reklama

cyklodovolená pro lenochy:)

Ahoj,jsem tu poprvé a tak nevím,jestli tu už tohle téma není,ale rádi bychom s přítelem vyrazili na kola buď do Německa,nebo Rakouska(ev.Itálie) a to v září.Problém je,že ani jednu z těch zemí neznáme a neumíme německy ani italsky(jen anglicky a španělsky)a na dovču s cestovkou se necítíme,jsme asi líní,protože se nám těch průměrných 70km denně zdá moc,chceme si jezdit po svém a užít si krajinu a okolí a nejen šlapat jak šílení.Máte někdo nějakou zkušenost?Díky!

[ Zpět ]
Datum: 30.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (lištička)
  • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

         

    Není nic jednoduššího než vyhledat cestovku, která dělá zájezdy s ubytováním v jednom místě a pak už volba zůstava jen na Tobě, kam a kde, se ten který den na kole vydáš. Druhá věc je, že tato možnost se obvykle naskytá v lokalitách, kde se můžeš vyřádit v kopcích v okolí, takže dostaneš zabrat i když ujedeš třeba jen 25 km za den. Ale zkus, možná najdeš i něco rovinatějšího.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2006
    Autor: Krtek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

         

    Pokud nepojedeš s cestovkou, pak si zajisti privátní ubytování na jednom místě a každý den je jen na tobě. Ale i s cestovkou není problém, Krtek to popsal naprosto přesně - hvězdicové zájezdy, kdy je jen na tobě, kam dojedeš a kdy se vrátíš. Ale Rakousko nebo Itálie, to je o kopcích, pokud nechceš jezdit po Vídni. Jinak vítej u nás! :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

         

    zkušenost nemám,ale jsou cestovky,co tě dovezou na alpský kopec,a potom si jenom tak sjíždíš mezi velikánáma,vidíš hodně,a moc se nenašlapeš.
    Opravdu vynikající pro lenochy.Jen najít toho pravýho lenocha.!!!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2006
    Autor: Tatanka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

           

      Tak tohle jsem jednou jedné cestovce taky "sežrala". Stejný slib, prý pro výkonnost 1 ve stupnici 1-5, tak jsem to brala, vždyť o co jde, když pojedu pořád z kopce. Z kopce to bylo, ale jen chvilku, pak táhle nahoru, kousek dolů, táhle nahoru, 35 st.C nad nulou, 85 km nikoliv mezi, ale po velikánech, nádherné Tyrolské Alpy. Večer mě sundali z kola, nemohla jsem se posadit ani do trávy - nohy se neohýbaly a místo zadku naklepaný řízek. Letos jedu Holandsko! :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

             

        HOLANDSKO je nejlepší volba,tam kopeček nenajdeš !!!!
        Co se týká sjíždění Alp,....znám jenom z doslechu, a dosleši si to velmi chválili.A co by taky nadávali,že....

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2006
        Autor: Tatanka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

             

        Tam budeš mít zase vítr, to je pro cyklistu horší než kopce....
        ...ale my to Holandsko s tím TRIPEM jako ty chcem jet taky, ale až příští rok. Tak sem po návratu hoď nějaký postřehy, ať vím co nás čeká.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2006
        Autor: Ligi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

               

          Ligi, nezapomenu, i když jsi mě s tím větrem zrovna nepotěšil. Ale kopečků mám už dost, tak se větru moc nebojím - zrovna dnes 30 km po večeři se Švestkoněm na tandemu v samých krpálech. A pak že je cyklistika o radosti, vždyť jsem zase málem chcípla! :-))))

          [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

                 

            Kopce jsou kořením cyklistiky!!!Bez nich je to nuda a člověk si ani nemá na co zanadávat,když už nemůže .-)))))

            [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2006
            Autor: Hnuso
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

                   

              Ono je kopec a kopec. Já mám dvě oblíbené varianty:

              1) Dostatečně mírné a dlouhé stoupání, kde se dá v klidu držet mezi 10 a 15 kmh za stejné zátěže, jakou má člověk na rovině při cca. 25 kmh a postupně se nabere slušné převýšení. A pak pořádný sešup dolů, třeba lesem nebo korytem potoka.

              2) Prudké, brutální stoupání, kde to člověk dře na doraz, potom stejně seskočí a zbytek raději vyběhne s kolem na rameni. A poté mírné klesání, třeba se zatáčkami, kde se to dá bez námahy klohnit přes 30kmh a člověk si krásně odpočine a užije si vánku a rychlosti.

              Ale takové ty klasické "boule" na silnici, kdy je to pořád nahoru a dolů, a to ještě pod úhlem kde z kopce brzdí a do kopce se sotva plazí, tak to je fakt hnus. Odjet se musí, ale radost fakt jen z toho, že se to odjelo.
              Prostě není kopec jako kopec ;o))

              [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

                     

                Máš pravdu,ale představ si jezdit jenom po rovině Fůůůůůůjjj :-)))) To by ani lenochy nebavilo.My jsme se s kamarádem schodly že nás cyklistika nejvíc baví v těch kopcích co na ně nejvíc nadáváme.Asi jsme divný :-))) Bez nich to fakt není ono.

                [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2006
                Autor: Hnuso
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

                       

                  Přesně tak, rovinky jsou snad nejhorší věc co může být. Člověk šlape jak trotl celý den a nemůže si ani na chvíli odpočinout... Zlatý zvlněný terén, občas se sice musí do kopce šlápnout do pedálů, ale pak se také nějakou chvilku vezeme dolů...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 31.05.2006
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

           

      Jo taky jsme jeli s cestovkou Z vrcholkú dolomit až k jezeru Grada. Na kopec tě vyvezou a dolů jedeš to je fakt. jenomže v horách tak jako tak něco nastoupáš (někdy jsem si říkala broboha co tady dělám, ale zas ty vzpomínky jsou fantastické) ikdyž celkově př. trasa je Z 2000m do 350m. Prostě kopcum se v horách nevyhneš. Ale třeba taková jízda kolem Drávy je v pohodě. Jeli jsme ji od Misuriny do Vilachu a pohoda.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

         

    Jeďte do Holandska - tam se dá i těch 70 km denně zvládnout bez prblémů :o)))

    Ale vážně - není čeho se obávat, v obou zemích najdete dostatek rovinek i kopečků podle libosti. Stačí se trošku kouknout do mapy, kde je Bodamské jezero a kde Alpy.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklodovolená pro lenochy:)

         

    A co třeba Pobaltské republiky? Litva, Lotyšsko a Estonsko. Je tam moc pěkně a krajina rovinatá. Nejvyšší hora celého Pobaltí má asi 318 metrů :-))) My jsme tam byli před pár lety na těžko a hodně jsme potkávali skupinky na těžko jedoucích (podle vybavení spíše zahraničních) cykloturistů ve věku tak 50 a výš..... Navíc se díky pozdě zapadajícímu slunci dá jezdit i do 22 - 23 ti hodin, takže dát denně 120 km není problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024