reklama

Marzocchi MZ-2

Ahoj, budu vděčnej za váš názor na vidlici Marzocchi MZ-2. Koukám po kole, a když si ho jako dovyberu, tak má takovouhle OEM vidli. Máte s ní nebo se sesterskejma zkušenost? Není moc měkká? Nehodlám drtit nějaký extrémní tratě, jen chci, aby rozumně tlumila středně náročnej terén, ale na druhou stranu nechci, aby mě houpala(i když mám jen 73 kilo) :) Co říkáte na absenci zámku? Děkuju za jakejkoliv názor, postřeh, zkušenost nebo tip... el.m

[ Zpět ]
Datum: 19.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (el.m ([email protected]))
  • Re: Marzocchi MZ-2

         

    Každá Marzocchi je dobře udělaná a dobře tlumí - hlavně je odolná a snese tvrdší zacházení.Co jsem si všiml tak je spíš na freeredových kolech a tam by snad zámek chybět nemusel......ale na cesty to teda není,spíš se vyřádíš ve sjezdech.Já jsem přemýšlel nad Specializedem,ale pk jsem raději zvolil GT - bylo to na mě už moc teréní,do kopce bych senadřel jako blázen

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2006
    Autor: mikop
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Marzocchi MZ-2

         

    Ja osobne bych si ji nekoupila z jednoho zasadniho duvodu - jako tlumeni ma pruzinu a elastomer. Navic tyhle vidle nedela primo Marzocchi, ale tusim Suntour a montuji se jen na nova kola. Samostatne se neprodavaji.
    Ja mam MX COMP 100. Foukam do obou noh vzduch a je bez lockoutu. Je pomerne tvrda (diky vzduchu ma tvrdy nastup), ale diky tomu zase nepotrebuju lockout. Nicmene premyslim o nejake s pruzinou a pripadne treba ETA systemem. V terenu bych prece jen obcas ocenila vetsi zehlicku... :)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Marzocchi MZ-2

         

    Mám Marzocchi MZ Race 100mm, což je elastomerka, neboli - guma,péro a ....no neni to dobrá vidlice. Tvrdá a těch 100mm zdvihu je možná představa výrobce, nikoli skutečnost. S bídou 60-70mm. Né že by byla úplně k ničemu, ale já teda od vidle očekávám víc. Tak už počumuju po té compce a snad se jednou poštěstí.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Marzocchi MZ-2

           

      Hele, idealni kupec na moji vidli :)
      Kdyz pockas az si vyberu a budu na to mit i penize, tak ti muzu MX Comp 100 prodat :) Je z Kony Kikapu DLX 05 a ma 5300km najezdeno (3/4 roku stara).
      Zatim vaham mezi Rebou (dual air) a Maruskou s Eta (pruzina).

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Marzocchi MZ-2

             

        Lákavá nabídka,zánovní Maruška z dobrého chovu,hmhmhm..... leč v současné době mám značné pochybnosti o své solventnosti. Po prvním předzásobovacím nákupu se zdá, že mě pleny zruinujou :-), nicméně až budeš prodávat tak houkni, já bych se vyjádřil. Prostě si mě napiš do seznamu.

        No nějaká "žehlička" by se mi taky líbila, ale nemám absolutně přehled o tom kterej systém to umí, jaké modely to maj a v jakých cenách se to pohybuje. Prostě v odpružení plavu.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2006
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Marzocchi MZ-2

             

        Dík, drazí cyklí, za názor. Já v odpružení plavu ještě o tempo dál, cosi jsem si vyhrabal ze Síťové sítě,taky mi z toho vyplynulo, že elastomer+pružina není ideál. Nicméně, tohle bude moje první pružící vidlice,tímpádem nemám tušení co můžu mít co ještě lepšího můžu mít.Resp. nemám s čím srovnávat. Kdybys wewerko měla nějakej dobrej odkaz na stránky, kde jsou současný systémy popsaný, nejlíp i s vysvětlivkama (například nemám úplně jasno v tom,co je to "tlumení"), zaplesal bych! Díky díky díky :)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (el.m)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Marzocchi MZ-2

               

          Tak ja budu jako predstirat, ze v tom neplavu a neco ti doporucim :))
          Nejlepsi je to vyzkouset primo na nejakem kole. Staci se jen projet, pak ve stoje nejaky kopec a treba najet na obrubnik. Rozdil mezi 120mm Maruskou s ETA (pruzina) a moji MX Comp byl udesny. Kamarad zkonstatoval, ze kdyz on zapne ETU (3cm vule), tak je to zhruba stejne jako normalni stav u me :)
          Jinak bych ti asi doporucila zabrousit na stranky www.sram.com do sekce vidlic a tam se podivat na nejake manualy. Maji tam na obrazcich prurezy s jasnym popisem. Pokud by te zajimaly vidlice Manitou, tak asi nejlepsi pruvodce je Vette ze zdejsiho diskuzaku :)
          Pripadne zkusit projit http://www.bike-forum.cz/forum/

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2006
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Marzocchi MZ-2

             

        Ted koukam na marzocchi.com...a nevim: vsechny mx maji pruzinu? Nebo jen ty bez systemu ETA? Protoze vyslovne uvedeno, ze maj v sobe pruzinu, je jen u modelu bez ETA. Ale treba sam princip ETA systemu ma v sobe tu pruzinu zahrnutou...to tedy plati pouze pro modely 2006. Kdyz koukam na rok 2005, tak je to tam vypsane u vsech, s ETA i bez ETA. No tak ja nevim. Jsem nebo nejsem poplETA?

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (el.m)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Marzocchi MZ-2

               

          Jejich web bez s rezervou :) maji tam spoustu chyb. Eta by v sobe mela mit pruzinu. V druhe noze je snad vzdycky vzduch.
          Moje MX Comp ma obe nohy na vzduch, dole se placa trosku oleje a jak jsem zacatkem tydne zjistila, v prave noze je nastavovani odskoku.
          Vyfouknuti, otevreni klicem, otoceni dlouhym imbusem, zavreni, nafouknuti a to vsechno parkrat za sebou je pomerne opruzivni :)))

          [ Zpět ]
          Datum: 25.05.2006
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Marzocchi MZ-2

                 

            Věta "dole se plácá troška oleje" je dost dobrá a profesionální :-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 26.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024