reklama

Hraniční přechody do Rakouska

Ahoj všem. Nevíte někdo, kde by šlo najít pro letošek aktuální seznam hraničních přechodů Čechy - Rakousko? A to jak ty stálé, tak příležitostné. Už rok čtu, že jich letos přibude, ale nikdo nic neví - ani informační centra ve městech dole u hranice. Děkuji.

Datum: 26.05.2006
Autor: Airline
  • Re: Hraniční přechody do Rakouska

         

    Sháněla jsem se po podobné informaci, ale marně. Osobně jsem vyzkoušela na jihu Moravy Nový Přerov- Alt Prerau a Mikulov- Ottenthal. Je to super, v Novém Přerově jen posunuli betonový jehlan, aby se dalo projet, cesta žádná. Snad to časem cyklisté a pěšáci ušlapou. Vyrážím přes hranici každý víkend, rozšířili se možnosti víkendových jízd.Jen sháním pořádnou mapu rakouských cyklostezek, ani v infocentru v Laa jsem se k žádné solidní nedostala.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2006
    Autor: Tutorka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hraniční přechody do Rakouska

           

      Letos od 1.5.2006 po dohodě s rakouskou stranou otevřel jihočeský kraj asi 10 až 12 nových hraničních přechodů pro pěší a cyklisty.Seznam přechodů mám doma a v případě zájmu jsem ho ochoten zveřejnit.Přechody jsou v oblasti Nové Bystřice,Lipenska a Šumavy.Připravuje se podobná dohoda s německou stranou.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Písečák)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hraniční přechody do Rakouska

             

        Písečáku, prosím Tě!!! napiš sem ty nové přechody (a jestli k nim znáš i "otevírací" hodiny). Koncem června tam jedu a chtěl bych je využívat. Moc děkuju :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hraniční přechody do Rakouska

               

          V pondělí sdělím seznam nových přechodů do Rakouska.Otevírací hodiny přesně nevím , ale jak mám v povědomosti jsou v létě otevřeny od 7 do 20 hod.Jsou výhradně pro pěší a cyklisty.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Písečák)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hraniční přechody do Rakouska

             

        Taky se primlouvam, protoze tohle se muze vzdy hodit...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2006
        Autor: Michal
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hraniční přechody do Rakouska

             

        Taky se přimlouvááááámm!!!!!
        Teď jsem na nové cyklomapě od Shocartu 1: 60 000 (mimochodem, vypadá moc pěkně:-) ) objevil nový přechod Smrčná/Haugschlag, někde mezi Peršlákem a N. Bystřicí, který tam nikdy nebyl, jenom cesta od nás do Rakouska, tak jestli je mezi nima, rád bych věděl, jak funguje. Dík

        [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hraniční přechody do Rakouska

               

          Ten přechod Smrčná - Haugschlag fungoval již loni, využíval jsem ho v červenci. Vždy jen o víkendu. Asi jsem tam jezdil sám, protože nikde o jeho otevření nevěděli, dokonce ani v infocentru v Nové Bystřici. Pokecal jsem tam s policistou, co kontroloval občanky, a dost se tomu divil.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2006
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Hraniční přechody do Rakouska

                 

            No možná to bude tím, že nebyl na žádný mapě, byla tam zakreslená jen cesta z Haugschlagu k nám, taky jsem nevěděl, jestli tam je přechod nebo ne. Až teď se objevil v tý nový mapě Shocartu. Ale každopádně díky za info, určitě ho přes léto využiju, dobře, že o něm vím.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Hraniční přechody do Rakouska

                 

            Ještě Airline, prosím o upřesnění. Přechod funguje jenom o víkendech nebo si ho jenom o víkendech navštěvoval??? Je to jaksi dvojsmyslné:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 30.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Hraniční přechody do Rakouska

                   

              Byl otevřený pouze soboty + neděle, myslím od 8:00 do 20:00 hodin. Určitě byl otevřen červenec + srpen, jestli v září - nevím. Ale to se může pro letošek změnit. Obhospodařuje ho pohraniční policie, co sídlí vedle v N.Bystřici v bývalých kasárnách - kdyžtak až tam pojedeš, tak se u nich můžeš zeptat.
              Mě dost zajímá přechod v Pohoří na Šumavě - ten byl loni vysloveně příležitostný, otevřen jen na několik "půldnů" v roce, v červenci třeba vůbec ne. Zrovna ten bych potřeboval - jeden pramen Lužnice je v Čechách, jeden v Rakousku - takhle tam jezdívám jednou z české strany a podruhý z rakouský :-).

