reklama

Co vás na cestách nejvíc zajímá???

Drahé cyklistky a cyklisté, zajímalo by mě, podle čeho se rozhodujete, kam pojedete, co Vás nejvíc zajímá na trase a jestli navštěvujete památky (vyjdete na rozhlednu, prohlídka hradu, atd.).
A taky mě při výrobě různých letáků napadlo, co cykloturista opravdu nejvíce potřebuje při svém výletu mít napsané na letáku, jestli třeba dlouhá historie není spíš na obtíž a není lepší otvírací doba hospod.
Mě třeba na kole v posledních letech zajímají zvoničky, mapu si plánuji podle nich. Na rozhledny i hrady občas chodim, ale jen občas. Děkuju za odpovědi!!!

[ Zpět ]
Datum: 25.04.2006
  • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

         

    Ahojda....zajimaci dotaz:-)
    Ja hodne vybiram podle prostredi, prirody, hor...proste hlavne chci jet krasnym krajem. Hrady a zamky mam rad, ale jen zvenci. Uvnitr je to stejne hodne podobne. Ale zvenci...ta velikost, majestatnost, zpusob stavby...to me zajima. A pak mam rad zriceniny. Kdyz vim, ze pobliz me cesty nejaka je, tak ji urcite navstivim. Mam rad rozhledny a na ne vzdy vylezu...uz jen proto, ze vejsky mi delaji dobre. Vzhledem k tomu, ze jsem technik, tak me zajimaji ruzne technicke pamatky, stare mlejny, mosty, zeleznice... A nejhorsi je, ze strasne moc rad fotim...a jsem docela narocnej fotograf, takze v posledni dobe hodne dlouho hledam spravnou kompozici...obcas tim okoli zdrzuju...proto jednou za cas vyrazim sam:-)
    Jinak k tem letakum....jako student jsem si privydelaval grafikou, takze do dneska ctim jedno heslo...v jednoduchosti je krasa...Takze podle meho zadne okecavacky...spis treba nejaka zajimavost o danem objektu, neco, co opravdu nalaka...Ten kdo chce, tak si historii najde sam...
    Jinak mala ukazka fotek:-) Zatim je tam pridavam, ale nejak neni cas.
    http://mr.rajce.net/

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

           

      Máš moc pěkný fotky. Super.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kominík, lenivý se přihlásit)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

           

      Pod Tvůj příspěvek bych se mohla rovnou podepsat. Včetně těch technických památek a zřícenin. Ale doporučení dobrých hospůdek (viz zadání tématu diskuse) taky nemusí být od věci. Se známýmí si alespoň tyto informace předáváme ústně.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2006
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

             

        Toz ona se vzdy nejaka najde.....nejlepsi je ta s tou domaci bramborackou.............a piiveeem:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

               

          ...v jednoduchosti je krasa...to je pravda. Proč je tam tedy tolik nasekaných zbytečných a se opakujících záběrů Tatry, povodně? 3- 4 fotky by úplně stačili, ale jen vyjímečně dobré.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (55-kol)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

                 

            Clovek se vyvyji a ja si ve foceni teprve hledam cestu...Prvni krok je v tom, ze jsem presel na klasiku....Ta te donuti o zaberu nejdrive premyslet a pak cvakat....pak je min snimku, ale kvalitnejsich. Taky si vsimni, ze ty CB fotky focene na film jsou tam pomalu...proste vyber... Jinak Tatry a Povodne v digi...cvak, cvak, cvak...a navic jsou tam vselijak upravene, vselijak orizle...proste vic variant... Dnes uz to nedelam.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

                 

            kol-55
            Dej sem odkaz na TVOJE fotky.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.04.2006
            Autor: Kominík
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

             

        Pod tvůj přispěvek se taky podepisuji. Včetně těch technických památek jen ty zříceniny mít nemusím. Tu totiž vidím pokaždé když jdu kolem zrcadla.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

           

      Opravdu pěkný fotky, mně nevadí, že jsou si některé podobné - více fotek z povodní musí být zákonitě s vodou, jako více fotek z Tater bude zákonitě s kopcema. Každý záběr má něco do sebe. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

         

