reklama

Pochod Praha Prčice na kolech

Již tuto sobotu se koná druhý ročník cyklo pochodu Praha Prčice. Vloni jsme ho prošvihli, letos se chystáme. Máte někdo stejné úmysly, či najde se tu někdo se zkušeností z loňska?

Datum: 16.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Amulka)
  • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

         

    Vím, že moje odpověď bude trochu mimo, ale pochod Praha-Prčice je odjakživa POCHOD, půjdu to letos snad po 16té, tedy ne z Prahy, samozřejmě, protože chodíme s mámou. Bohužel i v dřívějších letech si z toho někdo dělal cykloakci, takže za davem funějících pěšky POCHODUJÍCÍCH turistů nervózně popojížděli bikeři, předjížděli je, pletli se a nadávali, i když to byli oni, kdo tam neměl co dělat.
    Zavedení cyklostrasy snad donutí většinu těchto lidí jet tu cyklotrasu, ale já si myslím, že je to POCHOD a mělo by to pochodem zůstat.
    Sice jsem tělem i duší cykloturistka, ale dokážu kolo jednou za čas odložit a jít pěšky.
    Mimochodem, cyklista dostane v cíli taky botičku? nebo plastový kolo?
    Vím, že je teď cyklistika děsně moderní, ale skoro mě ta móda už začíná rozčilovat :-((((

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

           

      Díky za názor. Jak jsem ale četla, cyklotrasa vede vesměs jinudy než jdou pěší. Jsou sice místa, kde se cesty sbíhají, ale těch snad nebude mnoho.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Amulka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

             

        Na těch místech dejte bacha, abyste neměli kolizi s prezidentem, nebo s politickou kamarilou, je před volbama, tak si to nenechaj í ujít. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

           

      Kdyz uz tak "bojujes" za POCHOD, prepokladam ze jsi i pro zruzeni kratkych trati (do 30km), tento pochod je totiz od jeho zacatku deklarovany jako DALKOVY a az pozdeji se tam zacaly plest tyhlety detske trasy. Holt vsechno se vyviji.

      Nevim ze by cyklistika byla ted nejak moderni, co pamatuju tak se jezdivalo vzdycky, jen se ted kola presouvaji vice ze silnic do prirody, bohuzel na silnicich se diky autum da cim dal mene jezdit, navic technicky pokrok umoznuje na kole projet skoro cokoliv, takze pesi jich na vyletech potkavaji vice. A kdyz uz se tak koukam zpatky, tak ja se jako turista vice a vice ze znacenych turistickych cest premistuju do volne (a casto neprostupne) prirody, porad je jeste kam ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

             

        No, já za POCHOD "nebojuji", bohužel se mě na můj názor nikdo neptal a už vůbec by ho asi organizátoři nebrali v potaz :-)) takže beru tohle fórum jako možnost aspoň ten názor říct :-)))
        Ale když ses zeptal, pro zrušení kratších tras nejsem, a to z toho důvodu, že sama ty dálkové taky nechodím. Chodíme to každoročně s mámou a těch max. 26 bohatě stačí.
        Pro spoustu lidí je těch 23-26 až až, můžou jít i děti nebo senioři - bohužel taky mnoho ožralů atd.

        Souhlasím, že je vývoj potřeba, ale někdy se vývojem zabíjí tradice a např. v cílli pak není k hnutí a cyklisti si stěžují, že pro samé pěšáky nemůžou projet s kolem apod. ;-)

        Jinak na kole se jezdívalo vždycky, to máš pravdu, ale řekla bych, že se "bikování" posunulo do kategorie těch moderních sportů, jako je squash, tenis nebo golf. Tak jsem to myslela.

        Množství aut na silnicích mě taky rozčiluje, to je ale bohužel další daň za ten vývoj a pokrok. Ale mám ten pocit spíš opačný - že v naší zemi už před nimi není moc kam utíkat, zejména když je sami používáme. Na kole jezdíme po těch nejužších silničkách nebo zpevněných cestách, a na ty ostatní cesty klidně z kola slezu a jdu pěšky. Zas nemusím za každou cenu projet úplně všude.

        Myslíš, že je v ČR ještě kam chodit do té "neprostupné přírody" ?

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

               

          Na to jsem prave narazel, prave tradice u PPP byla ta, ze to je dalkovy pochod, pak ale na natlak verejnosti byly pripusteny i kratsi trasy. Momentalne se organizatori snazi aspon trochu k te tradici vratit, par tras letos je o kousek delsich (ale samozrejme ze kratke uz zruseny nebudou). No a k tem problemum s cyklisty na PPP: ted co trasy vedou mimo turisticke trasy uz myslim zustava jen prodirani se s kolem v samotnych Prcicich, holt vsechno ma svoje mouchy, treba ty kratke trasy zase lakaji (krome deti ci senioru) i ty opilce (co jsem kdysi sel 70ku z Prahy, tak pri dochazeni do Prcic, kdy se trasy spojily, jsem byl hodne znechucen bordelem v prikopech + nejaci ti alkoholem premozeni).

          Zatim nemam v CR problem unikat do prirody, z map KCT 1:50000 vcelku dobre odhadnu ruzne lesni cesty a stezky, obcas se sice na kole dostanu do mist uz nevhodnych, ale od toho ma clovek nohy ;) Podobne s kocarkem, vybirali jsme ho do terenu (dobra kola) a zatim nezklamal. Jo a na kolo (i na bezky) jsou mym nejvetsim hitem Beskydy, ac prikre hory, je tam neuveritelne hodne cest po kterych lesaci svazi drevo, mnohdy v kvalite lepsi nez normalni cesty. Lidi mimo klasickych tras malo, dost casto si muzu vybrat, v jake vyskove hladine nejakou tu horu obkrouzim. Jenom nic neni (nastesti) pro cyklisty znaceno, clovek si musi vystacit s mapou, odhadem a orientacnim smyslem.

