reklama
Země: Polsko Polsko

Polsko?

Začal jsem velmi lehce přemýšlet, že bych se v létě vydal natěžko do Polska. Jenže to je země, o které jen vím to, že leží na našich hranicích, byl jsem tam jen když jsem projížděl mezi Žitavou a Hrádkem, prostě naprosto neznámá země. Navíc se tam mluví jazykem, který neznám.
Vzhledem času, který bych na to měl a možnostem dopravy jsem si vymyslel takovouhle trasu
https://mapy.cz/s/2jOGF
aby to mělo nějaký cíl, tak tam mám tu Vratislav jako otočku.
A když jsem to předložil při obědě, dostal jsem otázku: Polsko? Pro boha proč?
Tak se ptám zkušenějších.
Co ta trasa, není to úplná blbost?
Kde sehnat papírovou mapu?
Jak se dá cestovat bez znalosti polštiny?
Jak je to se spaním "nadivoko"?
Snažil jsem se prohlédnou některé blogy, ale většinou jsou o cestách podél pobřeží, maximálně o cestě k pobřeží. O tomhle koutu jsem nic nenašel.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.01.2018
Autor: petrp
  • Re: Polsko?

Na trasu ti nic nepovím... já byla na Mazurách (taky tu mám odsud blogy). Tam byla hejna kempů, takže spaní na divoko jsem taky neřešila. Byla jsem tam tuším v roce 2011, tak nevím, jaký byl od té doby posun - tenkrát se tam v kempech spalo opravdu velmi levně.
    Mapu jsme tam koupily první den v nejbližším městečku a byla velmi dobrá - leč platí totéž, co pro kempy. Je to turistická oblast, takže nabídka byla zřejmě lepší než průměr.

Jazykově jsme se domlouvaly dobře - něco čímsi, co spolujezdkyně nazvala "panslovanské esperanto", ale na němčinu nebo angličtinu se chytnul prakticky každý, koho jsme potkaly.

Já mám pro Poláky slabost už asi pětatřicet let z doby, kdy jsem o prázdninách pravidelně pracovala v mezinárodním tehdy pionýrském táboře, kde jejich harceři byli pro nás takovým zjevením v tom nejlepším slova smyslu... Takže já ti ten cíl jednoznačně chválím. (A ještě si v klidu proběhnu tu tvoji trasu, abych věděla, co ti vlastně přesně chválím. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Ifča
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Myslíš, že v Kiwi by sis mapu nevybral?!?
    http://www.mapykiwi.cz/e-shop?kontinent=evropa...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky, proto jsem to sem dával. Nikdy jsem to nemusel řešit, dosud jsem si pro mapy chodil do Sebnitz na náměstí. :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Někde tu mám mapu Západního Pruska (z války). Ta by ti mohla stačit, ne?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.01.2018
        Autor: AV

Raději ne. Kdysi jsme darovali známému moc pěknou knížku o Českém Švýcarsku. Byl to překlad z češtiny do němčiny. A narazili jsme na ten problém, že tím jak nebyl z rodiny odsunutých, tak mu ty názvy obcí nic neříkaly. Vždycky jezdil do Brtníků a co je Zeidler musel dohledávat. Samozřejmě to platilo i o většině ostatních místopisných názvů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

V Polsku jsme byli čtyřikrát, vesměs v oblasti kolem Krakowa-Czestochowe. Dvakrát kolmo jen dva dospělí, dvakrát loďmo s bandou s dětmi, letos se chystáme potřetí loďmo s bandou s dětmi.

Spaní nadivoko: Přišlo mi, že 1) je Polsko tak velké, že si vždycky najdeš místo, kde nikomu nezavazíš 2) i když na tebe Poláci narazí, je jim to putna a za 3) Poláci nijak extra neznají a neholdují "trampování", takže moc nabito nikde nebylo. Spíš jsme se setkali s reakcí "Jóoo kemp, ten už tady roky nemám, ale tak si ten stan postavte tady na zahradě, ať už nikam dál nemusíte" (když jsme sami dva dospěláci hledali kemp ve vsi) nebo pak "Omlouváme se, že vás rušíme, ale my tu máme na prázdninách vnoučata, tak jsme si sem s nimi udělali noční výpravu" (když naši bandu 30 lidí u ohýnku na břehu řeky navštívili po setmění obyvatelé statku vzdáleného cca 1 km. Donesli nám jako "vstupné" čokoládu a bonbony, zazpívali jsme si navzájem písničky (trošku to připomínalo koledování v létě) a zdvořile a dlouze jsme museli odmítat pozvání na ranní kávu...

