reklama

Oblečení do deště

Ahoj. Jaké používáte oblečení do deště na lehokole nebo na silničce?
Já to až do letošního léta moc neřešil a moje největší ochrana proti dešti byla softshellová bunda, která vydrží mírný český déšť. Ve Skotsku jsem v ní při jedné přeháňce promokl na kost asi tak za 5 minut. Nohy jsem moc neřešil nikdy a tak pro mně větší déšť vždy znamenal mokro v rozkroku. V tom Skotku jsem si uvědomil, že potřebuju něco vodotěsného. Byla mi tam taková zima, že jsem i přes cca 700 km v nohách jel do cíle jak o závod, jen abych se zahřál. Navíc mým kolenům celkem vadí zima a normální elasťáky proprší, tak hledám kromě nepromokavé bundy/dresu i nepromokavé/vodě odolné kalhoty nebo elasťáky.
Jednu nepromokavou bundu jsem si pak v Anglii koupil, ale zjistil jsem, že mi na ní vadí, že nemá jedinou kapsu a moc nevětrá. Navíc její nepromokavost asi není taky úplně špičková.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.01.2018
Autor: snilard
  • Re: Oblečení do deště

         

    Obávám se, že požadavek nepromokavá a větrací bunda nelze za rozumných podmínek splnit.
    Zhoršenou odolnost lehokolisty proti dešti považuji za jedno z negativ leha.
    Vždycky když mi prší do obličeje, tak si říkám, že na normálním kole bych alespoň mohl jet se skloněnou hlavou, tady mi to moc nejde.
    Tak si alespoň recituji Jiřího Žáčka:
    Tvář, ta musí snášet
    mráz,
    déšť,
    jinovatku.
    Zato ty si hovíš pěkně v teple,
    zadku!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2018
    Autor: petrp
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Oblečení do deště

           

      Co znamenají rozumné podmínky?
      Podle mne ten požadavek splnit jde, je to jen otázka peněz. Bohužel v současné době asi nejlepší cyklistická bunda Gore Bike Wear One Active Bike Jacket má na zádech zip a vyrábí se jen v stealth šedivé. Paní, co ji v tom Skotsku měla si ji pochvalovala.
      Trochu hloupé je, že na silničním kole člověku prší mnohem míň na nohy než na lehokole a tak je nabídka nepromokavých kalhot mnohem horší než nabídka bund.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2018
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        Prostě pořád nevěřím, že mohu vyjet kopec v lijáku v nepromokavé bundě a nemít ji zevnitř mokrou buď od deště nebo od potu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2018
        Autor: petrp
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oblečení do deště

               

          Myslím, že v této oblasti udělali výrobci za posledních pár let celkem slušný pokrok. Klasický Goretext je, co se týče prodyšnosti, už dneska překonaný.
          Píšu, co jsem četl, sám žádnou takovou bundu nemám. Ta, co jsem pořídil v Anglii moc nedýchá. Ale podle čísel by se měli dát koupit bundy výrazně prodyšnější.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.01.2018
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oblečení do deště

                 

            Ono by to chtělo hlavně reference. Jak mi kdysi říkal jeden člověk z textilní branže, že se ho zeptal čínský výrobce: "A jaký vodní sloupec chcete na tu cedulku natisknout?"

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2018
            Autor: petrp
            Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oblečení do deště

               

          Po vyjetí většiny kopců jsem propocený durch za jakýchkoliv podmínek, s bundou nebo bez bundy. Ale taky jedu z kopce dolů nabo zlehka po rovině a tam se to oblečení nejvíc projeví.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2018
          Autor: JNSK
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oblečení do deště

                 

            Zatím neexistuje membrána nebo cokoliv jiného, co by v letních teplotách ochránilo před deštěm a zároveň cyklista nebyl mokrý zevnitř (i ten, co se jinak potí málo),při pokračování v jízdě. Stačí si jen za teploty +25°C a víc obléct lehkou prodyšnou šušťačku a při jízdě se zapotí každý(pokud nejede z kopce či krokem). Špičkové membrány dosahují propustnost max.30000gr/m2 za 24hod. Už z toho vychází propustnost okolo 1250gr/hod/m2. Běžný člověk vyprodukuje kolem 1500gr potu/hod, nejvíce na zádech a v podpaždí- což má do plochy 1m2 daleko. Navíc při hustém dešti jednotlivé kapky část plochy na zádech "uzavře a tím ji sníží- z čehož plyne poznání, že být v dešti v suchu znamená snížit tvorbu potu(tedy námahu) a na to stačí i běžný igelit za pár korun, nebo se schovat....

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.11.2019
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Oblečení do deště

                   

              ...zase jsem si všiml data až po uveřejnění :-((

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.11.2019
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Oblečení do deště

                   

              nějak to nesedí, pokud by člověk vypotil 1500 gramů za hodinu, pak za desetihodinovou jízdu by vypotil 15 litrů vody, což neodpovídá zkušenosti.

              Jinak: v igelitu se člověk zapaří vždy. V polopropustné membráně se i stane, že vlhké oblečení (zmoklé, než si na sebe člověk vzal pláštěnku) i během stálého deště pod tou membránou uschne. Při jízdě pohodovým tempem po rovině se dá jet dlouhodobě relativně v suchu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.11.2019
              Autor: PavelŠ
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Oblečení do deště

                     

                Ten údaj je při velké zátěži (jako je jízda v teplém počasí do dlouhého stoupání- a to asi na 10 hod nehrozí, ale liják ano. Pokud dokážeš jet v terénu pohodovým tempem aniž by ses zapotil(bez deště a pláštěnky) tak jsi jeden z mála...Běžný člověk se při +28°C a víc potí při menší námaze, natož při jízdě ve stoupání "na těžko". Když k tomu přidáš pláštěnku a liják co většinu plochy uzavře kapkami, tak si dovedu představit, jak mi pod membránou ten pot za jízdy schne. To se může "i stát" tak na pěší turistice nebo za jízdy po rovince či s kopce- mám to osobně odzkoušeno s membránami s propustností od 24000gr

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.11.2019
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Oblečení do deště

                       

