reklama

bolest v koleni

ahoj všem, mám malý problém - po 17 letech aktivního hraní házené jsem s tím praštila, koupila kolo s tím, že to bude pro moje zdraví určitě lepší a začala jezdit. Začala jsem celkem opatrně, po týdnu jsem měla najeto nějakých 100 km, včera jsem opět vyrazila, ujela jsem asi 15 km (úplně v pohodě), potom malá pauza, nasedla jsem, že pojedu dál a začalo mě pěkně píchat v levém koleni - z vnějšku a jako vzadu - myslela jsem, že to rozjedu, ale nakonec jsem musela chvílema tlačit, abych se vůbec dostala zpátky domů. Koleno bolí dál, ale při chůzi vůbec, jen když ho trochu víc ohnu. Nevíte někdo co to může být? Asi skončím někde u ortopeda, ale vůbec se mi tam nechce...

[ Zpět ]
Datum: 09.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (stef)
  • Re: bolest v koleni

         

    Tak to mame uplne stejnej problem....Me boli z vnejsku jak se tam napojuji slachy na kost. Ja to mam hlavne kdyz mi to koleno namrzne...Loni v Tatrach jsem malem neslezl dolu...Neuveritelna bolest. Ale kdyz si dam bacha na to, aby mi koleno nenamrzlo, tak je to v pohode. Pred par lety o tom byl clanek ve Velu. A tam jsem si nasel, ze se obcas stava, ze ta slacha vice priroste ke kosti...pak je vic namahana a boli. Ale me se to objevuje opravdu jen kdyz mi zmrzne:-) Takze revma:-))) U doktora jsem s tim nebyl. Teplo to vzdy vyleci. Ikdyz loni po tech Tatrach jsem nemohl vubec chodit...Vzdycky to zatuhlo a nez jsem to rozhejbal, tak jsem se malem zblaznil bolesti. Kazdopadne k doktorovi zajdi a ze me si priklad neber:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolest v koleni

         

    Ahoj
    mně koleno bolelo cca před 5ti lety, vždy zhruba po ujetí 80 km, někdy dříve. A protože jsem chtěla jezdit bez bolesti, vyrazila jsem chtě-nechtě k doktorovi. Doktor se nejdříve tvářil, jako že co tam dělám (čekárna plná důchodců a najednou tam vlezu já, že mě po 80 km na kole píchá v koleni), ale nakonec verdikt podle rentgenu zněl "povolené vazy". Šla jsem na pár sezení s elektrickým proudem do kolene a od té doby OK.
    Jo a ještě poznámka, nejsem sportovec a nikdy v životě jsem nedělala žádný sport, aktivně už vůbec ne.

    Podotýkám ale, že každý může mít jiný problém, takže hlavně neposlouchej amatérské rady jako "stáhni si to" apod., protože tomu můžeš ještě ublížit a zajdi si k doktorovi, i když moc dobře chápu, že se ti nechce !!

    Samozřejmě, třeba i nastavení výšky a sklonu sedla je důležité, ale pokud tě to bolí už po 15ti km a při chůzi .... zajdi si na ortopedii.
    Držím palce!

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolest v koleni

         

    Ahoj, měl jsem úplně stejný problém. Koncem minulého roku jsme jeli trochu delší trasu 190 km a asi na 160. km mě začlo píchat v koleni stejně jak to popisuješ ty. Připisoval jsem to tomu, že jsem to "přetáhnul" a nijak jsem se tím nevzrušoval. Byla to jedna z posledních vyjížděk, pak přišla zima, při chůzi to vůbec nebolelo, tak jsem si myslel, že je to v pohodě. Omyl! Na jaře skočím na kolo u už po asi 15 km - stejná bolest! Při chůzi/bruslení ale vůbec nic! Objednal jsem se tedy k ortopedovi a než jsem se tam dostal (asi měsíc), jezdil jsem dál a už se mi ta bolest ozvala jen jednou. Když jsem byl u ortopeda / rentgen, žádný nález nezjistil (uff! už jsem se bál, že mě kolo zakáže :)) s tím, že kdyby mě to aktuálně bolelo, že mám přijít ihned. Ptal jsem se i na to, zda mají význam přípravky, které známe z reklam. Prý ano, ale pokud už něco v koleni není v pořádku, tím bych to nevyřešil. Od té doby - asi 1,5 měsíce a 1000 km - úplně v pohodě...Tak jen doufám, že to vydrží!