Domluva: panslovanské esperanto se super výraz, mohu používat dál??? V reálu fakt funguje směs češtiny, slovenštiny a ruštiny, pár slovíček pochytíš vzápětí. Mladí ovládají i angličtinu, střední a starší generace se chytala i na tu slovenštinu.

Další praktické info pro plánování: v každé větší vesnici mají malé smíchané zboží, kde koupíš základní suroviny (pivo, nanuky-lody, když přijedeš dopoledne, tak i pečivo a taky pochopitelně těstoviny, rýže, ovoce/zelenina, jogury). Ceny podobné jako u nás, ovoce a zelenina nižší. Výborné (ale nevím, jestli to není oblastní) mají ryby - u hranic s Náchodem "smaziarna pstruh" - na místě pečený pstruh za řádově 70 Kč, případně různě nakládané "slanečky, zavináče" apod. měli i v těch vesničkách;-).
    Na té vodě jsme opakovaně byli kolem 15. srpna, to tam drží mariánské poutě, kdy opravdu celý týden jsme kolem řeky potkávali procesí zpívajících poutníků, docela zajímavá atmosféra...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: evcas

Na kolo jsme mapu sehnali v prvním větším městě v infocentru - už nevím, jestli gratis nebo za symbolický poplatek, takže určitě by se to dalo zkusit na místě. Zas tak "za vopicema" tam nejsou ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: evcas

Pěkný plán.
    Na hranici CZ/PL u Karlovského mostu mohu na nocování doporučit podobný příbytek:

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Quatsch

Rovnou musím napsat, že jsem rád za první reakce. Začínám fakt z nuly, takže mě těší, že mi tu káru někdo pomůže rozjet.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Polsko ti chválím- na začátečnickou cestu dobrý. Trasu ti nijak komentovat nebudu, zajímavosti zjistíš buď od místních cestou, nebo průzkumem dané oblasti na netu. S nocováním problém není- vhodných míst je vždy dost, na vsích je dobrý se zeptat a můžeš se dočkat i pozvání na zahradu ap. Nákupy v pohodě, jen pečivo na vsích dopoledne/po ránu. Komárů je dost poblíž vody, jezer a rybníků, dobrý je stan(jen si je nepustit dovnitř při zalézání).Pokud jde o domluvu- polština je slovanský jazyk a to dost příbuzný, takže používat němčinu/angličtinu se mi zdá divné- nebát se kontaktu s "domrodci", ptát se i na samozřejmé věci a tím "cvičit" místní jazyk- domácí vždy ocení snahu porozumět/učit se jejich řeči. Většině porozumíš a čemu ne- zeptáš se. Já s domluvou problém nikdy neměl. Pokud neseženeš vhodnou mapu, nic nebrání si např. na stránce
      http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=50... nebo podobné, příslušnou oblast podle potřeby zvětšit,udělat snímek obrazovky, a vytisknout třeba na A4 i černobíle. Je to lepší než rozkládat celou mapu kvůli kousku na kraji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Z toho minima co znám, v Karpaczi nahoře bych doporučoval neminout kostelík Wang a pak hned dole udělat maličkou zajížďku do Kowar. Jako městečko žádný velký zázrak, ale za projetí možná stojí - zvlášť kvůli historickému ručnímu železničnímu jeřábku, který stojí u nádraží. Dneska ho mají už vypiglovaný a možná až přečančaný, pamatuju ho před nějakým osmi lety jako skoro trosku, které mi bylo líto, že asi skončí ve šrotu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: ronda

