reklama

kompatibilita

chci přestrojit kolo. jsem na něj lump a tak ho vždycky utahám až do roztrhání (v tomto případě řetězu). narazil jsem však na problém. obešel jsem většinu obchdů v našem městě a dostalo se mi značně rozdílných informací týkajících se kompatibility jednotlivých komponentů. nedokážu z odpovědí určit zda se jedná o snahu prodat za každou cenu, nebo zda jde o skutečně podstatné rozdíly. Takže: KDO PROSÍM VÍTE NĚCO O KOMBINOVATELNOSTI PŘEVODNÍKŮ, KAZET A ŘETĚZŮ S OZNAČENÍM "IG" A "HG" EVENTUELNĚ SRAMu?

[ Zpět ]
Datum: 17.09.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
  • Re: kompatibilita

         

    IG má jiné tvarování ozubení a řetězu. Lépe řadí (i v plném záběru), ale rychleji se opotřebovává. Kombinování proto nemá smysl.
    Toto mi vyplynulo z toho, co jsem kde pochytil.
    Bohužel, každý říká něco jiného a prodavači v tom dělají zmatky.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vojta)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kompatibilita

           

      V podstatě můžeš důvěřovat tomu,co napsal Horal Fanda.Jen něco přidám.U řetězu musíš brát v potaz jeho šířku,zda je na 7/8 nebo na 9ku.Značku můžeš volit jakou se ti zamane,Sram,Shimano,Campa,Konex,Rolhof atd.Funguje všechno.Plackám na klikách je také jedno,jaké zvolíš,když máš dobře seřízeno,mohou být prosty jakékoli profilace.Nejlepší jsou Middleburn,Race-Face,ale bohatě postačí levnější český Gebhardt.Shimano tě vyjde draho a za ty peníze nic moc.Pastorky:také je buřt co tam dáš,v terénu a v bahně rozdrtíš všechno,Sram sedmičkové řady nebo Shimano HG 70,postačí bohatě,navíc při devastaci tohokterého pastorku jej za stovku vyměníš a jedeš dál.Musíš si dát ovšem pozor na řazení a šaltry.Shimano se Sramem ne vždy spolupracují.některé typy Sramu jsou kompaktibilní se Shimanem.To je o de mne zatím vše.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomáš)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kompatibilita

         

    Co se týče řazení v záběru, tak to je stejné u IG i HG řetězu. Jinak rozdělení je takovéto:
    IG - uzký řetěz
    HG - super źký řetěz
    Rozdíl je v tom, že IG řetězy se většinou používají na 7/8 kolečko a HG řetězy na 9 kolečko (ale třeba HG 90 od Shimana je na 8 kolečko).
    SRAM má značení od PC 48 do PC 68 pro 7/8 kolečko a PC 59 až PC 99 pro devítikolečko. Tzn. že od Sramu můžeš dávat na 9 kolečko řetězy končící devítkou nebo HG od Shimana (HG 53, 73, 93). Kazety můžeš zaměňovat libovolně, rozdíl je jen pokud bys přešel z 8mi kolečka na 9 kolečko, potom bys musel dát užší řetěz.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kompatibilita

           

      A jakej je rozdíl mezi HG 53,73,93? Díky...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kompatibilita

             

        Rozdíl je pouze v lepším materiálu a v povrchové úpravě. Podle toho se liší i cena. Např. HG 93 je skoro 3x dražší než HG 53, ale neznamená to, že by vydržel také 3x více kilometrů. V poměru cena výkon vycházejí lépe řetězy SRAM. Podívej se na www.bike-forum.cz, tam se toho o řetězech napsalo spousta.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.09.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kompatibilita

         

    Na stránkách Shimana v FAQ jsou tři příspěvky.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vojta)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kompatibilita

         

    Záleží pouze na tom jestli je to na 8, nebo n a9-ti kolečko. Můžeš použít i řetěz určení ny 9-ti kolečko na 8-mi kolečko, ale opčně to nejde. Používal bych, ale dopořučený. Já kupuju jedině SRAM s rychlospojkou. Když chceš rozpojit řetěz a pořádně ho umýt, tak statčí rozpojit, žádný nýtovač a tak¨.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (TOM491 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

191 cyklistů (2 přihlášení)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023