                  Pořád se mi 1500g/h zdá nějak moc. Já si kdysi zkusil jízdu ve španělsku v létě když všichni normální lidi mají siestu a teploměr ukazuje 45°C ve stínu. Vzduch nad silnicí byl tak horký, že člověk z kopce brzdil, aby ho vzduch tolik nepálil do obličeje. Podle mě bezpečně nad 50°C. V těchto podmínkách při výkonu co vydržím 4-6 hodin jsem měl spotřebu asi litr vody na hodinu bez chození na záchod, ale na konci jsem nebyl víc dehydrovaný než na začátku a míra pití se vrátila k normálu po slezení z kola. I kdybych to jel na dluh a ve skutečnosti ztrácel 1,5 litru na hodinu, pořád jsou to naprosto extrémní podmínky, které nezopakuju v česku za deště jen tím, že mám na sobě pláštěnku a jedu do kopce. Další důvod proč je mi to číslo podezřelé je, že to není vztažené k velikosti člověka. Vypotí 90kg jezdec totéž co 60kg jezdec?
                  V principu souhlasím s tím, že člověk se pod nepromokavými hadry potí, jen mi číslo litr a půl za hodinu přijde hodně přestřelené.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 29.11.2019
                  Autor: Jirka
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Oblečení do deště

                         

                    Nejspíš měří množství vody, které se vysráží na vnitřní straně pláštěnky. Ovšem to zdaleka není vypocená voda, to je voda z vlhkého vzduchu, který se dostává pod pláštěnku zvenku, ohřeje se tělem jezdce a následně se z něj voda vysráží na zvenku ochlazované pláštěnce.
                    Ale, i když venkovní vzduch má za deště stoprocentní relativní vlhkost, tak je to dost, nezdá se mi,že by to tak větralo. Každopádně hermeticky uzavřené to taky není a vzduch zvenku se tam dostává.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 29.11.2019
                    Autor: bara2
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Oblečení do deště

                         

                    Tak jak se udává prodyšnost membrány- je tato hodnota na plošný metr. To jsem neměřil- někde jsem to četl v odborné recenzi. To jestli jsi dehydrovaný, odhad podle pití ap. je subjektivní pocit a je u každého jedince jiný(podle kondice, hmotnosti, hospodaření organismu s vodou ap. Netvrdím, že membrány jsou "k ničemu"- jen mám na sobě odzkoušeno(podotýkám, že jakousi fyzičku mám, 78kg/178cm a potím se spíš míň než běžný člověk)při jídě do dlouhého stoupání v průměru 6-8% a celkem hustém dešti, že jsem byl pod bundou s membránou(prodyšnost 24000gr/m2/24hod) mokrý zevnitř jako bez ní- jediná výhoda byla teploučko. Takže konkrétně u mne by stejnou funkci splnila pláštěnka za 30Kč. oto "testování" jsem absolvoval několikrát s s bundami různých výrobců a značek membrán při úvaze o koupi ochrany před deštěm (v posledních letech dost častým). Můj závěr byl vést jednoduchou bundu z PVC za pár kaček a ušetřený peníz použít na další dovolenku- ten nikomu nevnucuji a jeho zkušenosti mu neberu...;-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 29.11.2019
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oblečení do deště

         

    Akorat se v tom trochu zapotis, no. :-)) https://www.google.co.uk/search?q=ochranny...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2018
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Oblečení do deště

           

      Atombordel z pracovních oděvů je pro leho nepoužitelný

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2018
      Autor: radka
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Oblečení do deště

             

        V nem u nas v Hamru makali staceci kyselin. Ani flusak ho neprozere.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2018
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oblečení do deště

         

    Ve svých začátcích s lehokolem jsem měl za to, že v dešti to musí být fakt děs, tak jsem hleděl rychle se schovat a čekat.
    Ale časem se to změnilo, jak jsem zjistil, že při jízdě je obvykle větší teplo, než bych chtěl. Výjimkou může být delší sjezd, tam je zahřátí chvilku problém.
    Takže déšť nevadí, pokud se na konci převlíknu do suchého. Nejhorší jsou ty velké kapky přímo do očí, když se fakt nedá uhnout. Štítek na helmě by mohl pomoct. Brýle jsou užitečné i v dešti, dokud se nezačnou moc mlžit. Přes mokré sklo je vidět na cestu pořád líp, než přes zavřená víčka.
    Pro případ, kdy se musí vyjet za takových podmínek, že by se normálně fakt nechtělo, tak mám jednoduchou pláštěnku - sestříhanou tak, že zůstal jenom kus fólie zepředu a rukávy. Pod břichem to přitáhnu šňůrkou a kousek zahnu pod sebe, jak zalehnu. Bunda pak zůstane suchá o něco dýl. Ale už dlouho jsem to nepoužil.
    Jsem zvědavý, jak Ventisit zlepší pocity, zatím to bylo vždycky s nasáklým bulprenem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2018
    Autor: Radek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      Ta podložka na ležení, tak to je v dešti svinstvo. Ať děláš, co děláš, třeba i dírku v nejnižším bodě, stejně je to furt prdelí i zády v mokrém. Pokud by se tam dal igelit, tak to nechci vidět ani čmuchat, raději jsem to ani nezkoušel. Tady babo raď.
      Napadlo mě udělat z něčeho jako atombordel něco, co by mělo vzadu (rukávy, nohavice) vystřiženou tu nepromokavou potvoru a místo toho nějak vlepit síťovinu nebo jen pásky, aby voda sice stékala po povrchu, ale nedostala se dovnitř a přitom to celé větralo. Akorát nevím, jak to slepit, aby to drželo pohromadě. A asi by i šlo to spojit i s ochranou na boty, aby to bylo vcelku. Vizi toho sice mám, ale skutek utek.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2018
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      Který Ventisit máš?
      Ten dvouvrstvý je tak tenký, že pokud máš na sedačce trošku rybník, tak v něm sedíš. Sucháč pro uchycení podložky drží vodu jak houba.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2018
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      Tak když to máš do cíle hoďku, dvě a není ti při jízdě moc zima, tak to jde být v mokru.
      V tom Skotsku to bylo ale jiné. Ten déšť byl tak silný, že to bylo, jak by mi ta voda tekla po těle. Ani jsem ji nestíhal ohřát. Navíc tam mohlo být třeba 10 stupňů a měl jsem na sobě triko, které mokré nehřeje. Pro příště bych rád měl něco nepromokavého na vrchu a vespod merino.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2018
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      Pláštěnku pončo,prča ale pomůže.Teda asponˇna chvilku.Jak to máš s botama?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2018
      Autor: FINE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oblečení do deště

         

