reklama

Stabilizace s přiděláním na kolo

Ahoj, prosím o radu. Sháním stabilizaci pro akční kameru na natáčení sjezdů a celkově výletů. Zatím jsem ale narazil jen na ruční stabilizace nebo na takové co nemají možnost se někam připevnit ať už na helmu nebo řidítka. Moje otázka tedy zní? Existuje vůbec taková? Díky Jackob

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.01.2018
Autor: jacob008
  • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

         

    Existuje gimbal co jde přidělat na helmu.funguje ale úplně klidný spánek obraz nebude nikdy. To bys musel mít kameru úplně zvlášť. Třeba dron v režimu folow me.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2018
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

           

      A přímo na trubku? Na helmu by to asi bylo už těžké ne?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.01.2018
      Autor: jacob008
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

             

        Asi ano nevím ale jak moc by to bylo funkční. Gimbal řeší velké otřesy a změny polohy kamery. Jenže přímo na kole to je spousta relativně malých otřesů. Chce to aby kamera byla spojena co nejpevneji s rámem. Něco pak probere stabilizace. Proto je lepší kamera na hlavě nebo hrudi, kdy člověk funguje jako tlumič.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.01.2018
        Autor: Billicek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

             

        Asi ano nevím ale jak moc by to bylo funkční. Gimbal řeší velké otřesy a změny polohy kamery. Jenže přímo na kole to je spousta relativně malých otřesů. Chce to aby kamera byla spojena co nejpevneji s rámem. Něco pak probere stabilizace. Proto je lepší kamera na hlavě nebo hrudi, kdy člověk funguje jako tlumič.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.01.2018
        Autor: Billicek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

             

        Hledáš stabilizaci pro kameru a přitom uvažuješ umístit kameru na helmu?!?
        Tak to mi poněkud uniká smysl...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.01.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

               

          Úplný nesmysl to není, nějaký dobrý stabilizátor by mohl pohyby hlavou do značné míry kompenzovat... teda určitě nevyřeší rozhlížení o 360 stupňů, když se ztratí v lese, to by se kamera musela na přilbě točit jak korouhvička, ale kývání hlavou vlivem poskakování s kopce nebo naopak šlapání do kopce a podobně by to pobrat mohlo.

          Plusem by mohlo být lepší tlumení vibrací, nevýhodou další (ale pomalý) pohyb, který by se musel kompenzovat.

          Určitě lepší místo než přilba by byl hrudník, on totiž člověk hlavou dost hýbe, zvlášť na kole je dost nutné sledovat provoz okolo sebe... já bych asi spíš hledal vhodné místo přímo na kole (pokud možno né řidítka, ale spojit to s rámem), ale nejlépe vyzkoušet prakticky...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.01.2018
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

         

    Jak už napsali jiní, gimbal ti vyřeší směr zorného pole, a mini vibrace.

    Z praktického hlediska bych se ptal co bude dělat zorný úhel při sjezdu a výjezdu na kopec, bude koukat do oblohy a do silnice.
    Do stran se bude snažit koukat pořád jedním směrem.
    Samozřejmě to lze všechno ovládat, ale nepřijde mi to smysluplné, navíc to znamená koukat při tom na displej záznamu.
    Takže zůstává jen příčná osa.

    Když tohle odsekneme, zbyde jen několik pryžových silentbloků, které fungují do malých vibrací.

    Dle mých zkušeností to chce externí ovládání kamerky s displejem, a vozit kamerku na helmě, nebo na hrudníku...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2018
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

         

    Navíc gimbal má pro každou osu jeden motor, takže ještě řešit baterku a její dobíjení.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2018
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

           

      A na jak dlouho by tak ta baterka mohla vydržet, nevíš? Předem díky

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2018
      Autor: jacob008
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

             

        Nevím, to záleží na aplikaci, hmotnosti kamerky, kapacitě baterky, jak moc s tím mydlíš apod.

        Od doby co jsou drony prodávané jako "plug&play" zařízení, je to všechno mnohem jednodušší a ovládání, resp. režim v kterém pracuje gimbal, je součástí GPS a ovládání letu, nepřímo - nevím jak to říct lépe.

        Navíc už není třeba mít gimbal na řekněme GoPro s jejím držákem, ale kamerka je součástí gimbalu, a je to vpodstatě chip s optikou.

        Pokud bys sehnal takové combo gimbal-kamerka, bude to hodně lehké a malé, a také na baterky nenáročné.

