reklama

Zlobící střed

Mám menší problém s mým kolem. Asi před rokem mi střed při záběru levou nohou začal vydávat jakési skřípavé zvuky. Xkrát mi to v jendom servisu utahovaly, až řekli že je to neopravitelné a ať si u nich koupím kolo nové:). Šel jsem do jiného servisu, kde mi za cca. 500 Kč vyměnily středové složení a byl pokoj. Po půl roce to ale zase začalo, ale jenom někdy(zezačátku ne, většinou až při cestě zpět). Teď to ale začalo mnohem víc, až to najednou přešlo, ale cítím jako že se při záběru levou nohou v horní pozici ve středu něco hne a vydá to tichý tupý zvuk. Střed nemá žádné vůle. Neví někdo co s tím? Koupit nové kolo? nechat to opravit? Díky

[ Zpět ]
Datum: 14.09.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (payus)
  • Re: Zlobící střed

         

    Z toho mála co píšeš: máš buď miskový střed nebo šmejd zapouzdřený.
    Pokud máš miskový střed, tak tě bude zlobit pořád. Ten chce trvalé seřizování a vyměňování misek/os (osobní zkušenost z 10tis. km). Pak jsem si dal, už kdysi, zapouzdřený střed, ani nevím jaký a byl pokoj. Na současném kole mám zapouzdřený taky, Shimano BB-UN52, nebo tak nějak, (řada k STX-RC), a 18 tis. km bez jediného problému a nevykazuje dosud žádné opotřebení a to mám 105 kg a jezdím i natěžko s bagáží. Tím, že jsi to dával do servisu, soudím, že se sám v tom nehrabeš, dej si tam dát zapouzdřený střed a měl by být pokoj. Je to jeden z nejvíce zatížených prvků v pohonu, nemá cenu šetřit, lepší 2 kila přidat a koupit alespoň nějakou střední třídu. Pokud by jsi se do toho pouštěl sám, tak musíš vědět, jaké máš závity misek a jakou šířku osy potřebuješ vzhledek k ostatním komponentům na stavbě kola, obecně bývají osy šířky 110,5 a 113 mm a volba závisí na vzdálenosti řetězové linky pro typ přesmykače.
    Cenové info a nákup hledej třeba na
    http://www.bikestore.cz nebo http://eshop.bikezone.cz (ceny cca 500,- .). Obecně by poškozený šlapací střed neměl být důvodem k výměně kola, pokud jsi s ním jinak spokojen. Pokud máš ale kolo s osou s miskama, kliky na klínky, brzdy? .....a hodně jezdíš, tak pak opravdu bych začal šetřit na něco novějšího.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (gibo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zlobící střed

         

    Měl jsem stejný problém, ale už po 3 dnech od koupě nového středu s plast. miskami. Po stále větším dotahování jsem stejně nic nezměnilo. Koupil jsem tedy misky duralové a tupé zvuky zmizely...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zlobící střed

           

      Plast. misky?? Co to je!!?!?!

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zlobící střed

         

    Často pomůže to ložisko (ať už "zapouzdřené" či "nezpapouzdřené" (většinou jdou i "zapouzdřené" věci normálně rozdělat a vyčistit) jenom prolít olejem. Smetí, které tam dělá ty zvuky se vyplaví kousek dál, celé se to promaže a funguje to vesele dál. Pokud je to prasklá miska nebo tak tak to samozřejmě nepomůže..

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zlobící střed

         

    To co se tu píše o středu je pravda, ale jak jseš si tak jist že to jde za středu, zaměřil bych se taky na pedály, jestli máš jiné zkus je na chvíly nandat jestli se zvuk bude stále objevovat, a taky bych zkusil vyčistit "spoj" kliky a středu.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tom491 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zlobící střed

           

      Přesně, pokud se to děje jen na jedné straně, pak bych hledal nejdřív v pedálu. Ty už mě tohle dělaly mockrát (na klasice, tam jsou u země a furt do nich leze nějaké svinstvo).

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

302 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024