reklama

Prosím pomoc :)

Ahoj, chtěla bych si koupit nové cross/trek kolo. Cena do 15 000,-. Je mi 21, výška 162 cm a váha 55kg. Nejezdím nějak pravidelně, ale jaro a hlavně v létě docela jo (max 70km/den..ne každy den). Terén většinou silnice, ale samozřejmě sem tam i les/polní cesta apod. Docela mi sedlo kolo Ghost, ale to je cenově výš než bych chtěla. Nějaké návrhy na značky a rady, na co si při výběru dát pozor a co hlavně sledovat? Děkuji mockrát! :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.01.2018
Autor: tnade
  • Re: Prosím pomoc :)

         

    Věk, výšku a váhu víme. Ještě míry a foto v plavkách. :-D

    Promiň. nedalo mi to.
    Musí být krosové? Budu se asi opakovat, ale padlo mi do oka tohle: http://www.bike-forum.cz/bazar/inzerat/28767...
    Tvoje velikost, můžeš si nechat dát pláště s hladkým vzorkem a bude to pohodlné i to pěkně pojede.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Prosím pomoc :)

           

      :D:D

      No nemusí být krosové..Já tomu nerozumím, ale co jsem tak pochopila, tak krosové je na takové to když jezdíš silnice a občas terén:)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.01.2018
      Autor: tnade
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosím pomoc :)

             

        Na silnici a občas terén mám osobně cyklokrosku. :-)
        Ale to bys nejpíš nechtěla.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.01.2018
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Prosím pomoc :)

               

          No..to asi určitě ne :)

          A néjaký tipy, na co se při výběru zaměřit?:)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.01.2018
          Autor: tnade
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prosím pomoc :)

                 

            Hlavně správnou velikost.
            Už jsem se setkal s tím, že prodavač v obchodě vnutil 161cm vysokému děvčeti kolo s 20" rámem. Co bylo nejmíň na 180cm chlapa.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.01.2018
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Prosím pomoc :)

                   

              To je dobrý teda :D Co jsem tak četla, měla bych mít tak 16"..Ale ono je asi každý kolo trošku jiný.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.01.2018
              Autor: tnade
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prosím pomoc :)

                 

            Běž do té cyklokrosky a svezeš se. Rovný řidítka si na to klidně můžeš dát taky, kdyby ti šlo jen o ty berany.
            Já si taky na základě teorie "většinou silnice, občas nějaká polňačka či lesní cesta" pořídila treka (Author). Pak jsem sehnala starou favoritku a už z ní neslezla, nebe a dudy.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.01.2018
            Autor: bara2
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Prosím pomoc :)

                   

              A kupovat dnes nový kolo vemu tuto:
              https://www.zbozi.cz/vyrobek/author-aura-22...

              Je to v tvé cenové relaci. S kolem stejné značky i cenové relace (trek Vista) jsem neměla za 20.000 km žádnej technickej problém.
              Velikostně by ti ta 48 mohla jít. Na jejich webu jsem našla i menší rámy.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.01.2018
              Autor: bara2
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Prosím pomoc :)

                   

              Podle mě je to nesmysl. Aby si mladá holka koupila cyklokrosku s beranama to už by sakra musela vědět co chce.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.01.2018
              Autor: mildakh
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Prosím pomoc :)

                     

                Hm, kdyby mě to někdo tenkrát poradil a já to udělala, mohla sem se vozit a nemusela se drbat na těžším kole.
                Výhody: je to lehký a pěkně to jede. Není to na vožení bagáže.
                Nevýhody: není to žádný kanape (je to sportovní nářadí)

                Z toho plyně, že když pojede s nějakou partijou, nenadře se a pěkně si to užije. Bagáž jí poveze partner, kolo pofrčí samo a ve dvaceti letech jí určitě sportovnější posaz nebude činit problém.

                Já si první kolo pořizovala téměž až v padesáti takže jsem, bohužel, zaváhala, taky mi přišy berany divný. Dneska už vím, že se to líp drží, nebrněj od toho ruce a taky vím, jak je každý kilo cejtit.

