reklama

pískání kotoučovky

Nechal jem si kolo seřídit v servisu a před seřízením mi kotoučovky nepískaly a ted pískaj...Co stím udělali?? CO mám dělat? kotoučovky jsou mechanický Shimano BR-M465

[ Zpět ]
Datum: 27.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Robert ([email protected]))
  • Re: pískání kotoučovky

         

    V první řadě je odmasti-nejlépe přímo přípravkem na to určeným-tj.odmašťovací spray na brzdové kotouče-mají v každých autodílech.Popř.jemným smirkem zarovnat destičky.Poslední možnost je výměna destiček za jiné,ale to odmaštění je nutné i tak.Destičky třeba BBB nebo Kool-stop ti i vylepší brzdné vlastnosti oproti origo.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pískání kotoučovky

           

      Já mám nějakou obyčejnou mechanickou Tektro a vždy, když jsem to odmastil (odmašťovacím sprejem na auto-kotouče), tak to chvíli moc nebrzdilo, muselo se to trochu "zahořet"...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Nepér ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pískání kotoučovky

             

        Mě taky kotoučovky pískali,mám HAYES HFX 9 ,po té co jsem je nechťa zamazal od oleje a pak odmasťoval .Vymácháním destiček v nitroředidle je vše O.K.Jen to chtělo trochu zajet,protože to z počátku nebrzdilo.Někdo tvrdí,že zamastěné destičky se musí vyměnit a že jsou neodmastitelné,nicméně mě nechtěné zamastění zbavilo pískání.Pokud to píská určitě si myslím,že to nebude zamastěné,spíš naopak,nicméně mazat brzdy čímkoliv bych určitě nikomu neradil.Pokud to dobře brzdí,asi bych to raději nechal pískat.....

        [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (PAP)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pískání kotoučovky

         

    Ahoj.
    Koukam, ze je to asi kvalitni servis. Jednoduse ti asi zasrali necim mastnym desticky. Takze, jak uz bylo napsano...odmastit, prejet smirglem a melo by to byt lepsi. Taky nove desticky casto chvilku piskaj, nez se z nich osoupe takova tenka tvrdsi vrstvicka, ktera vznika pri vyrobe. Kazdopadne az pojedes kolem servisu, rekni jim, jak se to dela....!

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pískání kotoučovky

         

    presne to same mi udelali ve Šterbovi(zmrdi).
    Idealni je destičky vymenit bude jistota ,ze to bude brzdit na 100% pokud je budes odmastovat nikdy je neodmastis dokonale.Kazdopadne jsou to svine v tom servisu pac to museli vedet ze to posrali ,ale nic ti nerekli

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pískání kotoučovky

           

      Oni ti na to neco reknou...ze to piskaj skoro kazde kotoucovky a ze to zmizi. Kazdopadne kvuli neci nedbalosti (nebo je to opravar z nouze) mi prijde hloupe kupovat za sve nove desticky...nejsou zrovna levne.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pískání kotoučovky

             

        to nejsou ale pokud chces aby ti to brzdilo jako pred tim tak si je koupit musis ja byl taky nasranej a ke sterbovi s kole uz nechodim

        [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pískání kotoučovky

             

        ty desticky jsou totis porezni a ten olej nasajou a pak uz ho z nich nedostanes a co nesnasim je kdyz mi piskaj brzdy ze se otaci cela ulice

        [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: pískání kotoučovky

               

          ja mam tiez kotucovky uz som aj menil platnicky aj odmastnoval pripravkom na to urcenym a teraz co uz ina alternatyva neexistuje ? poradte ak viete

          [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mliec)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: pískání kotoučovky

                 

            Neodmastuj a kup novy stejne neodmastis

            [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

321 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024