reklama

Kolo a mrňous 10 měsíců

Ahoj!
Jsem na této diskusi poprvé, ale snad mi poradíte. Máme 10 měsíčního syna a rádi bychom vyrazili na kolo i s ním. Máme v plánu koupit cyklosedačku Hamax sleepy, což asi není podstatné.
Zajímalo by mne, jestli máte někdo zkušenosti s takovým prckem na kole. Popř. jak a kdy jste vyrazili poprvé s prckem?

[ Zpět ]
Datum: 28.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Helena)
  • Re: Kolo a mrňous 10 měsíců

         

    Teď se tady o cestování s dětmi dost diskutovalo - zkus se kouknout např. do této diskuze
    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=1955

    Najdeš tam určitě dost tipů i odkazů.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a mrňous 10 měsíců

         

    Čau,
    taky jsme začali s dcerkou jezdit okolo 10měsíců, je to prostě super. Teď je jí 21měsíců, a když vidí kola tak se jí radostí rozsvítí očíčka a už by taky zase chtěla vyjet. Držím Vám palce, je to prostě krása.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2006
    Autor: Mates
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo a mrňous 10 měsíců

           

      Jel jsem koupit sedačku pro 10 měsíční dcerku a v obchodu mi to rozmluvili, že je na to ještě malá. Museli jste používat nějaké speciální připásání? díky Luděk

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo a mrňous 10 měsíců

             

        Ahoj. Musel sem naklepnout na pásy patent, zhruba někde na hrudníku dítěte, aby se daly sepnout a nepadaly mu z ramínek. Jinak není problém jezdit s dítětem v 10ti mesících. A pozor na nožičky! Vždy připoutat a HLAVNĚ!!! nezapomenou při sesedání nejdříve odepnout, jinak vzniká poněkud kuriózní situace, že má člověk v náručí dítě i s kolem :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Hawkie ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a mrňous 10 měsíců

         

    Ahoj. No mohu ti doporučit nejezdi s dítětem dokud nebude samo sedět. Jinak náš mladej jezdil také od cca 9-10ti měs. A co se té sedačky týče, Doporučuji i na ní použít helmu (není povinná). Ale to má jedno úskalí, sedačka musí končit dítěti někde u krku aby mu ta helma nevadila. Na sedačkách které mají vlastní opěrku hlavy nelze helmu použít, dítě se nemůže opřít, má hlavu neustále ohnutou a hrozí úraz páteře již při přejetí větší nerovnosti. Možná bych ti doporučil na začátek koupit v bazaru sedačku co má opěrku hlavy a až bude dítě větší koupit mu takovou, aby mu na ní nevadila helma. Nebo prostě chvilku počkat až bude samostatně sedět a koupit rovnou tu druhou variantu. A nebo zvážit variantu vozíku za kolo, ale to je diametrálně jinak nákladná záležitost.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hawkie ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a mrňous 10 měsíců

         

    Před čtrnácti léty jsem svou dceru vozil ze školky za kolem ve vozíku vlastní výroby.Tehdy to byla pro mnohé atrakce, ale dnes, kdy je možné si vozík pro dítě koupit bych asi neváhal. 10-měsíční dítě podle mne nepatří do sedačky. vždyť sotva začalo sedět.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a mrňous 10 měsíců

         

    Poprvé jsme vyjeli, když bylo malé šest neděl. Byla ale ve vozíku.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2006
    Autor: Šárka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a mrňous 10 měsíců

         

    Desetiměsíční dítě nemá na cyklosedačce co dělat. Považuji to za bezohlednost rodičů, kteří si chtějí kola užít za každou cenu a dítě to prostě musí přetrpět. Nicméně já jsem laik, mohu se mýlit a proto doporučuji nejdříve to konzultovat s dětským odborným lékařem a až pak se zajímat o typ sedačky.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

406 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024