    Mě zajímá všechno a všude se něco najde. Spíš jde o to, kolik na to mám času, takže jak daleko se můžu vypravit :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

         

    Především se rozhoduju podle toho, kolik mám na to času. Druhým kritériem je počet předpokládaných km. Mám něco jako výkonostní limit, 150 km bych za den asi kvůli krásnému hradu přece jen neujela. Já jsem přízemní typ - výletní restaurace vždy zvítězí na krásnou zříceninou. Na tu mi stačí kouknout zespodu, nahoru se nešplhám. Na letáky? Všechno, ale stručně. Leták není pro jednoho a každý má jiné preference, nikoho ale nebude bavit číst romány. Tak ať se dílo podaří!!! :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

         

    Zajímavý téma. Já vybírám většinou trasy za prvé podle délky, tak do 80 km, pak tak nějak podle toho, abych se pokud možno vyhnul hlavním silnicím, resp. silnicím vůbec, ale to asi dělá většina z nás, pak se taky rád podívám sem tam do nějaký přírodní rezervace a docela dost si vybírám podle toho, kolik je při cestě starých památných stromů, ty mě poslední rok zajímají docela dost.
    Památky mě zase až tak moc neberou, samozřejmě příjemnou hospůdku s venkovním posezením taky nevynechám:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

         

    Dřív mne ty šutry okolo cest docela bavily.Každou chvíli jsem někam lezl pěšky do kostela a tak. Teď, když chci být bikerem, tak mne už zajímá nejvíc jen cesta sama. Najít to sedlo, kterým se dá projet, tu římsu, kterou ještě s kolem přelezeš, tu neznačenou cestičku ztrácející se na mapě. Ověřit, že mezio A a B je určitá spojnice jetitelná na kole. To mne baví nejvíc.
    Jinak jako tip k realizaci dávám ty smírčí kříže. Je o tom celá knížka a je to dost zábavné po Čechách jezdit a hledat je. Moje dětičky se přitom docela vycvičiyi.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

           

      Nemůžu si pomoct, ale výraz "jetitelná spojnice" je jazyková perla :-)) . To zařadím do svého slovníku.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Marcel
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

         

    Ještě jsem chtěl napsat jedno. Když plánuji cestu do Alp, tak na šutry podél cest nehledím. Je to blízko a když budu o nějaké ty památky stát, tak si tam jindy můžu zajet jinak. Když plánuji cestu do oblastí, kde nelze nějaké ty šutry vynechat, tak je to složitější. Já postupuji tak, že si udělám přehled o tom jaké šutry se nacházejí v okolí trasy, ale neplánuji až na výjimky (např. Alhambru jsem si naplánoval) jejich návštěvu. Ono pak na ni samozřejmě dojde např. v odpočinkový den, při čekání na letadlo atd.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

         

    Podepisuju se pod nepřihlášenýho Michala, rozhledny, vyhlídky, skály, ale i třeba pomníčky, jezy.... . Hospůdky (pokud jedu sám - 90%) nemusim, mám všechno v batůžku.
    A co taky nemusim, to sou kravíny, sila a smrad. Čistě JéZetĎáckým oblastem se vyhybám, stejně jako silnicím vyšší třídy.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

           

      cece...ale vcera jsem jel kolem takove pekne kupky hnoje a docela mi to vonelo....spis to byla asi nejaka raselina, ci co...nebo nejaka smes bobku a raseliny...nevim, nejsem jezedak a nerozumim tomu. Ale docela prijemne to vonelo/smrdelo:-)
      Jinak taky vybiram silnice, kde se objevi malo aut...A jezedackym oblastem se taky vyhejbam...ono porad cucet na ty pole....to je o nicem.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

             

        Jo a ještě rezavý pluhy v příkopech, krávy na silnici a dráty přes cestu - těch už jsem pár přetrh (pak se ale nemůžu divit, těm kravám na cestě, žejo).
        Zajímavý ale je, že v cizině mi to nevadí. Vloni jsme pěškoturistovali ve Švýcarsku, tam sou ty krávy nějaký hezčí a čistší, s těma jsme se i fotili. A drátů přes cestu je tam spousta, ale všechny maj cedulku a průchod s izolovanou rukojetí, i na tý nejmenší pěšině.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

