reklama

terenní cyklistika v Literárkách

http://www.literarky.cz/?p=clanek&id=2098

Skvele Tomasi, to by chtelo vytesat......

Oponenti viz
http://www.literarky.cz/?p=clanek&id=2097
http://www.literarky.cz/?p=clanek&id=2096
http://www.literarky.cz/?p=clanek&id=2095

[ Zpět ]
Datum: 15.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (zbartos)
  • Re: terenní cyklistika v Literárkách

         

    Podle mého názoru v tom článku není jediné slovo mimo mísu, všechno sedí. Štěstí, že existujou jedinci, schopní nejen formulovat problém, ale nastínit i jeho řešení. Škoda jen, že většinou nemají potřebný vliv. :-(((

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: terenní cyklistika v Literárkách

         

    Připojuji se - bravo! Vyvážený pohled, neukvapené soudy a hluboké myšlenky.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2006
    Autor: Sector
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: terenní cyklistika v Literárkách

         

    Já teda na tuhle pfilosofii nejsem, vždycky mne spíš zajímala patafyzika, ale přijde mi to nějaký divný. Ani nevím přesně proč. Demokratizace lesnictví? To jako už neplatí vlastnická práva a nastává místo nich demokratůra?
    A pak jak se začnou intelektuálové v něčem vrtat je z toho vždycky víc zákazů než užitku. Já z to nadšenej nejsem.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: terenní cyklistika v Literárkách

           

      Nějak ti nerozumím. Někde jinde se tady pohoršuješ nad zákazy, tady se předkládají argumenty proti zákazům (a zakazovatelům) a ty z toho máš problém. Mimochodem - pokud by platila neomezená vlastnická práva, ten průchod (průjezd) krajinou už by byl dávno zamezen.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Sector
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: terenní cyklistika v Literárkách

         

    Já si nemyslím, že ty články se úplně vzájemně vylučují, proto použité slovo oponenti není úplně přesné. Téma volného pohybu cyklistů, jak ostatně šíře všech odkazovaných článků napovídá, je velice obsáhlé a vyžaduje širší a emocemi nenabitou debatu. Ovšem ta se nemůže odehrávat na diskusních fórech, ale úplně jiné úrovni. Bohužel, nemám dojem, že za zájmy českého "volnočasového" cyklisty (cykloturistou nebo terénním cyklistou, na které se to tu stále dělí) někdo stojí. Není to zatím ani ČeMBA, ani KČT ani nikdo jiný ...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: terenní cyklistika v Literárkách

           

      Nevím, proč napadáš možnost diskuse na elektronickém fóru. Dobrý každý názor, který zazní a každý člověk, který nad tímto problémem zapřemýšlí. Na horydoly jsi před časem sám podobnou debatu zahájil a dokonce jsi tam odkazoval na své právní okénko, které bohužel už teď na Tvém webu nevidím. Je jasné, že zpomalení tušeného zhoršení právních podmínek pro pohyb a pobyt v přírodě (např. lesní zákon, zákon na ochranu přírody) se může fakticky řešit jen na ministrestvech, ve vládě a v parlamentu, ale pokud se nezačne k problému vyjadřovat široká veřejnost, které se výsledek právních změn nejvíce dotkne, můžeme tu mít za chvíli stav jako ve Velké Británii před pár lety. A co se týká ČeMBA, tak jsem nezaregostroval jakoukoliv Tvoji aktivitu v této oblasti, takže ji prosím nekritizuj. Bez množství členů či finančních podporovatelů nemůže žádná organizace s tak náročnými cíly existovat...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (zbartos)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: terenní cyklistika v Literárkách

             

        Nemohl by jsi rozvest, co bylo v GB pred nekolika lety? :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • diskusní fóra: ANO, ale nejen ty

             

        Tak to bylo určitě špatně pochopené. Nenapadám diskusní fóra jako taková, to je samořejmě dobrá věc a některých diskuzí se i sám účastním, jak správně podotýkáš. Tou poznámkou o fórech pouze jsem chtěl sdělit, že téma je hodně závažné a mělo by se konečně vážně přenést na vyšší úroveň než jen diskuzní fórum, ve kterém se opravdu nic nevyřeší. Na diskuzních fórech toho už zaznělo opravdu hodně. Jenže ... české cykloturistice dle mého názoru skutečně chybí výrazný integrační prvek a je mi naprosto jasné, že vše stojí na lidech a jejich zájmu. Ostatně komentář na toto téma z mého pera vyšel v časopisu Cykloturistika v čísle 1-2006 na straně 39.

        Ad článek s právním okénkem na webu. Ano, tento článek zde byl a je stažen (resp. je tam, ale vedou na něj pouze odkazy z diskuzích fór), zejména proto, že není již úplně aktuální a celkově nezapadá do koncepce klubové prezentace. Pro informaci: v současné době připravuji obdobně rozsáhlý materiál na téma volného pohybu v přírodě v aktualizované podobě s vyjádřenými názory různých stran (AOPK, Lesy ČR a počítám i s názorem ČeMBA) pro časopis Cykloturistika.

        Co se týče mě a mých dalších aktivit. Velice rád bych se více osobně angažoval, podobně jako tenkrát v Českém ráji, ale skutečně už nezvládám víc aktivit než mám. Kromě toho, že chodím do práce zpravidla na víc než 8 hodin, připravuji většinu akcí klubu a zpracovávám celou klubovou kroniku, publikuji právě v oblasti cykloturistiky a mám i další koníčky. V neposlední řadě, chci samozřejmě nejen o ježdění "kecat" a především jezdit (kolo je časově pěkně náročný koníček). Ti, co mě osobně znají moc dobře ví o čem mluvím. Velice rád osobně podpořím jakékoliv rozumné aktivity, které povedou k integraci české cykloturistiky (a mezi tu já počítám i rekreační horskou cyklistiku) a obhajobě zájmů cyklistů šetrných k životnímu prostředí. Pokud tuto úlohu dokáže obhájit právě ČeMBA, proč ne právě tu. Těch problémů, které tady jsou je totiž mnohem více, než jen volný pohyb v přírodě. To je téma žhavé, ba přímo pro mnohé emocionální, ale určitě ne jediné.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024