              [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Hraniční přechody do Rakouska

                     

                Přechod Pohoří na Šumave v Novohradských horách do Rakouska /Karlstift/ je otevřen doslova párkrát v roce vesměs , když se jedná o pouť nebo o výročí posvěcení již zříceného kostela v Pohoří.Tak to jezdím přes zelenou hranici vesměs od Karlstiftu do Pohoří.V Nových Hradech přejedu do Rakouska a kolem Mandlsteinu,Nebelsteinu,pak proti proudu potoka,mám dojem,že je to červená do Karlstiftu a už je to kousek k příležitostímu přechodu do Pohoří. Na rakouské straně doslova pár metrů od hranic je kaple s nádhernou kronikou o historii Pohoři s cennými fotkami.Mám obavu,že nějaký nenechavec celou kroniku ukradne.Vřele doporucuji tuto trasu,kterou považuji za vůbec nejlepší co jsem kolem hranic vůbec jel.Ty nádherné výhledy na rakouské straně stojí za tu námu vyškrábat se do Karlstiftu.Problém na hranicích nikdy nebyl.

                [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Písečák)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Hraniční přechody do Rakouska

                       

                  Jo, ta kaple je hezká, je v ní i model toho kostela na české straně. Ale přejet to načerno si pořád netroufám :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 31.05.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Hraniční přechody do Rakouska

                         

                    Zítra dám vedět,kdy v minulám roce byl přechod v Pohoří otevřen.Jinak v Pohoří na konci vsi je vývěska u stanoviště cizinecké policie,kdy je přechod otevřen a pokud si člověk zavolá do Malont na cizineckou policii sdělí jak v letošním roce je otevřen.Nevím proč se nepodařilo s rakouskou stranou vyjednat otevření přechodu, tak jak to letos funguje na nových přechodech s Rakouskem.Teď mně zajímá, jestli se podaří v létě otevřít přechod na šumavském Březníku do Německa pod Luzný kolem modrého sloupu.Má někdo nějakou povědomost o této možnosti?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 31.05.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Písecák)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hraniční přechody do Rakouska

         

    http://www.mvcr.cz/doprava/hranice.html

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondrej1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hraniční přechody do Rakouska

           

      Tak jsem se na to podíval, díky za odkaz - myslíte, že to je pro letošek definitivní verze? Nějak mi totiž pořád uniká těch 10 - 12 nových přechodů (mezi těmi turistickými).

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hraniční přechody do Rakouska

             

        Tak tyto přechody jsou mezi jihočeským krajem a Rakouskem :Plechý-Plechenstein,Nová Pec-Holzschlag,Pestřice-Sonnenwald,Ježová-Iglbach,Koranda-St.Oswald,Mnichovice Dürnau,Radvanov-Rading,Horní Dvořiště-Eisenhut,Dolní Dvořiště-Steigersdorf,Cetviny-Mardetschlag,Cetviny-Geierhammer,Šejby-Harbach,Rapšach-Brand,Chlum u Třeboně-Schlag,Smrčná-Haugschlag,Romava-Reingers,Košťálkov-Klein Taxen,Hluboká-Schaditz
        Přeji hodně pěkných žážitků na těchto trasách.Některé přechody již v minulosti fungovaly.Doba ,kdy a jak jsou přechody otevřeny je na stránkách mvcr.cz/doprava/hranice

        [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Písečák)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hraniční přechody do Rakouska

               

          Děkuji :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hraniční přechody do Rakouska

               

          Jen pro doplnění: v Cetvinách je otevřen pouze 1 přechod, ten do Mardetschlagu. Bohužel u druhého je z české strany vše připraveno, hotová nová asfaltka, ale chybí jedna poctatná věc - most přes hraniční řeku Malši. :-)Je zde nějaký problém na rakouské straně hranice. Jinak je tam nádherně, minulý víkend bylo v cetvinách nádherně.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jihočech)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

569 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024