    Používáme goráč od Tilaku, lehké kalhoty i bundy. Teď mají v nabídce i bundu bez zipu vepředu, to se mi líbí, zip obrácený nahoru se mi vždycky zdál jako slabé místo. Klidně si vezmu na kopci kalhoty přes mokré elasťáky, není zima a elasťáky uschnou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2018
    Autor: JNSK
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      Goráč od Tilaku mi přijde dobrý na hory. Moje lepší polovička má Raptorku. Na kolo mi Tilak přijde strašně volný, když ho obleču a strašně neskladný když ho sbalím do tašky. Radši bych něco skladnějšího, co mě nebude moc aerodynamicky brzdit. Kdyby Tilak dělal i něco přímo na kolo, bral bych to všemi deseti i kdyby to stálo víc než ty zahraniční značky vyrobené v Číně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2018
      Autor: snilard
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oblečení do deště

         

    kdysi jsem úspěšně používal jakýsi tenký prodyšný nepromokavý oblek (větrovka + gatě) od dodeste.cz (uz to asi neprodávají). Byl super, než se rozpadl a začalo do něj zatékat (byla to fakt jen tenká membrána špatně přilepená na látce, velmi funkční, ale mechanicky zcela neodolná). Pak jsem si pořídil totéž z gore-texu (asi za desetinásobek ceny toho původního), taky jen tenké, velmi sbalitelné, zase větrovka + gatě, to funguje velmi uspokojivě pořád, akorát při větším dešti prší kolem krku a při zastavení nateče voda do bot (za jízdy jedu nepromokavou podrážkou napřed, nenapršelo mi ani do ponožek v sandálech:-) ) Při jízdě rozumnou rychlostí to i celkem rozumně větrá (= je prodyšné), je v tom samozřejmě stále trochu vlhko, ale ne zima.
    Jinak vlhko je za deště i ve velomobilu, člověk se prostě potí, když šlape (ale také teplo).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2018
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      ....takže po celé diskusi platí prvotní závěr od "petrp"- prostě pokud chceš v dešti pokračovat v jízdě na kole,tak jsi mokrý zevnitř VŽDY-záleží na terénu, rychlosti a síle deště jestli míň nebo víc. Podle mých zkušeností vůbec nezáleží na tom, jestli si oblečeš obyčejnou "igelitku" nebo desetitisícovou memránu- žádná totiž nestíhá odvést vyprodukovaný pot ani na rovině(o kopci nemluvě). Takže jediný případ, kdy jsi i v dešti v suchu, je na rovince zvolnit tempo na "šnečí" a kopce vynechat. Pak je fuk, jestli jsi pod párkorunovou igelitkou, nebo desetitisícovou membránou. No a pokud jde o dojetí do místa ubytování, tak se to dá i v tom "zapařeném teplíčku" hodinku vydržet.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2018
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Oblečení do deště

             

        s tím bych celkem ostře nesouhlasil, i v paropropustné membráně je (samozřejmě) tjrochu vlhko, ale ne mokro. A hodně záleží na stupni fyzické námahy. Už se mi párkrát stalo, že jsem si oblékl nepromokavé oblečení až ve chvíli, kdy už nějakou dobu pršelo, takže jsem si ho oblékal na již trochu mokré oblečení. A po několika hodinách pobytu ve stálém dešti mi to pod tou paropropustnou membránou uschlo, to by se v igelitu nestalo. Měl jsem kdysi i nepromokavou téměř neprodyšnou větrovku a v té jsem byl mokrý i když nepršelo, ten gore-tex je fakt hodně velký rozdíl a zhodnotil jsem to tak, že to za ty peníze rozhodně stojí, i když zázraky od toho samozřejmě nejde čekat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.01.2018
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oblečení do deště

               

          Naprostý souhlas. Nejčerstvější zkušenost, dnes jsme táhli na skialpech v dešti na hory, nahoru jsem měl na nohách jen elasťáky, totálně durch, na cestu dolů jsem si přes ně dal goráčové kalhoty a před nasednutím do auta jsem už byl suchý.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.01.2018
          Autor: JNSK
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oblečení do deště

               

          ....jak jsem psal- pokud je to v ziměa za nízké fyz. námahy, pak je to OK. Patřilo to však k "petrp"-ově reakci, ze které bylo dost jasné že jde o jízdu na kolene v letních měsících kdy je teplota vzduchu i produkce potu daleko vyšší. Ostatně stačí mrknout na tech. parametry membrán- ideální propustnost je v průměru 24-30000gr/m2 za 24hod což vychází na 1litr/hod- při jízdě po rovině nabo do kopce je u běžného člověka produkce potu při 25-30°C vyšší než litr za hodinu hlavně v podpaždí a na zádech(ne na nohách!), takže o nějakém suchu, příp. vyschnutí mokrého oblečení nemůže být ani řeči. Podotýkám, že mám osobně vyzkoušeno(a moc se teda nepotím) s různými bundami s Goratex. membránou v cenách od 5-12000Kč...;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.01.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oblečení do deště

                 

            Tak ale pokud je venku 25-30 stupňů, pak se proti té vodě nepotřebuješ chránit.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.01.2018
            Autor: snilard
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Oblečení do deště

                   

              .....ty možná ne-na expedicích "kolmo" asi jezdíš v celodením lijáku bez ochrany a libuješ si v mokru(hlavně na zadku). Při stoupání do 1500-2000m n.m. se zahřeješ ažaž, ale pak ve sjezdu v dešti to teplo nějak necítit. Já teda před nějakým goratexem dám bundu z TYVECu(12€) a jen "golfky" s membránou, zadek je v suchu(dolní část těla se toliknepotí).Pod bundou jsem sice občas(právě ve stoupáních)mokrý, ale v teploučku i za větru. Dá se to vydržet, ušetřený prachy mám na další cestu... :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.01.2018
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Oblečení do deště

                     

                V mokru si nelibuju. Hlavní o co mi jde, je udržet se v teple, když je venku zima.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.01.2018
                Autor: snilard
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      pořád to existuje, používám-trochu postoupili ve střihu i materiálu, bunda má konečně nepromokavej zip; na druhou stranu už si druhej komu o vím, že se odlepila membrána na bundě(na modrý-asi špatná serie); jinak jezdím v sandálech a používám vodotěsný ponožky SealSkinz nebo dexshell...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2018
      Autor: brum
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        měl jsem žlutou, jeden z prvních typů, co prodávali, už to je víc, než 10 let

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2018
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        Potvrzuju, taky je používáme.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2018
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oblečení do deště

               

          Mám ji rovněž. Už více jak 10 let. Pořizovací cena byla sice vyšší, ale je perfektní.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2018
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oblečení do deště

                 

            Mám nějakou úplně první, ale neužívám.
            Stačilo se na ní křivě podívat a už se trhala

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2018
            Autor: AV
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Oblečení do deště

                   