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: VickyCZ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolest v koleni

         

    Uplne me strasite:-)
    Jsem si vzpomel, ze jsem s tim pred 2 roky byl u ortopeda. Udelala se mi totiz v tom miste boule. Byla to jen voda a rikal, ze ta se dela, kdyz clovek neleci zanet slach. Takze mozna i tuhle vec jsem zanedbal. Rikal, ze se to stava a ze vetsinou ani tu vodu nevytahuje, ze se vstreba. Od te doby jsem tam nebyl...a jak je videt, docela jsem na nej zapomel:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolest v koleni

         

    17 let aktivního házení určitě ortopéda chce. Bůh ví, co ti v tom koleni ještě zůstalo. Ale znal jsem člověka, kterýmu před výměnou kolenního kloubu (po aktivním baseballu) dokonce kolo nařídili, musel totiž před operací zhubnout 30 kg. Takže koleno a kolo by se měly snášet. Ale podrobnosti asi musí říct odborník.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolest v koleni

         

    Já hubnhout nepotřebuju, spíš nevydržím nic nedělat. Je fakt, že mě kolena někdy pobolívala, přeci jenom házená na asfaltu na klouby nic moc. Ale právě, když to kolena vydržely, tak jsem myslela, že kolo bude pohoda, no co se dá dělat, poohlídnu se po nějakém ortopedovi, snad to nic nebude. Díky všem za reakce.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (stef)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolest v koleni

         

    Máme v klubu mimo jiné doktora - sporťáka a doktora - chirurga (dělal mi koleno vloni). Pokud jsi z Prahy nebo okolí, tak se ozvi sem nebo na [email protected]

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolest v koleni

           

      A sakra...asi mu udelame kseft:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolest v koleni

           

      Jasně, žádné rady a porady - rozhodně nech na to kouknout doktora. Kolena máš jen jedny a když se odmítnou ohýbat, je to průšvih.
      A doktor z ckp13 se na to určitě podívá rád :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolest v koleni

             

        Určitě velice rád :o))) Na obě.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolest v koleni

           

      Díky za nabídku - mám to do Prahy cca 100 km, tak kdyby mi nepomohli u nás, tak ráda využiju - fakt díky moc.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (stef)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolest v koleni

           

      Zřejmě nějakej slušnej oddíl, když tam máte svýho chirurga :-).

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2006
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolest v koleni

             

        V našem věku máme pro jistotu i kardiologa. Jako bonus navíc byl již v pravěku klubu draftován pediatr. Teď sháníme psychiatra (někteří dost akutně) :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bolest v koleni

               

          Ale to jste skutečně dobře obsazeni :-). Když byste (jednou) náhodou potřebovali ještě gerontologa, dej vědět, jednoho zním a jezdí (ale zas už moc neotálej, tenhle gerontolog už asi taky bude muset mít brzo svýho gerontologa) :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2006
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: bolest v koleni

                 

            To už samozřejmě potřebujeme taky! Potíž je ale v tom, že mladý gerontolog nemá ty správné poznatky ze své praxe (ani mít nemůže) a starý gerontolog už většinou opravdu potřebuje svého gerontologa. Je to začarovaný kruh. Zatím to řešíme metodou "Každý sobě gerontologem".

            Neznáš nějakého patologa? Nemyslím už letos, ale kdo ví...

            A málem bych zapomněl - náš chirurg má ještě každý čtvrtek mammologickou poradnu - chodíme mu tam pomáhat :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2006
            Autor: ckp13
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: bolest v koleni

                   

              :-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 10.05.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolest v koleni

         

    Já to vemu z jiného soudku než druzí...