V Kowarech je i park miniatur dolního Slezska s několika stavbami z české strany a dobrou kavárnou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.01.2018
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Polsko je zajímavá země. Trasa vypadá zajímavě. Ve Wroclawiu jsem byl ale přijel jsem podél Odry a odjel jsem podél Odry na sever takže jinudy než chceš jet ty. K ubytování ve Wroclawi doporučuji olympijský kemp. Olympijáda se tam sice nekonala ale za to poláci nemůžou. Kemp byl postavený a tak slouží. Wroclaw je velké město s docela pěknou sítí cyklostezek. ale na kole jsem jen projel a na návštěvu města jsem si tam extra zajel na podzim vlakem.
    Stravování není problém v každé dědině je tam nějaký malý obchod kde se základní potraviny dají koupit.
    Nocleh na divoko není problém buď tak, že se zašiješ a co není vidět neexistuje, nebo že se optáš na svolení a nechají tě přespat na poli nebo i někdy na zahradě. Rozdělávání ohně se nedoporučuje.
    K silnicím má zkušenost, že se vyhýbám silnicím s číslem. Ideálně jezdím po polních cestách, které vypadají ideálně tak, že kde je zástavba jsou asfaltové, skončí zástavba následuje hlína.
    Mapy jsem si na svou cestu Polskem objednával v Polsku přes internet ale myslím, že se dá lépe využít mapy v mobilu ze OSM. Protože papírové mapy bývají zastaralé a Poláci alepsoň hlavní tahy docela dostavují, takže křižovatku kterou jsem si třeba v Opole načetl z google maps už byla v reálu víceúrovňová dostavěná.
    V Polsku se domluvíš i česky, teda většinou. Poláci z nějakého mně neznámého důvodu mají čechy rádi.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zrovna před chvíli jsem na olympijský kemp narazil.
      Začíná se mi ten nápad líbit čím dál víc.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Skoro všechno podstatné už zaznělo. Poláci mají čechy opravdu ze sousedů nejradši(stačí se podívat, s kým ještě sousedí). S porozuměním polštině je to různé, my od hranic nemáme problém, lidi třeba ze středu Čech mají to cítí jinak. Zažil jsem v praxi při jednáních s Poláky, my jsme většinou mluvili česko - polsky, když přišli další kolegové, přecházelo se do angličtiny. Hodí se najít si ve slovníčku pár základních slovíček. Hodně pomůže uvědomit si jak se čtou jejich tolik oblíbené spřežky, porozumění se rázem výrazně zlepší. Cyklostezky - szlaki rowerowe - jsou asi na stejné úrovni jako u nás, narazíš na různé povrchy. Najdou se i perly, které nechápu, kousek od hranic jsem našel třeba tohle:https://mapy.cz/turisticka?x=15.9734464&y...
        Když by se ti nechtělo se prát s kopci na severní straně Krkonoš dá se mezi Kamiennou a Jeleniou górou jet velmi hezky podle řeky Bóbr. Celkem Polsko opravdu doporučuju.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.01.2018
        Autor: JNSK
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

s tím Bobrem potvrzuju, jel jsem kousek trasy stejně na sleh do Příhraz...a podle zkušeností z posledních let, v PLR jsou řidiči ohleduplnější než u nás; polský kamionista a turista se doma chová jinak!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: brum
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ano, na silnici jsem měla taky ten dojem. S pravidly se zdají nějak zvlášť nezalamovat, ale přitom tam byla taková přirozená ohleduplnost. Při průjezdu Varšavou (autem) jsem se tenkrát "motala jak žába v mixeru", ale vždy, když jsem na poslední chvíli zjistila, že mám být v jiném pruhu, stačilo ťuknout na blinkr a okamžitě jsem tam měla volné místo...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

jo a ta trasa http://mbp.rajce.idnes.cz/sleh_2011_-_Prihrazy/...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Do Veselí nad Lužnicí pojedem taky přes Polsko?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: HonzaK
              Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

doufal sem zase kolem dunaje, nebo aspoň bavorsko...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jel si po té trase ER2 od Bukowky?
          Pokud jo, tak určitě víš proč tam je takový divný vylamovák :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.01.2018

