reklama

Max vyuzitelna rychlost na cyklocomputeru

Sice to nesouvisi s cyklistikou ale chtel bych pouzit cyklocomputer do RC modelu auta (monster trucku). Chtel bych merit celkovou vzdalenost, idealne pak jeste deni vzdalenost a max rychlost.
U auticka odhaduju rychlost 30km/h, pri 10cm prumeru kol by to melo byt cca 27ot/s coz by na 26" nastalo pri 200km/h (zhruba).
Zajima mne jakou nejvetsi rychlost jeste zvladne merit cyklocomputer? Tedy spis max snimaci frekvence a min prumer kola?
Zvladne merit vic nez umi zobrazit, kdyz ma treba jen dvoumistny display?
Bude na to mit vliv znacka vyrobce?

[ Zpět ]
Datum: 30.04.2006
Autor: Gif
  • Re: Max vyuzitelna rychlost na cyklocomputeru

         

    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=1168...

    "Ale s tím generátorem impulsů, to je řešení, zkoušel jsem to u té Sigmy, ale ne proto, abych tam nastavil kilometry, protože tam to jde ručně. Zkoušel jsem, kolik to umí. Símač byl původní, jenom místo rotujícího magnetu jsem použil elektromagnet. Bez problémů to měří kolem 300km/h a ukazuje až asi do 900km/h, tam ale přesnost už trochu klesala. Takže pokud by to někdo dal na Formuli 1, mohl by být spokojen. Pokud takhle fungují i jiné compy, šlo by tak nastavit potřebné kilometry docela rychle."
    Datum: 02.09.05 16:11 Autor: Radek

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Max vyuzitelna rychlost na cyklocomputeru

           

      Diky moc, to jsem potreboval vedet.
      Ted uz jen potrebny obvod, u Sigmy jsem to nenasel, ale u CatEye je obvod nastavitelny od 100 do 299. Potreboval bych 31 ;-) ... pripadne 310 a budu to delit 10.
      Netusite nekdo jestli dovoli Sigma (ta nejlevnejsi) nastavit obvod jen 31cm ?

      [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2006
      Autor: Gif
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Max vyuzitelna rychlost na cyklocomputeru

             

        Mám Sigmu 1200, na ní jde nastavit obvod v rozmezí 0001 - 3999, tedy v milimetrech.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Max vyuzitelna rychlost na cyklocomputeru

             

        Sigma BC 506 umožňuje nastavit první číslici od 1 do 3. Takže 0310 mm ne, ale 3100 mm ano. :')

        http://eshop.bikezone.cz/index.php?switch...

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Max vyuzitelna rychlost na cyklocomputeru

         

    Jak pise Zofka,Sigmy umi merit i pres 300km/h,delaji dokonce i computer pro motorkare,tusim ze se jmenuje Targa.Ale vypada stejne jako normalni cyklocomputery.U ostatnich znacek je to ruzne.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024