reklama
Země: Česko Česko

Jizera - až z Rumburka :-)

Poradí někdo?
Už jsem tu někde psala o záměru projet se podél Jizery - mám už odsud vytažený blog s radami... Protože se vlakem s tandemem do Jizerek nedostaneme, protáhli jsme plánovanou trasu dle možností, které nám ČD ještě nabízejí (není jich mnoho), ale do Rumburka snad dojedeme - opět dle rad místních cyklistů podél řeky Mandavy chceme zamířít do Žitavy (předtím možná ještě nejsevernější bod ve výběžku - to je přání pilota), ale co dál?
Nabízí se Nisa - proti jejímu proudu směrem do Jizerek, ale samotné hory si necháme na jindy, teď bych to nejraději viděla na Vysoké n. J. Zajímala by mě trasa podél Nisy, informace, které jsem našla, nejsou moc aktuální, poradíte někdo? Měla by vést z Lučan přes Jablonec, Liberec a Chrastavu dál. Máte někdo poznatky, je v terénu značená? Asi je to tam všude dost frekventované, co se týká aut. Jak průjezd Libercem a Jabloncem n. N.? Pojedeme proti proudu, závěr z Jablonce n. N. mi plánovač nabízí přes Pěnčín a Velké Hamry do Vysokého, tam to bude trochu do kopce.
Taky jsem zkoušela do plánu zařadit vlak z Liberce do Kořenova, ale i když jsou to vagóny Stadler, vůbec v jízdním řádu neuvádějí přepravu kol?!? Přesto se tam asi s koly jezdí, jak jste tu psali.
Díky za každý poznatek :-).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.08.2017
Autor: aila
  • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

         

    Jé, cesta už se rýsuje :)
    Pokud se dostanete do Lbc, svezte se vlakem do Kořenova. Odtud po silnici na Mýto (směr Harrachov) a dál to frčí Jizerským dolem po silnici do Horní Sytové a dál až do Semil. Tam bych vystoupala po hlavní na Cimbál (odsud to není daleko do Nouzova k nejnižší rozhledně na světě) a od Sejkorské kaple do Podbozkova a dál podél Vošmendy a Kamenice k soutoku Kamenice a Jizery, stále z kopce nebo rovina.
    Jak už jsem psala, mezi Železným Brodem a Líšným je to frekventovaná silnice, ale cyklisti po ní jezdí, není to daleko, někdo to bere po silnici až na Malou Skálu.
    Cyklotrasa Odra - Nisa se táhne pod Ještědem, to bych se musela kouknout do mapy (nyní nemám na to čas), myslím že přes Chrastavu nějaké problémy se značením byly.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2017
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

           

      Díky za reakci, určitě to zapracuju do trasy. Jen ten úsek z Kořenova jsem plánovala po CT 22, ta úplně po silnici nevede, (dál pak 4170 - vycházela jsem z Greenway Jizera), nocleh máme zamluvený ve Vysoké n. Jiz. (já vím, kdybychom měli stan :-)), když jedeš po silnici, tak Vysokou asi mineš. Dalo by se tam nějak odbočit, ještě na to mrknu. A když v Liberci ten vlak nedopadne, tak do Vysoké dojedeme, jak jsem plánovala. Teď se mi nějak seknul počítač, už na to nemám nervy :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2017
      Autor: aila
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

             

        Z Kořenova 22 vede zpoč. po silnici ... dál ji neznám, rozhodně ti nechci nic rozmlouvat, špatné cyklocesty to být nemusí, znám ty kopce všelijaké autem. Do Vysokého nad Jizerou já bych se tedy při cestě podél Jizery nešplhala, město má se řekou společný jen název. Podél Jizery je pěkná ta silnice 14 a Jizera je cestou vidět, frčí se po břehu až do Semil.
        Souhlasím s MiBem (pozn.: Mescherin - tam fučelo, ale bylo tam jediné stoupání od té Odry), nestandardní úseky podél Jizery si užijete jinde.
        Dnes ráno jsem si na tebe vzpomněla, měla jsem cestu dolů do Podspálova. Máš to i se soutokem a vlakem - vagónem, který by vás měl dopravit Lbc - Kořenov.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2017
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

