reklama
Země: Izrael Izrael

Izrael na pár dní? 2018

Vracím se ktématu Izraele. Letíme teď nebo ještě počkat. Letenky jsou za neskutečné peníze 600 Kč zpáteční, ale na leden.
Kdy vyrazit? NA konci února? Nebo ještě počkat? NA Velikonoce máme volno, ale ceny jsou beznadějné.
Zatím mi nejlépe vychází let v úterý ráno z Krakowa a zpět v neděli. Ale už to není nejlevnější. 4 dny čistého času.
Spaní venku na divoku. Otázka jestli vzít kolo, nebo jen projít jen nejzajimavější místa. Dá se někam rozumně dojet autobusem z letiště?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.01.2018
Autor: NejedeMiTo
  • Re: Izrael na pár dní? 2018

         

    To jsou letenky k stani nebo k sezeni na kufrech v nakladovym prostoru?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2018
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na pár dní? 2018

           

      No tohle je trošku extrém na tu dálku. Asi zkouší rozjet nové linky do Maroka a Izraele.

      Pro Čechy kteří platí zbytečně desítky tisíc navíc za dovolenou to je SciFi a dost s některými známýma bojuji, aby uvěřili že je to skutečně koncová cena a více platiti nebudou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.01.2018
      Autor: NejedeMiTo
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael na pár dní? 2018

         

    Letime s Hekym 1-7/3
    Planujeme to dat z Ovdy do Jeruzalema a zpet.
    V podstate kopie toho, co jsem si projel ted na konci listopadu.
    Chystam se tam udelat akorat zmeny smerem k vetsimu vyuziti terenu.
    Heky rikal, ze na me bude wostrej a budicek bude uz v 7:00 a odjezd v 9:30. Kdyz jsem jel sam, tak jsem se nikdy pred jedenactou nevyprdelil. A v 5 odpoledne uz byla tma. No a taky dny uz budou kapku delsi....
    Jinac co videt kolem Ovdy si muzes nastudovat ve dvou prechozich vlaknech (kolobezkovem a vanocnim kolo-horolezeckem :) )od Marina.
    Ale jestli na kole a offroad, tak silne doporucuju bezdusaky. Jinak stravis kazdyho pul dne v pousti lepenim.
    Autobusy jezdi od kazdeho letadla do Eilatu za cca 130 korun. Nemej strach ze na letisti zustanes. Nezustanes. Je to vojensky letiste a oni terminal po priletu posledniho komercniho letadla vyklidej, zhasnou a zamknou.
    Naopak, dost jsem je znervoznoval, kdyz jsem si tam skladal kolo a odmital jsem nastoupit do posledniho autobusu smer Eilat :)
    Do Jeruzalema se dostanes cca 2x denne autobusem pres Bersevu. Vyguuugli si to sam.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2018
    Autor: Meduza
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na pár dní? 2018

           

      Ty dva skvělé příspěvky jsem četl. Autobus jsem myslel popojet těch prvních pár km na začátek treku.
      Bezdušáky nechytají defekty? Nemám s tím zkušenosti. Nebude stačit koupi odolnější pláště?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.01.2018
      Autor: NejedeMiTo
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Izrael na pár dní? 2018

             

        Autobusu kolem letiste nejede asi nijak moc. A taky je asi dulezity v kolik pristava ten let z Katowic. Ale jestli pristava nekdy az pozde vecer jako let z Prahy (21:55), tak tam sotva nekde neco lapnes. Takle v noci, tam uz nejezdi ani auta. Za hodinu cesty po silnici smerem na sever me mijelo 1 auto, slovy JEDNO :)
        Co se bezdusaku tyce, tak jejich hlavni vyhoda je v tom, ze kdyz pichnes, tak uvnitr je latexovej sajrajt, ktery ten vpich sam zaceli. Takze po par kilometrech akorat trosku dofouknes a drandis dal. Marin snad ma nejaky specialni duse s tmelem, ale jejich funkci az tak moc neverim. Bezdusaky jsou jistota.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.01.2018
        Autor: Meduza
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Izrael na pár dní? 2018

               

          podobný sajrajt zelené barvy dávám do duše a taky jsem spokojený. Tak rok. Druhý rok už začínají problémy s ventilkem. Ale ten rok jezdim s klidem beze strachu z píchnutí. Cena toho sajrajtu vyjde jako nová duše.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.01.2018
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Izrael na pár dní? 2018

               

          Mám obyčejné duše s obyčejným tmelem, který se používá i do autopneu. Bezdušové pneu na kole jsou určitě fajn, ale dušové fungují stejně. Každá menší díra se sama hned zalepí. Trnů jsem měl v kole spoustu a nefoukal jsem ani jednou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.01.2018
          Autor: Marin7
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Izrael na pár dní? 2018

                 

            Já to pořád říkám, že pěna do pneumatik má smysl :o)))
            Když ujde vzduch, stačí jen dofouknout a jede se dál :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.01.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Izrael na pár dní? 2018

                   

              Pěna ve spreji je dost řídká a na Izrael by nestačila. Navíc s ní může být problém v letadle. Mám vyzkoušené spreje z Lidlu.

