reklama

Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm více

Ahoj. Pořídil jsem si Bafang BS02 od EVBIKE. Zjistil jsem, že je asi zcela běžné, že kliky nejsou v ose kola. Pravou nohu mám asi o dva cm dále od rámu než levou. Montáž jsem prováděl o šířce středu 68mm. Na krátkých vyjížďkách to asi sotva půjde znát, ale při delším výletu se nesymetrie projeví bolestí kyčle. Nevíte někdo jak tento problém odstranit nebo minimalizovat? Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.11.2017
Autor: Ander
  • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

         

    Já bych věděl, ale to by se ti asi nelíbilo :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2017
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

           

      Tak zkuste. Každá rada dobrá.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2017
      Autor: Ander
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

             

        Tobě radit je zbytečné když to mažeš.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2017
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

               

          Rady typu, že si mám nechat vyměnit kyčel na to není nikdo zvědavý.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2017
          Autor: Ander
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                 

            Tak se příště raději nikoho na nic neptej, jeho odpověď by se tě mohla dotknout.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.11.2017
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

             

        Je to jednoduchý, vyhoď motor a vrať to jak to bylo a budeš mít kliky v ose a symetrické šlapání a budou tě bolet obě nohy stejně :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2017
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

               

          No to jsis dovolil hodně:-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.11.2017
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

               

          Na to mám jiné kolo, když chci jezdit bez elektriky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.11.2017
          Autor: Ander
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 19.11.2017
    Autor: Bobbob
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 19.11.2017
      Autor: Ander
  • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

         

    Měl jsem cyclona pár let, je to vyosené více jak bafang, kýčle mám těžce postižené a přesto mně díky vyosení nebolely.
    Fakt nevím co čekáš za radu když vyosení je dáno a změnit ho nelze. Zato lze léčit to co tě bolí.
    Nebo si kup kolo s jiným nevyoseným motorem, bosch, yamaha, čest.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2017
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

           

      Že kliky nejsou v ose jsem zjistil až když už jsem motor koupil. Na kola co jsem se byl dívat, tak tam jsem si toho nevšiml. S tou bolestí to zas tak vážné není. Jen jsem cítil, že to posezení prostě není to pravé.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2017
      Autor: Ander
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

         

    Prozatím jsem našel tyto kliky, které by rozdíl vyrovnaly.

    https://lekkie.bike/shop/buzz-bars-offset/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2017
    Autor: Ander
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

           

      To vyosení je asi spravně .Měril sem to a mam to také.Vědel jsem o tom je to prostě posunuté vice doprava díky tomu ozubení ale teda mě to vubec při jizdě nepřijde ani nevadí .Rozhodně se nejedná o nějakou vyrobní chybu .Asi se stím počítá .

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2017
      Autor: jiriST
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

             

        No kvůli převodům to určitě není. S běžným převodníkem je řetěz v nejlepší rovině asi tak na 4 nejtěžší převody. Zřejmě ten odskok musí být aby se vešla převodovka motoru a podobně, ale nechápu proč na druhé straně neprovedli prodloužení osy nebo jinou úpravu, která by nesymetrii vyrovnala. Každopádně jsem si zakoupil ty kliky a převodník od Lekkie. Je to lepší. Ideální linka řetězu je více na střed kazety a vyhnutí levé kliky vyrovná tu asymetrii. Já to poznal. Sice ne hned, ale na 70 km už jsem cítil, že není něco v pohodě. Po výměně klik tyto potíže zmizely.

        Natočil jsem o tom video:

        https://www.youtube.com/watch?v=0XQ40v2wW_A

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.11.2017
        Autor: Ander
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

               

          Čekal jsem nějakého důchodce, invalidu, někoho kdo má problém s chůzí a pohybem a zatím zdravý a zdatný sporťák. To se fakt máš čím chlubit.