    Možná jsem to jen špatně pochopila, ale z Tvýho příspěvku se mně zdá, že na kole za první týden máš 100km.
    To mně jako pozvolný začátek nepřipadá.
    Házená, házená, pak třeba nic a pak 100 km za týden. To může být nápor i pro zdravý koleno (i když se všeobeně bere cyklistika jako sport slušný ke kolenům), natož pro kolena dříve velmi namáhaná.
    Používáš nášlapy, klipsny? V nevodný poloze nohy na pedálu taky může být problém...

    Každopádně doktorem nic neskazíš, ba naopak.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolest v koleni

           

      Neutěšuj ji - po tom, co mají její klouby za sebou není rozumější řešení, než odhaleným kolínkem oblažit nějakého doktora a ukázat mu jej v plné kráse. Nechť se na něm rentgenově, sonograficky a diagnosticky vyřádí :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolest v koleni

             

        Šak s tím můžu jen souhlasit.
        Navíc kolena a házená si spolu sotva budou dobře rozumět.

        Zastávám názor, že je lepší naklusat k doktorovi zbytečně než pozdě. Právě dneska jsem naklusala a dostala zákaz jízdy na kole do dalších testů, který budou koncem měsíce. :-(
        Tož budu jezdit jen po silnici na rovince a pomalilinku, kontrolována panem Pulzmetrem.
        Doufám, že se ten zákaz neprotáhne. Mám z toho strach. Sakra, a nejen z toho. :-(

        Já jen že si pozvolný začátek v nějakým sportu představuu jinak, kondice nekondice. Taky nevlezu do bazénu prnví týden třeba pětkrát a to na dvě hoďky.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bolest v koleni

               

          no, nechci teda mentorovat a také envím, co ti je, ale jestli si dostala zákaz kola, pak bych sedla tak maximálně na rotoped a to ještě jen ve velmi pozvolné výklusné zátěži v TF maximálně do 120. MAXIMÁLNĚ !!!
          Na kole se totži neubráníš - a to ani na na té nejrovinatější rovince - občasnému záběru, což bych řekla je ten pravý důvod, proč ti bylo zakázáno.
          Ale jsou to tvoje kolena...

          [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolest v koleni

         

    Tak jsem se byla včera ukázat na chirurgii - zrovna tam byl doktor sportovec, který má pochopení - taky jsem u něj párkrát byla s nějakým tím házenkářsým úrazem - koleno prohmatal, zohýbal, zkonstatoval natažený úpon, napsal fastum gel a poradil nechat kolo tak 14 dní stát. Asi těch 100 km za první týden bylo fakt moc - ale řídila jsem se tím, jak se cítím a pořád to bylo ok, tak nevím... Dneska už koleno bolí míň, tak snad to bude dobrý. Nepoužívám klipsy ani nášlapy, sedlo mám, myslím, nastavené správně.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (stef)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolest v koleni

           

      ...já měl to samý, úplně stejný příznaky, ještě bych dodal pocit vůle v koleni, při chůzi mělo mírnej "vakl" :=), akorát mě to bolelo (pouze na kole) dva měsíce, uhnal jsem si to kdysi když jsem jel okolo 130 km a chtěl jsem být včas doma - přehnal jsem to s volbou moc rychlých převodů, zkrátka jsem jel příliš silově, ale ozvalo se to až druhý den kdesi po 40 km, asi 20 km od domova, nakonec jsem domu dojel takřka jen na jednu nohu a na kolo nemoh sednout celé dva měsíce...ale nakonec to dopadlo tak, že jsem si dal pauzu na půl roku

      ...teď na jaře po tý přestávce jsem to už párkrát projel a vypadá to dobře...no a už jsem během tý přestávky sněd dvě balení Colafitu, takový kostky z pěnovýho kolagenu, tak to se snad taky projevilo, uvidim v létě

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Psouk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolest v koleni

             

        jo, taky jsem dojela "na jednu nohu" - chvílema i pěšky (to nebolelo), ale stejně, i když se to koleno jen vezlo, tak to bolelo jak čert
        taky asi zkusím nějaký "zaručený" přípravek na klouby, nejspíš gumový medvídky :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (stef)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bolest v koleni