              Ta trhava bola s ineho materialu. Ta na obrazku sa netrha.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.01.2018
              Autor: Jaroslav
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        Fajnový vodotěsný ponožky do sandálů:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2018
        Autor: FINE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      dělají to http://dodeste.cz/cyklo-komplet-profi-o2-3flow a mám to a zatím neteče

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2018
      Autor: miloraj
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Oblečení do deště

             

        Podle čísel už tedy dnes existují mnohem lepší materiály.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2018
        Autor: snilard
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        Navíc, jak koukám, ta bunda má na zádech zip.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2018
        Autor: snilard
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        to ale není ta, o které mluvím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2018
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oblečení do deště

         

    Já jsem měla, no ještě mám, tyto kalhoty:
    https://www.highpoint.cz/produkty/damske...
    Bohužel se mi rozedřely od sedla, což by se na lehokole zřejmě nestalo :)
    Jejich výbornou vlastností je, že se vejdou do kapsy.
    Nyní ale čtu o údržbě tohoto produktu, že používáním se snižuje účinnost vodoodpudivé vrstvy, že je důležité udržovat vodoodpudivost, takže zas tak úplně výborné nejsou. Zatím slouží, ale na zadku mám díru :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2018
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Oblečení do deště

           

      Protože mě oblečení do deště taky zajímá, tak bych k těm mínusům chtěla ještě nějakou poznámku, abych jim rozuměla.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2018
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Oblečení do deště

           

      Vypadají celkem plandavě, ale jinak dost zajímavě, i ta cena není tak hrozná. Díky za tip. Škoda, že pánské mají až od velikosti M.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2018
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        Aha, tak s tou velikostí jsem se špatně díval :-) Černé mají i ve velikosti S.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2018
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oblečení do deště

               

          Vypadají plandavě, je to taková pláštěnka :) Nohavice se mi ale do kola nedostala. Vyfotila jsem je složené a jak vypadají zevnitř. Několikrát mě už ochránily při jízdě v celodenním dešti. Úplně zas levné nebyly, proto mě štve, že se mi prodřely.
          Dala jsem na ně odkaz, že se tu třeba dozvím o zkušenostech s tím materiálem od někoho jiného.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2018
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oblečení do deště

                 

            Tak podle popisu je to mechanicky velmi neodolný laminát. Podle mne se není čemu divit, žes je prodřela o sedlo. Co jsem viděl nepromokavé kalhoty na kolo, tak všechny měli v rozkroku odolnější materiál.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.01.2018
            Autor: snilard
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Oblečení do deště

                   

              Jo měli? Asi byli pánské, že?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.01.2018
              Autor: Pepíček
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Oblečení do deště

                     

                Já se tu gramatiku časem třeba naučím :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.01.2018
                Autor: snilard
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      Tak jsem to kalhoty a bundu Roadrunner od Highpointu vyzkoušel. Kalhoty by asi celkem šly, jen bych si musel stáhnout dole nohavice. Ale ta bunda, ta fakt ne. Tam by se mi vešel ještě kamarád.

      Každopádně mám objednané na vyzkoušení 3/4 kalhoty Endura Helium. Ale budou až v půlce března.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2018
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        Když ty máš silně nekonfekční postavu :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.02.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Oblečení do deště

               

          No oproti běžné populaci ano. Ale mezi profesionálními cyklisty bych byl možná až tlustý.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.02.2018
          Autor: snilard
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oblečení do deště

         

    Chtělo by se říct, že co hledáš se jmenuje velomobil, ale je mi jasné, že to slyšet nepotřebuješ :-). Jak tu psal Pavel, ve velomobilu sice za deště taky není dokonale sucho, ale je v něm teplo - vlhkost co máš na sobě si ohřeješ a déšť to z tebe konstantně nesmývá novou studenou vodou.
    Situaci na kole co popisuješ si pamatuju v méně extrémním měřítku z K24 2009, kdy celkem asi 20 hodin z 24 pršelo a v noci bylo taky kolem deseti stupňů. Tam měl člověk výhodu, že každých 28,4km měl možnost stavit se v boxech, i když suché oblečení se brzo vyčerpalo. Od té doby jsem často přemýšlel, jak to řešit třeba pro případy brevet jízd, ale na nic rozumného (krom velomobilu) nepřišel. Goretex a podobné materiály mi byly doporučeny z moha stran a mnohým z těch lidí věřím, že nepotřebují jen sami sebe přesvědčovat, že to stálo za ty peníze. Možná na tom něco bude.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2018
    Autor: Jirka
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      Velomobil pro mne není cesta.
      Kromě nepromokavé bundy mi na tom LEL taky doporučovali, že nemám nosit umělá trika, ale merino vlnu. Už jsem něco málo pořídil. Škoda jen, že se nedělají merino návleky na ruce. Hodně jsem si tenhle kus oblečení oblíbil, když se střídá terén a svit slunce.
      Tělo je, zdá se, řešitelný problém. Prostě časem dokonverguju k nějaké bundě, jen se musím smířit s tím, že to nebude levné. Rád bych pořídil něco, co má sloupec alespoň 20 tisíc mm a paropropustnost alespoň 25 tisíc. Škoda jen, že se některé bundy dělají jen tmavé. Taky mi přijde hloupé, že bundu na kolo nevyužiju jinak, třeba do hor na chození s batohem. Naopak bundu, co se s ní dá nosit batoh si nevezmu na kolo, protože bude strašně velká a těžká.
      Skoro víc mě trápí nohy a kolena. Dělají se vodě odolné elasťáky i vodě odolné nákoleníky. Jenže to asi není na pořádnou bouřku. Všechny dlouhé nepromokavé kalhoty, které jsem zatím viděl byly hrozné pytle a často bez stahování nohavice, takže by mi do nich foukalo. Jako ideální by se jevili nějaké 3/4 kalhoty. Asi nejblíž ideálu mi přijdou kalhoty Endura Helium, jenže ty nejsou dostupné v mojí velikosti (S). V tomhle vidím zásadní nevýhody lehokola, nedělá se na to (až na pár výjimek) specifické oblečení.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2018
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        ....mám něco podobného už20let a jsem spokojený. Prodával to tehdy slovenský cykloklub za cenu kolem 1000Sk v černé barvě s reflex. odrazkami na stahovacích lýtkových páskách. Jsou se síť. podšívkou a memránou, ve kterých jsem byl v suchu i za půldeního lijáku s hodinovou průtrží v rumunských horách, aniž bych se uvnitř zapotil. Asi je to tím, že nohy se nepotí tolik jako horní část těla(tam jsem byl mokrý i zevnitř v membr. bundě s prodyšností 24000gr/m2- ale v teple). Bylo to v kopcích, kdy bylo třeba dostat se do večera "k civilizaci". Mrknu na výrobce(pokud bude ještě ), příp. odfotím. Ono pokud je teplo, tak to "ustojí" nákolenky- horší je to s bundou v kopcích, při nutnosti jízdy za celodenního deště a nemožnosti vysušení přes noc "pod střechou. Tam teda jízda "v suchu" je spíš utopie než skutečnost- materiál, který průběžně odvětrá vyprodukované množství potu průměrného člověka zatím není.
        https://www.bike-life.cz/dlouhe-kalhoty-cube-do...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2018
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oblečení do deště

