reklama
Země: Island Island

Na Island za polární září (Leden 2018)

Rád bych se pochlubil svým výletem na Island. Byl jsem tam pod stanem a pohyboval se pěšky, pokud to šlo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.02.2018
Autor: Marin7
  • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

Je to krásný ostrov, ale jen pro toho, kdo vidí krásu v obyčejných věcech. Mým cílem nebyly turistické atrakce, jen jsem šel krajinou. Po této zkušenosti myslím, že Island v zimě a pod stanem je vcelku dobrý nápad.

Z fotek jsem sestavil reportáž a dal ji zde:

http://marin7.rajce.idnes.cz/2018_1_Na_Island...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Asi sis ten "výlet" užil. Krajina nehostinná, ale pro zvídavého poutníka má drsné kouzlo.
      Je Island fotogenický? Asi ano, umíš-li se dívat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: AV
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Co je to za chlubení, když tu nejsou fotky !?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Fotky jsou, ale v dalším příspěvku. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2018
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Omluva:
        Píšu jedním prstem (jako blesk), takže pomalu. Začal jsem, když tu byl jen nadpis
        Děkuji (za pochopení)
        8-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Paráda! Kolik se dá v tom terénu za den ujít km? A foukalo hodně a pořád?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: MarekD

Díky.

Odhaduji, že se dá denně ujít kolem 30-ti km. Všechno je zmrzlé a hodně to klouže. Do toho vítr, který fouká vždy zepředu. :-)

Ale užil jsem si jednoho krásného dne, kdy svítilo slunce a vítr byl hodně slabý.

Měl jsem sebou stan Tesco, který se výborně osvědčil. Na rozdíl od značkového oblečení Alpine Pro, které stojí za ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

S tesco stanem jsi mel na Islandu docela stesti na pocasi.V kvetnu jsem tam zazil vitr kterej zlikvidoval skoro vsechny stany v kempu.Od ty doby mam ohnutou jednu duralovou tycku na jurkovi.Krasny fotky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: mech

Snažil jsem se najít místo, které je trochu za větrem. Jinak bych neměl šanci stan postavit.

A pokud jde o zmrzlou vodu, rozbíjel jsem led a vysypával ho postupně z flašky. Zkoušel jsem dát flašku do spacáku, ale moc to nepomohlo.

Když už nebyl led, tak jsem pil vodu z tajícího sněhu. Ono totiž střídavě mrzlo a zase se oteplovalo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.02.2018

Pokud ani pod peřinou během těch víc jak 12h noci voda v lahvi do rána nezkapalněla, tak to ti muselo mrznout i ve spacáku. V tom já bych ani neusnul, natož aby mi nebyla zima. Jednou se mi v lese stalo že jsem se po půlnoci zimou probudil. Jediné řešení které pak (alespoň u mne) funguje je vylézt, a běhat a skákat kolem dokola tak dlouho než se tělo zase nezahřeje – hned nad ložnicí jsem měl pěkný strmý kopec takže stačilo tak 20x nahoru a dolů mezi stromky a bylo zase fajn. V téhle tepelné pohodě jsem pak opět zalehnul, a zbytek noci v klidu dospal.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.02.2018
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Lahev jsem měl ve spacáku asi hodinu, pak mě to přestalo bavit. Zase takovou žízeň jsem neměl.

Ale měl jsem jiné ohřívadlo. Lihovinu z katovického letiště. Bylo o velmi účinné mazadlo. A nemrznoucí. :-)

Nějak se mi to zimní cestování zalíbilo, tak jsem hned koupil letenku na začátek března. Do norského Stavangeru.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.02.2018
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Paráda, jediné co by mi tam v lednu asi trochu vadilo – těch dlouhatánských 19 hodin temna každý den. Jinak k té zamražené vodě v lahvi – když jsem před 5 lety o bílých velikonocích projížděl Wales, bral jsem vždy na noc vodu do spacáku. Přes den se pak mlela na kole takže do večera nikdy nestihla úplně zatuhnout. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pěkný výlet a super reportáž.
    Ta termální jezírka musí být úžasná.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: radka

Parádní výlet. Jseš dábel:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Lanna

Moc pěkné.Uznání a obdiv.Jsi borec.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: jarpal

Vynikající! :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.02.2018
    Autor: Airline
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Ze života cyklotrempa

Jan Vlasák
Kniha, oceněná za originalitu v soutěži GO KAMERA
Tímto titulem završujeme souborné vydání všech povídání z cest Honzy Vlasáka. Tři cykloturistické a jedna horolezecká kniha dostaly…
299 Kč
Tip na letošní dovolenou

Perly jižního Islandu

(CK Hoška Tour)
11.06.2018, 7 dní
25 950 Kč
pěší turistika Letecky
Seznamka

Hledám: Parťáka na kolo Pardubice a okolí

18.02.2018
Cyklistka hledá parťáka 45+ z Pardubic a okolí na společné výlety.

Hledám: Někdo pohodový na společné jízdy

17.02.2018
Ahoj bikeři, hledám touto cestou někoho pohodového na společné jízdy na horském kole,najde se někdo?

Hledám: Najde se?

Hledám: Najde se?
14.02.2018
HLEDÁ se žena přiměřeného věku pro začínajícího velice akčního důchodce? Kolo, lyže a potápění, vandry přírodou a…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

159 cyklistů (5 přihlášených)

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (4.)

Do Ruska Dvacátý pátý den cesty jsme navečer přijeli na ruské hranice. Měli jsme za sebou přesně 2000 ujetých…
Peggy | 15.02.2018

Bilance roku 2017

Nikdy jsem nepatřil k polykačům kilometrů, spíše než cyklista se prezentuji jako cykloturista, …
Stanley58 | 11.02.2018

Dunajská cyklostezka s dětmi nejen ve vozíku (2/2)

Den šestý: kemp - Linz 27 km (M 7,5 km) Ranní obloha pod mrakem, hurá! Roman kontroluje kola a zjišťuje…
PetuVan | 23.01.2018