reklama

Kelly´s magic, menší vidlice

Chtěla bych si pořídit kolo kellys magic, ale problém je, že měřím jen 160 cm a kellys menší rámy než 17,5 (alespoň mi bylo řečeno) nedělá:( Údajně by se to dalo vyřešit výměnou vidlice ze stovkové na 75-80cm. Nemáte s tím pls někdo zkušenosti? díky

[ Zpět ]
Datum: 22.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (monika ([email protected]))
  • Re: Kelly´s magic, menší vidlice

         

    To je jistě"řešení".Ale je třeba kolo řádně vyzkoušet,projet(v každé slušné prodejně by ti to měli umožnit-u nás běžná praxe-nekupuješ ho na týden),třeba bude vyhovovat.Ale spíš se budeš muset poohlédnout po jiné značce,která dělá speciální dámské geometrie(např.Author).Jednak dělají tuším od 16",jednak jsou kola kratší,mají kratší představce a měkčí pružiny ve vidlicích,dámská sedla atd.Doladění individuální např. výměna představce,sedla,plášťů-udělá každá lepší prodejna na počkání.Pokud jsi se ale zhlédla v Kelly su,nedá se nic dělatTa výměna vidle moc nevyřeší,naopak se Ti prodlouží posed(ale bavíme se o celkem zanedbatelných mírách,ale i v případě snížení posedu)Tak hodně štěstí,vybírej pozorně-jízda na špatné velikosti kola je utrpení.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kelly´s magic, menší vidlice

           

      Díky za odpověď. Přemýšlela jsem ještě o kole Author kinetic ASL, ale na to, že stojí 14 tisíc, což je oproti Kellysu jen o tisícovku míň, nemá zdaleka tak dobrý komponenty. A i když to při mé váze 46 kg asi nehraje příliš velkou roli, chtěla bych kolo co nejlehčí. Další varianta je nějaké kolo od Superioru..no ale fakt jsem se docela zahlěděla do toho Kellysu:(Tak nevím

      [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (monika ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kelly´s magic, menší vidlice

             

        můžeš se projet na mém Magicu :-) mám taky 17,5 rám a měřím 175cm

        http://www.bike-forum.cz/forum/fotky/moje_fotky...

        :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2006
        Autor: james74
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kelly´s magic, menší vidlice

             

        Naopak, je pochopitelne, ze pri tve vaze hmotnost kola hraje roli naopak docela dulezitou.
        Co je ale hlavni: timhle snizenim vysky zdvihu vidlice NEVYROBIS mensi ram! Dosahnes tim jenom snizeni pohodli pri jizde a toho, ze "stangle" bude asi tak o 1 cm niz nad zemi. Rozhodujici pri vyberu velikosti ramu je mimo jine (a mozna i nejvic) dulezita jeho delka. Navic u mensich ramu je i kratsi hlavova trubka (ta nad vidlici), takze uz tim je logicky ram niz nad zemi.
        Schvalne si vyzkousej nejake kolo s mensim ramem, projed se na nem a uvidis ten rozdil. 17,5" je pro tebe hrozne moc, tvrdim s jistotou, jdi tak do 15 palcu. Kolo nekupujes kazdy den, je skoda si neco vysnit a pak se kvuli tomu nekolik let zbytecne trapit.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kelly´s magic, menší vidlice

             

        Ale když prohlídneš nabídku artura a kelyse, tak zjistíš, že kelysy jsou zhruba o kilo těžší.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kelly´s magic, menší vidlice

         

    Pokud chceš jen a jen toho Kellyse,tak si ho musíš projet.Různé úpravy neřeší velikost rámu,ale změnu posedu,ten je sice velmi důležitý,ale pokud máš problémy ve stoje na zemi s velikostí rámu v rozkroku,tak je to pasé.Kellys bohužel taky moc neřeší geometrie a hlavová trubka je u všech velikostí rámů stejná-což tedy mluví za vše.Author si rád nechá zaplatit rádoby značku,to je fakt a v osazení je slabší-ač ho nemám rád zase musím uznat,že ale technické problémy nebyly a i ty méně značkové komponenty vydrží.Taky Ti možná zbývá individuální stavba.Nevím odkud jsi.U nás prodáváme mimo jiné kola zn.Sprinter-je výběr z mnoha barevných kombinací a tří typů rámů dle "váhy"-obyč.,doble buted a triple buted.For je v tom,že zákazník(aspoŇ u nás)vybere barvu,typ rámu,velikost rámu,vybavení,barvu doplňků a nám to podle těchto specifikací vyrobí vlastně na zakázku do 1 týdne.Vybavení je pouze Shimano-NEMICHANE,tedy dodržená sada,ceny jsou nižší než u ostatních značek.S rámy zatím nebyly za 3 roky prodeje nejmenší potíže.Triple buted váží skutečných 1500gramů!A rámy vyrábí určo od 16"-jestli menší,musel bych se zeptat.Zákazník si vybírá i vidlici a pozor-tu je možno ve výrobě nezkracovat-tedy se upravuje až u nás třeba po měsíci ježdění dle přání.Do té doby je "vypodložkovaná".Samozřejmostí jsou výměny pláštů,představců,sedel-to je nošení dříví do lesa.Pokud chceš vědět více,pak to můžeme pořešit po mailu.Zdar.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kelly´s magic, menší vidlice

           

      Dneska jsem se na něm byla projet..no, co se týče prostoru mezi rámem a rozkrokem, mám tam tak cenťák až dva, problém bych viděla spíš v délce štangle (potřebovala bych o něco kratší:( I to se dá údajně vyřešit- výměnou představce za kratší... Je pravda, že Kellys je můj velký favorit, ale pokud by ani tahle úprava nic nevyřešila, budu se holt muset poohlídnout po něčem miniaturnějším..Seskládanýmu kolu se vůbec nebráním, takže když nevyberu optimální kolo, tohle by bylo rozhodně řešení.. PS: Jsem z Brna, e-mail: [email protected]

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (monika ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

258 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024