reklama

Cykloturistika na Malé Fatře

Chystám se na pár dní na Malou Fatru,samozřemě na kole.Ubytování nebude problém.Zřejmě v Terchové nebo v Zázrivé.Můžete dát typ na cyklotrasy?Délka vyjížďky mezi 40-70km,převýšení nerozhoduje.Musím brát ohled na svou ženu,proto je kilometráž slabší.Děkuji.Tom.

Datum: 31.08.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
  • Re: Cykloturistika na Malé Fatře

         

    Jestli chceš opravdu poznat Malou Fatru, nech kolo doma a vyraž raději pěšky. Jinak budeš na ty nádherný hory (dle mě jedny z nej na Slovensku) koukat zespoda. Jsem velký příznivce cykloturistiky, ale jsou místa, kde je lepší z toho kola slézt.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloturistika na Malé Fatře

           

      Díky za radu,musím uznat,že máš pravdu,pro kolo tam moc místa není.Prolezli jsme Jánošíkové diery,vyběhli jsme na Velký Rozsutec(paráda),prošli jsme hřebenovku Kriváň,Stoh,Chleb,Poludňový Grůň.Počasí jak na objednávku.Tom.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cykloturistika na Malé Fatře

             

        Tak koukám, že rada byla jak se říká "s křížkem po funuse". Tak neva. Hlavně že se vám tam líbilo. My jsme byli taky týden v září na Slovensku (jeli jsme z východního Slovenska Polskem kolem Tater a přes Oravu do Čech) a počasí taky naprosto špičkový. Jinak Malou Fatru mám moc ráda!

        [ Zpět ]
        Datum: 30.09.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cykloturistika na Malé Fatře

               

          Tak to jste si šlápli,ale ono je velice příjemné za hezkého počasí brázdit krajem na kole.A Slovensko nabízí cyklistům opravdu poježdění v překrásném hornatém prostředí.Nejen Malá Fatra je hezké pohoří,udělala na mě silný dojem svou svérázností.Mohutná hradba holých,oblých vrcholů v kontrastu s divoce vyhlížejícími Rozsutci.Turistika tam je ideální kompenzace cyklistice.Máš-li v zásobě ještě nějaký tip na cykloturistiku ve slovenské krajině,a budeš ochotná se podělit,budu jen rád.Zatím díky.T.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.09.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cykloturistika na Malé Fatře

                 

            Tak nejprve trocha reklamy a chlubení se (snad to neva :-) máme takovou menší partu a o našich aktivitách si můžeš přečíst na www.epastorek.cz Ale teď mi došlo, že tam zatím nemáme ani jednu Slovensko cykloakci uvěřejněnou :-( Nějak jsme to ještě nestihli. Každopádně: vloni jsme byli týden kolem Banské Štiavnice, Nízkých Tater až do Slovenského krasu. A pak kdysi v roce 1999 jsem Slovensko objížděla celé dokola. Já osobně doporučuji třeba Slovenský kras: spojit cykloturistiku s prohlídkou jeskyní. Dále pak jsou super ty Pieniny, ale chce to po sezóně. Pak je krásná třeba Orava (Kvačanská dolina) a kolem Tater vůbec. Láká mě třeba ta Králova Hoľa, ale tam jsme nebyli. Jinak si myslím, že je Slovensko krásný všude. Jediné, co je trošku pro cykloturistiku mínus (dle mého názoru) je to, že je tam poměrně málo silnic a silniček. Většinou jen údolím a tak si člověk moc nevybere (jako u nás, kde je ta síť mnohem hustší) a často i k nějakým zajímavostem musíš zajíždět (a stejnou cestou zpátky). Alespoň pro nás, protože jezdíme naložení a tak holt na ty hory koukáme zespoda, protože po nějakých kamenitých pěšinkách se na hřebeny hor většinou nedostaneme :-(

            [ Zpět ]
            Datum: 01.10.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cykloturistika na Malé Fatře

                   

              Králova Hoľa je super, větší kopec mimo Alpy ve střední evropě nenajdeš

              [ Zpět ]
              Datum: 22.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Lazarus)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cykloturistika na Malé Fatře

                 

            Pokud máš MTB, tak se toho nechá projet spousta. V mapě je zakreslená spousta lesních cest, kterými lesáci svážejí dřevo a dostaneš se tak i hodně vysoko. Prý na kolo je bezvadné Slovenské Rudohoří. My jsme byli týden na Lučianské Fatře a suprové. Na dálkové cestě je asi jedno kudy to vezmeš, protože všude je něco zajímavého. Na detailní poznání některé oblasti, je lepší se někde ubytovat a podnikat hvězdicové jízdy nalehko.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.10.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cykloturistika na Malé Fatře

                   

              Děkuji Vám za rady a inspiraci.Až pojedu na kole na Slovensko určitě nebudu zklamán,nějaké typy jsem objevil v časopise Autohit,psali tam o slovenských horských silnicích sjízdných víceméně terenními vozy,tak pro cyklisty to bude také pasovat,Nízké Tatry,Rudohoří,Muráňská planina atd.S manželkou spíše preferujeme vysokohorkou cyklistiku s ubytováním na jednom místě,něco jak psal Horal Fanda.Už jsme tímto způsobem najezdili něco v rakouských alpách a nemá to chybu.Díky.Tom.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.10.2004
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom.)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

dnes
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

228 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024