Nejel, přišel jsem na to náhodou při zkoumání map okolí Bukówky spíš z vodáckého hlediska, splutí úseku Bóbru od Bukóvky, případně i nad ní. Co tam je zajímavého?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Taky jsem koukal jak se tam stezka kroutí, ale pak mi došlo, že prostě řešili stezku přes pozemky a asi některý vlastník měl námitky prosti asfaltovému tébichu. Abych pravdu řek, tak taky nechápu proč musí být všude všechny stezky za naše "evropské" peníze luxusně vyasfaltovaný.
              Kousek vedle přes hraniční přechod Bobr bývala taková pěkná, ale obyčejná polňačka a dnes tam je asfaltová široká silnice.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Co napsat, abych jen neopakovala jiné? Poláci jsou fajn, maj Čechy rádi, ceny jsou v pohodě, obchody (bacha, řekne se to SKLEP :-) všude, už začínají i s hospodami, polské jídlo je fajn (miluju žurek - polívka)
    Jazyk po chvíli nasaješ, hodně slov je podobných, hodně jich ale zase má úplně jiný význam - polština je díky tomu taková roztomilá. (a taky kvůli tomu, že přídavné jméno se dává až za podstatné, nebo že když tě někdo osloví, nepoužívá se "ty" nebo "Vy", ale pan nebo paňstvo :-)

Papírovou mapu? My máme autoatlas Polska, ze kterého bereme vždycky jen potřebné listy, ale je pravda, že my tam jezdíme často.

Trasa vypadá zajímavě, Wroclaw je dobrý cíl, je to moc pěkné město, já osobně bych doporučila další cíle kolem Walbrzychu, Góry Sowie atd., ale to bych ti to rozhodila úplně! A může to být třeba příště....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Peggy

Děkuji. Musím se přiznat, že debata nad tvým "ruským" blogem byla pro mě nejspíš ta poslední kapka.
      Co se jazyka týče, předběžně jsem se o víkendu domluvil s jedním polským farářem, že k němu mohu přijít na "náslech".

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Polsko mohu jedině doporučit! Mám projeté pobřeží, Nyská jezara a potom pohraničí v oblasti okolo Nysy, Zloteho stoku. Polsko je příjemná země, nějaký velký rozdíl oproti Česku tam asi není. Cenově stejné, nebo levnější. Přespat nadivoko asi jako u nás, prostě se někam zašít, krásných míst v přírodě je tam spousta. Kempy levné. Poláci jsou podnikaví, takže ve vesnicích mnoho domů nabízí "noclegi", pokud to není nějaké přeturistované místo, tak za ceny rozumné. Na hlavních silnicích je hustý provoz, hodně kamionů, takže doporučuji vedlejší cesty a poklidný venkov. Vratislav, neboli Wroclaw jako cíl je dobrý nápad. Jak města nemusím a dávám přednost přírodě, tak Wroclaw se mi líbí, krásné historické centrum, z části na ostrovech na řece Odře. Na náměstí doporučuji Pijaniju czekolady, tak lahodnou horkou čokoládu jsem jinde neměl. :) Na jednom z ostrovů jsou plynové lampy, které večer ručně rozsvěcí muž v cylindru a dlouhém kabátě. :) A také je Wroclaw plná trpaslíků, kteří jsou zajímavou turistickou atrakcí (polsky "krasnale").

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: MarekD

No Polsko nás bohužel předběhlo. Na to jak na tom byli špatně za komunistů se neuvěřitelně posunuli

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2018
    Autor: NejedeMiTo

To záleží na tom, kam v Polsku přijedeš. Když se budeš držet velkých měst a turistických lokalit, případně pohraničních měst s tržnicí a obchoďáky, tak to tak působí. - Zamotej se ale do vesnic a městeček mimo hlavní tahy a propadneš se o padesát let zpátky. Začínají s tím taky něco dělat, ale ty změny jsou jen malé a postupné.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

