reklama

Řazení Deore

Ahoj,
pořídil jsem nové MB kolo s Deore řazením. 1. Před tím jsem jezdil s Alivio. Při řazení na zadních převodnících jsem řadil palcem na větší kolečka, nyní je to obráceně. Je to jen montáží nebo vlastnost Deore řazení?
2. Při řazení palcem na levé ruce na větší kolečka jde páčka oproti Aliviu dost daleko než přehodí - skoro mi nestačí palec :-) jde to nastavit nebo je to opět vlastnost?
Díky.

[ Zpět ]
Datum: 25.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (rain)
  • Re: Řazení Deore

         

    To opačné řazení na přehazovačce je přehazovačkou. Máš tzv. "inverzní" přehazovačku. Pokud jsi na kole moc nejezdil a opravdu ti to vadí v obchodě ti ji vymění. Při řazení přesmyku je krok natahování opravdu dlouhý. S tím nic neuděláš. Přítelkyni jsem koupil grip-shift od sramu Attack (kompatibilní shimano) a byl jsem velice překvapen jak jde řazení lehce a na malých drahách. Toto řazení nejde dohromady s inverzní přehazovačkou.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (33)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řazení Deore

           

      Ja zakoupil XT přesmyk s razenim XT a budu menit za DEORE tajk doufam ze u toho presmyku bude rozdil v lehkosti a delce razeni

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Escobar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řazení Deore

             

        Nebude žádný rozdíl. Rozdíl je jen v ceně.:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2006
        Autor: Bejbís
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řazení Deore

               

          Zatim ji jeste nemam ale rozdil tam bejt musi to bi si ji pak nikdo nekoupil co rikas je nesmysl

          [ Zpět ]
          Datum: 25.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řazení Deore

         

    na "inverzní" přehazovačku si velice rychle zvykneš a zjistíš, že je lepší. Ve vyhrocených situacích je lepší když shazuješ na lehčí převod jen ukazováčkem.Většinou když řadíš na těžší převod, máš více času a pohodlí, takže ho můžeš natahovat vklidu palcem.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: deyv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řazení Deore

           

      Díky všem za názory.

      souhlasím, inverzní řazení bude určitě lepší házet na lehčí převody ukázováčkem.

      Na dlouhej přesmyk vpředu si, ale zvyknu špatně. XT je stejný?

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (rain)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řazení Deore

             

        Měla jsem Deore řazení a Deore neiverzní šaltr. Řadit na největší tác mně šlo taky většinou hůř.
        Výhodnost či nevýodnost inverzní přehazky nemůžu posoudit, nemám s ní žádné zkušenosti.
        Ale koupila jsem Sram přehazku i řazení (páčky) a měnění převodů jen palcem mně připadá mnohem příjemnější, zvykla jsem si hned. Původní řazení Deore mně ale nevadio, dokud jsem nepoznala tohle nové.
        Se Sramem vymizely i problémy s řazením na smyku. Už žádný vykloubený palec.
        Podle ohlasu některých mých známých se na smyku řadí líp i s XT řazením. Zase nemůžu posoudit. Ale XT páčky vypadají oproti Deore mnohe příjemněji.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řazení Deore

               

          Je pravda že u shimana mi ten krok přesmyku taky připadá moc. SRAM je přímo záměnej se shimanem?

          [ Zpět ]
          Datum: 25.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řazení Deore

                 

            Se Sramem řazení můžeš používat Shimano přehazku (neinverzní určitě, inverzní nevím jistě) i smyk (Deore přesmykač jsem ponechala, funguje stále dobře, jen to se Sramem řadí líp).
            Opačně to nefunguje.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.05.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Řazení Deore

                   

              Se Shimanem lze pouzivat Sram jen s pomerem 1:2. Normalni Sram ma pomer 1:1 a to je ten spravny pomer :) Mam packy X.7, prehazku X.9 a razeni je opravdu neco jineho :)
              Presmykac je u Sramu i Shimana stejny :( (na tom si kloubim palec dal)

              [ Zpět ]
              Datum: 25.05.2006
              Autor: wewerka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Řazení Deore

                     

                Jo, tohle jsem vlastně někde četla. :-)
                Díky za opravu, wewerko.
                PS: Já má obojí X.7, cenově to vyjde jen o něco dráž než Deore a rychlost a přesnost řazení nelze srovnávat.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.05.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (kámen úrazu)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Řazení Deore

                       

                  Ja si koupila packy X.7 protoze X.9 by mi neladily k riditkum. Jinak jsem na to presla z XT (bouchla prehazka) a predtim jsem mela Alivio. I oproti XT mi prijde X.9 lepsi :)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.05.2006
                  Autor: wewerka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řazení Deore

