reklama

kompatibilita

chci přestrojit kolo. jsem na něj lump a tak ho vždycky utahám až do roztrhání (v tomto případě řetězu). narazil jsem však na problém. obešel jsem většinu obchdů v našem městě a dostalo se mi značně rozdílných informací týkajících se kompatibility jednotlivých komponentů. nedokážu z odpovědí určit zda se jedná o snahu prodat za každou cenu, nebo zda jde o skutečně podstatné rozdíly. Takže: KDO PROSÍM VÍTE NĚCO O KOMBINOVATELNOSTI PŘEVODNÍKŮ, KAZET A ŘETĚZŮ S OZNAČENÍM "IG" A "HG" EVENTUELNĚ SRAMu?

[ Zpět ]
Datum: 17.09.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
  • Re: kompatibilita

IG má jiné tvarování ozubení a řetězu. Lépe řadí (i v plném záběru), ale rychleji se opotřebovává. Kombinování proto nemá smysl.
    Toto mi vyplynulo z toho, co jsem kde pochytil.
    Bohužel, každý říká něco jiného a prodavači v tom dělají zmatky.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vojta)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

V podstatě můžeš důvěřovat tomu,co napsal Horal Fanda.Jen něco přidám.U řetězu musíš brát v potaz jeho šířku,zda je na 7/8 nebo na 9ku.Značku můžeš volit jakou se ti zamane,Sram,Shimano,Campa,Konex,Rolhof atd.Funguje všechno.Plackám na klikách je také jedno,jaké zvolíš,když máš dobře seřízeno,mohou být prosty jakékoli profilace.Nejlepší jsou Middleburn,Race-Face,ale bohatě postačí levnější český Gebhardt.Shimano tě vyjde draho a za ty peníze nic moc.Pastorky:také je buřt co tam dáš,v terénu a v bahně rozdrtíš všechno,Sram sedmičkové řady nebo Shimano HG 70,postačí bohatě,navíc při devastaci tohokterého pastorku jej za stovku vyměníš a jedeš dál.Musíš si dát ovšem pozor na řazení a šaltry.Shimano se Sramem ne vždy spolupracují.některé typy Sramu jsou kompaktibilní se Shimanem.To je o de mne zatím vše.

[ Zpět ]
      Datum: 20.09.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomáš)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Co se týče řazení v záběru, tak to je stejné u IG i HG řetězu. Jinak rozdělení je takovéto:
    IG - uzký řetěz
    HG - super źký řetěz
    Rozdíl je v tom, že IG řetězy se většinou používají na 7/8 kolečko a HG řetězy na 9 kolečko (ale třeba HG 90 od Shimana je na 8 kolečko).
    SRAM má značení od PC 48 do PC 68 pro 7/8 kolečko a PC 59 až PC 99 pro devítikolečko. Tzn. že od Sramu můžeš dávat na 9 kolečko řetězy končící devítkou nebo HG od Shimana (HG 53, 73, 93). Kazety můžeš zaměňovat libovolně, rozdíl je jen pokud bys přešel z 8mi kolečka na 9 kolečko, potom bys musel dát užší řetěz.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda (cervinfr@volny.xx))

A jakej je rozdíl mezi HG 53,73,93? Díky...

[ Zpět ]
      Datum: 21.09.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)

Rozdíl je pouze v lepším materiálu a v povrchové úpravě. Podle toho se liší i cena. Např. HG 93 je skoro 3x dražší než HG 53, ale neznamená to, že by vydržel také 3x více kilometrů. V poměru cena výkon vycházejí lépe řetězy SRAM. Podívej se na www.bike-forum.cz, tam se toho o řetězech napsalo spousta.

[ Zpět ]
        Datum: 28.09.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda (cervinfr@volny.xx))

Na stránkách Shimana v FAQ jsou tři příspěvky.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vojta)

Záleží pouze na tom jestli je to na 8, nebo n a9-ti kolečko. Můžeš použít i řetěz určení ny 9-ti kolečko na 8-mi kolečko, ale opčně to nejde. Používal bych, ale dopořučený. Já kupuju jedině SRAM s rychlospojkou. Když chceš rozpojit řetěz a pořádně ho umýt, tak statčí rozpojit, žádný nýtovač a tak¨.

[ Zpět ]
    Datum: 18.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (TOM491 (tom491@seznam.xx))
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

145 cyklistů (17 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017