reklama
Země: Švýcarsko Švýcarsko, Itálie Itálie

Val Mora natěžko na trekovém kole?

Ahoj, rád bych slyšel názor někoho z vás, kdo jste jeli Val Moru, zda je podle vás jetelná i na trekovém kole natěžko. Koukám na videa na YouTube a jsem na pochybách, přijde mi, že spíš ne. Ale není nad osobní zkušenost, takže díky za názor.

Jel bych jí směr z kopce (St. Maria v.M. - Döss Radond - Val Mora - Val di Fraele - Bormio).

Není to tak, že bych tudy musel. Nabízí se pochopitelně "zkratka" přes Umbrail Pass, ale ač spíš cykloturista, trochu té legrace si občas rád užiju, a naopak housenkovat na Umbrail mezi auty a motorkami mě moc neláká. Jen aby to byla legrace a ne prů...

Asi se nabízí otázka, zda mám nějaké MTB zkušenosti, takže odpověď zní ne, odjakživa jezdím jen treka, občas s ním nějaký terén projedu, ale nejsem biker.

Díky všem za názor (jasně, beru i názory že s trekovým kolem patřím na cyklostezku, do domova důchodců... atd).

Martin.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.07.2017
Autor: maf505
  • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

         

    Nemam skusenosti s Val Mora, ale siel som dvakrat Umbrailpass zo Santa Marie a nebol problem ani s autami ani s motorkami. Skor bol problem, s kondickou :-). Zo Santa Marie na Offenpass bola ovela vacsia frekvencia aut.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2017
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

           

      S kondičkou máme problém všichni. Teď nedávno i Froome, když v poslední časovce na Tour skončil až třetí...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2017
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

           

      Díky, i to je užitečná informace. Kdyby počasí hodně nepřálo, beru Umbrail jako záložní řešení. Pak je fajn vědět, že to s tím provozem není až tak zlé. Z YouTube to vypadalo na magistrálu :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2017
      Autor: maf505
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

             

        Umbrail byl jedním z nejméně frekventovaných dvoutisícových silničních sedel. Tam člověk opravdu potkal cca 5 aut za celé stoupání. Teď ale, jak doasfaltovali ten šotolinový úsek, se provoz dost zvýšil, takže těch 30 a víc aut a dalších x motorkářů tam kolem tebe projede.

        Pokud máš trekové kolo, zkusil bych tu terénní variantu. Zase tak dlouhé to není a v nejhorším pár km potlačíš.

        Jen pro doplnění informací: od Torri di Fraele respektive od jezírka za ním je už asfalt až do Bormia.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2017
        Autor: Zbyněk
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

         

    Alles hier:
    https://www.bergwelten.com/t/m/23227

    Viele spass !

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2017
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

           

      Prima, procvičím si dlouho zanedbávanou němčinu. Jen mi vrtá hlavou, že ta mapa pod článkem ukazuje trasu, která se vlevo stáčí na sever směr Buffalora.

      Já jsem doteď předpokládal, že jako Val Mora se označuje celé to údolí mezi Cima del Serraglio a Mon'Ata až k sedlu Passo di Val Mora na jihu:
      https://mapy.cz/s/1T8UH

      Je to tak?

      Takhle to totiž pojedu a největší starosti mi dělal právě tenhle úsek, který tedy článek nejspíš neřeší. Stoupání z St.Marie na Doss Radond mi tolik starostí nedělá (jasně, bude to makačka), ta střední část taky ne. Až tenhle konec mi přišel jako bezva příležitost si rozbít hubu a proto jsem váhal, jestli se do toho pouštět. Takže jestli tohle už není Val Mora, tak se všem omlouvám za zmatky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2017
      Autor: maf505
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

             

        Problém asi je jak se jmenuje to místo na hranici CH/I. Zdá se mi, že to není sedlo Val Mora tedy po našemu Cruschetta 2250 m. Svědčí o tom Schymikova databanka (pro nás bikery jediný autoritativní pramen).
        http://www.schymik.de/passdb/index.php?id=19...
        Z toho bych usuzoval, že sedlo Val Rora je tam co máš start.
        V popisu v databance od Lago Cancano není žádný větší problém jen "kurze schiebenpassage". To obvykle na hodinku tlačení vydá.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2017
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

               

          Tak místopisný oříšek rozlousknut :-)

          Passo Val Mora a Cruschetta je zkrátka jedno a to samé. Viz rozcestník přímo u patníku CH/I.

