reklama

Dotaz

Mám malý dotaz.U tachometru se montuje ten magnet kam?Blíž ke středu nebo blíž k ráfku?Nebo je to jedno.Koupil jsem si nový tachometr a ten magnet mě pasuje jen k ráfku níž ho nedám.Chci aby mi měřil správně.

[ Zpět ]
Datum: 23.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (co)
  • Re: Dotaz

         

    Je to šuma fuk. U středu má kolo menší obvodovou rychlost, u ráfku naopak vyšší, takže ve výsledku to měří pořád stejně. Jenom bych se trochu bál, pokud bude magnet u ráfku, jeho ztráty v terénu (klacky, kameny atd.).

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2006
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz

         

    Je to jedno,to je jasné,měříš přece otáčky.Ale nechápu,proč by to nemělo jít chytit blíž ke středu.....

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2006
    Autor: mikop
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz

           

      Koupil jsem lacinější tachometr a ten magnet je trochu větší.Myslím širší.Když to dám níž tak to štrejchá o sebe.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (co)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz

             

        Dej ho tam, kde bude od senzoru tak asi 5-7mm, je jedno, jak daleko bude od stredu (senzor pocita pouze pocet impulzu).

        [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2006
        Autor: Raddy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dotaz

               

          je to skutečně jedno, jen ta mezera by mněla být cca 1 - 2 mm, pak už to vynechává, především ty levnější tachometry

          [ Zpět ]
          Datum: 24.04.2006
          Autor: Dan
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz

         

    Tak takovýhle starosti bych chtěla mít :o)))
    Pokud jsi pintlich na centimetry, tak radši tachometr zahoď, protože nějaká odchylka od reality je vždycky - stačí mít lehce podhuštěné pneumatiky :o)))
    Myslím, že je úplně jedno, jestli dáš magnet o pár centimetrů víš nebo níž - stejně nikdy nezměříš ujetou vzdálenost na milimetr...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz

           

      Souhlas - tachometr zahoď! Já to udělal před dvěma lety a jsem ten nejspokojenější cyklista na světě. Není lepší tušit, že jsem ujel něco mezi 8 - 10 tisíci ročně než vědět, že to bylo přesně 427,61 km???

      [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2006
      Autor: ckp13
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz

             

        To bych umrela, nevedet kolik presne mam najeto. Pred rokem jsem zhruba na pul rok nemela funkcni tachomer a pripada mi, ze mam v zivote velkou cernou diru... :) A tenkrat mi to taky nevadilo.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dotaz

               

          Já mám taky silně vyvinutý pud měřit a sledovat Pak se z toho raduju.
          V Lidlu pořád mají ten elektronický hlásič ryb. Místo na řidítkách bych na něj určitě našel :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 24.04.2006
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz

         

    Mně by zase zajímalo, kdy se tu lidi konečně naučí správně pojmenovat název příspěvku... To je samé "Poraďte", "Pomoc", "Problém", "Dotaz", ... a nikdo ze čtenářů zprvu neví o co vůbec jde dokud si to nepřečte i ten zbytek... To je takový problém napsat např. "Tachometr - dotaz"...????

    Odpovědi na Tvůj dotaz viz níže...;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz

           

      Dobrá připomínka, ale že tě tak zvedá ze židle právě v tuto předranní dobu? To bys měl být už bez energie buď proto, že jsi v polovině noční směny, nebo že nemůžeš spát! Jestli se do postele teprve chystáš, tak hezké sny i o těch, co neumí správně pojmenovat název příspěvku - v noci se přece odpouští všechno, nebo ne? :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz

             

        ;-)
        Nojo, nějak mne to trochu nadzvedlo... Ale ne zas tolik, aby mi to vydrželo až do dneška ;-) Myslel jsem to v dobrém, možná že to ale vyznělo trochu víc neurvale... Takže sorry...

        Bez energie jsem byl po náročném víkendu (bez kola...), spát jsem se opravdu už chystal a při pomyšlení, že mne po probuzení opět čeká celý týden pracovního nasazení, no škoda mluvit...;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz

           

      Pokud Ti to dělá takovej problém tak to nečti

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2006
      Autor: Dan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz

           

      To mě napadlo až jsem to poslal.Že dotaz kravina.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (co)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz

         

    nejlip uprostred. mam ho na vidlici presne uprostred a meri skvele!!! :)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: mdk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz

         

    přikup si jeden magnet, namontuj na protilehlou stranu, to budou přibývat km

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (PéŤa radič)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

420 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024