reklama

Bude tohle dobře řadit? :-)

Příští víkend mám pro jednoho kamaráda přestavět jeho silničku na fitko = místo beranů tam dát rovná řídítka. Chce tam dát MTB řazení Shimano SLX, protože ho má nové doma.
Což o to, zadek mám vpohodě - dáme tam MTB kazetu + MTB přehazovačku, takže to s MTB řazením chodit bude
Nevím ale, jak přesmykač: zůstanou tam silniční kliky 105 (kompakt 50/36) a silniční 105 přesmykač. Bude to chodit s MTB SLX řazením?
:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.02.2018
Autor: Airline
  • Re: Bude tohle dobře řadit? :-)

         

    Řekl bych, že bude. Na kazetě musíš řešit krok. Ale u přesmyku jdeš na dvojtácu přece od dorazu k dorazu. Když je dobře nastavíš, musí to fungovat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2018
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bude tohle dobře řadit? :-)

           

      Mildo - hned, jak jsem to tady napsal, tak jsem si vzpomněl, žes tohle dělal pro Ivku, takže jsem i čekal, že zareaguješ, dík.
      Mimochodem - u té Tvé přestavby - nechal jsi silniční komponenty, nové dávals asi jenom řazení: jaké konkrétně? :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2018
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bude tohle dobře řadit? :-)

             

        Ano, vyměnil jsem jen řazení. Původní 105 dualy jsem nahradil páčkami Tiagra. Někdo mi to tady (nebo na b-f) poradil. Brzdové páky jsou samostatné. Jo a původní 105 dualy i s berany jsem prodal, takže náklady na přestavbu byly nízké.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2018
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bude tohle dobře řadit? :-)

           

      Nemusí, pokud je krok přesmyku u silničky delší než u mtb.
      Ale není pro to technicky důvod, což ovšem nic neznamená :-/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2018
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bude tohle dobře řadit? :-)

             

        ...on je nějaký rozdíl v mezeře dvojtácu u silničky a MTB?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bude tohle dobře řadit? :-)

               

          To asi ne, já mám silniční dvojtác asi 20 let starý Suntour a tam chodilo SIS úplně v klidu. Ale možná dnes i to bude jinak. Ale leží u táty v garáži, tak to teď nezměřím.
          Pokud by na silničce byla menší mezera mezi tácy (to by mělo i logiku, možnost zúžit šlapání pro jezdce), tak by to nevadilo, velkou placku našteluješ přesně, dolní dorazem a při zařazení dolního převodu bude holt trochu volný lanko.
          Naopak to nejspíše nebude, to by šlo proti té logice.

          Spíše bych se bál té délky kroku (délky lanka potřebné k posunu přesmykače o jeden převod). Pokud ti mtb páčka dá víc lanka, než potřebuješ, není to problém, uděláš to stejně jako v předchozím případě. Pokud ti dá míň, máš problém. Technicky pro to není důvod, ale je možné, že tam něco takového bude z historických důvodů.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2018
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bude tohle dobře řadit? :-)

         

    Musíš zachovat délku silničních pák, která se započítává do celkového převodového poměru brzd. Když tam dáš kratší páky, třeba elegantní dvouprsté, tak neúměrně stoupne ovládací síla nutná pro brzdy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bude tohle dobře řadit? :-)

         

    Já bych si tipnul, že silniční řazení nebude mít větší krok než mtb, takže velký tác nastavíš přesně a dolní přinejhorším dorazem. Tak na 95%.
    Když už ty díly máš, tak to zkus, nic jinýho Ti nezbývá ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2018
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

249 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024