První otázka proč na těžko? Maximálně bych si vzal lehký spacák a karimatku. Ubytko se dá sehnat od 200 Kč. A obchodu je tam více než u nás.
    A stejně tak nechápu na co papírovou mapu? Přilepím lepicí páskou stary mobil na řidítka a jedu. Velké mapy jsou dnes všude na cyklotrasách, případně se dá pustit mapa z mobilu na velké TV v hotelu.
    Polština je celkem v pohodě, když tak to angličtina jistí. Je vhodné se podívat na některé slovíčka jako je "záchod", "západ", a "hledám".
    Jak píšu v druhém příspěvku Polsko je v pohodě a má co nabídnout.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Natěžko? Protože rád spím ve stanu.
      Papírovou mapu? To je jako s tím stanem. Normálně používám mapy v mobilu, ale papírovou mapu mám rád někde poblíž.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já taky rád spím venku, ale dost se mi zalíbilo ježdění na lehko. Pokud je léto tak stačí karimatka, tenký spacák a celta. K tomu trochu jedno čisté oblečení na spaní/ vycházky do města. Jídlo se dá koupit kdekoliv a oblečení vyprat v prádelně.
        Výhodou je že se nemusím motat mezi kamióny a můžu jet po pěšince kde s těžkým kolem by to nemožné.
        Papírovou mapu mám taky radši, ale na takový výlet by jich bylo potřeba několik. Škoda našich lesů...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Karimatku, tenký spacák, celta, oblečení ? To přesně vozíme taky (OK, místo celty máme stan...), ale říkáme tomu natěžko.

Natěžko se říká, když mám vše potřebné na přenocování venku s sebou - třeba mě opravte...

Nalehko si představuju jen to čisté oblečení a spát po penzionech.

A mezi "motat se mezi kamiony" a pěšinkou je ještě tisíc možností, kudy se dá jet.... nemám ráda tyhle závěry :-(

PS: Za prádelnou nakonec stejně musíš někam do města (a celkem by mě pak zajímalo, kde se tyhle prádelny vyskytují, nej jsme tyhle služby zatím našli jen v Itálii a Srbsku)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Na těžko beru dvě brašny vpředu, dvě na zadním nosiči s celkovou váhou 40 kg a více.
            Maly batůžek se spacakem, letní karimatka a trochou oblečení je pro mne výlet na lehko.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Jak "malý" baťůžek vozíš?
              Víc jak 3kg bych na zádech delší dobu nesnesl. Na to jsou lepší backpackingové (beznosičové) brašny.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Batůžek je samozřejmě na nosiči. Výhodou je že ho sundám a můžu se jít někam podívat pěšky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

A já si myslela, jak blbě balím, že se nemůžu dostat pod dvacet kilo...
              (Pravda, já mám k tomu zas to čtvrtmetrákové kolo, tak to v součtu vyjde nastejno, ale stejně - co proboha sebou bereš, aby to překročilo čtyřicet kilo?)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Rád ti pomohu vzorovým seznamem, abys věděla, co s sebou (bez čeho by ses při cestování neobešla).

http://dcgi.felk.cvut.cz/home/havran/ARTICLES...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Piknikový stolek a židličky taky něco váží. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Kup si malý batůžek to tě donutí balit úsporně.
                Co se týče těžkých nabalenych kol občas takové potkáváme a spousta lidí má uvedeny ve svých cestopisech i větší váhu. Někteří mají na věci dokonce přívěsný vozík. A to jsou lidi co jezdí v Evropě.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Tolik věcí, abych naplnil čtyři brašny a měl 40 kilo doma nemám. To bych musel ještě na nosič přivázat třeba kajak.
              Ale zase teda teď vím, že jsme vlastně celý život jezdili nalehko....

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Každý chválí to, co mu víc vyhovuje.
          Zřejmě jsi už (na kole) projel mnoho destinací a strávil ´hafo´ dní na cyklocestách.
          Mrzí mě (snad se to změní), že jsi nezveřejnil (nedal´s tipy na) některé ze svých výletů (+ zkušenosti z cest)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Teda to už se dlouho nestalo, abych s tebou souhlasila.
            Musím si to napsat do deníčku :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: radka

Zrovna jsem to chtěla napsat, jsou lidi, co natěžko jezdí rádi, protože rádi spí ve stanu, v klidu, v přírodě. My k nim taky patříme.

Takové ty rady, jako že "mapy jsou všude" a "mapy dostaneš zadarmo v infocentrech" bývají většinou od lidí, co moc nikam nejezdí.

