reklama

Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

Ahoj,
rozhoduji se o nákupu jízdního kola. Vzhledem k tomu, že nejsem odborník jsem širokou nabídkou dosti zmatena. Moje požadavky na kolo jsou následující:
dámské provedení (obě trubky dolů)
odpružená přední vidlice
Měřím 178cm vážím 65kg ( jakou bych si měla vybírat velikost kola?)
Jsem jen rekreační uživatel, který jezdí pouze občas, spíše po vesnické díraté silnici občas i po nezpevněné cestě. Spíše jsem přemýšlela o kole cross nebo treking.
Chtěla bych kolo na kterém se bude dobře jezdit, a bude mít příjemný posed (ze současného starého kola mě vždy dosti bolí zadek i po kratší jízdě a to jsem vyzkoušela řadu sedátek)
Prosím, kdyby jste mi mohli poradit nějaká jízdní kola která by vyhovovala mím požadavkům. Cenová relace pokud možno co nejlacinější, ale zase bych chtěla, aby cena nebyla na úkor jízdního komfortu a kvality. Chtěla bych aby mi to kolo na to občasné ježdění výlety max 50km vydrželo aspoň 5 -10 let. A ještě jeden Dotaz, třeba Olpran má kola pro hypermarkety která jsou mnohem levnější a pro maloobchody. Nejste někdo schopen říci zda by mi nestačilo na to mé ježdění třeba to lacinější z hypermarketu?
Předem Díky za odpovědi.

[ Zpět ]
Datum: 03.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Kiťa ([email protected]))
  • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

         

    O výběru kola ti poraděj druzí mnohem lépe, ale jednu věc ti poradím já...Nekupuj žádný kolo z marketu !!! sice se to nezdá, ale ty díly co tam dávaj moc nevydržej...Sice daj přehazku shimano a podobně, ale středy, náby, hlavové složení, ráfky...nic moc...Stahujou cenu na úkor kvality....Jestli chces ušetřit, kup si starší model třeba i ojetej, ale značkovej a dobře osazenej. Já sem koupil Author Daytona za pár šupů, namazal seřídil a kolo je super za poloviční cenu...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2006
    Autor: Melkor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

           

      No u mě jako ženský je to doclea problém teda hodně věcí si na kole udělám sama ale netroufla bych si ho složit vzhledem k tomu že se v těch komponentech ale hlavně v jejich kvalitě nevyznám. Já bych už potřebovala kolo kompletní nanejvejš dokoupit blatníky světlo a takoé ty kravinky kolem.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kiťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

         

    co třeba tohle?
    http://www.azub.cz/cz/lehokola/easy.asp

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

           

      No myslela jsme něco tak jako že normálního Horské nebo crossové kolo.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kiťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

         

    Mohla bys ty vstupní požadavky ještě rozšířit o cenu, kolik chceš investovat?

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

           

      No cenově bych to viděla někde tak do těch cca 10 tisíc maximálně spíš kdyby to šlo tak kolem 7-8tis.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kiťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

             

        Moje kolegyně má crosse od Authora asi za 8 tisíc, má ho již několik let, jezdí docela často a nestěžuje si.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

               

          Můj bože, co stále toho Authora? O 20% dražší ve stejné kvalitě. Já si myslím, že Kiťa provokuje, jen aby byla diskuse, protože s prominutím tak blbá nemůže být, když umí ovládat internet. A tím také 1000 možností srovnávat a hledat. Abebo je fakt tak blbá a koupí i přes rady vždy blbě.
          Přesto: Kiťo, nic ve zlém, promiň, šupky do obchodu a koupit nový katalog kol 2006 za 159 kaček. Máš tam opravdu všechny kola, seřazena i podle ceny. Listuj, srovnávej, klikej, Listuj, srovnávej, klikej,Listuj, srovnávej, klikej,Listuj, srovnávej, klikej, a přes víkend už budeš vědět...můj typ, třeba:
          vedora.sk, merida-bike.cz, vedora.sk, ctm.sk, bikecentrum.cz, wheeler.cz.....atd, atd...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Čtenář)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

                 

