můžou být ložiska ořechu už v pr...i.
    Ořech náby stojí stejně jako celá nába !
    Takže bych raději koupil celou nábu a nechal si znovu vypléct kolo :(
    Tom

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2006
    Autor: HOLZBY-ML
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Hučení" ložiska v náboji

           

      aha . sorráč ono to bylo přední ,ale to jedno , jen nemusíš stahovat to 9ti kolo :)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2006
      Autor: HOLZBY-ML
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

376 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024