               

          Tady mám pár fotek z cesty od žst Kořenov do Semil:
          http://jana-l.rajce.idnes.cz/Jizerka%2C_narcisy...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2017
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

               

          Už zvažuji změnu toho druhého ubytování, vychází mi to do Semil. Bude to sice druhý den víc kilometrů, ale ten sjezd z Kořenova by mohl být příjemný a rychlý, fotky jsou lákavé :-). Jenže... mám pořád obavy z toho vlaku, co když nás nevezme? Zaráží mě, že v jízdním řádu nemá přepravu kol uvedenou. Pak bychom museli z Liberce do Semil dojet, asi bychom to taky zvládli. Musím si připravit trasu, pilot je trochu konzerva a už se mu to nechce měnit :-). Moc času už na to nemám, vyrážíme v pondělí!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2017
          Autor: aila
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

                 

            S ubytováním ti bohužel neporadím. Sjezd z Kořenova je rychlý, pohodlny.
            Ohledně vlaku si napis na CD, ať máš jistotu. Vím, nemají uvedenou přepravu kol, nevím proč. Kola přepravují. Příští týden se možná budu přepravovat přes Lbc na Euro-Nisa-Ticket.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.08.2017
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

                   

              Jo, já vím, ani to po tobě nechci :-). Na internetu není problém něco sehnat, teď je to už sice poněkud narychlo, ale zkusím to. Jsem ráda, že jsi mi poradila (ty i další), přece jen to tam máš projeté, já to na mapě tak neodhadnu, navíc jsem to nechala trochu na poslední chvíli. Ještě to doladím, dám pak vědět, jak to dopadlo :-).
              S těmi info od ČD mám zkušenost, že se většinou nedozvím nic jiného než to, co vidím na jejich webu. Snad jedině sehnat telefon na nádraží v Liberci... A nebo to prostě risknout :-).

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.08.2017
              Autor: aila
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

                     

                Liberec - Kořenov - Harrachov jede přímý vlak a vozí sportovce s koly a běžkami, snad ani tandem nebude problém.
                Ať se vám jede dobře, ráda si přečtu zprávy.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.08.2017
                Autor: Quatsch
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

                       

                  Tak fajn, díky! :-).
                  Jezdí každou hodinu, když nedopadne jeden, dopadne třeba další. Snad není v Liberci víc nádraží, abychom nestepovali někde jinde? Ta CT 14 nás k němu téměř dovede, je to poblíž aquaparku.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.08.2017
                  Autor: aila
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

                   

              Já se přepravovat nebudu :(, z Hrádku nad Nisou jsou 2 výluky.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.08.2017
              Autor: Quatsch
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

                     

                Trochu ve mě hrklo :-). Ale na tu "naši" stranu - do Kořenova - je to bez omezení. Na výluky jsme měli letos od jara taky docela smůlu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 20.08.2017
                Autor: aila
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

                     

                Až na podzim skončí výluka v Žitavě, budou tam na nástupišti výtahy. Tak doufám, že budou tak prostorné jako v Bad Schandau a ne tak mizerné jako v Děčíně, že se do nich pohodlně vejde naložené kolo.
                Krom toho Němci plánují, že se upraví příjezdy/odjezdy tak, aby to tam lépe navazovalo. Doufám jen, že k tomu někdy přibude i lepší návaznost vlakových spojů z Výběžku, protože to je tragédie, dobře se tím směrem dá dostat až z Varnsdorfu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 20.08.2017
                Autor: petrp
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

         

    Jizera Greenway je velmi nestandardní cyklostezka. Od dokonalého úseku Zeleneč - Labe, přes hluboký prach - písek v úseku Tuřice - Kochánky (doufám, že ty obce nepletu), uzoučké cestičky polem / loukou až po bahno po dešti (Hrušov - Jizerní Vtelno a podle všeho i dál). Naposledy jsem to jel letos 31.7.2017 a marast neskutečný. Nakonec jsem si musel razit cestu kopřivami, protože na cestě nebylo jediné schůdné místo (bahno) a projet to s neterénním vzorkem a naloženým kolem nešlo. Sprostě jsem nadával a ve Vtelně to honem vzal až do Mladé Boleslavi po silnici.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2017
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

           

      Přejezd Jizera - Nisa jsem nakonec jel směr Liberec. Cyklostezka Odra - Nisa má v ČR dvě hlavní čísla a sice 14 a 20. Já jel tu 14 a Liberec to míjí jihozápadně, ale je to přes golfové hřiště ve slušných stoupáních. Ta 20 vede městem a bude určitě méně kopcovatá.