               

          Díky za tip. Vypadají dobře, jen bych ocenil, kdyby tam psali nějaká čísla.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2018
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oblečení do deště

                 

            ....to bude asi tajné- jediné číslo je tam katalogové...;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.01.2018
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        výhoda "pytlů" je v tom, že se dají při nečekaném dešti obléct velmi rychle i přes boty:-) široké nohavice dole řeším kolíčky na prádlo. A na chození s batohem a na kolo mám stejnou bundu (teda batoh se nevejde pod ni, musím na něj mít zvláštní pláštěnku).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2018
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oblečení do deště

               

          Díky za tip, říkal jsem si, že by na nohavice mohli fungovat stahovací reflexní pásky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.02.2018
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oblečení do deště

                 

            V nouzi taky, ale kolíčky jsou pohodlnější. Nebo používám také přímo k tomu účelu vyrobené pružinové svorky (vypadají trošku jako jednoduché spony na kravatu, ale masivnější) koupené kdysi v DDR:-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.02.2018
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oblečení do deště

                 

            Perfektně funguje tzv. suchý zip. Pořídíš patřičnou délku (o kousek víc, než je 1/2 obvodu) Vzájemným posunutím nastavíš potřebnou délku a "zazipuješ". Dá se to rovněž použít místo různých řemínků , nebo popruhů, na lehčí věci.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.02.2018
            Autor: Papji
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Oblečení do deště

                   

              Doporučuji, pokud by bylo na výběr, jinou barvu než bílou nebo černou. Často mají ty jiné barvy lepší kvalitu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.02.2018
              Autor: petrp
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Oblečení do deště

                   

              Já mám něco takovéhoto:
              http://www.conrad.sk/pasik-so-suchym-zipsom...

              To moje je navíc pružné a oko na provlékání je kovové, už to mám přes dvacet let, jsem to kdysi dovezla z Německa jako úchyty na bandáže pro koně. Je to k nezaplacení, funguje to jako gumicuk, dají se tím stáhnout nohavice, rukávy... prostě univerzální použití, životnost úžasná.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.02.2018
              Autor: bara2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Oblečení do deště

                     

                Bohužel před dvaceti lety se vyráběly úplně jiné suché zipy než nyní. Takže ta životnost už taková nebude. (Ono se mezi tím přišlo na to, jak lze ušetřit materiál)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.02.2018
                Autor: petrp
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Oblečení do deště

                       

                  Toto je jeden z nich a když na to koukám, tak ona dokonce trochu pruží i ta část s háčkama!
                  Jsem to dovezla někdy v roce asi 93/94, dlouhé roky to míval kůň ve stáji ve slámě na nohách, vydrželo to všechno. U některých jsem akorát musela znovy přišít tu háčkovou část, protože nitě zteřely :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 05.02.2018
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Oblečení do deště

                     

                A toto by mohla být ta pružná část. Na mých páskách pruží jen ta chlupatá část. Kus s háčkama nepruží.

                https://www.stoklasa.cz/suchy-zip-plys-sire-20...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.02.2018
                Autor: bara2
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Oblečení do deště

                   

              Jsem ten pružný zip u Kramera našla. Kdyby to teda někdo do toho Německa jel kupovat, tak jich určitě aspoň čtyři sady (po čtyřech) vezmu!

              https://www.kraemer.de/Elastische...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.02.2018
              Autor: bara2
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Oblečení do deště

                     

                Samozřejmě, že možností je víc. Já občas používám to co jsem popsal. Připadá mi to nejjednodušší řešení. Nepotřebuji žádnou přezku a nemusím nic šít. A při ceně 1 m /cca 30 Kč, je to skoro zadarmo.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.02.2018
                Autor: Papji
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Oblečení do deště

                       

                  Tak určitě, že to stačí :-)
                  Já mám tyhle pásky historicky a fakt jsou výborné. Tím přidělám ručník s plavkama k sedlu a mažu k rybníku, nebo smotám větrovku a zas ju mám čím přidělat k sedlu. Nebo mám čím přichytnout na Růženku košík na flašku, bo Růženka nemá ďurky v rámu. Nebo tím připnu k rámu skládací stativ, nebo si tím stáhnu nohavice, nebo si tím omotám otevřenej pytlík s kafem nebo můžu chytnout prkno k vozejku ... Prostě zcela univerzální a úplně oyčejný pásky, pevné, třikrát tím omotáš kruh a kůň to neurve. Ta pružnost je k nezaplacení a trvanlivost úžasná, se to x krát pralo, zasvinilo blátem... zoubky se furt chytají a drží to. Jak jsem k mnoha věcem skeptická, tohle mi opravdu moc dobře slouží.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 05.02.2018
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Oblečení do deště

                         

                    Zoubky, tedy správně háčky, opravdu vydrží všechno. Máme je takhle zvenku na lesní kapli už spoustu let, jednou za rok se k tomu na pár dní přichytne nějaké plátno. Takže jinak je to vystaveno povětrnosti, pavouci přes to dělají pavučiny, chytá se tam padající listí...
                    Maximálně to stačí omést košťátkem. To by smyčky (ta druhá, chlupatá část) takhle dlouho nefungovaly.

