reklama

Vŕzganie

Ahojte lehocyklisti, už dlhšie mám taký menší problém - predovšetkým akusticky nepríjemný - vŕzganie najmä pri pedálovaní a zatáčaní. Najskôr som myslel, že je to od čapov tiahla spodného riadenia - namazal som, .... vŕzganie pri jazde neprestalo ani po polhodine cvičenia s riadidlami. Potom som namazal pedále a trochu aj kľuky.... stále ten nepríjemný zvuk. Potom som prehol chrbát tak, že som sa dotýkal sedla naspodu len panvou a hore len pleciami.... a vŕzganie prestalo. Vŕzgala totiž po prepotení tá 5cm hrubá čierna poduška a neprestane ani po vytretí sedla dosucha....
Prvý raz som to zistil asi týždeň od kúpy MAXu, ale to bolo po riadnom stupáku a horku.
A zdá sa mi, že sa to zhoršuje. Totiž od minulého leta, keď bola poduška nová, sa skracuje doba začatia vŕzgania. A to ešte nie sú ani letné horúčavy. Tak neviem, či som sa len začal viac potiť alebo kieho, ale je to dosť nepríjemné najmä do kopca počuť iba moje vŕzganie akoby som šiel na niečom, čo sa má každú chvíľu rozpadnúť.
Máte rovnaký problém a ako ho riešite?
Ďakujem vopred.

[ Zpět ]
Datum: 03.05.2006
Autor: tomala4
  • Re: Vŕzganie

         

    Asi tě zklamu, poduška to nebude. Aspoň se mi nikdy nepodařilo dostat z ní jakýkoliv zvuk. Zato zvuky co popisuješ znám dobře, a zdrojem jsou držáky sedla. Nejčastěji je to šroub v takové té hrazdičce na horním držáku, ale můžou to dělat v podstatě i nedotažený rychloupínáky nebo šrouby co spojují laminát sedla s držák. Zkus to všechno podotahovat, je velmi vysoká pravděpodobnost, že vrzání přestane.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vŕzganie

           

      O.K., skúsim dotiahnuť tie skrutky, ale podľa mňa ich mám dotiahnuté dostatočne. Ono sa to vŕzganie totiž nikdy nezačalo na začiatku jazdy, ale až po pár desiatkach km, teraz aj po pár km pri vyššom výkone...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2006
      Autor: tomala4
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vŕzganie

         

    Mně vrže sedačka, když ji prolehnu tak, že se dotýká pod zády rámové trubky. Ale když jsem zmoknul tak vrzal i potah, ale pod stehny a pod zadkem. Pokud to opravdu dělá potah, zkus ho vyprat ve vlažný vodě, třeba bude jako novej a přestane.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vŕzganie

           

      Podušku som už pral minulý rok v čistej vode, tak som ju ešte predvčerom vymáchal v čistej vode, ale otestovať to pôjdem asi až na konci týždňa.
      Ejha, alebo žeby som nakoniec tú sedačku preľahol až na rám ako píšeš? Hmmm, skúsim skontrolovať tú medzeru.
      A nemá to prehnutie až na rám deštrukčný vplyv na tú sedačku?

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2006
      Autor: tomala4
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vŕzganie

             

        Deštrukčný vplyv by to mít nemělo, sedačka je velmi, velmi odolná. Maximálně by sis na ní mohl poškrábat lak v tom místě, kde se to dotkne rámu.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vŕzganie

         

    Zdravim maxika... Mě to taky vrzalo...Zkontroluj si a) jestli se sedačka nedotýká rámu i při zatížení b) Pod rychloupínáky dej gumovou podložku všude kde se dá...Pak mi vrzání přestalo...maximálně to při pořádnzm záběru nebo prohnutí sedla lupne, ale víc nic...Tou drátěnkou by to bejt nemělo, jel jsem s ní tak že by se dala ždímat a nevrzalo...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2006
    Autor: Melkor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vŕzganie

           

      Tenhle problém jsem řešil. U mě to bylo také tím, že jak jsou k sedačce přidělané ty rychloupínáky na rám, tak pod jedním šroubem nebyla gumová podložka a pod jedním dvě. Když jsem dal pod každý šroub gumovou podložku a dotáhl, tak to od tý doba nevrže.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2006
      Autor: Jirka-As
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vŕzganie

           

      Takže: poduška vymáchaná, lehačku som posunul vpredu o 1 dieru vyššie a dnes pri 90 km .... nevŕzgalo ;D
      Sedačka má zospodu vzbrúsenú ryhu asi 3cm dlhú a 3mm hlbokú od hlavového zloženia pre spodné riadenie. Hmm, že som na to neprišiel prv...
      Ešte raz všetkým ďakujem za rady.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2006
      Autor: tomala4
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vŕzganie

             

        Jojo, taky me to ze zacatku pekne sralo a nevedel jsem zaboha, co to je. Vychozi nastaveni sedadla z Azubarny je moc nizko. Jednak se tam pak zakusuje to hlavove slozeni a jednak clovek doleha sedlem na hlavni trubku.

        Az Ti to zacne vrzat znovu, ver ze tentokrat to bude bordel v zadnim tlumici. Ja jsem tyden mazal/podkladal vsechno kolem sedla a furt to vrzalo. Namazat tlumic (vycisteny nedavno, ale zmokly) me nenapadlo. Jak pruzina pracuje, dotekove plochy se otaceji a to jsou pak zvuky :)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pafal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

322 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024