reklama

A zase ty přilby...

Tady jsem objevil něco pro ty, co si stále nedají říct... Sice to jsou Novinky, ale...
http://www.novinky.cz/zena/zdrav/85602-prilba...

[ Zpět ]
Datum: 17.05.2006
Autor: Jarda
  • Re: A zase ty přilby...

         

    "Lidé, kteří si při sportu těžce poraní mozek a mají v okamžiku úrazu na hlavě přilbu..."

    no pekne to zacina ;) to psal nejakej elev, to snad neni mozny. co kdyby treba tu vetu trochu otocil ve smyslu, ze kdo ma v okamziku urazu na hlave prilbu snizuje sanci poraneni mozku o desitky procent??? to by nejakou logiku melo

    a pozor na nasilnou trestnou cinnost, noseni helem ji mozna snizuje! :))) haha

    BEZ PRILBY NA KOLE ANI RANU

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ty přilby...

           

      Ty voeee:-) Novinky zas perli. Muj oblibeny platek, kdyz se chci fakt poradne zasmat:-) Je to tam samej chytrak:-)
      Kazdopadne helma by na hlave mela byt!

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A zase ty přilby...

         

    Tak jsem tam přidal pár (podle mne docela rozumných) argumentů a jak myslíte, že jsem dopadl...? ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ty přilby...

           

      jak? prijali je a cely to prepsali? ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A zase ty přilby...

             

        To jsem ani nezkoušel ;-) Měl jsem na mysli diskuzi...;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ty přilby...

           

      ...bez přilby teď nejdeš vysypat ani odpadky... :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ty přilby...

           

      Jooooo...tamni diskuze je taky zajimava a plna tydytu:-) Rozumnej nazor hned politicky splachnou:-) Jdu se juknout, jak jsi dostal na frak:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A zase ty přilby...

             

        No politicky te nesplachli, ale je to banda blbcu....

        Mam (mel) jsem kamarada, kterej diky tomu, ze nemel helmu prisel o zivot. Stal na krizovatce a nejakej kokot to do nej napalil, kdyz odbocoval. On tam jen stal a daval prednost...a z hlavni k nemu odbocovalo auto a jelo rychle...tak ho smetlo. Tenkrat doktori rikali, ze kdyby mel helmu, tak prezil, protoze mel jen zlomenou nohu...ale nestastne se prastil do hlavy...
        To mi helmy vozime...teda kdyz si ji Kamca nezapomene doma:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: A zase ty přilby...

               

          Také jsem měl kamaráda, ženská ho sejmula bokem při odbočování .... Na hlavě měl přilbu a také to nepřežil .... :-(

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2006
          Autor: ReBel73
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ty přilby...

           

      Ta "diskuze" (to se musí dát alespoň do uvozovek i když by se proto hodil uplně jiný výraz) , to je skutečně lahůdka. Doporučuji všem přečíst aby si alespoň trochu vážili toho, jak rozdílně to vypadá v diskuzi na serveru nakole.cz

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: Marcel
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ty přilby...

           

      A co jsi čekal? Vždyť je to tam samej provokatér a srandista. Takhle dopadali misionáři u lidožroutů. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A zase ty přilby...

             

        IMHO nemáš pravdu. Provokatér může provokovat nějakou myšlenkou, srandista by měl psát srandu. Ani jedno jsem tam nezaznamenal. Vidím tam jen záplavu blbosti a stupidity.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2006
        Autor: Marcel
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: A zase ty přilby...

               

          Che,che, tak jsem si vzpomněl, jak jsem někdy těsně po "plyšáku" naivně napsal vážně míněný dopis do jakéhosi plátku, tuším že se jmenoval Ring. Já vůl naprosto netušil, co znamená slovo Bulvár. Z mého dopisu si vyškubali k otištění jen co je napadlo a ještě naprosto překroutili celkový význam obsahu. Od tý doby si pečlivěji vybírám zdroje informací a třikrát si rozmyslím, než někam napíšu. A myslím, že se to dá použít i třeba v hospodě, rozhodně nemám potřebu se bavit za každou cenu s každým...