      Úsek Machnín - Chrastava, cyklostezka 14 byl uzavřen. Nicméně trasa 20 vede lesem, sice do kopce a pak zase dolů, ale je hezká.

      Z Chrastavy už je to údolím řeky, krásná příroda kolem, žádné převýšení, kvalitní asfaltka, prostě pohoda.

      Jel jsem Praha - Mnichovo Hradiště - Svijany - Hodkovice nad Mohelkou - Liberec a dál Odra - Nisa až k moři. Německo je OK, až po místo, kde cyklostezka opustí řeku Odru. Pak následuje nepříjemné stoupání po rušné silnici a dál pak stoupání proti silnému větru bez většího krytí (stromy, keře). To už je ale na vás daleko (Mescherin a dál).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2017
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

             

        Díky, nějaká varování ohledně kvality cyklotrasy kolem Jizery už z tohoto webu mám, pokusíme se těm nejhorším úsekům vyhnout. Sami jsme zatím projeli (letos v červnu) jen úsek z Horek n. J. do Tuřic, pak jsme odbočili ke Kostelci n. L. a jeli do Brandýsa a dál.
        Ta dvojí trasa podél Nisy (20 a 14) mi leccos objasňuje, už to snad dám nějak do kupy :-).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2017
        Autor: aila
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

         

    Výlet se podařil, včera večer jsme se vrátili na základnu. Díky všem za rady, z velké části jsme je využili.
    Vyrazili jsme v pondělí - vlaky v pohodě, i v Rumburku nás naložil vláček jedoucí přes Německo do Děčína, ale obsluha moc dobře ví, že tandemy se nepřepravuji! Navštívili jsme nejsevernější bod republiky a pak zamířili přes Šluknov a Rumburk do Varnsdorfu (první nocleh).
    Druhý den jsme pokračovali podél Mandavy, úplně bez map, jen podle článku petrpa se nám podařilo jeho doporučenou trasu sledovat. Žitavu jsme střihli jen okrajem podle řeky, od soutoku s Nisou pak proti proudu do Liberce. Přeprava do Kořenova se opět povedla, nahoře tedy byla pěkná kosa. Ohřáli jsme se v hospodě a po silnici frčeli do Semil (druhý nocleh).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2017
    Autor: aila
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

         

    Ve středu jsme se dle dalších doporučení vydali na nejnižší rozhlednu, na Cimbál, k Sejkorské kapličce a k Vošmendě - místa s tak úžasnými názvy jsme vynechat nemohli. A pak Železný Brod, Turnov, Malá Skála, Svijany a Mnichovo Hradiště (poslední nocleh).
    Včera se mi moc líbila zřícenina hradu Zvířetice, přes Mladou Boleslav nás provedla 17, tu jsme ale někde v Krnsku opustili a až do Skorkova jeli po silnici - jednak kvůli varováním místních cyklistů (nakoláků), ale i z časových důvodu. Navíc úsek z Brodců do Tuřic jsme projeli letos v červnu. Závěr opět po CT 17 až k soutoku.
    Přeprava vlakem z Lysé domů opět bez chybičky. Počasí na srpen dost chladné, určitě je to ale lepší, než vedra. Včera jsme se konečně ohřáli :-).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2017
    Autor: aila
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

           

      Ale no tak!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2017
      Autor: aila
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jizera - až z Rumburka :-)

           

      Nevím jak jinde, ale 3 - 7 stupnů nad nulou na konci srpna je ve Výběžku normální ranní teplota. :(

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2017
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

129 cyklistů (1 přihlášený)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023