reklama
Země: USA USA

Pacific Crest Trail 2018

V USA existují top tři nejvyhlášenější dálkové turistické trasy: PCT, Continental Divide Trail ve Skalistých horách a Appalachian Trail na východě. Společně jsou všechny tři označovány jako Triple Crown.

Protože mám reálný zájem malou část PCT absolvovat, otevírám toto téma k diskusi.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.12.2017
Autor: Marin7
  • Re: Pacific Crest Trail 2018

         

    Všechno je podmíněno tím, kdy a kolik dovolené dostanu.

    Líbily by se mi tři týdny koncem března a začátkem dubna 2018.

    Pro vstup do USA většina občanů ČR nepotřebuje víza, stačí ESTA - žádost na netu.

    Letenky do USA jsou poměrně levné. Cena se pohybuje okolo 5-ti tisíc Kč za jeden směr do velkých měst na západním pobřeží.

    Zaujala mě trasa San Francisco - Los Angesles, obloukem přes hory, kudy vede PCT. Délka trasy by se v tomto případě měla vejít do 1500 km.

    Dotazem u správce PCT jsem si potvrdil, že trasa je pouze pro pěší a jezdce na koních.

    Nechtějí ani koloběžky. :-(

    Protože není v mých silách ujít denně kolem 100 km v horách, mám plán.

    V San Franciscu koupit kolo, nebo skládací koloběžku. Na některém z těchto strojů se dostat do hor. Na posledním vhodném místě kolo zanechat.

    Nebojte se, příroda neutrpí škodu.

    V případě koloběžky ji složit a nést, dokud nebude možné na ni jet.

    A tímto stylem bych se pokusil dostat do Los Angeles. V případě časové tísně by bylo nutné sejít z hor a na letiště se dostat běžnou dopravou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2017
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pacific Crest Trail 2018

           

      a co nějaká taková varianta?
      už je to skoro dospělá koloběžka a váhově to není tragédie. jen by to chtělo trochu zakutit :-)

      http://priblizovadla.cz/skladaci-k-bike-k5/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2017
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pacific Crest Trail 2018

             

        Moc pěkná koloběžka, něco takového bych se pokusil koupit na místě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.12.2017
        Autor: Marin7
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pacific Crest Trail 2018

           

      Jezdce na koních ano a kole/koloběžky ne?!?
      Zvláštní. Řekla bych, že kůň nadělá víc paseky než kolo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2017
      Autor: radka
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Pacific Crest Trail 2018

             

        Co je schůdné pro lidi a koně nemusí být sjízdné pro kolobku.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.12.2017
        Autor: Kolorádo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Pacific Crest Trail 2018

               

          Myslím že nesjízdnost nebude ten hlavní důvod proč na PCT cyklisté ze zákona nesmí, naopak, bikeři tam moc chtějí a snaží se s tím něco udělat.

          Mám za to že za takovýmito zákazy stojí spíš stále častější konflikty mezi některými bezohlednými ’bikery’ a ostatními (pomalými) účastníky stezky. Ono těžko od takového cyklisty (který chce jet) očekávat že pokaždé když před sebou spatří pěšáka nebo koníka tak že zpomalí na rychlost chůze, na úzké stezce i včas zastaví, sleze, uvolní pěšinku, nechá pomalého výletníka bezpečně projít a teprve pak zase nasedne a kousek popojede. Naproti tomu pěšáci ani koníci většinou nikoho neohrozí ani nevylekají, proto jsou na stezce vítáni.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.12.2017
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Pacific Crest Trail 2018

                 

            Jo, tyhle důvody mají logiku. Navíc jestli je to úzká stezka...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.12.2017
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Pacific Crest Trail 2018

                 

            To je tam takovej provoz?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.12.2017
            Autor: bara2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Pacific Crest Trail 2018

               

          Docela je chápu. Stezka je úzká a kdyby se po ní proháněli cyklisté, bude pro chodce nebezpečná.

          Někde jsem četl vtipnou poznámku, že je 2659 mil dlouhá a 18 palců široká. :-)

          Věřím tomu, že se na ní najdou místa, kde se koloběžka uplatní a nebude nikomu vadit.

          Samozřejmě se pokusím koupit (na místě) nějaký menší model, který nebude nikoho zbytečně rozrušovat. :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.12.2017
          Autor: Marin7
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pacific Crest Trail 2018

                 

            Ještě ukázka :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.12.2017
            Autor: Marin7
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pacific Crest Trail 2018

                 

            Všechno je to o přístupu – když tu po ostrovech cyklo-turistikuju po pěších stezkách, jedno jestli přes zákaz kol nebo ne, nemám nikdy problém zastavit a pěšáka pustit, a taky se na mě ještě nikdy nikdo kvůli kolu křivě nepodíval, právě naopak.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.12.2017
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pacific Crest Trail 2018

                   

              Naprostý souhlas.
              Problém je v bezohledném chování mnoha lidí. Občas je vidět neochota dát jinému přednost, umožnit bezpečné projití a projetí a vyhnutí. Bohužel to je vidět u všech uživatelů stezek, ale bohužel bajkeři fakt těžce vedou, takže žádný div, že někde nesmí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.12.2017
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Pacific Crest Trail 2018

         

    Nepředpokládal bych, že někdo ze zdejších diskutujících bude mít nějakou osobní zkušenost.
    (pokud se pletu, tak se omlouvám)
    Zkusil bych jiné fórum: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=13...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2017
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Pacific Crest Trail 2018

           

      Jasně, dívám se po celém netu. Ale tady jsem doma. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2017
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pacific Crest Trail 2018

         

    Petr Kosek z http://www.nalehko.com/
    prošel CDT v letošním roce se svou manželkou, PCT šel taky před pár lety ... je celkem komunikativní, určitě by na mail odpověděl a možná i poradil.
    Byli jsme na jeho besedě konkrétně o CDT, zrovna u této stezky prý existuje i bikerská varianta, mám pocit, že to je to, co jela letos i Markéta Marvanová (máme shodnou přezdívku) jako závod.

    PS: Pobavila mě ta poznámka někoho o pomalosti pěšáků. Tihle dálkoví pěšáci chodí na těchto trecích běžně kolem 35 km denně, najdou se i tací, co chodí 50 km denně :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.12.2017
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pacific Crest Trail 2018

           

      Jenomže těch až 50 je něco podobného jako někteří bajkeři co dávají denně 200 až 300 km :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.12.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pacific Crest Trail 2018

         

    Neco jsem ti nasel.

    Tahle holka z Nemecka pise anglicky a skvele foti, projela snad cely svet vcetne USA, i casti PCT v Oregonu a poust v Californii.
    https://www.pushbikegirl.com/category/blog/usa...

    A Isko Salminen, fin, cistej hike, zadny kolo, opet pise anglicky, a ma pekny fotky hikeru, delal ten trail loni, jeste stale to nema dopsany, postupne ty dny dopisuje.
    https://iskosalminen.com/pct-2017/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2018
    Autor: Manzak
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (17 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024