                    Jak jsem dneska po tom pátral, tak elastický sucháč má v nabídce i koh-i-noor
                    http://www.kin.cz/produkty/textilni-galanterie...
                    otázka je, jaké nejmenší množství by prodali či kdo to od nich bere.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 05.02.2018
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Oblečení do deště

                     

                Co tohle - není to ono?
                http://www.equtex-shop.cz/kategorie/pro-kone...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.02.2018
                Autor: Ifča
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Oblečení do deště

                       

                  Jo,to je ono. Už mám objednaný. :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 07.02.2018
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oblečení do deště

         

    Já osobně používám oblečení z membrány Gelanots prodyšnost 20000/20000 vodní sloupec. Jenže se vtom dá vydržet tak max. do 5 st.C. Ideální kolem nuly a míň. Ale uvažuju o membráně Dermizax. Prodyšnost 35000/15000 vodní sloupec.
    Jako 3 sezoní jsou super kvalitní Outdoorové kalhoty které neprofouknou a současně jsou nenasákavé a rychle schnou. Takže do extrémního lijáku něco rychle suchého na sebe a membránu. A když nelije moc stačí něco prodyšnějšího.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2018
    Autor: bukwa
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Oblečení do deště

           

      Máš tip na nějaké konkrétní kalhoty?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2018
      Autor: snilard
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        Mám tip. Projdi si web značky jako NorthFace, HighPoint,Tilak, atd... Udělej si malý přehled o materiálech a membránách. Zajdi si do více prodejen vyzkoušej a promluv si se zkušenou obsluhou o své představě a uvidíš, že si vybereš. Každý se jinak potí, jede v jiném rytmu.
        A na foukání do nohavic... používám jednoduše dva tenké délkově nastavitelné pásky. Na koncích s malýmy přezkama. Výhoda je nastavitelný průměr, podle kotníku, množství oblečení atd... Koupil jsem je ve Zverimexu jako Postroj na kočku. Je to vlastně pásek Obojek a "2" za předníma packama.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2018
        Autor: bukwa
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oblečení do deště

               

          Měl jsem za to, že když koupím ne zrovna laciné kalhoty na kolo do deště, že výrobce nenechá dolní konec volný/plandavý, ale že je opatřen dvěma stah. páskami na suchý zip kolem lýtek a ne že si je budu upravovat. To pak není na kolo, ale na běžnou turistiku....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2018
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oblečení do deště

               

          Kalhoty od HighPointu jsou na chození, mají nohavice dole hodně široké. Tak široké, že půjdou přetáhnout i přes skialpovou botu.
          Kalhoty od Tilaku jsou sice dole stahovací, ale jinak to je taky pytel. Navíc mají na zadku zip.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2018
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oblečení do deště

                 

            Zajímalo tě co do deště a na kolo. Jestli existují kalhoty elastické s membránou i na kolo netuším. Ani nevěřím v existenci kalhot se stahováním na konci nohavic. Kromě lehocyklistů to nikdo neřeší.
            Osobně nemám věci jenom na kolo, jenom do města, atd... Používám pečlivě vybrané oblečení, které roky něco vydrží. A hledám nejen na Internetu, ale dám si tu práci a zajdu si to i vyzkoušet do kamenného obchodu. Bydlím v okresním městě s omezenými možnostmi a musím jezdit do větších měst.
            Pro člověka z hlavního města to nemůže být problém. Minimálně nemusí jezdit daleko. Možností výběru má mnoho. Co bude vyhovovat tobě je tvoje věc. Ale můžeš hledat, zkoušet a udělat si vlastní názor.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.01.2018
            Autor: bukwa
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Oblečení do deště

                   

              S tím výběrem nemáš tak úplně pravdu. Mám okrajovou velikost a dost specifické požadavky. Kdybych byl o 5 cm vyšší a deset až 15 kilo těžší, měl bych mnohem větší výběr. Třeba trika od Devoldu si musím kupovat v dámském S, pokud nechci, aby to na mě plandalo. Jenže ta se často vyrábí jen růžová a to fakt nechci. Navíc dámská trika bývají kratší. U jiných značek to je lepší, ale to jsou obvykle značky ještě dražší než Devold.
              Ježdění po obchodech zabírá hrozně moc času. Uznávám, že to mám bliž než ty. Ale radši bych ten čas trávil v přírodě. Proto to řeším takhle od počítače, kde ten čas trávit musím.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.01.2018
              Autor: snilard
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Oblečení do deště

                     

                Souhlasím a rozumím. Každý máme naprosto specifické potřeby a požadavky. Nikdo není stejný a průměr neexistuje. Přeju hodně štěstí při hledání.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.01.2018
                Autor: bukwa
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Oblečení do deště

                       

                  A ještě je tady možnost nechat si oblečení někde ušít. U českého výrobce přesně podle požadavků zákazníka. :=)_?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.01.2018
                  Autor: bukwa
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Oblečení do deště

                     

                Až bude chvilka ...
                https://www.svetoutdooru.cz/search/?query...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.01.2018
                Autor: AV
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Oblečení do deště

                       

                  kde je něco pro lehokoláky?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.01.2018
                  Autor: mildakh
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Oblečení do deště

                       

                  Většina horolezeckých outdorových kalhot je šílený overkill na kolo. Jsou dělané odolné a tudíž těžké a neforemné.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.01.2018
                  Autor: snilard
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Oblečení do deště

                         

                    Tak třeba ultralighty od Tilaku určitě nejsou overkill. Jsou volné, to souhlasím. Ale asi jediné použití kdy ten volný střih vadí je právě na lehu. Dal bych přes ně návleky, stejně musiš nějak zakrýt místo mezi kalhotami a botou.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.01.2018
                    Autor: JNSK
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Oblečení do deště

                           

                      Jj, jsou hodně volné, už jsem je na sobě měl.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 31.01.2018
                      Autor: snilard
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Oblečení do deště

                     

                Díval ses do Pracovních oděvů - nepromokavé softshelové?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.01.2018
                Autor: AV
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Oblečení do deště

                       

                  Kouknu.
                  Mám softshellovou bundu, normální český déšť to vydrží, ale plavák ne.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.01.2018
                  Autor: snilard
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Oblečení do deště

                       

                  Jsem si ty pracovní oděvy netroufla nabídnout. Já mám teda nepromokavou bundu z pracovních oděvů a klidně se to dá použít i na nošení vody, neproteče. Co se vnitřního vlhka týče, tak já se zas tak nepotím, ale teď v zimě pod tím mám stejně tlustej vlněnej svetr, kterým vlhko odejde od těla a hřeje. Že je vlhká bunda na vnitřní straně (tam se to vlhko srazí) mi vůbec nevadí, doma ju orátím naruby a nechám uschnout. Mají k tomu aji kalhoty, ale ty jsem nekupovala, bo jsem nějaký luxusní total nepromoky s podlepenejma švama a stahováním dole na suchej škrk koupila v takovým tom bazaru "vše za 29". Tam se vůbec na kolo nakupuje dobře a lacino, akorát tam teda musíš chodit... já to měla přes ulicu od práce, takže jsem v poledne šla prohlídnout nabídku a na kolo su žlutejma větrovkama vybavená na několik let plus ty gatě nepromoky.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.01.2018
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Oblečení do deště

                     

                Mladí kluci nesportujou? Já dost věcí kupuju v dětském, dnešní holky maj i 175 cm, takže s velikostí nemám problém, naopak mi to líp sedí, oproti dámské konfekci to má delší nohavice, delší rukávy a nemá to kolem zadku stan :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.01.2018
                Autor: bara2
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Oblečení do deště

                       

                  Dětské věci se obvykle nedělají takových parametrů, jako bych si představoval.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.01.2018
                  Autor: snilard
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Oblečení do deště

                         

                    Anglicky umíš, mrkni do nějakého shopu pro námořníky ... oni chtějí být v suchu i když se (ku podivu) potí také ...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.01.2018
                    Autor: AV
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Oblečení do deště

                           

                      Námořníci mají celkem v oblibě umělé vlákno na zateplení.
                      U bund a kalhot se většinou jedná o značkové věci, které jsou více či méně zateplené pro cruising, a jednoduché protivodní oblečení pro závod.