          Nezapomeň se stavit u Knajpy, tam teprv to elektro správně ocení :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.11.2017
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
          • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                 

            Myslel jsem, že mýtus o tom, že elektrokola jsou jen pro důchodce a nemohoucí už je dávno vyvrácen. Očividně tomu tak není.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.11.2017
            Autor: Ander
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                   

              Bohužel, stále se tu najdou tací, co jim přijde normální se vozit v autě a znečišťovat vzduch ostatním, naložit si kolo na střechu a vyvézt ho někam na kopec, aby se pak mohli navléknout do strakatých dresů, povozit kousek po pěkné přírodě a machrovat, jací jsou sportovci. A my, co díky elektrokolu auto vůbec nepotřebujeme, protože díky pomoci motoru si zajedeme tam kam potřebujeme a uděláme si pěkný výlet i bez toho, aby jsme kolo museli do přírody vyvézt autem, my jsme jim pro smích a námi opovrhují... Elektrokolo používáme i jako dopravní prostředek do práce, zatímco oni si válí šunky v autech... Nicméně je to jejich komplex a my se tím nenechme deptat :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.11.2017
              Autor: pobrdny
              Hodnocení: +13 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                     

                Velmi výstižně řečeno:-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.11.2017
                Autor: Bobbob
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                     

                Někteří mladí schopní a silní jsou navíc ještě tuze líní. No a pro jejich "sportování" je pak to elektrokolo jako stvořené. Bohužel to do přírody opět přitáhne další dávku lidí, kteří raději měli zůstat doma ve městě.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.11.2017
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                       

                  Jasně a proto naloží kolo na auto a jedou sto km aby se projeli 10km načež z toho jsou zničeni a zase si vezou prdel sto km zpět:-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 29.11.2017
                  Autor: Bobbob
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                       

                  2 Brahma:

                  Rozlišuj mezi leností a netrénovaností. Je řada vyznavačů cyklistiky, kteří nenajedou tisíce kilometrů ročně a přesto si rádi vyjedou rekreačně na kole. Pro řadu z nich je elektrokolo řešením jak se podívat tam, kam by se vlastní silou nedostali. To rozhodně není důvod proč jimi pohrdat. Elektrokolo není elektromotorka, musíš šlapat, aby ti motor pomáhal a tedy si zlepšuješ kondici, aniž by ses vydal z posledních sil a zachováváš si radost z jízdy na kole!
                  To jsme se pořád bavili o mladých, dříve narození a kolegové se zdravotními problémy jsou jiný případ. Ty snad nezatracuješ?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 01.12.2017
                  Autor: vysočina
                  Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                         

                    Nezatracuji. Starším ročníkům a hedikepovaným motor pomůže v udržení se ve skupině schopnějších, aniž by na něj museli pořád čekat. Pro ty je to skvělá vymoženost udržující sociální vazby.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.12.2017
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                           

                      Líný není ten co si koupí elektrokolo kde je nucen šmrdlat nožkama. Líný je ten co si koupí auto a jen si vyváží řiť a pak sebou sekne na divan:-)
                      A na věku vůbec nezáleží, ono každému soudruhovi vyhovuje něco jiného:-)
                      Mám kolegu co semnou jezdí na vlastní pohon ale už mně nestačí tak ho přemlouvám ať si už konečně pořídí elektrický pohon. Je to takový lelek v bledě modrém:-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 01.12.2017
                      Autor: Bobbob
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                     

                A jaká je rozdíl mezi tím jestli vezu kolo autem nebo elektrokolo autobusem? :-)

                Co je pro tebe pěkný výlet, který dáváš proto, že máš elektrokolo?
                A co když si chceš udělat výlet někde třeba 100 km od baráku, to řešíš jak, když nejedeš autem?

