reklama

Babiše anebo Baťu?

Čapí hnízdo nebo tohle?
http://www.lidovky.cz/valassky-mrakodrap-batuv...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.08.2017
Autor: Zachar
  • Re: Babiše anebo Baťu?

A máš rád horáka nebo silničku nebo snad jíšku?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Čapí hnízdo je v otevřené krajině docela pěkný a zajímavý barák. Baťův mrakodrap je ředitelství firmy uprostřed fabriky a mělo každého posadit na zadek, což splňovalo. Horší jsou Baťovy obchoďáky uprostřed renesančních náměstí českých měst. Je to tam stejně vhodné, jako pozdější kostky komunistických Priorů. Baráky můžou být různé, zajímavé, mohou být i dosti zvláštní, ale neměly by se prát s okolím. To Čapí hnízdo, ani ten mrakodrap nedělá.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Obvykle na takovéto témata a autory nereaguji, ale tohle mi nedá.
    Já tedy podrobně neznám okolnosti financování Čapího hnízda a možná se mýlím, ale Baťa si podle mne postavil svůj mrakodrap za svoje a bez dotací.
    Srovnávat Baťu a tu slovenskou naplaveninu mi příjde poněkud mimo. Navíc Baťa z této budovy řídil svůj podnik, měl tam kanceláře a administrativu. K čemu slouží čapí hnízdo nevím, ale koblihář tam asi centrum svého impéria nemá.
    Opovrhuji Kryštofem a těmi, co jsou ochotni takovému člověku hrát na jeho akcích.
    Samozřejmě že takových politiků je víc, ale momentálně byl srovnáván Baťa s Babišem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +15 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Já jsem srovnával jen ty baráky a ne ty, kteří to (ne)financovali.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Já vím, mně se čapí hnízdo jako stavba taky líbí. Jenže z toho úvodního příspěvku cítím - já vlastně nevím co. Závist? Nenávist? Snaha o flame? Hodit psům kost aby se porvali a tiše se chechtat? Fakt nevím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Zden42
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

No, vynechme to kolem a zůstaňme u těch baráků. Zlín neznám, ale ten barák je stylově čistý funkcionalismus, stejně jako dost těch "domů obuvi" co kritizuje Brahma, že se na ta stará náměstí nehodí. Taky bych se k takovému hodnocení přikláněl, ale u těch republikových baráků to už nevidím tak ostře. Prostě čas to srovná, a jeko "pěst na oko" takový moderní barák v historické zástavbě připadá jen současníkům.

Nebudeme asi diskutovat o pro naše oko dnes přirozeném a malebném sousedství gotiky a baroka, popojděme blíže do současnosti, tčeba kubistický barák v Celetné dnes nikoho neuráží, je turistickou atrakcí, a "patří tam".

Tak čas ohobluje nejen baťovi obchoďáky, ale možná i ty tragické Priory a Jednoty....

Pokud jde o stbákovou doupě, tam je atraktivní a neotřelá jen ta budova jízdárny, celý komplex pak jsou nudné stodoly navržené a provedené s vkusem posázavského chataře-chalupáře.

No a ta jízdárna je pak odrazem vkusu podnikatelského baroka. Zbytečná, nákladná a bezúčelná falešná zdobnost, to roští tam nemuselo být a mohl to být i tak slušný barák.
        Projev bezúčelné marnivosti, oproti funkcionalismu.

Ano, možná to je přesně ten rozdíl mezi dvěma B.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.08.2017
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já to hnízdo znám jen z fotek a ostatní stodoly kolem jsem ani nezaznamenal.
          No jistě, je to udělané na efekt. Ale tak je to asi u všech zajímavých baráků. Každý architekt se chce odlišit.
          Dům u Černé matky Boží má normální fasádu, stejnou jako okolí. Má větší a zalamovaná okna. Ale pokud si ho nezačneš pořádně prohlížet, tak ani nezpozoruješ, že je zvláště nějak jiný oproti ostatním domům. To se o Domech obuvi na většině renesančních náměstích říci rozhodně nedá.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Čapí hnízdo je krásné, ale byli byste ochotni obdivovat zloděje, který přijel v ukradeném Mercedesu, jak má krásné auto?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Bože můj, takhle mluvit o perle kubismu, na kterou se jezdí dívat odborníci i milovníci architektury z celého světa a kde sídlí jediná kubistická kavárna na světě?!?
            Promiň, ale to je barbarství.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: radka
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mně se ten dům moc líbí a než jsem to psal, tak jsem se ještě podíval na obrázek. Opravdu nijak zvlášť nevyniká a neodlišuje se od okolních domů. Kdo to nehledá, ten si ho ani nevšimne.
              To jiné kubistické domy v Praze jsou mnohem nápadnější.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak s tím nemohu souhlasit.
                Řekla bych, že je to spíš o tom, na jakém místě je dům postaven a jak je viditelný.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

