reklama

výměna řazení

Ahoj, poradíte mi, jaký typ řazení koupit? Mám horské kolo se 7-mi kolečkem a přestalo mi fungovat řazení. Nemám sice chuť do toho investovat více než tisícovku, ale zase nechci koupit něco nekvalitního. Koukal jsem po webech, ale nedokážu nic vybrat (navíc jsem našel jenom na 8-mi kolečka, ale to by snad mělo taky fungovat, ne?). Díky.

[ Zpět ]
Datum: 29.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel.P ([email protected]))
  • Re: výměna řazení

         

    Jedna krajní poloha (1 nebo 8) zůstane "mrtvá", ale řadit to bude.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: výměna řazení

           

      řadit to nebude,nebo spíš blbě.7mi kolo má jiný mezikroužky než 8mi kolo.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jarda62)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: výměna řazení

             

        Nevím jaký má mezikroužky 7mi a 8mi kolo, ale můžu Tě ujistit, že 8mi páčky Alivio mi spolehlivě víc než rok řadily na 7mi kole Acera. Možná bys to měl nejdříve vyzkoušet, než začneš dávat zaručené informace.
        Samozřejmě platí to s tou jednou mrtvou polohou ...

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2006
        Autor: sparrow
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: výměna řazení

         

    Neblázni,7mičky se dělají dál.Záleží co tam máš.Buď kup Revo shift.cena za pár je do 300Kč a k tomu dáš brzdové páky-duralové cca120Kč a více.Nebo Rapidfire-klasická dvojpáčka Shimano vč.brzdové páky-za pár cca700kč.Nepíšeš,co máš za brzdy-jestli "V"nebo ještě cantilever.Nesmíš koupit páky "canti" a na kole mít "véčka".Je jiný krok brzd.páky.Obráceně lze.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: výměna řazení

           

      To by me zajimalo to s tema brzdama. Takze kdyz mam cantilever paky spojene s razenim rapidfire, muzu celisti vymenit za vecka? Zatim me vsichni od toho zrazovali ! Bylo by to ale prima kdyby to tak chodilo. Nechce se mi menit pul kola...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2006
      Autor: koko
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: výměna řazení

             

        Merida to popisuje úplně jasně, páky canti nejdou dohromady s V čelistmi. Canti čelisti s V pákami ano.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: výměna řazení

               

          Jo mas pravdu, poplet jsem to

          [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2006
          Autor: koko
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: výměna řazení

             

        Mám zkušenost s výměnou brzd cantilever za Véčka. Měnil jsem to na dvou dětských kolech - 20" a 24"(Author Mirage) a na tchánově Authorovi (Alivio). Páčky, přestože mě před tím varovali, zůstaly původní a funguje to na všech kolech bez problémů, holky teď ubrzděj i pětikilometrový klesání.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2006
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: výměna řazení

               

          Protože některý páky jsou dělaný spíš jako na "V" i když k nim výrobce dal "canti".

          [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: výměna řazení

                 

            Tahle otazka me taky zajima, muzete to nekdo lip rozpitvat, proc se nema pouzivat kombinace pak canti a V brzd?
            Ja to tak na kole mam, na vymenu pak zatim nebyly volny prasule, tak jezdim tak. Dedukuju ze paky na canti, maji kratsi chod lanka, takze na maximalni draze paky, se celisti brzdy sevrou min... ??? A paky na Vcka pri maximalni draze paky pohnou s celitma na delsi drahu??? Jestli si to myslim spravne, tak canti paky maji s veckovyma brzdama vetsi paku a tim ucinnost, ale je potreba mit absolutne presne vycentrovany rafky, aby to brzdilo, musim mit mezeru mezi rafkem a spalkem brzdy minimalni. Chapu to spravne? To bude s V pakama min brzdit? To radsi nechcu a zustanu u kombinace co mam, nebo kotouce....

            [ Zpět ]
            Datum: 30.05.2006
            Autor: Stana
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: výměna řazení

                   

              Sakris... to jsem to napsal pekne kostrbate... :-D snad z toho jde pochopit co tim "basnik" myslel...

