reklama

Ráfek - vada

Zdravím všechny a prosím o radu, koupil jsem si krosové kolo a po určité době jsem zaregistroval "klepavý" zvuk při brždění zadní brzdou. Po bližším prozkoumání jsem zjistil, že tento zvuk způsobují brzdové špalíky při přejezdu po spoji ráfku (jen na levé straně). Je i vidět, že okolí spoje (asi 3mm) se zabrušuje. Zdá se mi, že ráfek sice prasklý není, ale spoj nebyl vyroben přesně (jinak ráfek je dvouplášťový). Je fakt, že kolo brzdí, takže funkčnost je normální, ale dojem z nového kola za více jak 11 000Kč mi to trochu kazí. Myslíte, že tato závada sama nějak vymizí, nebo je to důvod k reklamaci (kterou bych mohl uplatnit zanedlouho při garanční prohlídce). Díky, Pavel

[ Zpět ]
Datum: 29.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (PavelH)
  • Re: Ráfek - vada

         

    Žádný strachy, zas takovej problém v tom není. Měl jsem totéž na ráfcích Remerx Stormy, ale brzdový špalky si to postupně uhladěj. Zvlášť dobře se ráfky zabrušujou při brždění za mokra, v dešti. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Tomsa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ráfek - vada

           

      Dle Pavlova popisu to ale nedělalo od začátku. Osobně bych nebyl natolik nezodpovědný, nemůžeš přece znát přesný rozsah a příčinu. Návštěvou servisu nic nezkazí, v nejhorším mu tam řeknou to co ty ;o)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ráfek - vada

           

      To samé se stalo mě. Ani po dvou letech a ujetí cca 8.000 km to nepřestalo a tak jsem koupil ráfek nový.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2006
      Autor: Biker65
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ráfek - vada

         

    Určitě bych zkusil reklamaci. Nevím co máš za ráfky, ale na cross kole za 11 kCZK bych nečekal žádný zázrak, a při vydutí ven by to musela být dost drsná "prda". Hádám, že by se ti v takovém případě ráfek spíš úplně provalil. Z tohoto hlediska bych hádal spíš výrobní vadu, nebo vadu materiálu.

    Tak jako tak, je to určitě riziko, i když to zrovna teď vypadá, že se jen zabrušuje, tak nevíš kdy se dostaneš do vypjaté situace a pokud je porušená pevnost stěny ráfku, tak by ses mohl dočkat nemilého překvapení. Například by se to pod tlakem brzdy při rázech od nerovnosti povrchu mohlo prolomit a brzda se seknout.

    Takže určitě zkus reklamaci co nejdříve a kdyby ti ji přeci jen neuznali (třeba by našli důkaz o mechanickém poškození, třeba jsi přeci jen nešťastně vzal nějakou nerovnost), tak si ho nech vyměnit. Riskovat nemá smysl.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ráfek - vada

         

    To je u rafku, ktere nemaji ofrezovane boky normalni. Na kole za 11kkc uz by teda ty obrousene rafky byt mohly - neni to nic extra draheho (treba nektere Remerxy). Pokud tam mas velkej zub tak bys to mohl zkusit nejak lehce obrousit rucne, jestli se na to citis.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ráfek - vada

           

      Taky bych vzal kousek jemného šmirglíčku a zkusil to přebrousit.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ráfek - vada

             

        To je bohužel "normální" i u ráfků s frézovaným bokem.Zejména proslulý je v tomto ohledu ALEX.Bývá bohužel v tomto spoji i užší,takže působí při brždění jako "ABS".Kolo pak nepříjemně cuká.Když je to jen otřep,stačí smirek,je-li to výše uvedená vada-REKLAMOVAT!Není až zase takový problém to přeplést.Pochopitelně ráfky nefrézované jsou na tom hůř,jak tady někdo psal-ale i frézované bohužel ne vždy vyhovují.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ráfek - vada

               

          Díky moc za odpovědi. Ano jinak je to přesně ráfek ALEX ACE-18. Otřep to rozhodně není, prostě to špatně lícuje (ikdyž je to jen asi o desetinku mm - po přejetí prstem skoro není nic cítit). Rozhodně se o tom u garanční prohlídky zmíním. Je fakt, že jsem to ihned nezaregistroval (asi po 3 jízdě), ale mechanické poškození z mé strany je vyloučeno, nejezdil jsem v žádném terénu, pouze po (docela slušných) silnicích.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (PavelH)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ráfek - vada

                 

            Hlavně trvej na odstranění a nedej se odbýt.Pokud pomůže zabroušení,jen dobře,pokud ne-trvej na opravě.My to přeplétáme běžně-a nejde to z naší kapsy,černý Petr je na dodavateli kola.A pro něj je to prkotina.Od toho je záruka.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024