               

          ...přesně to jsem zapoměl napsat...že to koleno bolelo i když se jen vezlo a to hodně...taky nemám nášlapy, tak to byl děs

          ...těch 14 dní na kolo rozhodně nesedej, spíš bych radil to vydržet tak alespoň měsíc, protože tohle se dost pomalu zotavuje...mě se to po třech týdnech neježdění, když jsem se zkusil projet asi po 20 minutach znovu ozvalo a než jsem dojel zpátky domu, mohl jsem léčit znova :-( ...ale přičítám to příliš kopcovitému terénu, tak jsem občas musel šlápnout víc

          ...no a takovej poslední postřeh, to je technika šlapání...až to koleno budeš rozjíždět, dávej si lehký převody a...jak jsem se nedávno dozvěděl, z ortopedického hlediska je správné při šlapání držet kolena mírně dovnitř, k sobě...já tuším jsem jezdil s koleny rovně nebo mírně od sebe a to je špatně...když tuto techniku teď dodržuju, tak zatím s žádný problém, snese to už i pořádný záběr do pedálů, léto to prověří...

          ...tak přeju co nejrychlejší uzdravení, hlavu vzhůru a kolena k sobě :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Psouk)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: bolest v koleni

                 

            měsíc to v tomhle počasí nevydržím :-) zkusím změnit techniku šlapání, taky jezdím s kolenama rovně - a možná taky pořídím klipsny, na starém kole (silniční favorit) jsem je měla, takže bych se neměla zabít ...

            [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (stef)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: bolest v koleni

                   

              také jsem hrála házenou a bolest v kolenou moc dobře znám, ale kolo mi spíš pomáhá, když jezdím na kole skoro nic nebolí. Několikrát jsem se ploužila se zavázaným kolenem, hlavně na horách to moc nešlo a doktor, když zjistil, jaký sport jsem provozovala, jen mávl rukou, že se není co divit. Ale určitě zajdi k lékaři a na kole jen lehčí převody, až to nebude tolik bolet.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.01.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (HMS)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: bolest v koleni

                 

            Ahoj, chtel jsem se zeptat, jestli je tu nekde jeste uzivatelka Stef...?
            Za poslednich cca 10 dni mam stejny problem... Predevcirem jsem uplne stejne dojizdel domu.. Po 30km jsem to zase zacal citit po 45 to bylo horsi a po 50ti psiserna bolest v levem koleni z vnejsku z boku az jakoby trochu vystrelovala az dozadu do lytka. A to i kdyz se mi koleno jenom vezlo... Nastesti diky naslapum jsem se tech poslednich 30 km dostal domu.. Do kopce pesky, coz pri narovnane noze vubec neboli a po rovine jako invalida, s levou nohou svesenou vedle kola. Na zitra se mi zazrakem podarilo objednat na ortopedii.. Asi tam budu muset prijet na praseti a odpichovat se Uherakama:o)) Chtel jsem se zeptat zde vyse diskutujicich jak jim to vse dopadlo... Tak nejak si neumim moc predstavit treba mesicni oddech a pak navic po 20 km zjistit, ze je to totez.. Jinak si myslim, za sedlo a pedaly mam nastaveny snad OK...

            [ Zpět ]
            Datum: 08.01.2007
            Autor: Meduza
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: bolest v koleni

                   

              Problém je zcela individuální, já jsem hrozně flákal protahování svalů a šlach různými strečingovými cviky. U cyklistů se prý nadměrně zkracují šlachy na zadní straně celé nohy. Klouby pak různě uhýbají a je zaděláno na problém. Ortopéd mi v tomhle směru srovnal morálku a musím říct, že se zadařilo. Na mastičky moc nevěřím, důležité je teplo. Loni na jaře jsem začal jezdit na lehačce, a to zejména kolena dostávají zabrat, než si zvyknou na nové poměry. I tady bylo cvičení perfektní reakcí na namáhání, na které nohy dosud nebyly zvyklé, přestože na normálním kole dělám min. 5 tis. km ročně. Ahoj -mm-

