reklama

Odpruž. přední

koupil sem na Maxe suntour XCC a jízdní vlastnosti se o hodně zlepšily, ale když hodně zamakám při rozjezdu (mám SPD) tak se mi zdá že zvedám přední kolo :-) a dost se to rozhoupe...ale jen když prudce makám... Dělá vám to taky? Jen mě zajímá jestli je to levnou vidlí, nebo je to normální...Jinak sem naprosto spokojenej a doporucu. Vidle je za pakatel a obrubníky přestanou bát problém...

[ Zpět ]
Datum: 25.05.2006
Autor: Melkor
  • Re: Odpruž. přední

         

    Nechce se mi říct "je to levnou vidlí", tak radši napíšu, že nějakou drahou vidlí by to asi šlo odstranit. :-)
    Já mám 4ku s levnou vidlí ve které už po zimním ježdění nejspíš nemám elastomery a zbyly jen pružiny, poměrně měkké pružiny. Taky to rozkmitám při prudkém zrychlení. Dokonce se mi stala v pondělí na plné stezce taková hnusná věc, spojil jsem prudký rozjezd s kličkou doleva (chodci předemnou, bruslaři v protisměru, zpomalení za chodcema než bruslaři projedou...). S hrůzou jsem zíral, jak mi předek poskočil snad o deset čísel doleva když jsem v náklonu a zatáčce prudce šlápnul a vidle už rozhoupaná z prvních dvou šlápnutí se natáhla na doraz. Nicméně výsledkem byla ještě těsnější klička, tak jsem nasadil výraz "Drsňák 1" jako že to tak patří a valil dál. :-)
    Každopádně na lehokole to rozhoupeš málokdy a kdysi se tu vedla debata o jízdě do kopce, v níž se nikomu znás nepovedlo dokázat ani vyvrátit hypotézu, že zoupání přední vidle na lehokole krade energii jinak užitečnou pro jízdu nebo naopak energii, kterou bys nevyužil. Zkrátka si s tím nelam hlavu, nauč se s tím jezdit a někdy se to nakonec může hodit (třeba když se to naučíš správně rozhoupat ve správný moment, vyjedeš i 20cm obrubník, já se čtyřkou asi tak 15cm umím).

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpruž. přední

         

    Jojo, pružení dělá hodně:-) Já mám taky oba tlumiče patrně vymrzlý (jak píše výše Jirka) což má za následek, že po sjezdu ze schodu mi zadek kola ještě chvíli poskakuje jak balón (ale mám zadní péro příliš utažené).

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpruž. přední

         

    Jak tak čtu, tak máme všichni stejný problémy :o)) Taky se mi to stává a mám pocit, že to při novým kole nebylo ani zdaleka takový, ale asi to nebudu nijak řešit a prostě si na to zvykám, jak radí Jirka

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Jirka-As
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpruž. přední

           

      já si ani nepamatuju, jak to bylo při novým kole, to jsem byl celej vedle z toho, že je to odpružený:-) ale tolik to asi neskákalo... Mě ale nedělá ani tak problém šlapání jako spíš najíždění a sjíždění z větších nerovností, tam to často vystřelí tak, že jde kolo do vzduchu, někdy to poskočí i dvakrát. A to bude pravděpodobně fakt absence tlumičů, jak tvrdí Jirka patrně vymrzlých zimou.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

403 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024