reklama

Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

Ahoj, vybírám své první silniční kolo. Můžete mi prosím jako laikovi vysvětlit rozdíl mezi klikami 52-36 a 50-34 ? Případně co je lepší do kopců ? Jsem hodně starší holka. Díky za pomoc.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.01.2018
Autor: Renakole
  • Re: Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

         

    52-36 mají těžší převod. Do kopců ber ty druhé.

    Na současném kole máš jake?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2018
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

           

      Jako bys to nevěděl! Ty třetí přece ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2018
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

         

    Rozdíl je dva zuby, na větším tácu 4% na menším necelých 6%. To je tak na hranici toho, co laik je schopen detekovat, když se na dvou kolech s různýma dvoutácama svezeš s týdenním odstupem, imho nebudeš schopna poznat rozdíl a říct, který mělo těžší převody.
    My, starší kluci vozíme (kdybychom momentálně měli silniční kolo) něco jako 48-36-26, ideálně se 175mm klikama. Vůbec to nevypadá závodnicky, ale i na Praděd vyjedeš s prstem v nose :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2018
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

           

      Ale tady je řeč o silničce, tam krosové kliky nedáš. Maximálmě silniční trojtác 50-39-30z.

      Rozdíl dvou zubů na malém převodníku je už docela poznat. Na cyklokrosce jsem měl původně 46-36 a malý měnil za 34. Takže můžu srovnávat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

             

        Proč by nešly krosové kliky (např. těch 48/36/26) na silničku?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2018
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

               

          Levá páka horských a silničních sad má jiný krok. Nejde to pořádně seřídit.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.01.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

                 

            Jardo - nerozumím.
            Předloni jsem montoval kamarádovi na silničku právě 48/36/26 s dutou osou a normálně to chodí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.01.2018
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

                   

              Mám opačnou zkušenost. Kdysi jsem to také zkoušel a nešlo to pořádně seřídit. Ptal jsem se na to zkušeného servisáka a ten mi potvdil, že to spolu nechodí.
              Pokud to ostatním funguje bez problému, tak se omlouvám za mystifikaci. :-(

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 08.01.2018
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

                     

                A není to spíš u prehazovacky? Tam se bily ty poměry, v kterých to tahá lanko, ne?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 08.01.2018
                Autor: Bruca
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

                 

            Já myslím, že by mělo jít o převod páka a přesmykač. K silniční páce musí být silniční přesmykač. Délka fyzického kroku přesmykače = vzdálenost mezi převodníky je snad stejná.

            Ještě se dá pohnout tím převodem posunutím lanka na táhlu přesmykače. Nepoužít například vytvořeného upevnění lanka ke šroubku a chytit lanko rovnou namotáním na ten šroubek. Pak hraje roli, zda se to lanko na šroubek namotá pravotočivě nebo levotočivě. Táhne to na jedné, nebo druhé straně, kde to opouští ten závit. No a kdyby to nestačilo, tak se někde dá ten upevňovací šroubek lanka posunout. = Navrtat díru, zaříznout závit, přemístit šroub. Chce to trochu zaexperimentovat :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.01.2018
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rozdíl - kliky 52-36 a 50-34

             

        Ale dáš :-D

        Já mám řazení st2203 (tedy rada pod Sorou), kliky jsem měl nějaké fsa 52/42/30. Teď mám 48/36/26 a funguje to v pohodě. Jen to chce osu jiné délky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2018
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

390 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024