reklama

Odpojovace v packach brzd - je to nutne?

Rad bych se zeptal na nutnost montovat brzdove packy s odpojovaci pri montazi stredoveho motoru. Na jednom kole mam hydraulicke brzdy, takze tam to stejne nepujde a na druhem jsou integrovane s packami prehazovacky. Jeden konektor odpojovace bych pouzil na "gear sensor".
Predem diky za radu

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.10.2017
Autor: jakubv
  • Re: Odpojovace v packach brzd - je to nutne?

         

    Dělají se hydraulické spínače, ty by šly použít. Už jsem to tu někde četl, že to tak někdo dodává.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2017
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpojovace v packach brzd - je to nutne?

           

      Ten spínač se chystám namontovat na ne-elektro kolo po přechodu na hydrauliku jenom kvůli tomu, aby mi fungovalo brzdové světlo.
      Jiné spínání brzdového světla, jako třeba na základě zpomalení, není dobré (ale to sem nepatří).

      Jestli někdo ten spínač používá - reaguje to i na lehké přibrždění, nebo až se za to vezme pořádně?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2017
      Autor: Radek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpojovace v packach brzd - je to nutne?

             

        Odpojovače reaguji ihned i na menší namáčknutí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2017
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpojovace v packach brzd - je to nutne?

         

    Jelikož PAS ma zpoždění, může byt nepřítomnost odpojovače dost nebezpečná.

    https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/4-1...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2017
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpojovace v packach brzd - je to nutne?

           

      Měl jsem chvíli půjčené kolo bez odpojovačů, 250W v zadní nábě. Zpoždění to samozřejmě má. Běžně brzdíš přední brzdou. Když potřebuješ zabrzdit okamžitě, zmáčkneš obě brzdy, zadní tak akorát spálí práci motoru, takže bez problémů zabrzdíš, akorát musíš nacvičit, kdy ji pustit, protože jakmile motor přestane táhnout, zablokuje se zadní kolo. Jelikož to použiješ výjimečně pro řešení krizové situace, nijak zvlášť moc tím zadní špalky nebo destičky neopotřebuješ. Ale nic pro lamy, chvíli to trvá, než to nacvičíš. A se silnějším motorem už bych se tohoto řešení bál.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2017
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpojovace v packach brzd - je to nutne?

             

        Ono jde o to že kdyby náhodou selhal PAS tak se odpojovač šikne jinak je to jak píšeš.
        Spíš je to pro klid duše:-)
        V současné době to ve svém stroji mám z nutnosti (1500W) a taky brzdím spíše rekuperací.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2017
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpojovace v packach brzd - je to nutne?

         

    Asi hodně záleží jak silný středový motor použiješ.Já mám 250W 36V a letos najeto 5000 km ,včetně Krkonoš a Beskyd a namontované odpojovače nemám a neměl jsem s tím jediný problém.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpojovace v packach brzd - je to nutne?

         

    Záleží jak velké je tam zpoždění reakce motoru, když přestaneš šlapat. Dnešní PAS jsou citlivější, než to bylo před lety. U torzních systémů je to myslím skoro bez zpoždění a tam je to zbytečné zcela.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2017
    Autor: Robikl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpojovace v packach brzd - je to nutne?

           

      potvrzuji, že u středového motoru Shimano steps 6000 s torzním systémem přestane motor reagovat současně s ukončením šlapání

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.10.2017
      Autor: zprazak
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

269 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024