                Holce radím dobře, ale když chce bejt IN, ať si pořídí mastodonta nejmíň s devětadvacítkama :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.01.2018
                Autor: bara2
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Prosím pomoc :)

                       

                  s pohodlností beranů se přidám.

                  ale nesouhlasím s tím, že to není na vožení bagáže. stačí přidělat nosič a je to :-)

                  i když, do 15.000,- sehnat cyklokrosku nebo "gravel" bude docela problém. aspoň pokud se bavíme o novém kole a ne bazaru

                  ale než novou sériovku treka, tak bych radši napsal Scalarovi. myslím, že plusjedna by kontakt a dobré reference i dala ;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.01.2018
                  Autor: Bruca
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Prosím pomoc :)

                         

                    Ta aura je za patnáctku. Já na ňu už dlouho koukám, ale v relaci s Růženkou je moc drahá :-) Vo tolik teda lepší nebude!

                    I když... má to trojtác (menší talíře se tam určitě dát dají), má to sedmikolo (maxiring tam asi taky půjde) a váží to deset kilo... No pěkná je, ale musela bych to zpřevodovat víc dopomala pro sebe :-)
                    Ale v jejím věku jsou ty převody OK, s tím vyjede všechno.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.01.2018
                    Autor: bara2
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Prosím pomoc :)

                           

                      potíž je to sedmikolo. má to jiný ořech, takže když by chtěla přejít na cokoliv jiného - 8/9/10, tak ho musí vyměnit taky.
                      za sebe bych radši koukal už po té "osmičce", byť by to byl třeba "jen" claris nebo sora - i tak jsou tak na úrovni acery nebo alivia

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 15.01.2018
                      Autor: Bruca
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Prosím pomoc :)

                             

                        Na co tolik koleček, když je tam trojtác. Na Růžence mi bohatě stačí koleček šest. Když by techniku vyladila natolik, že by potřebovaa jemné stupňování, tak pak už stejně bude potřebovat jiný kolo. Moje zkušenost je, že nevidím rozdíl v přehazkách 3-8 a 3-6. U toho osmikolečka stejně neřadíš všechny kombinace.
                        viz. obrázek: na Růžence tu 42:14 jezdím, ale na Arabovi kolečka 11 a 13 neušlapu, takže jak kdyby tam ani nebyly, že jo (s kopce nešlapu).

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 15.01.2018
                        Autor: bara2
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Prosím pomoc :)

                               

                          jedna věc je převodový poměr - jasně u těch 8,9,10,.. jsou jemnější rozestupy. o to se nehádám, proto jsem taky spokojený s osmičkou a nic mě zatím netlačí jít do vyšších řad

                          ALE v čem je sakra velký rozdíl je kvalita těch komponentů. prostě ty nízké řady už jsou "low-end" s kvalitou nic moc. alespoň u řetězů a kazet to cítím dost. sehnat slušný osmičkový řetěz, na který bych najel třeba 3000 km a víc, je velký problém. na druhou stranu má třeba vdova nebo brácha devítku a s výdrží komponent problém nemají.
                          kdybych si chtěl koupit něco slušnějšího v osmičkovém provedení, tak utřu nos, protože všechny rozumnější řady od Tiagry výš už jsou prostě desítky a jedenáctky
                          proto bych nebral sedmičku, ale sahal aspoň po osmičce.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 15.01.2018
                          Autor: Bruca
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Prosím pomoc :)

                                 

                            To asi taky hodně záležá, jak to namáháš. Já mám na arabovi alivio, to drží i když dostalo teda ze začátku dost pohulit, bo jsem s tím vůbec neuměla narábat. Na Růžence mám to nejlevnější řazení (ono dnes už pro šestikolečko nic lepšího ani není) a nestěžuju si. Spíš bych řekla, že je to robustnější a tím pádem odolnější.
                            Hned jsem se dívala na ty šaltrpáky z Aury, aspoň levou bych Růžence koupila... ale stojí to dost peněz a tak nutně to zas mít nemusím, zvlášť, když pravou bych stejně neměla, bo mám jen šestikolo a rám roztahovat nebudu.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 15.01.2018
                            Autor: bara2
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Prosím pomoc :)

                                 

                            Tohle kolo je stejně nejlepší, brzdy brzdí, kola se točí i kliky se otáčejí a gumový řetěz pohání, dle očekávání, zadní kolo. Cena úžasná. :-D:-D:-D

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 15.01.2018
                            Autor: plusjedna
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

339 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024