                      Existují membránovky jako třeba suchý oblek, který používají kajakáři na moři a jachtaři kteří tráví maximum času v kokpitu za chladného počasí.
                      Jedná se vesměs o tuhé obleky (2kg sucháč), které sice jsou nějak prodyšné, ale těžké.
                      Goráčové hadry na kajak dělá Kokatat.

                      Mám lehkou nepromokavku Ramble od Hika + jejich kalhoty a potil jsem se v tom slušně, když jsme byli na 2-denní regatě na Baltu v říjnu. Vítr dokázal tak ochladit vnější vrstvu oděvu, že mi bylo teplo pouze s dvěma vrstvama 200g vlny na nohách i vršku.
                      Naproti tomu náš kormidelník měl pouze kalhoty z fleecu zatřené zvrchu PUR, a bylo mu celou dobu fajn - ta řada se tuším jmenuje Hiko Lars. Odolnost tohoto materiálu je sporná, ale může být stejně nízká jako třeba u Goráče, pokud se bavíme třeba o sedu- zadek a rozkrok.
                      Na lehokolo bych to ale zkusil.
                      Výhoda hader pro kajak je že většinou výborně sedí v oblasti rukou a umožňují jejich volný pohyb všemi směry a úhly.

                      Moje hledání nakonec skončí taky u Goráče, protože jeho použití je nejvíc univerzální a pokud je náhodou zahlcen vodou, začne fungovat později. Četl jsem jen že pokud to není oblečení s odolnou podšívkou, může časem Goráč trpět vlivem krystalů soli- mluvím o moři.

                      Takže za mne, ve všem co není membrána ala Goráč, je zima vlivem sražené vody a vlastně to nefunguje.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 31.01.2018
                      Autor: single
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Oblečení do deště

                             

                        Zkus se podívat v HGsportu v Tróji na výrobky z materiálu Aquashell, je to v podstatě jako fleece s membránou a docela měkké. Beru si to do kajaku nebo na board, když není moc zima.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 01.02.2018
                        Autor: JNSK
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Oblečení do deště

                     

                mrkni i sem: https://www.zbozi.cz/hledani/?q=kalhoty%20do...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.01.2018
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Oblečení do deště

                   

              Kalhoty elastické s membránou ani být nemůžou- která membrána je elastická?
              Kalhoty s membránou(cyklo) existují a stažení dvěma pásky (se sucháčem)přes lýtka je běžné proto, aby ti neplandaly a na pr. straně se našpinily o řetěz. Jsou v sedu volnější, na sedle vyztužené.Našel jsem i stránku s pracovníma- ty by se daly příp. i upravit(za tu cenu skoro zadara)
              https://www.obchodnisa.cz/kalhoty-do-deste-hi...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.01.2018
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Oblečení do deště

                     

                když to de s ponožkama?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.01.2018
                Autor: brum
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Oblečení do deště

                     

                díky koupeno a spokojenost!!! super

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.02.2018
                Autor: čekatel
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oblečení do deště

         

    Jinak zkoušel jsem teď invert a pomalu se k tomu dopracovávám.
    Sice je to celé spíše o teplotách minus, ale...

    Tu nepromokavou bundu jsem si na sebe navlík jako první vrstvu, pak jsem dal vlnu jako druhou, pak tuším bavlněné tričko a potom větrovku.
    Fungovalo to dobře a i při anaerobním pocení v tom nebyla zima - zkoušel jsem to kolem 0°C.

    Takže to je taky přístup, pokud budou obě bundy odolné vodě buď z jedné, nebo i druhé strany, pak neotřebuješ žádnou membránu, a vodu, která se ocitne v zateplovací vrstvě mezi (vlna+triko) je spolehlivě odvedena jakýmkoli textilním oblekem směrem ven, protože je jí tak málo, že nepředstavuje problém.
    Ta bunda na tělo musí mít dobrý střih, musí být příjemná a nesmí chladit - tenký neoprén nedoporučuju, ale jako volný by mohl fungovat - ale je to guma.
    V mezivrstvě můžu mít cokoli co načechrá vzduch a udrží teplo.
    Je zajímavě, že to vypadá že se tělo nemá tendenci přehřívat, ale vrstva potu + první bunda funguje jako spolehlivý chladič, akorát že člověk se musí pak oblékat úměrně okolní teplotě.

    Ale jako vnější bunda, za ty prachy, je stejně nejlepší nějaká membránovka ala Goráč, něco kolem 300g, co sbalíš do kapsy a dá se to nosit i jinak.

    Nakonec jde jen o to jak to na sobě vhodně nakombinovat pro momentální počasí a okolní teplotu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2018
    Autor: single
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oblečení do deště

         

    Já jsem si koupil nepromokavé (jakoby "pogumované" ) kalhoty od O2 Rainwear, a k tomu bundu která je jen ta samotná membrána:

    http://dodeste.cz/nepromokava-bunda-priroda

    Na tom webu teda nemají čísla, ale někde jsem je našel přes materiál (3M Propore). Jako fakt ta bunda je "dírává", skoro jako síťovaná. Ale nepromokne a větrá fakt dost. Akorát to není žádný šusťák, je to dost citlivé na poškození, a aerodynamika nebude nic moc. Ale jezdí se v tom dobře natolik, že vůbec neřeším, jestli prší nebo ne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2018
    Autor: Akito
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      Za studentských let jsem,po cestě na průmku, potkávala paní venčící pejska neurčité rasy. Nejvíc se podobal prasátku. Válcovité vykrmené tělo, hlavu držel v úrovni hřbetu. Jednoho dne pršelo, z pod deštníku jsem koukala po kalužích, když se mi do zorného pole připletl onen pejsek. Vskutku, panička ho vyzbrojila do deště náramně! Na hřbetě igelitový sáček přepásaný za předníma a před zadníma packama zavařovací gumou. Pamětníci jistě pamatují zavařovačky, třeba z branného cvičení. No tak jaké drahé bundy a kalhoty? Pár igelitek a gumiček a je to! :-D:-D:-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.02.2018
      Autor: plusjedna
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Rec: Oblečení do deště