            Ahojky,
            No fakt si myslým že tak blbá nejsem ale ty kola prostě sroovnat nedovedu neboť jestli to má přehazku téhle zančky nebo téhle ta je lepší nebo né to fakt nepoznám. Neprovokuji. Momentálně jeszím na starém favoritu z roku raz dva ten má přehazku a jezdí jenže je hrozně nepohodlný tak se snažím najít něco lepšího a vzhledem k široké nabídce jsem ráda když někdo dobře poradí to co má odzkoušený a osvědšený než abych si něco koupila a pak z toho byla nešťastná. Zatím se mi docela dobře jeví autor Integra sx 05 za 8600Kč což není tak zlí.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Kiťa)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

                 

            Máte pravdu,koupila jsem před lety dámské kolo -nebyl výběr,,kellys s'' a pak prodala a koupila ,,Merida crossline''.. Je to o něčem jiném. Ale já jezdím dost,ale i
            tobě se to Kiťo zalíbí a budeš cestovat po světě.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.05.2006
            Autor: žaneta
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

                   

              To mě jako ježdění baví ale spíš tak rekreačně žádné velké výlety ale chctěla bych fakt pohodlné kolo a aby mi vydrželo. Zeptám se ty jako holka máš dámské nebo pánské kolo? Já jsem od malinka jezdila na pánských (favorit) ale teď jsme si říkala že bych chtěla dámské už i proto že až na něm bude dětska sedačka tak se bude lépe slejzat.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.05.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Kiťa)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

                     

                Já jsem od malička jezdila na pán. kole Mám starší brášky.
                A na favoritu jsem jela z Aše do Tater.Byl to tenkrát cyk.s mezinárodní účastí. Ale brácha si koupil favorita před 4lety a praskali mu dráty a to jsme jeli Kvaerské ostr. Pořád nějakou poruchu.Loni Jsem ošklivě spadla a nic se kolu nestalo. Jsem ale starší ale můžu zastavit na křiž.a normálně se postavit .Problém přehodit nohu -jsem trénovala,nakloníš kolo a jde to. Ale budeš vozit dítě tak s tím nemám zkušenosti.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.05.2006
                Autor: žaneta
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

                     

                Pozor, Author Integra má střed (a tím i pedály, zadek a všechno) vejš nad zemí, než třeba Merida či Rock Machine (ne každý to uvádí). O 2,5 cm. Je prostě takovej "sportovnější", jako všechny Authorovy krosy. To by při té jízdě se sedačkou mohla být nevýhoda. A navíc nemá ten regulovatelný představec, ten by se pro pohodlnou jízdu se sedačkou mohl hodit.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.05.2006
                Autor: žofka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

         

    Základní je, vybrat si specializovanou cykloprodejnu i se servisem. (Raději se podívat do několika prodejen.) Nikde neprodávají všechny značky, ale vše, co tam prodávají je ve stejné cenové hladině zhruba stejné kvality. I když je těch výrobců dnes hodně. Dělají tam také povinnou garanční prohlídku a případné záruční opravy, takže si žádnou "maketu kola" na prodejnu nevezmou. Oni také ručí za to, že kolo, které jim přijde od dodavatele řádně seřídí. A budeš pak za nima i chopdit pro různé rady a rozumy.

    S tou velikostí je to složitý. Každej výrobce to číslování může mít trochu jiný. Určitě poradí prodavač, a pak je také nutné, si tu velikost vyzkoušet. Bylo by dobré, kdyby měli i kolo o číslo větší a o číslo menší. Je-li to kolo na patnách let, tak bych se cenou zas až tak nezatěžoval. Ale to taky poradí prodavač. Podle toho, kolik toho na kole chceš najezdit. Dražší kola obecně vydrží déle. Ale i na kole třeba za deset tisíc se dají prý turisticky najezdit desítky tisíc kilometrů.