              [ Zpět ]
              Datum: 30.05.2006
              Autor: Stana
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: výměna řazení

                     

                Hele ,pokud by jsi měl fakt páky starší,určené pouze pro cantilevery,tak je veliký problém vůbec nastavit vůli mezi ráfkem a brzdovým špalíkem a zároveň chtít aby jsi zabrzdil-páka jde obvykle už na řídítko.Když to přitáhneš-škrtají špalíky.A ta páka je větší,tudíž docela véčka pruží,prohýbáš je.Je to případ hlavně starších typů Rapid fire a Ez fire.Manuál výrobce praví jasně NELZE kombinovat.Ale jsme v Čechách a co čech to mechanik,takže i teď mi bude spousta lidí tvrdit,že to mají a že to jde.Je to jejich věc.Obráceně lze,u "V" pák se zkrátí chod na CANTILEVERECH,někdy je ale trochu problém v ovládací síle-méně kvalitní canti máš co ubrzdit.A někdy z toho zase vylezou slušný jedovky.Je to fakt různý.Ale zpět.Některé páky mají ale úchyt lanka tak nějak mezi a i na takové páky se dají celkem slušně "véčka napasovat".Nejhorší jsou fakt stará Shimana ve stylu "DOG LEG"(psí noha)-ofic. označení z té doby.To jsou ty lomené,dlouhé páčky,s těmi to je fakt o hubu.A pak i když se to podaří jakž takž rozchodit-i malé opotřebení špalíku vyžaduje neustálé seřizování-je to prostě hned u řídítka.Nevím tedy o co komu jde-pokud nemá dvojpáčku,tak dneska koupí slušný páčky za 120Kč a když jen trochu přidá tak o 100% lepší.No a celý řazení třeba Acera stojí tuším okolo 700Kč.To není tak moc za jistotu,ne?

                [ Zpět ]
                Datum: 30.05.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: výměna řazení

                       

                  Stejne su z teho porad jelen... pro jistotu jsem paku skocil vyfotit : http://album.volny.cz/stancek30/browse.php...
                  Je to tak 10 let stara paka. Potreboval bych stejne nejakou, ktera by byla jinak tvarovana, tak aby paka, byla posunuta vic doprostred, aby mi to slo lip do ruky, objimku vic posunout kvuli OS riditkum, zamykani vidle a objimce razeni vic posunout nemuzu. Kdyz se podivas treba na LX paky, ktery bych videl jako nahradu za ty moje, tak ty jsou tvarovany tak ze objimka bude na stejnym miste, ale samotna paka bude vic ve stredu riditek. Porad me ale vrta hlavou, ze ty novy paky budou mit mensi paku, tak ze to bude min brzdit.
                  Je to presne jak pises, musim mit spalik tesne u rafku a obcas dotahnout lanko a ty psi nohy jsem taky mel kdysi a nebrzdily poradne nikdy :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 30.05.2006
                  Autor: Stana
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: výměna řazení

                         

                    Tak tohle vypadá přesně na ten případ,kdy je díra vrtaná dost v kraji a trochu ty "véčka" chodí,ale pochopitelně ne na 100%.Ale to bych musel vidět i tu díru.Na každý pád to máš jednoduché v tom,že vyměníš jen ty brzdové páky.Nevím,co máš za brzdy,ale pokud chceš krátké LX páky,jsou navržené k brzdám LX s paralelogramem,kde se předpokládá vyšší účinnost,tedy jsou kratší,ale lze je použít i na normální typy "V" brzd.Mají totiž lanko uchycené až na konci páčky,těsně před ohybem(ne jako běžné páky),takže jsou asi stejně účinné a navíc mají na výběr 3 polohy nastavení imbusem na páce,kde se ještě nastavuje "ostrost" brzdy,je tam excentr a ten dle nastavení zajištuje nástup účinku brzdy.Tak bych se toho nebál,je třeba jen vyzkoušet,jak na ty kratší páky dostaneš.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 30.05.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: výměna řazení

                           

                      Celisti mam asi deore, nebo nizsi, presne nevim, neni na nich nic napsany a mam je uz delsi dobu. Ty LX paky jsem si vybral prave proto ze jdou nastavovat , ze kdyz to bude slaby ze je jeste moznost jim "pridat" Dosahnout bych na ne mel... doufam.... Kdyz V celisti nebudou LX pakam stacit, tak prijdou na radu i ty , stejne ale v nich moc rozdil byt nemuze, spis jeste spalky, ale postupne, kolo je jen jeden z konicku a vsechno tak zere prachy...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 30.05.2006
                      Autor: Stana
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Brzdy - vyreseno :-)

                           

                      Tak jsem koupil V packy, sice ne ty LX, ale avid, moje obavy nebyly na miste, sice to ma asi mensi prepakovani, ale jdou krasne do ruky a maji zdvih akorat a brzdi to paradne :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 01.06.2006
                      Autor: Stana
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Brzdy - vyreseno :-)

                             

                        Jsem tě nechtěl ovlivňovat-já mám taky "V" Avid-SD-7,vč. páček s přestavením ovlád.síly a není problém.Jen origo špalky jsem vyměnil za BBB-tříbarevné a plná spokojenost.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 01.06.2006
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

291 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024