         

    Dobré téma....u mě je na prvním místě příroda, nejlépe podle nějakého potůčku, říčky či jezera s atraktivními výhledy, ale klidně mi stačí jet jen tak osaměle lesem, potkávat různá zvířata a ptáky...no a pak to samozřejmě zakončit na nějaké zahrádce pod slunečníkem s jedním oroseným.
    V těsném závěsu za přírodou mě pak zajímají hlavně různé technické památky (jedničkou je v tomto Schwarzenberský kanál na Šumavě), hrady a zříceniny (ale jen zvenčí) i pěkně upravená historická centra měst.
    A co moc nemusím jsou různá muzea, galerie apod.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

         

    Mne zajímá jaký mají kde pivo. Je to hlavně zajímavý v cizích zemích, rozdíly v chuti tam jsou dost znát.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

         

    Vyborna tema. Ja robim vacsinou plany pre celu bandu. Vyberam zasadne trasy tak, aby sme sa vyhli autam (ale cesty by to mali byt zjazdne, ziadne divoke zjazdy). Kvoli peknej ceste bez aut sme ochotni jazdit ovela viac kilometrov a po kopcoch (niektorym clenom bandy sa to sice nepaci, ale nakoneic su radi) Ale hlavne sa vzdy snazim, aby sme po ceste nieco videli (aspon raz za den jeden hrad, alebo zamok). Takze moje planovanie spociva v tom,z e si listujem v atlase turistickych zaujimavosti a citam, co je kde zaujimave, castokrat ma zaujme nejaky pekny pohlad. V Cechach sa inspirujem aj na www.pruvodce,com(da sa tam najst aj dlzka prehliadky hradu, alebo zamku). Doma mam dve knizky o gotickych a renesancnych pamiatkach v Cechach, takze niektore vypravy robime aj kvoli tymto pamiatkam. Ked sme zacinali s cykloturistikou, tak sme nahanali kilometre, teraz ziadnu pamiatku po ceste nevynechame (a to ako zvonka tak aj zvnutra). Je to jedno, ci to je hrad, zamok, zrucanina, alebo technicka pamiatka.Je pravda, ze vacsinou su vnutri pamiatky (hrady zamky) podobne, ale ked sa vydari sprievodca, tak sa predsa len na nas nieco nove z kazdeho hradu nalepi.
    Doteraz si napriklad pamatame z Novych Hradov previt (hradny zachod vyustujuci do hradnej priekopy) a teraz hladame na kazdom hrade , kde by mohol byt previt ukryty. Nevynechame ani ziadnu rozhladnu, ci inu prirodnu zaujimavost. Vacsinou za nimi jazdime cielene.
    Navstevy samozrejme zaberu nejaky cas (minimalne jeden a pol hodiny) s tym vsak uz ratam pri planovani trasy. Niekedy (skoro vzdy) vsak chcem stihnut co najviac za jedne den, takze ked sa vyskytne nieco nepriedvidane (zastavka , kvoli prudkemu dazdu, dlhsie cakanie na prehliadku) tak nestohame itinerar.


    Este poznamku k letaku, myslim, ze by tam mala byt fotka, ktora zaujme/oslovi (pekny pohlad na hrad, rieku, horu)podrobny text na letaku nie je nutny, ak citatela oslovi to miesto sam si najde blizsie informacie. Len netusim celkom aky je ciel letaku, ktore vyrabas.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás na cestách nejvíc zajímá???

         

    No koukám, že je to vesměs všude stejné. Já tohle mám jako domácí úkol "Marketingový výzkum", všechny otázky zvládám místně, a když něco dělám, tak se snažim, aby se mi to nějak vyplatilo. Takže teď vim, co dát na své stránky nebo stránky infocentra. A také vím jaké dělat letáky. Asi udělám leták "Při zákolanském potoce a trati 121" . Jen zjistit, jak ty hospody fungujou. Jo a kdyby někdo potřeboval v širém okolí Středokluk průvodce, napište mi na [email protected]
    Děkuji všem za reakce, klidně pište dál. Já sem na ty kapličky, ale kameny mě zajímají taky, taky máme jeden schovanej a místní oblast je samej menhir....

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (15 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024