          Faktem ale je, že z Döss Radond je to všude značené jen jako Cruschetta.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.09.2017
          Autor: maf505
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

         

    Taky jsem ‘jen‘ cyklo-turista a ne biker, taky mám ‘jen‘ treka, avšak kde to jen trochu jde, silnicím se snažím vyhýbat. S lehkými převody, širšími gumami, a velkými koly je to pro mě univerzální cesťák na asfalt i do terénu. Však si vezmi jak dlouho bikerům trvalo než přišli na to že na off road jsou velká kola lepší :-). S brašnami to sice není na nějaké blbnutí a skákání po kamenech, občas je třeba i slézt a trochu zatlačit, avšak na kochací cyklo-turistiku, pro mě ideální volba – bikeři budou určitě brblat, ale já nejsu biker :-).

    Tvojí oblastí jsem projížděl před 13 roky k moři, a hádám že se od té doby snad mnoho nezměnilo a že žádnou z těch cest ještě neprolili asfaltem.

    V rychlosti jsem načáral pár mapek s tehdejší trasou. A pár odkazů z dřívějška

    Val d’Uina:
    https://www.youtube.com/watch?v=66dNn8hM8qw

    http://www.nakole.cz/diskuse/20475-cestovani-po...

    Tady ale teď koukám že jsem trochu pomotal 2 cesty do jedné:
    http://www.nakole.cz/diskuse/20559-praha...
    St. Maria – Umbrail jsem jel po asfaltu o rok později, při tomhle výletu jsem to bral krze Val Mora.

    A ještě Chaschauna (na mapce č.6):
    http://www.nakole.cz/diskuse/20559-praha...

    A pár naskenovaných fotek z tohoto úseku cesty, tehdy ještě kinofilm, od Alps(04) až po Alps(12):
    http://cyklopoustevnik.rajce.idnes.cz/On_the...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

           

      Kde jsem musel trochu zatlačit byl přejezd z I do CH přes soutěsku Uina, a pak sedlo Chaschauna nad Livigno. Vše ostatní – Costainas, Val Mora, Fraele, Alpisella,… - jestli dobře pamatuju tak sjízdné i s brašnami.

      Pokud ti nevadí že po kamenech budeš drncat trochu pomaleji, že tě ve strmějším terénu někdy i pěšáci budou předcházet, že když to nepůjde kolmo tak slezeš a zatlačíš, že tam nepotkáš žádná smrdící vrčící auta ale zato zažiješ spousty zviřátek a uvidíš krajinu tak jak ji žádný silničář nikdy nespatří, potom mohu jen doporučit. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

             

        Drncání ani předcházení pěšáky neva, na tlačenku jsem taky zvyklý (zvlášť při kočování po Šumavě se synkem) a právě únik od silnice do přírody je důvod, proč jsem trasu původně vymyšlenou přes Umbrail ohnul tímhle směrem i za cenu krapet zajížďky.

        Jen mám pořád bobky, abych někam nezahučel. Ve čtyřiceti mám ještě dost plánů co podniknout, tak by mě docela nasr..., kdybych tam někde bídně zahnynul. Na videích na YouTube jsou tam vidět úseky, kdy se jede jen po úzkém zářezu a pod ním je jen sesypaný štěrk někam dolů (těžko soudit z videa, jak je to hluboko). Tak na to ještě nejsem trénovaný. Takže ve mě bojuje zbabělost s chutí zkusit něco nového a užít si to.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2017
        Autor: maf505
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

           

      Díky za skvělou odpověď. Jak tak koukám, tu trasu jsem trefil správně, to jen kluci z bergwelten.com to mají jinak.

      Když koukám na to první video (Val d'Uina), tak si ale říkám, že od takovýho "šílence" (v dobrým) bych si neměl nechat radit. To co tam vidím, to je už hooodně daleko za hranicí toho, čemu bych řekl trochu srandy. Ano, jsem posera. Ale jestli je ValMora taková "pohoda" jako to na tom videu, tak to budu muset vzít zavděk tím Umbrailem.

      Takže pro jistotu - ve srovnání s tím masakrem na videu, je Val Mora alespoň trochu míň adrenalinová?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2017
      Autor: maf505
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

             

        Už je to 13 roků zpátky, další desítky papírových fotek z téhle oblasti mám doma v Čechách takže teď nemohu nakopírovat, ale co pamatuju tak Val Mora i Fraele kolem těch náhorních jezer byla krásná, pohodová, bez problémů jetitelná cesta. Navíc když zkoukneš ten úsek který tě straší, je to prakticky po rovině v 1950-2000m. Bude-li slušná viditelnost a rozumné počasí, vypusť asfalt na Umbrail a vezmi to tudy, určitě nebudeš litovat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

             

        Tady to máš i se strejcem v celé kráse. :-)

        St.Maria-Livigno übers Val Mora
        https://www.youtube.com/watch?v=fO1oZQIrexo

        Parádní off-road dálnice od začátku do konce, pohodová i s naloženým cesťákem – no řekni, není to lepší než jakákoliv silnice mezi auty?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2017
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

         

    Celou trasu jsem nejel, ale část ano a pokud je ostatní část stejná a nemám důvod si myslet, že to je jiné, tak osobně bych se tam na treku nevydal a už vůbec ne na naloženém. Široké měkčí kola tam mají velké opodstatnění a výhodu pro stabilitu a bezpečí jízdy. Na prázdném treku by to bylo docela utrpení a trápení.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2017
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

           

      Že by tradiční konflikt v uvažování bikera a cykloturisty?