              [ Zpět ]
              Datum: 09.01.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (-mm-)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: bolest v koleni

                     

                Diky za info, paradox je, ze jsem se strecingu nikdy nevenoval, az do doby cca pred mesicem... Musim ale potvrdit, funguje sqele. Doufam ze to s mym kolenem snad nema souvislost. No nic, jdu si ted dat cca 30 km abych u toho doktora dnes nemusel simulovat, protoze se mi to vzdycky po dvou dnech spravi. Diky Jirka

                [ Zpět ]
                Datum: 09.01.2007
                Autor: Meduza
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: bolest v koleni

                       

                  Me se vyplatilo cviceni, strecing a pak jsem zacala jezdit vice frekvencne.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.01.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolest v koleni

         

    Rozhodne ale je dobry si poridit nejaky navleky nebo primo 3/4cni kalhoty co kryjou i kolena,prece jen se ted navecer jeste docela ochlazuje a pokud ma clovek nejakej problem s kolenem tak tomu prochladnuti moc nepomuze.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolest v koleni

           

      Teplo je důležitý, uvolňuje a teplý a uvolněný sval pracuje lépe. Teplo se taky používá k léčbě, buď jako "suché teplo" u chronických zánětů nebo jako "mokré teplo" pro aktivaci "zastydlého" zánětu.
      Obecně akutní zánět (projevuje se zvýšenou teplotou a otokem) není nic jiného, než přirozená obranná reakce organismu. Akutní zánět lze potlačit (mírnit, zastavit) usilovným chlazením (vodou, ledem...). Pokud se tělo s poškozením samo nevyrovná, zánět začne přecházet do chronického stadia a někdy pomůže vyvolat znovu akutní zánět třeba "zapařovákem" (mokré teplo)a prodloužit tak dobu "samoléčby".
      Když to přejde do chronického stadia (nehřeje to a potíže přetrvávají), lze suchými zábaly podpořit lepší prokrvování a metabolismus v poškozeném místě a tím zas usnadnit pozvolnou "samoléčbu".
      Když už je to trvalá chronika často s nevratnými poškozeninami či srůsty, teplo aspoň umožňuje lepší odplavování škodlivin a lepší přísun živin, udržuje to uvolněné a tím i s nižší bolestí.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.12.2010
      Autor: bara2
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolest v koleni

         

    Využiji starší téma, potrebuju poradit, mám ted krátce tréninkové válce, čím to je, že mě při jízdě strašně bolí obě kolena?! Vydržím jezdit tak hoďku a pak uz řvu bolestí. Přitom na tom samem kole upnutem do trenažeru mi absolutně nic není! A na tom samem kole venku taky ne, nikdy jsem s tímhle neměl problémy, mam to same kolo a posez už sedmý rok, na trenažeru jezdím patou zimu, a valce mam ted prvně. Šlapaní do kruhu pro mě asi nebude to prave, nebo je chyba jinde? :-O Dost mě to štve, protože jinak mě valce oproti trenažeru baví více.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.12.2010
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolest v koleni

           

      Zvláštní. Není důvod. Leda že bys doteď jezdil hodně "rozevlátě" a tělo si musí pracně a bolestivě zvykat jezdit rovně :-) mimochodem právě na válcích jsem se opravdu rovně naučil jezdit a hodilo se mi to pak do kopce v úzké stopě ve sněhu.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.12.2010
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolest v koleni

           

      Ja na kolena docela trpim. Kdyz jsem zkousel pujcene valce, taky mi prislo, ze se to pichani objevilo nejak rychle. Rekl bych, ze to bylo tim, ze jsem se znazil prilis krecovite vyvazovat a misto pouheho slapani tlacil rovnovahu koleny - asi jako pri carvingu na sjezdovkach. Nedelas neco podobneho?