To samozřejmě také. Například dům na nábřeží pod Vyšehradem je jinak vidět, než když je mezi ostatními v ulici.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Čekala jsem, že vytáhneš Výtoň. To je taková klasika pro túristy. Jen tak pro oko.
                    Praha ale skrývá mnohem větší kubistické skvosty, které na první pohled možná nevypadají, nicméně za kterými se sem do Prahy jezdí, protože Praha je jediné město na světě, kde se kubismus projevil v architektuře v nebývalém rozsahu. Nikde jinde se tolik kubistických staveb (nejenom domů) "na jednom místě" nenajde.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Já si to pamatuji jen mlhavě, ale mám pocit, že kubismus v architektuře je výhradně československá záležitost, že snad v zahraničí vůbec nic takového není.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Kubismus v architektuře se najde i jinde, ale v takovém rozsahu, jako je k vidění v Praze, potažmo v Česku, to není. Jde pak jen o ojedinělé stavby.

A je otázka, zda to označovat jako "československá záležitost", protože jde o období první republiky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Sakra, jsem se nějak zamyslela a tu poslední větu poněkud zvojtila.
                          Mělo být - "...protože jde sice o období první republiky, ale o města na české straně."

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No alespoň v Praze je pár moc pěkných kubistických domů. Jak jsou většinově domy hranaté, tak ten kubismus na těch několika nijak neprovokuje a je to přijímáno bez odporu i většinovou veřejností.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No, tak jsem si trochu zagooglil, a zdá se, že kubismus v architektuře chápou různí autoři různě, a naše, českoskoslovenské, pojetí rondokubismu je fakt unikát.

Československo proto, že mezi Čechoslováky patřila řada německy mluvících Böhmů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A panelákové sídliště ze 60. let je také kubismus? Nedovedu si představit více kubistické budovy. :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Sice tam máš smajlíka, ale podívej se na znaky kubismu.
                              Není krychle jako krychle...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: včera v 07:56
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

No, když zagooglíš, najdeš právě v tom zahraničí baráky, které řadí ke kubistickým, právě jen proto, že jsou z kostek, já bych je řadil mezi funkcionalismus.

Wikina dokonce mezi kubisty, a tona prvním místě, dává Antoni Gaudího, který je dle mého chatrného vzdělání jasným představitelem florální secese (mimochodem, v názoru na jeho dílo jdu taky silně proti proudu, neboť ta marnivost a naprosto bezdůvodná zdobnost mě irituje).

Takže bych se nedivil, kdyby nějaký mudrc paneláky mezi kubistivká stavby fouknul beze studi.

Když jsme u té architektury, před lety jsem se nechal zlákat nějakou televizní upoutávkou do zrekonstrované Bílkovi vily, co právě otevřeli. Tu moudří škatulkovači řadí do secese. Skoč se tam juknout, jestli si tam už nebyl.

http://www.cs-sklo.cz/ceskoslovenskesklo/25-...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: včera v 08:50

Je to celý zmatený. Já bych ho například hledal, nejspíš marně, především na Kubě.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: včera v 08:58
                                Autor: ronda

Bílkovu vilu znám, je pěkná ale na mne příliš morbidní a ponurá.
                                To s těmi paneláky zkonstruovanými a postavenými podle pravítka byl vtip. Takový dům U Černé matky Boží má proti nim barokní tvary plné nápadů a ozdob. Správně řečeno není krychle jako krychle a dům bez nápadu je pro králíky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: včera v 08:59

Já vím.
                                Ale schválně koukni na ten kubismus v zahraničí (v architektuře). Hledal jsem to proto, že jsem byl přesvědčen, že mě někde učili, že existoval jen u nás. A je to tak, protože to co cizina mezi kubismus řadí, s tím naším nemá nic společného.