          Pesak to ma jeste lepsi, prakticky kdekoliv staci sejit ze znacenych cest a pokud to bude brzo rano ci za horsiho pocasi, tak krome divociny je zarucena i samota. Zrovna tedka jsem o vikendu kousek za Prahou fotil srnky z 10i metru, znamy ma zase misto na lednacka, i v Praze se da toulat, vsichni znaji trasu Prokopskym udolim, ale Cerna rokle uz je znama mene a plno okolnich lumku jeste mene. Vubec nemluvim o Ceskem krasu, treba "tajna" rokle s travertinovymi jezirky a vodopadem nebo blby Karlstejn, dole plno turistu, ale na okolnich kopcich pusto (a ty hezke vyhledy na hrad). A da se pokracovat, proflakle Kokorinsko, do nejhezci rokle (zakoncene uzkymi skalnimi souteskami, skalnim hrncem a nahore s partyzanskou jeskyni) zadna turisticka znacka nevede atd atd. Jen chodit a nebat se tezsich terenu :)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

                 

            Díky za dlouhý a zajímavý příspěvek !
            Beskydy mám taky ráda, bohužel jsou od Prahy poměrně daleko, ale byla jsem tam jak na kolech, tak i pěšky a i na běžkách. Dokonce jsem kdesi četla, že kdo zvládne Beskydy na běžkách, může běžkovat kdekoliv :-)
            Vaše fotky jsou super, na oplátku můžu nabídnout naše webové stránky www.ePastorek.cz

            Jo a srny a jiná zvěř jsou letos po zimě děsně oprsklí, pracuji skoro v centru Prahy a normálně tady po parkovišti běhají bažanti a to nemluvím o srnách pasoucích se 10 m od dálnice apod.

            Přeju hodně dalších krásných cest a objevených míst, vidím že jsem si myslela špatně, že mám okolí Prahy už dokonale prozkoumané.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

               

          Ty Beskydy na kolech jsem hodil i na web, po ubocim Travneho: http://karel.troja.mff.cuni.cz/~vecsey/foto...

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

         

    Vloni jsem jel na kole z Prahy, byla to prijemna vyjizdka, trasa byla (az na minimalni useky) vedena mimo pesi trasy, vsechno po silnici, od Tynce pak hezky houpave (nahoru-dolu) s hezkymi vyhledy; chvili jsem se tam s nekym predjizdel, on na horaku mu vzdycky do kopce v pohode ujel, ja na treku ho zase skoro bez slapani vzal ve sjezdu ;). Jen v Prcicich byl obcas problem vest kolo skrze ty davy. Ovsem jeste hezci cesta byla z Prcic do Benesova na vlak, navic jsem se tak stastne vyhnul vlakovemu vypadku v Hermanovickach.

    Letos jdeme pesky, s kocarkem, nejspis napraskanou Votickou, at je co rozrazet. Jsme jeste nestacili koupit vozik za kolo ;)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

         

    A kde to je?

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kokos)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

           

      teda chci se zeptat: kdy to je?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kokos)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

             

        Tuto sobotu, viz http://ppp.nipax.cz/

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • pochod na kolech

         

    "Pochod na kolech" to zní zajímavě, na kolobrndě si to představit umím, ale na kole ne. Asi se musím ještě hodně učit.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pochod na kolech

           

      Příští rok bude vyzačena i autoturistická trasa "pochodu". Konec diskriminace, pokrok nezastavíš. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pochod na kolech

             

        :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

         

    Loňský 40 ročník byl nový tím, že tam byla poprvé nabízena cyklotrasa. Já si myslím, že to nebyl špatný nápad. Na startu se nás sešlo asi 50.Někteří to pojali jako "Závod Míru", jiní jako pohodovou vyjížďku. Celá trasa z Prahy do Prčice vede po Greenways Praha - Wien, takže vlastně po silnicích.Okolo Prahy potkáte poměrně dost aut,potom již skoro žádné.S pěšími se potkáte jen u kontrol a potom v Prčici.Můj názor je ten, že to není špatný nápad zapojit více lidí do aktivního pohybu. Jsou i lidé, kteří by to pěšky nešli a na kole to zkusí.To je dobře, třeba si pak řeknou, že jet na kole je lepší nežli autem.Nejsem agitátor, ale jen mluvím za sebe.Pěšky jsem šel několikrát, i z Davle/ prý nejhorší trasa/která už dnes není, ale na kole je to zase něco nového!!! Letos chci zkusit jet z Tábora,je to úplně nová trasa,tak jsem zvědavý.Zkuste do Prčic na kole a uvidíte.Vítr v zádech.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: cendik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

         

    Hele, víte někdo jak pochod P-P vzniknul?
    To byl jeden, tak trochu cvoklý (to jsme, ale každý) turista. Jmenoval se Karel K. někdy to s ním bylo fakt těžký. No a tak ho leckdo občas poslal do Prčic. A on se tam jednou vydal a pak z toho udělal tuhle masovku. Byl to svým způsobem cvok, ale alespoň něco po něm zbylo. Myslím, že by se cyklotrase vůbec nebránil, na kole taky jezdil, co pamatuji.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pochod Praha Prčice na kolech

           

      Ten cvok se jmenoval Karel Kule a je po něm pojmenovaná nejdelší trasa z J.M.Jsem zvědav, kolik cyklistů potkám na nové trase z Tábora???? Vítr o víkendu má foukat 15km/h od jihozápadu, tak mějte sílu v nohách.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: cendik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

345 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024