Nastavení rovných řidítek v představci

Ahoj, předem upozorňuji, že tento thread se bude (by měl) zaobírat pouze rovnými řidítky. Nechci zjišťovat, v čem jsou lepší nebo jakou potřebuji délku, ale jejich nastavení tj. natočení v představci. Určitě každý víte, že mají nějaký specifický úhel zakřivení. Mě by přesně zajímal jednak důvod tohoto zahnutí (lepší ovladatelnost, hezší design...?), ale hlavně se chci dozvědět, jak je správně (pokud tedy je nějaký "standard") natočit jejich zahnutím v představci (směrem k zemi, rovnoběžně se zemí...?). Vše je popsáno na přiloženém obrázku ( http://marekpokus.borec.cz/riditka.jpg ) a žádám vás o výběr možnosti, kterou preferujete vy, nebo která je údajně správně. Všem předem děkuji.

Já tedy mám nastavené zahnutí rovnoběžně se zemí, tedy varianta A.

[ Zpět ]
Datum: 24.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák (program3000@seznam.xx))
  • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

Ani nevím, v jaké z těch variant jsem měl řídítka natočený; jak jsem kolo koupil, tak jsem řídítka nechal, vyhovovalo mi to tak a vůbec jsem neměl důvod to měnit.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (aberrnathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Chápu. Díky

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák (program3000@seznam.xx))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

C je spravne :) . Ma to byt tak, ze rovna riditka smeruji smerem k jezdci a zaroven nahoru. K jezdci proto, aby byl uchop ergonomicky a trochu nahoru kvuli tlumeni vibraci. Sam je mam taky + - timhle zpusobem.

[ Zpět ]
    Autor: vasek

Ja je mam za C. Videla jsem i moznost D (smerem k zemi).

[ Zpět ]
    Autor: wewerka

Ja uz videl i E/ na jedne strane ulomene :)

[ Zpět ]
      Autor: vasek

Používám variantu C. Při variantě A, neřkuli B, mám pocit vykrucování zápěstí. Varianta C bývá v návodech "jak seřídit kolo" nejčastěji doporučována. Ovšem osobní preference jsou osobní preference a pokud ti vyhovuje něco jiného, tak proti gustu žádný dišputát.

[ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: kamaradku ci kamarada na kolo

včera
Ahoj hledám někoho na vyjížďky na kolo v Praze a okolí budu se těšit na odpoved

Hledám: Slečnu pro pohodové vyjížďky a výlety

včera
Ahoj, jmenuji se Honza, 36 let, VŠ, z Prahy a hledám slečnu, se kterou bych mohl podnikat cyklo a/nebo pěší výlety…

Hledám: na kolo o víkendech

25.03.2017
Ahoj, hledám cykloparťačku pro víkendovou cyklistiku i turistiku, jízdy na pohodu
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

222 cyklistů (22 přihlášených)

Paříž

Paříž je vždycky dobrá volba, asi tak nějak zní věta z jednoho romantického filmu, je to klišé nebo pravda?…
HMS | 19.03.2017

Oravareitti - Veverčí stezka na kánoi - Finsko 2016

Pro oživení poněkud pochmurné atmosféry způsobené cyklistickou mimosezónou si dovoluji uveřejnit ryze vodácký…
šíp | 13.02.2017

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017