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2006
          Autor: Tomsa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A zase ty přilby...

         

    smutná diskuze. Já jsem taky začínával bez blembáku,považoval jsem to za naprostou zbytečnost, ale přišel jsem tomu na chuť a tak šla přilba na hlavu. A navíc jsem zjistil, že se po mě ostatní divně koukaj, prostě mě "vychovali" i ostatní cyklisti. Dneska si bez přilby na kole připadám jako nahatej. Je mi celkem jedno kdo má nebo nemá co na hlavě, ale já jsem dospěl k jednomu závěru, s lidma (i kamarádama) kteří jezděj bez přilby na kolo nejezdím. Je každého věc, jak chce dopadnout, ale já nejsem povinen mu u toho asistovat. Myslim, že ti co se v oné diskuzi chvástaj, jezděj na kole tak kolem rybníku a spíš o tom akorát kecaj. Kdyby viděli to co já vloni cestou z Okoře, mluvili by jinak.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ty přilby...

           

      Tak nějak. A že jezdí jen kolem rybníka ještě neznamená, že se i tam na kole nemůžou zabít nebo zmrzačit... Spadne blbě hlavou na nějaký příhodný kámen a je hotovo... Obzvlášť, jestli tam jezdí jen na pivo...

      Taky už mám sto chutí jednomu kamarádovi vysvětlit, že jestli si nebude brát hlemu pokaždé když spolu někam jedeme, že nepojedu... Nemám chuť se jednou koukat na jeho mozek vyteklý někde na zemi...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ty přilby...

           

      Taky uz beru helmu jako nutny fetis. Beru si ji i kdyz jezdim po ulici v domacim obleceni a ladim kolo nebo kdyz jedu na kole od metra do prace (asi 200m).
      Jinak nekde tu mam fotku "cyklistky" a jejiho mozku po prejeti nakladnim autem (helmu jsem na fotce nikde nevidela)... bude to predpokladam neco podobneho jako s tou Okori.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A zase ty přilby...

             

        Ogrish...? ;-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A zase ty přilby...

         

    Nedivte se kamarádi, vždyť na takových diskuzích visej jen ti největší zoufalci, co nemaj jinou zábavu a jsou natolik líní hledat si nějakou na lepších diskuzích, bohužel...
    My máme svoují diskuzi, která má podle mě velké kvality, tak buďme rádi a nerozčilujme se...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A zase ty přilby...

         

    Cyklista jede rychlostí 15 km/hod. a spadne po hlavě dolů. Jeho pád odpovídá skoku po hlavě na beton z výšky jednoho metru. Cyklista jede rychlostí 25 km/hod. a spadne z kola na hlavu. Jeho pád se rovná skoku z výšky 2,5 m hlavou dolů na beton. Došlo ke kolizi cyklisty a auta. Kolo jelo rychlostí 15 km/hod. a auto 35 km/hod.. Síla nárazu cyklisty se poté rovná rychlosti 50 km/hod. a odpovídá skoku z výše 10 m.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Asterix*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ty přilby...

           

      Chcete-li si přečíst více tak tady:
      http://www.cyklistikakrnov.com/Bezpecnost...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Asterix*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ty přilby...

           

      Kdyz slysim takoveto "argumenty", dostavam chut tu prilbu prestat nosit, ach jo. Cyklista jedouci 15km/h nepada hlavou dolu ale lize skvaru, to jenom kdyz narazi hlavou do nejake pevne prekazky (vetsinou strom), tak uz muzete zkouset srovnavat s volnym padem; pro 15km/h to dela maximalne 90cm, ten vas 1 metr mozna kdyz od betonu fouka protivitr. Jinak myslim, ze je vcelku jedno, jestli skocite ze 2.5m na beton hlavou napred s helmou nebo bez. A ted k srazce s autem, pokud to auto bude tirak a odhodi cyklistu stejnou rychlosti jakou sam jede, tak (byvaly cyklista) je vystaven podobnym ucinkum jakoby narazil do zdi v rychlosti 38km/h (pad z vysky 5.7m), v realu je to ovsem mene (ne ze by na tom zalezelo).

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

193 cyklistů (11 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023