      Jak se zdá tak biker, když nemá specielní stroj do terénu, může snadno trpět i na pěšinách po kterých jinak tetky na kostitřasech běžně drandí mezi vesnicemi. Někdy dokonce trpí už jen při pohledu na čárkovanou čáru v mapě, kterou díky tomu s nepatřičným kolem nikdy nevyzkouší. Neber prosím odkazy níže osobně, jen se mi hned vybavily a myslím že krásně demonstrují typicky bikerský pohled na věc.
      http://www.nakole.cz/diskuse/21137-kam-jet...
      http://www.nakole.cz/diskuse/21137-kam-jet...

      Jindy ale biker, přestože to správné kolo do terénu má, i tak brblá,
      http://www.mbr.co.uk/forums/showthread.php?8042...
      …. – zatímco cykloturista si stejnou cestu užívá – letošní obrázek ze Sligachan route dole, pokud se zadaří :-).

      Biker holt zkrátka klade mnohem větší důraz na techniku a sportovní aspekt vyjížďky, rád terénem po kamenech z kopce dolů zafičí, užívá si když může po kroutícím se singletreku bezstarostně kličkovat mezi kořeny a přeskakovat pařezy, a nemuset přitom brát ohled na kolo a náklad v brašnách kvůli kterým by jinak musel jízdu přizpůsobit stavu vozidla, musel by z kopce jet mnohem pomaleji a opatrněji, třeba i krokem, a do kopce by zase musel někdy nesportovně slézt a zatlačit.

      Oproti tomu naložený cyklo-turista, když se na takovouto stezku vydává, tak s tlačenkou automaticky už počítá a nemá s tím problém, vybírá a vyhledává přírodní stezky z jiných důvodů než biker, a obvykle tolik neřeší ze svého pohledu ’hovadiny’ typu nevhodné kolo do nevhodného terénu.
      http://www.cyclorama.net/viewArticle.php?id=334

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

             

        Druhý pokus,...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

             

        Jak stezka údolím Val Mora vypadá se dá snadno dohledat z videí na youtube, a Martin sám říká že je cykloturista, ne biker:
        ===================================
        ‘‘Drncání ani předcházení pěšáky neva, na tlačenku jsem taky zvyklý (zvlášť při kočování po Šumavě se synkem) a právě únik od silnice do přírody je důvod, proč jsem trasu původně vymyšlenou přes Umbrail ohnul tímhle směrem i za cenu krapet zajížďky.‘‘
        ===================================

        Ještě zkusím nahrát kopii jednoho článku z 33 let starého Turisty, kde autor krásně cyklopěšího turistu popisuje.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Val Mora natěžko na trekovém kole?

             

        Copak, ty máš problém s přečtením a porozuměním toho co jsem napsal?

        Pro mě a za mně ať si tam kdo jede na čem chce, třeba na inlajnech, kolečkových lyžích nebo i na silničce (ta má alespoň výhodu, že se doře nosí).

        Píšu jasně, že já bych tam na treku nejel a na naloženém už vůbec. Pokud to někdo chce šlapat pěšky nebo se trápit, tak má možnost.
        A co si pak kdo udělá je jen jeho věc. Píšu to ze zkušenosti co jsem viděl a na čem jsem jel.

        Zajeď si tam a zkus mi vyfotit alespoň jednu běžnou tetku na kostitřase co tam drandí mezi vesnicema. Tetku ti klidně odpustím, když mi tam vyfotíš alespoň jednoho cykloturistu s naloženým trekem na kterém jede.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2017
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
  • Závěr: Jaká byla Val Mora natěžko na trekovém kole?

         

    Ahoj, protože jsem tuhle diskuzi založil, abych se dozvěděl, jak to vidí zkušenější, přijde mi fér diskuzi i uzavřít se svou zkušeností, třeba pro ostatní cykloturisty, co by to chtěli jet.