             

        A osobně jsem největší úspěch, aplaus a hromadné focení zažila, když jsem si na jednom cyklozájezdě oblékla pláštěnku-pončo od Granka. Bílou s velkými rudými puntíky-nepřehlédnutelná!:-D:-D:-D
        Asi si ji vezmu na sraz...:-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.02.2018
        Autor: plusjedna
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rec: Oblečení do deště

               

          A ráno můžeš roznášet kakao :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.02.2018
          Autor: radka
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Oblečení do deště

         

    Kalhoty jsou doma. Pořídil jsem ty od High Pointu, co doporučovala Quatsch. Na kolo asi budou existovat i vhodnější, ale tyhle aspoň půjdou použít i jinak. Bundu si pořídím jinou. Černou nechci, navíc je strašně volná a na dámskou mám moc široká ramena.

    https://www.highpoint.cz/produkty/panske...

    Byl jsem je včera vyzkoušet na kole. Kotníky jsem stáhl reflexními páskami. Není to ideální, ale posloužilo, časem vymyslím něco lepšího. Ty zde odkazované pásky mi přijdou strašně úzké.
    Kalhoty mají střih na chůzi, zatímco já jsem jel na kole, kde je celkem malý úhel mezi tělem a nohami. A tak se mi zášivky pro kolena posunuly až někam do čtvrtiny stehen. Předpokládám použití na kole s větším úhlem mezi tělem a nohami, takže tohle bude snad lepší. Sed by mohl být trochu vyšší. Kalhoty také docela dost šustí při šlapání.
    Včera naštěstí nepršelo a tak jsem nepromokavost nevyzkoušel. Prodyšnost se zdá být celkem v pohodě.
    Za předpokladu nepromokavosti bych řekl, že tak nějak splnily moje očekávání. Kalhoty, které si na kole budu brát jen v případě dlouhotrvajícího chladného deště, kdy by promoknutí mohlo znamenat větší zdržení než jaké mi způsobí zhoršení aerodynamiky, či nedojetí do cíle vlivem promrzlých bolavých kolem či celého Matěje. Také mi snad umožní jezdit v počasí, kdy bych jinak ani nevyjel (loni jsem odpískal jarní cestu do Německa kvůli dost pesimistické předpovědi).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2018
    Autor: snilard
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Oblečení do deště

         

    Objevil jsem velmi lehokolově zajímavé kalhoty: Bontrager Velocis Stormshell Bib Tight. Nepromokavé, ale přitom elastické a přiléhavé.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2018
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      No ale to má kšandy, to není "na oblečení, když začne pršet", to je na celodenní déšť - za deště vyjíždíš a bude pršet furt...
      Ale vypadaj profesionálně a taky podle toho stojí :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2018
      Autor: bara2
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Oblečení do deště

             

        Pokud by se koupili ve Státech, už ta cena není tak hrozná.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2018
        Autor: snilard
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        Mám 15 let staré turisticky vypadající kalhoty Highpoint i bundu, místy je prodřená kordura, ale když byly nové snesly celodenní déšť. V zimě jezdím v kožených kotníkových botách s membránou. Kalhoty doléhají až ke kotníku a není potřeba používat ztahovací pásky na kalhoty. V nízkém rytmu na krátkou vzdálenost se člověk pod tím aspoň nepotí.

        ALE např. když je takový protivětr jako byl v pátek, sobotu a dnes + teda MINUS teplota, je nutné stáhnout nohavice. Potom není únik tepla. A pod bundu na záda, kousek karimatky. Krásně hřeje....atd...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2018
        Autor: bukwa
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oblečení do deště

               

          A kšandy mají některé lepší kalhoty volitelně odepínatelné a i oka na pásek, nejen gumu...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2018
          Autor: bukwa
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oblečení do deště

         

    Ahoj, měl bych dotaz, exituje něco na překrytí bot proti dešti? Nemám totiž speciální boty na kolo, ale tyhle salomony https://www.eobuv.cz/boty-salomon-speedcross-4... - dost kombinuju kole s během a nechce se mi měnit boty. Jde mi o to, jestli máte tip na nějaký návlek, který bych mohl přes tyhle boty případně přetáhnout? díky

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2018
    Autor: radkos
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      Vždyť ty Salomony jsou s goretexem, takže by měly být voděodolné. Když je překryješ nepromokavým hadrem, tak to je, jako bys je strčil do igelitového pytlíku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      Zajdi do libovolné prodejny s koly a zeptej se na návleky na boty. Jako jedinou vadu vidím to, že návleky na boty nepočítají s tím, že by někdo mohl používat obyč platformy, všechny počítají s použitím nacvakávacích pedálů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2018
      Autor: snilard
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oblečení do deště

             

        To je sice pravda, ale i tak to docela funguje. Mám neoprenové návleky už čtvrtý rok a zatím jim to ježdění bez nášlapů myslím nijak neuškodilo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2018
        Autor: petrp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Oblečení do deště

               

          Tím líp :-) Já bez nášlapů nejezdím, tak nemám zkušenost.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.04.2018
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oblečení do deště

                 

            Dík všem za tipy, vykašlal jsem se na návleky, s tím počasím, jako je letos stejně nepočítám, že bych moc promokal :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.05.2018
            Autor: radkos
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Oblečení do deště

                   

              Tys dneska nejel kolem Berounky? :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.05.2018
              Autor: bara2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oblečení do deště

         

    Já kupuji oblečení na kolo i mimo tu https://www.forsize.cz
    Mají super slevy často a celkově servis je super.
    Tak zkus

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.11.2019
    Autor: terkastov
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Oblečení do deště

         

    Našla jsem tohle, to vypadá takové univerzální a asi to vodu nepropouští:
    https://www.mxtech-eshop.cz/Nepromokave-navleky...

    Motorkáři taky moknou a mají tam i nepromokavé návlky na rukavice.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.11.2019
    Autor: bara2
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oblečení do deště

           

      .....to teda moknou- ale mají výhodu, že je "táhne" motor a ne nohy. Na sezení bez pohybu ti stačí igelitová pláštěnka za pár korun- na to netřeba drahé membrány.. :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.11.2019
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

385 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024