S paneláky bude problém, to se vědělo a mluvilo se o tom už když se stavěly. Taky jsem byl u toho, z průmky jsme chodilili na tzv. praxi na stavbu sídliště Jižní Město III, dnes Chodov. Nemohlo to dopadnout jinak, lajdáctví, nekvalita, rozkrádání ve velkém, nemluvě o celé dobastlené koncepci.

Ale ta praxe mě přece jenom něco naučila, stal jsem se mistrem v zašívání. Někam si zalížt, a prochrápat na polystirenu směnu. Byl jsem tím pověstný, že jsem se dokázal "zašít" i na holé pláni. Dobře schován, přesto vždy na blíxku, když se konaly ty nástupy a přepočítávání.

Na vojně se tahle dovednost pak zúročila...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: včera v 09:18

Rondo, ty jsi prostě technokrat :-)

Musíš rozprostřít své znalosti hodně do šíře, pak snadněji zamaskuješ, že pořádně neumíš vlastně nic, mě to prochází už 40 let...

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Kubismus

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: včera v 09:21

Brahmo, to je právě v tom "zvyku".
                On je to fakt čistý kubismus, jen protože tam je dlouho, pro náš vlastně "odjakživa" tak tam pro nás "patří".

Mnohem výraznější je pak třeba věž pana Eiffela, tu celá jedna generace považovala za obludu co hyzdí Paříž.

Já byl na Čapím asi před 3-4 lety, kamarádka Soni tam měla svatbu, vzala si nějakou chodící peněženku, tak jsem to trochu, z ryze profesní zvědavosti okukoval.

Kromě té "trnové koruny" tam nic zajímavého není. Snad jen vrátnice a brána jak do kasáren, i s dévéťákem. Babiš přišel novomanželům gratulovat, pobavilo mě, jak v jeho vlastním střeženém objektu nejdřív vejdou dvě gorily, obhlédnou prostor, pak kráčí další dvě gorily, Babiš, za ním dvě gorily. A to ještě nebyl v politice (teda viditelně).

Docela mu ten jeho strach přeju.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Přemejšlím, na co má před a za sebou ty gorily. Přece ty prachy nenosí po kapsách, tak co by si kdo na něm vzal? Nebo má tolik fanoušků, co by od něho chtěli autogram?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Má strach, ne o zlaťáky, o sebe.
                    Tak jsem si říjal, jestli když jde do ložnice, jestli taky před ním dvě gorily prověří místnost, kouknou do skříní, pod postelm pod peřinu....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: včera v 08:36
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No vidíš, to je problém takovejchle lidí. Maj o sobě samém moc vysoké mínění. Já se znova ptám: Co by si kdo na něm vzal? Snad s vyjímkou únosu (výkupnýho) nebo dědiců :)
                      V tom prvním případě je otázka, jestli by se našel někdo ochotnej to výkupný platit, takže nejspíš jde o ty dědice :))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: včera v 09:39
                      Autor: bara2

No, při té jeho minulosti může ten strach být oprávněný.

Nemusísi chtít na něm něco vzít, v těhle kruzích se zabíjí i proto, aby třeba někdy nemluvil.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: včera v 10:41
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ani Babiše, ani Baťu.

Jedině Zachara !!

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zaracha!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: AV
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Na Slovensku si vykládají vtipy o tom, že to dělení republiky dobře dopadlo. Mečiarovi se povedlo nenápadně udat Čehúnom Babiše:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • A víte co je zajímavé?

Zajímavé je, že se poslední dobou žádné naší vládě nepodařilo skončit bez ostudy a trestního stíhání.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: A víte co je zajímavé?

Na tom zase nic tak zajímavého není, alespoň vím, že opozice se snaží získat co nejvíc. Je otázka do jaké míry je ono trestní stíhání důvodné a do jaké míry spíše politickým přáním, jenže to se bohužel dovíme až po volbách a to už nejspíš pro většinu lidí bude docela nezajímavé. Názorná ukázka je Bárta a VV.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Konečně se stáväme standardní "evropskou" demokracii.í