My jsme si koupili kdysi v Polsku na benzínce autoatlas Polska s měřítkem 1:200 nebo 1:300 tis. s kroužkovou vazbou. Doma jsme ho rozdělali a když někam do Polska jedeme, bereme si jen ty potřebné listy do eurofolie. Bohatě to stačí, bývají tam i ty nejmenší silničky, i takové ty "lepší" polní a lesní cesty.

Cyklotrasy jsou v Polsku většinou dost naprd. Vedou hodně terénem, bahnem.

Slovíčka také doporučuji předem, aby nebyl člověk zaskočen dotazem např. "Co pan šuká?" apod. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Cyklomapa ke stažení, oblast mezi Krkonošema a Jizerkama.
    http://rowerowakraina.com/index1cz.php...

K tomu Wangu v Karpači si vyjeď, stojí to za to.
    Kousek vedla trasy máš dolinu Bobru, jak už tu bylo. Tam je pěkná "Perla Zachodu". Jelení hora je krásný městečko a sousední lázně Teplice ještě hezčí. U Pěchovic zajímavá zřícenina hradu Chojník.

Sklářská Poruba přelidněná, dinopark a letní bobovka tě asi nenadchnou :o)

Jo, ještě to, že Biedronka (beruška) i Dino mívaj otevříno do desíti večer. Kvalita potravin jako u nás, ceny nižší.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ach jo, takže mám zase tip na další výlet :-)

Jo a v té oblasti jsou ještě kolorowa jeziorka, kdysi jsem taky na ně měla zálusk:

http://kolorowejeziorka.pl/

[ Reagovat ] [ Zpět ]

A hlavně nezapomenou sebou vzít aparat cyfrowy

Opisnost polštiny je úžasná. Denně bych to slýchat nemusel (teď v práci občas slýchám), ale když už k nim jedu, nastražím uši a mlsám :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Taky by si měl dát pozor na Liczyrzepu!

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Nestraš. Kopců se bojím i bez něj.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Ze života cyklotrempa

Jan Vlasák
Kniha, oceněná za originalitu v soutěži GO KAMERA
Tímto titulem završujeme souborné vydání všech povídání z cest Honzy Vlasáka. Tři cykloturistické a jedna horolezecká kniha dostaly…
299 Kč

Kolem světa na kole

Françoise a Claude Hervéovi
Čtrnáctiletá odysea v sedlech bicyklů aneb ani narození dcery nepřerušilo cestu.
Delší dobu vyprodaná kniha, která zaznamenala díky sympatickým Francouzům velký úspěch, se dočkala druhého vydání. Je rozšířené, má …
349 Kč
Tip na letošní dovolenou

Jarní voda na Slovensku

(CK Kudrna)
04.05.2018, 5 dní
4 400 Kč
vodácké Autobusem

Polsko na kole

(CK Extrem Tour)
03.07.2018, 6 dní
6 990 Kč
cyklistický Autobusem

Polské Tatry

(CK Hoška Tour)
11.07.2018, 6 dní
5 150 Kč
pěší turistika Autobusem
Seznamka

Hledám: Z Hamburku do Prahy

včera
Hledám parťačku na spolujízdu z Hamburku do Prahy. Jedeme v sobotu 6.8. z Prahy vlakem do Hamburku a pak pojedeme…

Hledám: Korsika na kole 2018

včera
hledám někoho na kolo- Korsika s CK Alpina v termínu srpen nebo září 2018. Jsem žena, ročník 1960.

Hledám: Maroko

20.01.2018
Lákala by někoho cesta na kole po Maroku?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

115 cyklistů (5 přihlášených)

Dunajská cyklostezka s dětmi nejen ve vozíku

Kam vyrazíme v létě na rodinnou dovolenou řešíme většinou už v zimě
PetuVan | včera

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (3.)

Bělorusko Měli jsme před sebou druhou zemi, Bělorusko. Již jsme v minulosti tento nepříliš známý a málo…
Peggy | 18.01.2018

Polsko 2014 - 4.část

13. den (28 km, Jája 20 km)Neměli jsme nastavený budík a vstáváme dost pozdě - skoro v devět. Ono to ale zas…
Santi | 14.01.2018