                Jízda do práce to beru, to má elektrokolo smysl, ale ty vážně používáš k jízdě do práce padesátitisícový full?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.11.2017
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                       

                  "A co když si chceš udělat výlet někde třeba 100 km od baráku, to řešíš jak, když nejedeš autem?" Třeba vlakem :-) Není nic špatnýho si odvézt elektrokolo vlakem třeba těch 100km, a pak se na něm vrátit zpátky, ne ? Ten vlak využije hodně lidí, vagony veze tak jako tak a ten podíl záboru přírody kolejovým svrškem je podstatně menší, než zábor přírody dálnicí, přitom přepravní kapacita je srovnatelná.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.11.2017
                  Autor: pobrdny
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                         

                    A tím se snažíš vysvětlit co? Proč sis pořídil elektrokolo nebo jen sděluješ to co dělají statisíce jiných lidí bez elektro včetně mé maličkosti.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.12.2017
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                    • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                           

                      A Ty se snažíš svými příspěvky vysvětlit co? Že jedině to, co děláš Ty je to správné? Zatímco mě ani trochu nevadí klasičtí cyklisti, respektuji je a nemám pražádnou potřebu se do nich v "jejich" serverech a rubrikách navážet, tak Ty stále nedovedeš pochopit, že někdo jiný může jezdit na kole s pomocným elektromotorkem a máš stálou a neutuchající potřebu témata elektrokol zaplevelovat svými s tématem nesouvisejícími příspěvky. Nějak už mě nebaví na ně reagovat, dle přísloví "komu není rady,tomu není pomoci" je tohle moje poslední reakce na Tvoje neustálé výpady...

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 03.12.2017
                      Autor: pobrdny
                      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                             

                        A jéje, jeden dotaz a už je oheň na střeše :-))

                        To mi řekni co tě na tom tak rozčiluje, když se třeba na něco zeptám. Skoro to totiž vypadá, že nejsem jediný co se na něco podobného zeptá a tebe to hodně začíná rozčilovat, že?
                        Tak si mně nevšímej a nemusíš být zpruzený jednoduchým dotazem.

                        Já se ptal především Andera, ten mi už neodpověděl a mě to je celkem jedno, ale odpovídat a vysvětlovat si mi začal ty to co je z tvého pohledu. A jediné co jsem z toho pochopil, že nejezdíš autem a pořídil sis elelktrokolo, které vozíš vlakem (podobně jako já občas kolo vlakem svezu).

                        Mě je úplně jedno na čem a jak jezdíš. mě zajímalo plně něco jiného a na to jsem se zeptal.
                        A že se občas v tématu elektro zeptám na něco kolem elktrokol, tak je snad logické, kde jinde bych se na to měl ptát?
                        A pokud máš problém s normální odpovědí na jednoduchou otázku, tak nemusíš reagovat, podobně jako Ander a já se s tím taky spokojím. Sice neznám odpověď a můžu si myslet cokoliv, ale tak už to v diskusi chodí.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 03.12.2017
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                               

                          Pokud se podívám po vláknu nahoru, tak Ti Ander odpověděl, stejně tak jsem Ti odpověděl i já. Pokud těm odpovědím nerozumíš, tak bude asi problém někde jinde...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 04.12.2017
                          Autor: pobrdny
                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                           

                      Sranda je že další statisíce jezdí na elektrokolech:-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 03.12.2017
                      Autor: Bobbob
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                   

              Tak to mi řekni k čemu zrovna tobě je elektro na fullovi?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.11.2017
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
              • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

                     

                Přece na ježdění po hospodách a aby to moc nedrncalo, když jede přes obrubník. No a také se to dobře vyjímá na té zahrádce před hospodou.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.11.2017
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

         

    Vyosit sedlo a řídítka. U řidítek to bude jednoduché.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.12.2017
    Autor: Robikl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

         

    ahoj taky jsem hledal.Už je mám zatím dobré.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2018
    Autor: fous333
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bafang 750W. Kliky nejsou v ose. Pravá klika je asi o 2 cm v

           

      pravou jsem dal také at jsou stejné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.06.2018
      Autor: fous333
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

146 cyklistů (0 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023