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Začíná to být zajímavé. Oni nám toho koblihu asi fakt zavřou. A když ho zavřou, bude řídit naši republiku z kriminálu? Nejspíš pomocí mobilu ukrytého pod matrací. Jestli mu toho bylo třeba a tak nadějně začínal. Dát se chytit na takovou hovadinu. Jak starý, tak hloupý. Inu, žádný strom neroste až do nebe.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2017
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2211613...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2017
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Já myslím, že pobyt v kriminále u nás býval dobrý kvalifikační předpoklad pro pozdější funkci prezidenta.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: petrp
        Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

jj, posledni dva nesedeli - a taky je to na kvalite dost poznat...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

V kriminále se naučil krást, chlastal už z dřívějška. Kvalita též nebyla nijak valná. K těm po něm se nebudu vyjadřovat, amnestií H-systému mne dost naštval.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hajzlové typu babiše sedět nechodí, a kdyby náhodou jo, tak ho druhý hajzl z hradu omilostní.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Všemi tolerovaná kriminalita bílých límmečků, zatím co se diskutuje o Cikánech a muslimech. Je to záměr k odvedení pozornosti aby mohli v klidněji krást?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5

To už tady dlouho nebylo. V roce 2011 takhle v srpnu takovýhle příspěvků byly tucty.

Z osobní zkušenosti musím říct, že je úplně něco jiného, když nějaký bílý límeček ukradne dotační peníze než když ti Cikán projde bytem, zahradou či chatou. Minimálně ten pocit ohrožení je jiný.
            Čtvrtí bílých límečků projdu klidně o půlnoci, projít šluknovským sídlištěm ve stejnou dobu? No, takového bobříka odvahy bych fakt nezvládl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Šluknovský Cikán osobně nekandiduje ve volbách. Alarm je, když jsou lidi ochotni takového límečka volit. Je to malér. Možná větší bobřík odvahy než procházka šluknovským sídlištěm o půlnoci beze zbraně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Já ti nevím. Volby, zvláště pak parlamentní. Tady vždycky převládal pocit, že žijeme na okraji zájmu. Praha daleko, pánbůh vysoko. Takže co si tam ve vnitrozemí uvaříte, my stejně neovlivníme.
                Zato sídliště máme "přes ulici".
                Zjednodušuju, ale tak nějak to s tím vnímáním u běžného Výběžana bude.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Lidé bděte! "Slušný oligarcha" krade ve velkém a prkotiny přenechává plebsu. Tenhle si umínil, že ukradne všechno sám pro sebe a pro svoji rodinu.
                  Čapí hnízdo bylo postaveno z dotačního programu pro podporu malého a středního podnikání. To rozhodně Babiš není. Podvodnými machinacemi se se zapojením své rodiny a kamarádů se do tohoto programu vecpal. Takže jasná rozkradačka a podvod.

Pro plebs EET, pro sebe dotace. Tak aby vláda oligarchy nedopadla blbě, jak na nedaleké Ukrajině. Ukrajina prosperovala ale byla to jen prosperita několika oligarchů a výsledek byl Majdan se všemi negativními důsledky. Jsem rád, že se tím naše orgány činné v trestním řízení zabývají a nenechávají to dojít do ukrajinských rozměrů, kde několik oligarchů mělo všechno a plebs jen nouzi s bídou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

No když se podívám zpětně na výsledky vlády "ANO, MY TO ZAŘÍDÍME", tak mám pocit, že si jen zařídili pro sebe dotace. :(

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak ony byly dotace až s jeho vstupem do politiky a se vznikem ANO? Se vstupem Babiše do politiky vznikly nějaké další dotace, nebo jen běží ty co už tady dávno byly?
                      Asi by to chtělo krapet osvěžení paměti.

A malé připomenutí Babišových slov, zrušte dotace, když nebudou, tak je nebudu čerpat. Dotace jsou, tak je čerpám stejně jako je čerpají tisíce dalších.

Problém bude nejspíš poněkud jinde.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6

To je to stbákovo svinstvo.

"kdyby tam bylo rosvíceno, tak bych to kolo neukrad, za to, že jsem ho z chodby ukrad, můůe domovník, co vías nevyměnil žárovku, já jen využil tmy, to by udělal každý....."

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: včera v 09:24

Koukám, že si ho už odsoudil. Kolik let mu udělil stranický lidový soud:

Když už si se tady tak pěkně rozohnil, tak co říkáš na dotace do podnikatelské sféry?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6

Omyl, momentálně ho chce obvinit Policie České republiky a také se jeho machinacemi zabývají orgány Evropské unie. Takže žádný stranický soud, žádný lidový linč.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Žádný omyl, přečti si to celé co tady vychrlil, Xaver ho jednoznasčně odsoudil.