        Ale teď to nesleduju a vůbec nevím jestli někdo něco takového dělá a s dobrým ovládáním.
        Protože FPV na kole prostě nepoužiješ...

        My stavěli několik gimbalů pro malé GoPro až po velkou REDku, a skončili jsme u 1,5kg Sony kamery, protože na tu náš (v ruce držený) 2-osý gimbal ještě stačil.
        Mělo to baterku jako kráva (něco jako 4S 5Ah) a podle toho jak moc to vyrovnávalo to vydrželo asi 30-60 minut pracovat.

        Ale gimbaly nejsou všemocné.
        Pokud je dostaneš do úhlové limitace, tak to elektronika nedá a prostě to poskočí a je to v jiné poloze.
        Taky to nemá rádo rázy - velké a rychlé pohyby - to pak motory nestíhají a prostě povolí - protože ty motory jsou stříďáky outrunnery a nemají žádný převod který by to jistil.

        Ale trochu mi pořád uniká funkce toho gimbalu na kole - na lodi bych to chápal, i když i tam to vidím jako velký problém, ale není to nemožné a může to držet horizont i při hodně velkých vlnách.

        Na kole bych to popravdě chtěl vidět, a co z toho leze za záznam, protože moc nevěřím že ti to přinese čistý záběr.

        Zkus přidělat kamerku dopředu, natvrdo k hlavové trubce a možná budeš spokojen, zvlášť pokud máš odpruženou vidlici...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.01.2018
        Autor: single
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

               

          Když já už právě kameru mám, takže combo je mi k ničemu. Vidlici odpruženou mám, ale pořád to nějak není ono, tak mě právě napadlo tohle řešení – ten gimbal.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.01.2018
          Autor: jacob008
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

                 

            Jeden gimbal používal kamarád. Mohl ho dát jak na řídítka, tak i helmu. Na ten hrudník si nejsem jistej jestli jde, ale pravděpodobně to taky půjde. Co se výdrže týče, tak to vydrželo i přes 2 hodiny aktivního používání a to mi vůbec nepřipadá zlý.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.02.2018
            Autor: Hieri
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

                 

            Na yt je dost videjí, jak funguje gimbal na chestmountu, je to prostě něco jiného. Mě se na hrudníku video nějak moc neklepe ani bez EIS, to už musí být jo mordor, a myslím že EIS by tyhle pripady pobrala. Ono když se to neklepe, tak to pak na videu vypadá, že se vezeš jak páprda. Takže pokud to nechceš na nějaké umělecké dilo, tak bych na to sr@l. Nejlepší gyro je hlava

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2018
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

                   

              Jako ono jde o to jak jsi náročný. Na normální cestu stačí ta stabilizace v kameře, ale trochu v terénu už to tak dobrý není. Já testoval teď na lyžích a tam to taky moc velká sláva bez stabilizace není.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.02.2018
              Autor: Hieri
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

                     

                No jako náročný nevím, na silnici nejezdím takže asi jsem víc náročný :) Něco mi vezme stabilizace v kameře, něco ale už není možný aby zvládla. Našel jsem od feyiu wg2 tak to zkusím a uvidíme jestli bude rozdíl.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.02.2018
                Autor: jacob008
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

                       

                  Za zkoušku nic nedáš. Mělo by to dost pomoc, tak uvidíš.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 16.02.2018
                  Autor: Hieri
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

                         

                    Tak myslím, že super. Jsem to vzal o víkendu na chinese dh a ty videa to je paráda :).

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 26.02.2018
                    Autor: jacob008
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

                           

                      No tak šup link na youtube, ne? ;-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 26.02.2018
                      Autor: Jrr
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

                             

                        Hodím hned jak se k tomu dostanu, ono teda celkově to video obsahem asi nebude nic moc, jsem se furt válel :D jsem to jel prvně, ale sranda to byla. No a když už jsem se nějakou hroznou náhodou udržel na kole tak mě zas sejmul někdo jinej :D

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 27.02.2018
                        Autor: jacob008
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

         

    asi nejspíš sem :)

    Cyclevision Edge, cyklistická helma se dvěma kamerami

    https://www.svetmobilne.cz/cyclevision-edge...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2018
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stabilizace s přiděláním na kolo

           

      Nápad to není marný pokud by aku bylo mimo helmu, zbytečná zátěž. Ale ta praštěná cena to zabíjí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2018
      Autor: miro5
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

304 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024