reklama

(Ne)odpružené sedlo a jaká vidlice?

Chci si koupit po 15 letech, co jsem jezdil na starém horáku, krose do max. 12000 Kč a mám dotazy:
1. Je sedlo na sportovnější jízdu lepší odpružené či neodpružené? Jaké jsou výhody a nevýhody?
2. Jak moc velké výhody má uzamykatelná vidlice? Můžete mi taky někdo vysvětlit, zda je lepší tužší vidlice a jaká výška zdvihu?
3. Čím se plní a jak se udržuje vidlice a náboje u těchto nových kol?
4. Mají všechna kola nastavitelnou výšku řídítek a dají se na všechna řídítka dát rohy?
Díky moc za odpovědi. Chtěl bych se rychle v kolech zorientovat.

[ Zpět ]
Datum: 17.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (fajn ([email protected]))
  • Re: (Ne)odpružené sedlo a jaká vidlice?

         

    Zatim nikdo neodpovida? Ach jo, tak ja :) aspon na neco, teda, jezdim jenom na biku.
    1/ dej do vyhledavani (okynko uplne nahore na strance) treba "odpruzena sedlovka", probiralo se to tu myslim dostatecne.
    2/ uzamykatelna vidlice je fajn predevsim pri slapani ze sedla, neponoruje se pri kazdem slapnuti. Nekomu to ale nevadi a tuhle funkci nevyzaduje. Tuhost vidle- je vhodne, kdyz jde nastavit na tvou vahu a styl jizdy, tim je zodpovezena i vyska zdvihu. U krosse bude stejne jeji zdvih nizky.
    3/ udrzba vidle a nabu- viz (ne)oblibene vyhledavani, navic zalezi na samotnem systemu konkretni vidlice.
    4/ predstavec se da namontovat az o nekolik cm vys nebo niz pomoci podlozek, eventuelne otocit dolu. Pokud by ti to nevyhovovalo, muzes dokoupit i predstavec s volitelnym sklonem, pokud na tom kole uz primo nebude. Rohy jdou namontovat na vsechna hlinikova riditka, problem je jen u nekterych karbonovych.
    Snad jsem ti aspon trosku pomohl. Hezky den :)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (Ne)odpružené sedlo a jaká vidlice?

         

    Několik subjektivních názorů
    ad 1) odpružená sedlovka mě moc nepřesvědčila, nevidím v ní moc velký přínos, po čase chytí vakl, takže se sedlo kýve, každá pr..l má rada jiné sedlo, tady nezbývá než zkoušet
    ad 2) při nezamčené vidlici se ti kolo může rozkývat nejen při jízdě ze sedla ale i při do kopce , takže doporučuji uzamykatelnou vidlici; v téhle cenové relaci ovšem nemáš v těch vidlicích stejně moc na výběr
    ad 4) doporučuji představec se stavitelným sklonem/výškou; dá se tak regulovat = optimalizovat posed na kole

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2006
    Autor: Marcel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (Ne)odpružené sedlo a jaká vidlice?

         

    Při ceně kola 12.000 nebude ani vidlice ani sedlovka příliš funkční.A to dokonce ani u kola přes 25.000.Jsou to trošku oblbováky ze strany výrobců.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2006
    Autor: yaris
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (Ne)odpružené sedlo a jaká vidlice?

         

    4. Některá kola mají ten starší typ představce "na závit", který se dá zasouvat či vysouvat do/z vidlice (případně ještě navíc měnit výšku řidítek sklonem otočné části představce). Jiná jsou novějšího typu ahead, kdy představec je pevně připojen k vyčnívající vidli a posouvat se nedá, jen se vidlice dá kdyžtak trvale zkrátit. Výška řidítek se pak reguluje volbou představce či jeho otočením, a také i zde jsou regulovatelné představce, u kterých lze měnit jejich sklon a tím i výšku řidítek. Představce stojí tak okolo pěti stovek. Rohy se dají dát na všechno, ale není zvykem dávat je na širší prohnutá řidítka typu vlaštovky.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

641 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024