Správně píšeš, že policie ho chce obvinit, ale dosud neobvinila, takže nebyl zatím ani obžalován.

A orgány EU, jejich slavná OLAF se tím zabývá víc než půl roku. Pokud to je tak jasné jak to tvrdí kaslousek a někteří další včetně zdejšího Xavera, tak proč po půl roce ještě nestačili zjistit ani jak se kdo jmenuje. Pokud vím, tak jim to bude trvat ještě asi tak 4 měsíce než řeknou jestli porušil nebo neporušil dotační systém.
                        Co je na tom tak složitého že to musí trvat téměř rok než řeknou zda porušil pravidla nebo to bylo podle pravidel? A pokud to trvá takhle dlouho, tak je jasné, že to není jasné ani jim samotným. A pokud dojdou k závěru, že to bylo podle pravidel, tak jsem zvědavej co s tím bude policie dělat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: včera v 00:16
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5

Co by s tím dělali. Odloží to. Když nás vykradli, tak taky měli tip, kdo to mohl být a pak nám přišel papír, že nic nezjistili. Takže proč by to nemohlo dopadnout podobně. Cikán jako Slovák, všem měří stejně, prověří a když zjistí, že jsou čistí jako lilie, tak to zcela správně odloží.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: včera v 06:51

S tím měřením stejně bych byl velmi opatrný, jinak by kraďousek se sralbotkou už dávno bručeli včetně ostatních podobných vychcánků ze sněmovny.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: včera v 06:56
                            Autor: Bobbob

A nejen oni.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: včera v 07:47
                              Autor: Papji

Přesně.
                            Když mi pan Bartoš na Dymníku ukradl kolo, policajti podle popisu hned věděli, o koho jde. Být zloděj se zrzavou palicí je fakt pech :o)))
                            Jít k němu ale odmítli - že by ani nereagoval na zvonek.
                            Na policii jsme si pak museli vydupat, že chceme identifikovat podle fotek a u soudu ho musela svedkyně poznat.
                            Svého komplice ovšem nikdy neprásknul.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: včera v 08:01

Vzpomněl jsem na rok 1984, kdy jsem studoval v Praze: jdu takhle jednou Mosteckou ulicí a tam u jedněch dveří dva policajti. Zvoní, nahoře ve 2. patře se otevřelo okno a vykouknul takovej zarostlej týpek. Oni na něj volají "pojďte dolů!". On "nepudu!" Oni nahoru "poďte dolů!", on "nepudu!". Okno se zavřelo a šmytec!
                              Ještě chvíli jsem tam čekal co a jak bude: policajti se otočili a odešli :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: včera v 09:30
                              Autor: Airline

"orgány Evropské unie" dělají maximum pro to, aby se nám ta Unie rozpadla, což by nakonec nebylo tak špatné, protože vyžírky z Brusele co vymýšlí broskvoviny, tak moc nepotřebujeme.

Horší je, že ten rozpad bude totální, nezruší jen byrokracii, ale jasná a zřetelná pozitiva, tedy volný pohyb zboží, kapitálu a lidí.

Pro matláka Dádu žádný problém, jede jednou za rok na dva týdny do Chorvatska, a stejně furt trčí v kolonách, tak ty dvoje,btroje hranice přežije.

Pro spoustu lidí, to problém bude a ponese to další zbytečné náklady, které v důskedku zaplatíme všichni.

Jsem z toho dost rozmrzelý, čekal jsem jiný vývoj. Ta banda parazitů v čele s ožralou Junkersem se chová jak bývalé ruské politbyro a není Boha jim to zarazit.

Teď kolují nete Junkersovi cesťáky. Dva dny v Římě na konferenci o hovně, 28 tisíc euro.