         

    Dlouhý krok palcem jsem vyřešil sklopením brzdových páček hodně dolů. Tím se páčka pro palec dostaně výš a v pohodě se dosáhne.
    Další výhodou je, že při jízdě mohu mít prsty na brzdových pákách (nemám vytočené ruce nahoru) a jsem připravený okamžitě zabrzdit.
    Doporučuju toto nastavení: páčky asi tak pod 30° od roviny.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Bejbís
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řazení Deore

           

      no abych pak zese neměl moc daleko brzdovou páku

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řazení Deore

           

      ja mam brzdy taky dost dolu a stejne je to tim palcem KUS, ale jak nekdo rikal na velkej tac radim, kdyz mam fakt spoustu casu, tak si holt protahnu palec

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řazení Deore

         

    Kdosi tady na jinem tematu rikal ze to inverzni razeni je delany pro dualy. Tzn. pro razeni pres brzdove packy. Kdyz se to namontuje na ně, pak se radi "normalne".

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zephy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řazení Deore

           

      Reverzní měnič chodí vždy opačně,je to dáno pružinou uvnitř.A pro všechny "reverzisty"-dnes jsem opět měnil komplet bovdeny u reverzní přehazky-po jednom jediném závodu!A není to žádný máslo,přímo hvězdná XTR.Je to prostě fakt,že tohle se hochům v Osace moc nevyvedlo,je to řazení tak pro báby na nákupy a to ještě nesmí pršet.Zkuste si to za špatného počasí,vymáchat to a nebo nedej bože ještě bláto a do toho jet maratonek.My mechanici na to máme asi dost podobný názor.Osobně dávám přednost jistotě jménem SRAM....

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řazení Deore

         

    No jo,sakra,to ste mně měli řict dřiv že je to naprd,ted mně to něřadí a nejradsi bych s tim...asi az budou penize tak predelam na sram (ps:jakej tam je presmykac??).Jinak mam packy Alivio a na presmykacu si palec nevykloubuju

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (smrtak)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řazení Deore

           

      Mám Deore Dualy+inv.šaltr, absolutní spokojenost, jezdím klaiscké XC. Je to hlavně o tom, co komu vyhovuje a co jezdí.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (beda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řazení Deore

             

        Ono je to těžký.Je to hodně dávno co Shimano nenápadně zkoušelo reverz na sadě NEXAVE.Jedna jediná sada-potichoučku,ale bylo to trochu jinak řešený a hlavně silnější pružina.Dodnes tzhle starý sady fungují.Pak ale v rámci vývoje zase odlehčovali a zeslabovali a není to ono.Všechno je věc zvyku,ale holým faktem je daleko nižší životnost reversu a jeho větší náchylnost na poškození.Jakmile řadí jen na polovině pastorků,na druhé hůř a naopak je třeba měnit bovdeny řazení-v horším případě je v háji měnič.Vím o čem mluvím,setkávám se s tím často.Bohužel to jiné nebude,počítám,že za chvíli bude reverzovat i Alivio.Hodně tedy taky ale záleží na vedení bovdenu po rámu a typu koncovek.Zatímco drahý bovden nemá valné opodstatnění-lepší,zatěsněná koncovka se vyplatí!

        [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řazení Deore

               

          Já (po zkušenostech s jinýmy systémy) používám páčky Rapidfire XT a inverzní pehazovačku XT a již nikdy nechci nic jiného - nikdo totiž v debatě doposud nezmínil velice důležitou logičnost řazení - kdy na těžší převody řadím oběma palci a na lehčí oběma ukazováčky a ne naopak, jak tomu bylo u klasické přehazovačky....Hynek

          [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řazení Deore

                 

            I logika se musíš učit.Já jako mechanik dostanu do ruky denně několik systémů.A už vůbec nepřemýšlím kam a co hodit,prostě to dělám automaticky.Krom toho osobně jsem opustilRapid Fire už v jeho počátcích a používám výhradně otočné systémy SRAM-a nikomu nenutím,že je to ta nejlepší volba-je,ale pro mně.Každému holt vyhovuje něco jiného a je dobře,že je z čeho vybírat.Nakonec chtě nechtě tohle museli uznat i hoši v konstrukci starýho Yoshiza,protože začali dělat Revoshift.A SRAM zase udělal páčkové řazení.Trochu se spolu popohnali po soudech ,aby se neřeklo-a jede se dál.....A vovovovo tom to je,ne? :-)))))))))))

            [ Zpět ]
            Datum: 27.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

329 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024