reklama

Ahoj Všem,

Ahoj Všem,
Mám velkou potíž s kolem značky SPECIALIZED ALLEZ Elite, před rokem jsem koupil tuto rok jetou silničku otci, myslel jsem že je konečně po starostech, ale bohužel praskl drát na zadním kole a mimo to že konstrukce výpletu je maximálně nestabilně řešena takže při prasknutí jednoho drátu se kolo ihned vyosí a zablokuje (takže jsem mále pozbyl otce) je tento výplet složen z nějakých nestandardních drátů, tuším typu „Aero“? Potřeboval bych poradit kde tyto dráty seženu, jsem z Havířova a zde mi bylo řečeno že nejsou schopni tyto dráty sehnat. Jsem už znechucen tím že je vůbec možné něco tak idiotského zkonstruovat (tímto zdravím konstruktéry značky SPECIALIZED) otec musel nést kolo pěkných pár kilometrů, protože v běžných servisech tyto komponenty nemají, ani na objednávku!!
Uvítám každou radu děkuji
Dan

[ Zpět ]
Datum: 09.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (DaD ([email protected]))
  • Re: Ahoj Všem,

         

    Výhradní dovozce a distributor:
    69Company s.r.o.
    Nupaky 106
    251 01 Říčany u Prahy
    tel.: 244 402 793 (velkoobchod)
    fax : 244 402 794
    mail : [email protected]
    www: http://www.specialized.cz/index06.htm

    Poradit by měli. Asi taky záleží na tom, kde a kdy bylo kolo původně koupený. Ale jistě máš i původní doklad o prodeji, tak by to snad měla vyřídit prodejna. Myslím, že ho jen tak někomu do prodeje nesvěří. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj Všem,

           

      .. jo, a až jim budeš psát, tak jako předmět uveď "Prasklej drát u silničky", a ne "Ahoj všem". :')

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj Všem,

           

      Ano pravda určitě to budou vědět obrátím se na ně, popravdě už jsem loni ke konci sezony sdělil tuto komplikaci na tuto adresu, mno a je problém v tom že jsem druhý majitel, nějaké doklady samozřejmě mám ale ona prodejna není v mém případě nejblíže. Jedná se mi a to v první řadě o nebezpčnost takto zkonstruovaného výpletu, představa že Vám praskne drát při sjezdu Vás asi moc neuklidní a v případě že jste v pořádku a daleko od městských aglomerací čeká Vás buďto "AUTOSTOP" anebo dlouhá porocházka. Závěrem i když se nakonec do města dopravíte a není právě víkend, máte šanci 1 ku 100 že tento drát seženete:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DaD ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj Všem,

         

    No to je nevyhoda techhle tzv. zapletenych kol.Delaji je ruzni vyrobci,na letosnich silnickach Specialized pouziva kola znacky Mavic,co pouzival pred dvouma rokama nevim ale melo by to na tech kolech byt napsane.Pokud je to Mavic tak se zkus mrknout na stranku http://www.mavic.com/ a tam na policko Dealers vlevo dole,tam najdes seznam prodejcu tak si zkus najit nejake pobliz a domluvit se s nima.Jinej drat nez original tam dat nepujde a taky vycentrovani neni zadna sranda,je potreba tenzometr coz taky nemaj v kazdyn servise.No doufejme ze to dobre dopadne.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj Všem,

           

      Ahoj,
      kolů moc nerozumím tak jsem se šel pdívat a jsou to ráfky Alex ATX-330 náby jsou tytéž. mno s tím tenzometrem jsi mě npotěšil, chtěl jsem pro otce kvalitní kolo protože zamnou jezdí denně 40km (jsem těl.postižený) a tak jsem z posledních úspor koupil tuto nešťastnou silničku, a teď tohle teripetie:-(:-( katastrofa

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DaD)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj Všem,

             

        No tak kola a rafky Alex k nam dovazi Progress Cycle http://www.progresscycle.cz ,zkus tam napsat nebo zavolat,nahradni dily by snad meli dodavat.Preju co nejrychlejsi vyreseni problemu.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj Všem,

               

          Děkuji

          [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (DaD)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj Všem,

                 

            Takže bohužel, zkontaktoval jsem snad už i čerta s ďáblem ale uběhlo už 5 týdnů od prvního pokusu o sehnání Aero drátu a stále nic, navíc mi bylo sděleno že termín dodání je v nedohlednu! Pokud máte dráty aero, s výpletem 20 ks drátu na zadním kole modlete se aby Vám nepraskl ve vysoké rychlosti kolo se zkroutí a pokud jste mimo město ponesete kolo v rukou a pokud budete shánět drát tak přeji hodně štěstí a trpělivost:-) tyto kola po vypletení okamžitě prodávám.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (DaD)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ahoj Všem,

                   

              Není drát jako drát. Každý drát renomovaných výrobců je označen svojí značkou a to na hlavičce drátu. Zkus se podívat co tam je vyraženo a možná, že se ti podaří ho sehnat lépe. Aero dráty například jsou k dispozici od http://www.dtswiss.com/ nebo
              http://www.sapim.be/
              Je potřeba znát délku drátu. Buď drát změříš +/- ..nebo spočítáš pomocí kalkulátoru, který nalezneš na obou uvedených stránkách. Dráty Sapim mají v Praze v Bike Ranchi, ale nevím jestli Aero. Když budu znát délku můžu se tam stavit a drát Ti eventuelně poslat.
              ...vzhledem k tomu jak vypadají české slnice používám na své silničce klasiku: Mavic MA3 36 - drátů dráty Sapim Race 2,0...již pár let ...i když někde jsem četl, že stejně je doporučeno jednou za rok dráty kompletně vyměnit za nové :-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 12.06.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MHD)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ahoj Všem,

                     

                Ano vyzvednu kolo ze servisu mrknu na tu značku.
                S tím přepletením po 1 roce to je šílenství, už jsi to prováděl? Kdybych to vzal ze svého hlediska tak jeden drát cca 100kč + centrování osazení mno a mám jendo nové kolo.
                Na tebou avízované stránky jsem se díval bohužel tyto firmy sídlí v zahraničí a mé možnosti ohledně převodu financí jsou omezené.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.06.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (DaD)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ahoj Všem,

                       

                  Dráty DTSWISS a SAPIM se dají myslím sehnat i v ČR.... S tím přeplétáním jednou za rok ...asi byl myšlen případ závodního využití kol. Co se týká "rychlých" kol s malým počtem drátů můj osobní názor je, že tato kola jsou převážně určena pro závodní účely t.j časovka příp. pár závodů, ale pro trénikové účely moc ne. I když kdo jednou nasadí rychlá kola je mi jasné, že se potom těžko vyměňuje za klasická.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.06.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (MHD)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj Všem,

         

    V Praze je asi nejšikovnější http://www.sterba-kola.cz Není z laciného kraje, ale pro zákazníka jsou schopni udělat a sehnat cokoliv.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024