reklama

Apache Matto x Apache Matto disc

Ahoj,

prosím o radu. Rozhodla jsem se pro kolo Apache Matto, ale: mám možnost vybrat mezi verzi s mechanickymi kotoucovymi brzdami nebo klasickymi V-brakes, a to s rozdilem cca 300 Kc. Vsichni mi rikaji, ze kotoucovky jsou obecne lepsi reseni, ale presto jsem se rozhodla, ze to jeste proberu s Vami:) Problem je v tom, ze moje technicke schopnosti jsou na nule - a tak bych si nerada nabehla - otazka zni: jsou pro me tyhle kotoucovky opravdu lepsi? Jezdim spis o vikendech, hlavne po Praze a okoli, v suchem pocasi. Nebude to zbytecna zatez? Vyuziju to? Zmeni se nejak jizdni vlastnosti? Neskoncim za par jizd v servisu, protoze se jedna o nejake zakladni levne reseni, ktere se pri nejblizsi prilezitosti rozsype?

Zakladni popisy obou kol jsou treba tady:
http://www.bike-eshop.cz/crossova-kola-apache...
http://www.bike-eshop.cz/crossova-kola-apache...

Diky moc,
Vera

[ Zpět ]
Datum: 30.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Vera)
  • Re: Apache Matto x Apache Matto disc

         

    Domnívám se, že to je jedno - ta kotoučová brzda je jen na předku, je to Shimano deore, takže značková, zátěž to žádná není. Pro to využití, jak popisuješ, bych se rozhodnul tak, že bych vzal to kolo, které se mi víc líbí - ty brzdy vycházejí plus mínus nastejno.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Apache Matto x Apache Matto disc

         

    Apache Matto mám, je to výborné kolo. Já bych byl pro Véčka, účinek mechanických kotoučovek není zas tak odlišný (zvlášť jestli jsou pouze na předním kole), hmotnost je větší. V této cenové kategorii a pro popisované použití nevidím žádný efekt. Když už, tak hydraulické kotoučovky.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rigby)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Apache Matto x Apache Matto disc

         

    Ahoj Věro !
    Musím tak nějak souhlasit s oběma posty, co se zde zatím objevily. Na jednu stranu rozdíl ve váze je minimální, alespoň procentuelně u kola z 6061 určitě. Kotouč na předku je super, většinu času tam máš stejně vetší potřebu brzdného účinku.
    Moje zkušenost je taková, že v-čka jsou naprosto super, když potřebuješ tak to prostě zahamtneš a brzdí. Na druhou stranu počítej s tím, že obložení na předním měníš jednou za cca. 150-400 km, dle stylu jízdy, na zadku je to tak 250-600 km. U kotoučů to vydrží rozhodně déle.
    Na druhou stranu, když už kotouče, tak raději hydraulika. Mechanické nepřinesou kromě delší životnosti obložení jinou výhodu a mnohdy jsou méně účinné než v-brake.

    Nevím jak moc lidí se tady se mnou shodne, sám jsem si nechával spíš radit, ale být na tvém místě, tak buďto nechám v-brake, a nebo investuji pár kaček navíc a dám alespoň na předek hydra kotouč.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Apache Matto x Apache Matto disc

           

      Celkem souhlas...
      Jen se mi teda nezdá měnit špalky po 150-400km, vlastně ani těch 600 mi připadá dost málo. Já na starém kole než mi ho ukradli, najel skoro 1800km a špalky nebyly ani na polovině své životnosti. A byly to obyč nějaké původní Tektro.

      Samozřejmě ale záleží kolik dotyčná váží, jak brzdí a v jakém terénu bude jezdit. Jestli bude vymetat i bahno apod., tak špalky pak budou mizet skoro před očima...

      Ohledně těch hydraulik. Z obrázku to není vidět, ale nezapoměň, že většina výrobců na taková kola dává řadicí páčky v kompletu s brzdovými. Takže další položkou bude minimálně výměna řadicích páček za samostané... A v servisu to většinou vezmou i s výměnou lanek... Takže další nějaká koruna navíc + seřízení řazení apod.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Apache Matto x Apache Matto disc

             

        Máš pravdu, ve všem položkách. Jezdím dost ostře, takže mě to obložení na véčkách mizí doslova před očima. A na ten páčkový komplet jsem úplně zapoměl. Takže závěr asi bude, že pokud je to na pohodové svezení, tak určitě stačí véčka.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Apache Matto x Apache Matto disc

               

          Dekuju vsem za nazor, moc jste mi pomohli. Pujdu do vecek:)
          Vera

          [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vera)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024