              Tmelem myslím takové to husté mléko, co se lije do duše po vyšroubování ventilku.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.01.2018
              Autor: Marin7
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Izrael na pár dní? 2018

                     

                Jj, také používám pěnu z LIDLu a nedám na ni dopustit.
                Ale je fakt, že na ty trny by to nestačilo.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 18.01.2018
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Izrael na pár dní? 2018

                       

                  Jééé, ty máš také zkušenost s trny na cestách v Izraeli?
                  Že´s o tom svém putování biblickou krajinou nikdy nic nenapsala ...
                  8-(

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.01.2018
                  Autor: AV
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: Izrael na pár dní? 2018

                         

                    Za trny nemusíš do Izraele.
                    Docela slušně jsme se vyškolili na Slovenský škrapách - maximum bylo 18 děr v jedné duši za den.
                    Jenže tehdy ještě nebyly žádné spreje, takže se vše poctivě lepilo.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 20.01.2018
                    Autor: radka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Izrael na pár dní? 2018

                           

                      To jsem dal za jednu cestu od našich do Kroměříže, když se dělal v jednom místě nový asfalt. Dojel jsem do práce se zpožděním hodiny a půl :-D

                      Je fakt, že to, co jsem tehdy ušetřil na plastich Rubena nebo Kenda za pár kaček, jsem zas uvalil za lepení. Nevím proč, ale dát tehdy za plast 250,- mi přišlo strašně drahé. Tak jsem kupoval ty smejdy za 150,-, co vydržely tak 2000 km a k tomu hromady lepení. Prostě když je někdo blby... :-D

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 20.01.2018
                      Autor: Bruca
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na pár dní? 2018

           

      Doufám, že vás tam nepostihne Jeruzalemský syndrom":

      https://cestovani.idnes.cz/jeruzalemsky-syndrom...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.01.2018
      Autor: Burajda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Izrael na pár dní? 2018

             

        Mám kamarády/kamarádky v křesťanském sboru a ty Bůh oslovil v ČR. Já jsem byl 3x v Izraeli a vykašlal se na mě. :-(

        Přitom mám Bibli nastudovanou a zvláštní pozornost jsem věnoval náboženským místům.

        Jinak je ale v Izraeli nekonečné množství míst se silnou atmosférou, zejména v poušti.

        To "oslovení" ovšem beru s velkou rezervou. Kdo se někdy podíval na věřící nezaujatě, asi ví, o čem píšu. Vidím velice povrchní znalost Bible a těžce zdeformované výklady.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.01.2018
        Autor: Marin7
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael na pár dní? 2018

         

    Leť, dokud jsou levné letenky. Není důvod čekat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2018
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na pár dní? 2018

           

      Z letiště se dá jednoduše dojet do Eilatu a otamtud kamkoli. Je to docela levné a jednoduché.

      Ale pokoušet se vidět v pár dnech nejzajímavější místa Izraele je dost špatný nápad. Budeš zklamaný.

      Já bych teď v zimě doporučil několikadenní cestu pouští bez kola. Z letiště Ovda do Eilatu. Druhý nebo třetí den začneš vnímat tu atmosféru a klid a turistické atrakce ti nebudou chybět.

      Jsou ovšem lidé, kterým Genius Loci nic neříká a těm není pomoci. Budou se muset hnát za najetými kilometry a atrakcemi a z cesty si toho moc nepřivezou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.01.2018
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Izrael na pár dní? 2018

             

        Asi to tak dopadne a půjdeme po svých - méně starosti s lepením pneumatik a transportem kola.

        Určitě nechci cestovat po celé zemi, je nesmysl denně sedět 10 hodin v autobuse nebo autě. Raději se zaměřit na jednu oblast.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.01.2018
        Autor: NejedeMiTo
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Izrael na pár dní? 2018

               

          Nás na severní Moravě se to nedotkne, ale v Praze Wizzair pomalu končí. A s ním nejspíše i levné lety do Izraele.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.01.2018
          Autor: Marin7
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael na pár dní? 2018

         

    Tak dneska mi Ryanair vyrazil dech Izrael na Velikonece za 360 Kč. Nevím co na to říct...
    Musím to nějak vymyslet.
    Plánuje někdo pěškoturistiku na Velikonoce v Izraeli? Mohl bych se přidat?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2018
    Autor: NejedeMiTo
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na pár dní? 2018

           

      Tak hlavně aby za ty prachy jim dalo palivo aspoň do Pardubic a nemuseli sedat u Kolína na louku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na pár dní? 2018

           

      Snad je to z Prahy, jinak tam poletím počtvrté. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2018
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Izrael – expedice do Negevské pouště

 (CK Kudrna)
03.01.2025, 8 dní
13 800 Kč
pěší turistika Letecky
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

366 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024