Dotace na výzkum Alzheimerovy choroby - 50 tisíc euro, které si rozdělí pár vědeckých pravovišť.
                        Dělají si z nás srandu?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: včera v 09:04

K tomu volnému pohybu lidí přes hranice - zas by to mělo to pozitivum, že bychom (snad) dokázali ochránit naši zem před těma barevnejma svin.ma, co prouděj do Evropy. K nám zatím moc nechtěj, ale to se může změnit. Prostě tvrdě hlídat hraniční čáru pohraničníkama, aby nešla volně překonat, a lidi pouštět jen na offiko přechodech, pod kontrolou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: včera v 09:25
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6

Jojo, znovu vysfaltovat signální silnice, vybudovat signální stěny a obsadit všechny roty Pohraniční stráže, hlídat a střílet. Bez střílení by to nešlo, protože by se jich nebáli. Pak tu v tom kriminále budeme zase pěkně bezpeční.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: včera v 09:53

Jo. Já jsem pro uzavření hranice, krom těch přechodů, a tam kontrolovat.
                              Vždycky upřednostním bezpečnost týhle země před mrdn.kem, kterej tady nastal v poslední době.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: včera v 10:08
                              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6

Pak se přihlaš jako Pomocník PS, abys mohl všechny podezřelé včas perlustrovat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: včera v 10:11
                                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Dneska jsem zrovna 2x překračoval hranici v lese. Nevidím důvod proč bych se měl vrátit k původnímu stavu, že z bodu A do bodu B musím přes X km vzdálený přechod. S takovými nápady jdi do háje, když si nedokážeš představit, že i na hranicích musíme normálně žít. Pohyb osob se dá monitorovat i bez uzavření hranice. Ostatně když tudy utíkali východní Němci, našlo se dost těch, kteří to promptně hlásili esenbákům, případně takového uprchlíka naložili se slibem pomoci a vysadili ho před fízlárnou.

Zajímavé je, že nejvíc žvaní o uzavření hranic ti, pro které je nejbližší hranicí hranice Velké Prahy. Tady jsem o tom neslyšel mluvit ani, řečeno Jindrovými slovy, matláka z hospody.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: včera v 18:29
                                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Kolikrát za rok jedeš přes hranice?
                            Já tak 200x za rok. Většinou nějakou lesní/polní cestou. Jezdím tak často z práce.
                            V pohraničí bydlím celý život, hraniční pásmo nám za totáče probíhali pár set metrů za zahradou.
                            Takže na tyhle věci budu mít jiný názor.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: včera v 10:11

No, já to mám podobné, jen nikoliv polní cestou ale Rozvadov nebo Cínovec či jak se to tam jmenuje.

Jezdím sem tam už přes čtvrt století a dobře si ty nekonečné kolony pamatuji. Dneska na Rozvadově už jen osadili ceduli s 80kou, ještě vloni snad byla 40ka nebo tak.

Paráda.
                              Je to znát, když místo 20ti hodin jedeš jen 8...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: včera v 11:00

Rekord jsem mel se zbozim na Pomezi ven osm hodin, zpatky sedm. A to jsem jeste s dodavkou predbihal kamionaky. Rozvadov staval dvojradem az od Mlynce, vcetne plny Kateriny i hranicnich parkovist.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: včera v 11:11

To by bylo asi to nejtragičtější řešení, oplotit a na hranicích střílet, po všem, co se pohne.

Ono bez toho to nejde.
                            Vem si třeba to španělské území v severní Africe. Ceuta. Tam mají šestimetrové ploty s ostnáčem, ale ti kluci černí jim na to pečou. Vezmou stečí celnici, povalí bránu a policie smí použít jen obušek. A protože těch černých je přesila, dostanou policajti na budku a z hranice je korzo.

Pokud se na čáře nestřílí, je nějaký plot jen technická překážka, co dav nezastaví.

Ono jednou k tomu dojde, prostě z nutnosti, ale měly by se takhle střežit hranice Unie, ne jednotlivých států.

Představa, že mi se odizolujeme, opevníme jak za Husáka a budeme v bezpečí je naivní. Všude kolem je Německo, a tam když se přemnoží Slimáci, není v bezpečí nikdo v Evropě.

Jinak, teď jsem si zase těch hranic užil habaděj, Francie ve výjimečném stavu na čáře prudí, na španělsko-francouzské hranici hodinové popojíždění. To samé švýcarsko- francouzká čára, tam pro sichr prudí oba, jak Fanoušové tak ti Suchaři.

Když si vezmešm jak to cvrká třeba na česko-německé čáře, postavit tam znova závoru by bralo hodiny osobákům a dny kamionům.