      [ Zpět ]
      Datum: 20.12.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolest v koleni

             

        Kolega, co dlouhá léta pracoval v zemědělství tvrdil, že na všechny poruchy hybnosti je nejlepší obklad z kravského no, no toho. Ale musí být prý čerstvé, žádný instant nebo konzerva.
        Neověřoval jsem to na sobě, bo byl důvěryhodný.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.12.2010
        Autor: pavka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bolest v koleni

               

          Jo placebo je krásná věc, ale je třeba si říct že fekálie jakeho koliv druhu jsou silně toxické a při dlouhodobém pusobení např na kůži karcinogenní.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.12.2010
          Autor: Mig-all
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: bolest v koleni

                 

            Čili s*re li nás někdo dlouhodobě, působí zhoubně... :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.12.2010
            Autor: ronda
            Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: bolest v koleni

                 

            Karcinogenní? :-O

            To by vysvětlovalo vysokou úmrtnost na rakovinu u kojenců zabalenejch do plín...:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.12.2010
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: bolest v koleni

                 

            Se kravský lejno míchá do mokrého jílu a vložkujou se tím koním kopyta aby zůstala pružná a vláčná. Staří kováři "náboje" striktně požadovali před úpravou kopyt. Taky se to dává, když je moc sucho a tvrdo a kopyto nemá odkud tahat vodu přirozeně. Co je tam účinnou látkou nevím, ale u starobylých metod bych s pojmem placebo byla opatrná, to je prověřeno staletími.
            Na unavené či namožené šlachy se taky dává mokrý jíl, ale přidává se do toho maximálně tak ocet nebo octan hlinitý, ještě jsem neslyšela, že by na šlachu někdo dával jíl s lejnem. Mokrý jíl chladí (chlad zastavuje zánět), pak by se měl unemocných šlach po zaschnutí odstranit nebo znovu namočit. Používá-li se "jílové chlazení" jako prevence po práci, může se to po zaschnutí nechat na šlaše, "tahá to zpátky vodu" a šlacha je pak "suchá" bez otoků a nálevek v úponech. Staří praktici taky na natažené šlachy doporučovali psí sádlo, ale za mejch časů jsem se s tím nesetkala a čím by to mělo fungovat taky netušim.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.12.2010
            Autor: bara2
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolest v koleni

           

      Na valcich prakticky nemenis polohu, teziste, zpusob slapani, zapirani se jakymkoli smerem atd., takze se muze jak nevhodny posez, tak i nedejboze nejaky ev. zdravotni problem projevit o to vic, mnohem rychleji. Mozna jde jenom o tu popisovanou strnulost, to by potom casem preslo. Jestli je to tak , zkus se soustredit na nejaky bod klidne par metru pred sebou a jed porad primo na nej, misto aby ses soustredil na svoje predni kolo. Uvidis ze pojedes mnohem uvolneneji.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.12.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolest v koleni

         

    Jednu dobu jsem měl podobný problém. Při chůzi nebo jiném sportu nic a na kole po nějaké době ostré píchání v koleni. Vyřešila to úprava posedu, měl jsem moc vysoko sedlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2010
    Autor: barakuda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolest v koleni

           

      Já to mám úplně opačně, na kole nic, ale někdy při chůzi do nebo ze schodů mě bodá na čéšce. Ale protože je to jen občasný, nevšímám si toho. Možná dělám chybu.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.12.2010
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolest v koleni

             

        Určitě děláš chybu, vždyť chodit do schodů a nedej bože se schodů, to je snad největší záhul pro kolena Nejhorší na tom je, když ti nic jiného nezbývá, jako mě. :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 21.12.2010
        Autor: Papji
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bolest v koleni

               

          tak to sis ten barák teda postavil pěkně blbě, když ti nic jinýho nezbejvá. Proč to nemáš přízemní nebo sis tam nedal výtah či eskalátor??? :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.12.2010
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: bolest v koleni

                 

            Lanem se da leste leccos dohonit. Jen nevim, jestli z toho pak zase nepicha v loktech.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.12.2010
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: bolest v koleni

                   

              Když si ho hodíš kolem krku, nepíchá už nikdy nic.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.12.2010
              Autor: Zden42
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

357 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024