reklama

K čemu je na vidlici tlumení? :-)

To je otázka, co?
Tak např. Milan Slanec (co provádí tunning vidlic) uvádí, že kolo postavíme na zadní, necháme volně padnout na předek a tlumení by mělo být nastaveno tak, aby přední kolo neskákalo jako míč, ale zůstalo na zemi jako když pustíme na zem hroudu hlíny (cca takhle nějak).
Tolik teorie.
Ovšem praxe je podle mýho jiná: při jízdě je celé kolo (tedy i přední kolo s vidlicí) zatíženo vahou jezdce (70 - 80 - 90 kilo), a ta ho přitiskne zpátky na zem hned po překonání překážky. Aspoň já jsem k tomuhle poznání došel. Jezdím Foxe Floata, RX Rebu, RX Recona a Epicona (a i jednu vzduchovou MTB Sentůrku, co má jenom pružení a žádné tlumení), a je úplně jedno, jestli šroubem dole na noze vidlice nastavím "rychle" nebo "pomalu" (zajíc - želva) nebo cokoliv mezi tím. I když tam dám ten pomalý návrat (želvu), tak to žehlí terén jako při nastavení zajíce.
Mám teda 90 kilo, možná že někdo 70ti kilovej by tam ten rozdíl poznal, nevím.
Co vy na to? Není to tlumení jenom obchodní blbinka, aby to bylo složitější (a tím i dražší) než by to mohlo být, i když se stejným výsledkem?
:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.07.2017
Autor: Airline
  • Re: K čemu je na vidlici tlumení? :-)

         

    Tak určitě. A tlumiče na autě jsou ještě zbytečnější, protože auto má přes tunu. A na STK se kontrolují jen kvůli lobby výrobců tlumičů, aby tě donutili kupovat si nové tlumiče :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2017
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: K čemu je na vidlici tlumení? :-)

           

      A kdo jel nekdy na mrtvejch tlumicich, tak vi, ze je to jen lobby tutove :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2017
      Autor: ronda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: K čemu je na vidlici tlumení? :-)

           

      Ale já nemluvím o tlumičích na autě, nýbrž o tlumení vidlice na kole. Pochopils to? Se mi zdá, že ne... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2017
      Autor: Airline
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: K čemu je na vidlici tlumení? :-)

             

        Na kole je ze stejneho duvodu, jako na aute, na motorce, na vlaku...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2017
        Autor: ronda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: K čemu je na vidlici tlumení? :-)

         

    třeba na lodi se dávají fendry, aby se neodřely nátěry na trupu. Tak jestli ono to na vidlici bicyklu ty tlumiče nejsu ze stejného důvodu. :-p

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

172 cyklistů (5 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023