Fakt radši ne.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: včera v 10:55

Tam je chyba že policie smí použít jen obušek.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: včera v 11:26

Nikomu neberu jeho názor na otevřené/uzavřené hranice. Já si za tím svým stojím.
                              Apropó: před chvílí řekli v TV, že na památku toho, co se včera stalo v Barceloně, dneska večer nasvítěj petřínskou rozhlednu barvama španělské vlajky. Čurám smíchy! Semknout se, vypustit holubi a nasvítit věže! Vocáskové...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: včera v 19:32
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Cestou do Španělska na kole jsem poznal že přejíždím státní hranici na Rozvadově, protože vím, že tam ta hranice je a navíc vím, jak celnice vypadá. Policajti ani celníci tam nebyli.
                              Z Německa do Francie netuším, kde jsem hranici přejel, asi někde u Strasbourgu.
                              Z Francie do Španělska, opět nikde žádný policajt či jiná úřední vosoba, jen prázdná, zchátralá celnice..
                              A doufám, že to tak zůstane.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: včera v 19:59

Na kole je to celkem v pohodě, nebo na státovkávh, teda s výjimkou státovky nad La Jonquerou, ale tam jsou zácpy kvůli těm obchodům.

Na dálnicích bývá problém.
                              Ano, policajta jsem taky neviděl, a o to víc mě to štve. Normálně dálnice pokračuje přes čáru, omezí většinou rychlost na 80 až 100.

Jak Fandové vyhlásili výjimečný stav, začali hrát takové divné hry, prostě zúží průjezd do jednoho pruhu a dají tam 10ku. Žádný policajt, žádné kamery, prostě ryzí opruz. Takové zúžení pak generuje zácpy dlouhé několik kilometrů a občas nějaký mamlas před kolonou nedobrzdí a bouračka to celé ještě prodlužuje.

Další věc je, že to zúžení někdy udělají, jindy ne, třeba na dálnici ze Saarbrückenu do Metz nebývá skoro nikdy, naopak na spojce do Mulhousenu celkem pravidelně a přitom furt stejné Německo/Francie.

V noci pak je obvykle průjezd volný.
                              Je to divadlo, my, stát, něco děláme. Přitom, i kdyby nakrásně opravdu pečlivě kontrolovali, terorista přejede hranici o pár kiláků dál po okresce jako prd.

Dost mě tyhle jejich hrátky prudí protože se pak těžko odhaduje jak dlouho cesta potrvá. Zácpám u velkých měst se umím vyhnout, je to věc načasování, projet kolem mimo špičku. Ale nahodilému špuntu na francouzské hranici se vyhnout neumím, je to 50 na 50...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: dnes v 08:58

No a po teroristickém útoku v Barceloně mi teď sousedka ze stanu oznámila, že příští rok do Španělska nepojede, že se tam bojí.
                                V Calelle instalují betonové kvádry do ulic..
                                Příští rok si tu dovolenou užijeme lépe, než jindy, nebude tam tolik lidí..

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: dnes v 09:25
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Najdu partnera?

dnes
Hledám partnera na cyklovýlety, pro načerpání energie, zlepšení kondice.....a do budoucna pro vytvoření pevného…

Hledám: Kamarádku na kolo i na turistiku

včera
Hledám kamarádku na dovolenou na kole nebo s turistikou v období listopad-březen, nejlépe s CK nebo i s partou…

Hledám: Seznamovací cyklovíkend v Podyjí 22.-24.9.

Hledám: Seznamovací cyklovíkend v Podyjí 22.-24.9.
16.08.2017
Sportovně-seznamovací skupina CestovateLOVE Tě zve 22.-24.9. na cykloakci do Podyjí. Jukni na http://cestovatelove…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

230 cyklistů (13 přihlášených)

Krušné hory - poslední třetina

Na Klínovec, nejvyšší horu Krušných hor, jsme vyjeli na kolách 5. 8. 2008. První noc v Krušných horách jsme…
Quatsch | 15.08.2017

Polsko – cesta majáků aneb na Hel za tuleni

„Tati, kdy mě konečně vezmeš k moři?“ ptá se můj syn, a tím tohle všechno vlastně začalo. Kam k moři?…
malej-jarda | 13.08.2017

Jižní Morava na kole 2017

Jižní Morava jako dobrá alternativa pro cyklotrip 2017. Tak dopadlo mé cestování na kole pro letošek. Již…
Marťas004 | 07.08.2017