reklama

Kam s fotoaparátem během jízdy?

Chystám se na delší tůru do Alp a přemýšlím, jak mít stále po ruce digitální fotoaparát, abych mohl okamžitě fotit a nehledat ho někde v batohu nebo brašnách. Přitom aby se "nebimba"l nebo nebyl ohrožen při pádu Má někdo oveřený tip?

[ Zpět ]
Datum: 25.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (digitál)
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    Mít ho v zadní kapse dresu a NEPADAT!!!!! :-))))

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

           

      Nojo, ale víš jak to s ním časem dopadne ? Na zádech se pěkně potím, proto nevím jestli je do takovýchto podmínek obyčejný foťák vůbec konstruován. Myslím, že spíš ne... Ani mobil bych tam radši nedával...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

             

        V zadní kapse dresu - S potem bojuji tak, že foťák mám navíc ještě v pouzdře a to by muselo být fakt maso, abych propotil i to. ( v našich podmínkách něco podobného myslím ale nehrozí )

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2006
        Autor: Krtek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

               

          Já ho mám taky ještě v pouzdře a nemám problém.Nebo ho taky vozím v rámové brašně.Pouzdro je docela dobře polstrované a tak myslím že moc netrpí.Ovšem pořádný foťák tam nedáš jen nějaký malý.Kamarád vozí taky velký a sakra drahý foťák v brašně na řidítkách a nestěžuje si.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.05.2006
          Autor: Hnuso
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

           

      Jako HNUSO ho vozí i Švestkoň, nerada to vidím, ale argumentuje tím, že jen tak má foťák v pohotovosti, že ho nebude pořád lovit z nějakých pouzder a tašek. Ale jen tu malou kluzkou potvoru vyndat ze zadní kapsy, aby v zapocené ruce nevyklouzla - no nevím. Na krku to také není to pravé ořechové, v taškách je to nepohotové, každé vyndání znamená zdržení. Nezdá se to, ale kam s foťákem, to je fakt docela oříšek.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    http://www.nakole.cz/dosveta/tema.php3?id=313

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    Mám maličký Pentax Optio S4i a vozím ho pověšený v pouzdře na krku. Je okamžitě po ruce a na krku nevadí, protože nic neváží. Ale není to řešení pro "větší" foťáky.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    No já ho vozím v ledvince na břiše

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Asterix*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    Zalezi na velikosti s malym se zachovej jak jiz tu radi jini,
    jsem pri koupi fotaku chtel mit dobrou optiku a tak jsem koupil panasonic FZ5 je vetsi a brasnicka k nemu by jak rikas blimbala, proto jsem koupil plochy popruh 2m zepar plastovych krouzku takovou tu sponku jak byva na batohach plus dve spony nevim jak se tomu odborne rika, abych tento popruh mohl pripadne odepnout a funguje to tak ze pres rameno mam popruh a timto pridavnym si to opasu kolem pasu a posunu na zada. mozna se to pod tim trochu poti ale to neva. Jen si musim davat bacha a nezapominat fotak balit do igelitu aby se pri desti nebo mokre ceste do nej pres obal nedostala voda.
    Pres zimu jsem tak jezdil na bezkach, v pohode, kdyz jdu na pesi vylet, tak to moc prakticke neni takze pridavny popruh odepinam a na kole v pohode.
    V pripade zajmu ti poslu fotku na meil.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

           

      Používám to stejně. Mám k dispozici Olympus C760 Ultrazoom v menší brašně přes rameno s poutky na opasek, kterým ji jistím na určeném mítě na zádech. Nebo použiju místo pásku ledvinku. Foťák je po ruce a přitom v bezpečí.
      Výsledky zde ;-) http://webservis.sk/galeria/index.php?cat=6

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ďusi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    Na baťoh Deuter se prodávají takové malé kapsičky(samozřejmě taky s viditelnou značkou Deuter) , které se přidělají na popruh. Foťák mám na levém, mobil na pravém (ala Messenger).
    Nemůžu si to vynachválit. Kapsičky jsou trochu polstrované, tak něco zachytí. Fakt je,ale že foťák mám vodotěsný, takže mám o starost míň.
    Chci upozornit na jedno - když fotíš ne pro umění, ale spíš pro dokumentaci trasy, tak je tohle umístění úplně ideální. Když jsme porovnali fotky ze stejné akce z mého foťáku (vyndavaného z kapsičky rychle a kdekoliv) a fotky kamaráda (foťák v batohu) tak to bylo jako bychom byli každý na jiné akci.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    A kam mam dat klasickou zrcadlovku, ktera vazi s objektivem 1.5kg? Plus dalsi dva objektivy a hafo filmu, filtru...?:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

           

      toto vozíš na vozíčku??

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

             

        No prave ze nevozim:-) Zustava to doma a misto toho beru digital...ble. Z nej moc radost nemam, ale co muzu delat. Ale vim, ze az pojedem do Norska (nebo kamkoli dal), ze chci tahat mou milovanou, starickou Prakticu....tezkou:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2006
        Autor: Michal
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

               

          Nebud mekkej... kdyz chces jezdit, voz digi a kdyz chces fotit, vez prakticu :-) Ja kdysi davno vozil pentacon six, zakladak, sirokac, tele, merici hranol, filtry, prkotinky a stativ co tohle unesl, fotaky v polstrovane bedne v batohu a stativ prikurtovanej ke stangli, to bylo maso :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2006
          Autor: Stana
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

                 

            Taky se na stredoformat chystam...ale ten fakt uz nebudu vozit:-) A laka me i velkej format...ale asi bych vypadal jak blbec, kdybych s sebou tahal velke desky:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.06.2006
            Autor: Michal
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    Zrcadlovku jsem vozil v pouzdře na pásku u pasu a měl jsem ji vzadu, takže někde na kostrči. Malý digiťák tak vozím taky nebo i vepředu a po trošce cviku s vyndáváním z pouzdra s ním cvakám i za jízdy. Ale nesmí se dělat parakotouly. Kámošova zrcadlovka jeden takový nepřežila.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivoš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    Vida! to take resim, hodlam mit FZ30, mam C700. zakoupil jsem tedy v interspaře riditkovou brasnu za 199.- a namontuji. ale snad to nebude moc drncat, kdyz, tak vypodlozim molitanem.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirkaF)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

           

      Brašnu na řidítkách vozím na dovolené a drncá to docela dost. Foťák bych do ní nedal, bál bych se o mechaniku. Na těle je to snad tlumenější a je víc při ruce.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivoš)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    To som u nás videl maníka, ktorý mal na riadítkach pripevnenú brašnu ako na videokameru a sám mi povedal, že v tom nosí foťák.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2006
    Autor: diviak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    Dnes jsem našel v schránce leták s nabídkou digitálu od fy. Olympus, a prý že některé jejich foťáky snesou bez obalu i 3m sloupec vody (pro lidičky, co se hodně potí ) a dokonce je nerozháže ani pád z výšky 1,5m. (pro lidičky, co hodně padají). Takže, kdo si chce pořídit nový "stroj" - nabídka jak hrom, jen tomu uvěřit. :)))).

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2006
    Autor: Krtek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s fotoaparátem během jízdy?

         

    Podobně jako Mirek. V neoprénovém, vypolstrovaném pouzdře na levém popruhu batohu, zipem směrem doprava. Takže můžu kdykoli tasit rychlostí limonádového Joa. Akorát že to pouzdro neni Deuter, ale jakés Jenova digital za Kč 150,- rovných.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

616 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024