reklama

Co vás vytočilo 115

Zareaguju na poslední příspěvky ve 114-ce o parkování, ochraně zeleně a asfaltování.
Jestli mi to u nás nějak příliš moc neprožíváme!
Pamatuju, jak mě děsně udivilo, když jsem před lety poprvé na kole vyjel na Ostrau nad Žandavou. Je to takové východiště mnoha turistických cest, hlavně do oblasti Šrámových kamenů (Šrámštajnů). Udivilo mě, jak pořádkumilovní a ve všem důslední Němci parkují podél silničky skoro celými auty na trávě. A to ještě zrovna kolem projížděli ti jejich Polizei - a nic! Něco takového u nás není vůbec představitelné, natož na nějakém stejně exponovaném místě (Hřensko, Jetřichovice ...), všude samej zákaz (např. Hřensko-Mezní Louka: 5km), botičky a pokuty!

Je to divný, ale máme to na mapách:
https://mapy.cz/letecka?x=14.1861275&y=50...
Dneska už jsem na to zvyklý, na tom půlkilometru jsou auta turistů vlastně celou sezónu (a Němci mají sezónu skoro celý rok), i když na placeném
parkovišti na kraji Ostrau je ještě volno.

A tráva tam přesto stále roste, žádné "rozježdění" znát neni.

Edit:
A sakra: duplicitní téma! Dá se to smazat? To mám z toho, že píšu děsně pomalu :o(

[ Zpět ]
Datum: 03.08.2017
Autor: PepikW
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole po Evropě

včera
Ahoj, hledám parťáka a nebo parťačku na cca měsíční cestu po Evropě. Já 28 let, více informací osobně.

Hledám: Ahoj.

Hledám: Ahoj.
15.01.2018
Ahoj. Hledá se sympatický mladý muž ve věku 30-45 let na vážny vztah. Měl by být charismatický, milý a hodný se…

Hledám: na kole do Itálie a zpět

Hledám: na kole do Itálie a zpět
15.01.2018
Ahoj, v červenci 5.- 22. plánuji cestu na kole z ČR do Itálie a zpět (Lipno, Pasov, Innsbruk, Lago di Garda,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

153 cyklistů (18 přihlášených)

Polsko 2014 - 4.část

13. den (28 km, Jája 20 km)Neměli jsme nastavený budík a vstáváme dost pozdě - skoro v devět. Ono to ale zas…
Santi | 14.01.2018

Za sluníčkem na Hebridy (2017)

Celý měsíc kolmo-tlačmo-pěšmo po ostrovech západní Vysočiny, krásné počasí skoro bez deště, žádné úmorné…
cyklo-poustevnik | 14.01.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (2.)

... aneb co tam, kurwa, będziecie szukać v tej Rosiji? (část 2) Wieliczka, Krakow a Szlak Orlich gniazd…
Peggy | 10.01.2018