    Tak obejdeš pár prodejen, pak si to můžeš porovnat s nabídkou výrobců na internetu. S tím tvým požadavkem na opravdu dámské kolo bych doporučoval se zeptat, jaké má kolo převody. Na běžném pánském krosovém kole jsou převody pro tebe zbytečně těžké, ty nevyužiješ. Na některých krosech, zejména dámských, ale dělají lehčí převody. Stejné, jako na horském kole. Pokud bys chtěla (doporučuji), oni ti ty případné těžší převody vymění za lehčí. Aspoň poznáš, jestli jsou v té prodejně k něčemu. Správná idpověď zní "samozřejmě, to není žádný problém". A jak tě tak tipuju, hodil by se ti představec s regulovatelnou výškou. Abys mohla měnit výšku řidítek, než najdeš tu svou správnou výletní. S nevhodnou výškou řidítek může souviset i ten bolavej zadek. Ale spíš se sedlem. (Ale rozepisovat se tu teď o sedlech, na to už nemám sílu. O sedlech jsou tu toho mraky. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

           

      http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=2323

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Čtenář)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

           

      Ahojky Díky za radu. Jedinej problém je v tom že jsme z malého města kde prodejny jsou pouze 2 v okolních městech taky žádná sláva no a ochota personálu taky nic moc z toho důvodu jsem zjistila že tam musím jít s dost přesným požadavkem a říci to chci. Co si myslýš o kole autor integra sx 05 za 8600Kč.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kiťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

             

        Jo ještě. S těmi těžkými převody to asi nebude problém neboť nyní mám favorita pánského a jezdím dá se říci pořád na nejtěžší. Jsem ráda když to ubývvá že se do toho musí pořádně šlápnout mi nevadí.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kiťa)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

               

          Doporučuji Leaderfox Šumava.Manželka ho má třetím rokem a naprostá spokojenost.Jezdíme hodně i terénem a lesní cesty.Cenově kolem 10.000,ale fakt dobrá volba.
          Jen obejít prodejce a po předchozím pátráním na netu jim říci svou cenovou představu.Mám to vyzkoušené a funguje to

          [ Zpět ]
          Datum: 08.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (yaris)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

                 

            Jo leaderfox značku znám narazila jsme na ní už když jsem hledala kolo loni, ale letos se mi ji na netu nedaří nějak najít. nevíš náhodou www?.
            Díky.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Kiťa)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

                   

              www.leaderfox.cz

              [ Zpět ]
              Datum: 08.05.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (yaris)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

         

    Kolo z hypermarketů rozhodně nekupuj!!!!!Jak bylo již několikrát řečeno projdi obchody co máš poblíž a kde ti poskytnou záruční i pozáruční servis a okoukni tam kola ve své cenové relaci.Ještě stále by se myslím dali sehnat nějaké loňské modely kol na které bývají pěkné slevy.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2006
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

           

      Ahojky Problém je že tady u nás sjou dva cyklosporty no a jako že by měli o zákazníky nějaký zájem to se říci nedá, v okolních městech taky žádná sláva. Proto sháním info sama touto cestou a pak už postavím prodejce před hotouv věc a porovnám jen ceny a servis.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kiťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

             

        Hoj Kiťo,tak jsem to okukoval a všechno je to tak nastejno v této cenové skupině.Všechny kola mají většinou osazení Acera.Myslím že to bude tak trochu o desingu.Mě se třeba líbí Kellys Gamma (kellys-bicycles.com).Odkud jsi jestli to není tajemství,že tam máte tak špatné cykloservisy?

        [ Zpět ]
        Datum: 08.05.2006
        Autor: Hnuso
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

               

          Ahojky,
          Na kellys jsme právě v jednom cyklosportu koukala ale více se mi líbí autor integra sx05 i cenově je lepší. Jiank jsme z okolí Lanškrouna to je u Ústí nad Orlicí Pardubický kraj.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Kiťa)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

                 

            Tak já koukal na netu na stránky Kellysu a Authora a tam vycházel levněji Kellys.Tak možná že někde mají loňskej model Authora že je levnější.Já teda myslím že pokus se ti ten Author líbí víc tak jdi do něj.Taky jednoho vlastním ( Airlina ) a spokojenost.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.05.2006
            Autor: Hnuso
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci si koupit kolo ale nevím co si vybrat

         

    Kiťa skús sa pozrieť na Ventory http://www.vector-bike.sk/cz/index.htm sú tam zobrazené v oboch prevedeniach, s cenami a adrasami predajcov, sú to dobré bicykle, vlastná skúsenosť, a tá predná "húpacia" vidlica na crosový bicykel, neviem, neviem, je to len na oštaru, a

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

382 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024