    Takže, především díky všem, co mě podpořili. Byl to úžasný zážitek. A z toho, že sem odepisuji, se dá usoudit, že jsem to přežil :-)

    Stručně: není důvod, proč by tu trasu nemohl cykloturista s trekovým kolem, turistickými plášti (Schwalbe Marathon Plus Tour 37-622) a naložený cca 20 kg projet. Žádné trápení a utrpení se nekoná. Co mu to dá?

    - Neskutečná, až kýčovitá panoramata, která se nedají ani vyfotit, ani popsat. Musí se zažít.
    - Klid, které by na Stelviu/Umbrailu těžko zažil. Zvláště na části po sjezdu z Döss Radond a odbočení pod Alp Sprella na Cruschetta/Passo Val Mora.
    - Radost z překonání sebe sama (viz níže).
    - Obdiv / politování* okolejedoucích bikerů.
    *nehodící se škrtněte
    - I trochu adrenalinu.
    - Nakonec odměna v podobě kouzených serpentin Torri di Fraele.

    Popis po částech pro zájemce následuje:

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2017
    Autor: maf505
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Závěr: Jaká byla Val Mora natěžko na trekovém kole?

           

      Dík za závěrečný report, jsem moc rád že jsi se nenechal odradit ‘skalními bikery’ co bez odpruzené vidlice trpí i na polňačce u Jizery. Názorný příklad rozdílného přístupu bikera a cykloturisty. Příště až tím směrem zase vyrazíš, zkus uvážit tu cestičku vystřílenou ve skále nad Uina strží – ve směru I -> CH to budeš mít z kopce, skálu po pravé straně, takže kdykoli zastavíš, opřeš kolo a v klidu se budeš kochat. Věř mi, za trochu toho potu to rozhodně stojí za to.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • 1) Stoupání na Döss Radond:

         

    Je to kopec. Co dodat. Na cca 8 km vystoupáte o 800 (čistý rozdíl start-cíl) - 1000 v.m. (včetně vlnek). Sklon tak vychází na 10 - 12%. Dá se natrénovat v okolí, aby člověk věděl, do čeho jde. Doporučuju najít si v okolí něco s tímhle sklonem a zkusit naložený.
    Povrch je šotolina a cykloturista tu bude mít oproti bikerovi jasnou nevýhodu - nedostatek adheze. Není problém to na 1-1 ušlápnout, problém je neustřelit. Takže ty víc sypací pasáže lze jet po travnatém kraji (kde je) a nebo zkrátka střídat šlapání a chůzi (což doporučuju, změna režimu dělá nohám dobře). Asi nemusím radit - chce to přestávky. Já jsem dělal malé po kilometru a velké (svačina, dvacet minut) ve třetinách kopce. Celá ta legrace včetně přestávek může trvat na pohodu 3-4 hodiny. Kdo by spěchal, dá to za dvě.
    Až budete nahoře na Döss Radond, nezbývá než žasnout, žasnout a žasnout. To může, pokud jste citlivá duše jako já, trvat i dvě hodiny. Ženy nepostižené emancipací přičtou hodinu na poplakání :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2017
    Autor: maf505
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 07.09.2017
    Autor: maf505
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 07.09.2017
    Autor: maf505
  • 2) Sjezd k rozcestí na Alp Mora / Buffalora / Pass dal Fuorn:

         

    Sjezd po široké šotolinové cestě, žádné nástrahy, když nepočítám možnost přerazit se při kochání se krajinou o krávu, sviště, koně nebo jiného cyklistu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2017
    Autor: maf505
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • 3) Průjezd údolím směr Cruschetta / Passo Val Mora:

         

    Tady začíná pro nás nebikery trochu adrenalin. Zpočátku jen kořeny a kameny, je to taková polní dvojkolejka, ale po cca dvou kilometrech od zmiňovaného rozcestí je druhá odbočka na Buffalora / Pass dal Fuorn (tu nevyužijeme) a pak už se cesta zúží na klasický singletrack a začne stoupat a klesat v zářezu ve svahu nad potokem. Místy jen nízko, místy dost vysoko, ale hlavně často bez jakékoliv zábrany mezi stopou a srázem dolů (semtam kosodřevina, ale většinou jen ten sypací splaz dolů k vodě). Tohle poseroutkům jako jsem já nemusí dělat úplně dobře, ale dá se to zvládnout a převážnou většinu odjet. S rozumem a bez kravin. Kritická místa jdou podle vlastního uvážení převést.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2017
    Autor: maf505
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • 4) Od Cruschetta / Passo Val Mora k Lago di San Giacomo / Lago d

         

    Konec adrenalinu, údolí necháváme za sebou. Nejdřív dvoukolejka lesem, pak trochu otrava po štěrkové pláni. Připadám si jak Mars Rover.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2017
    Autor: maf505
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • 5) Kolem jezer:

         

    Naprosto nenáročné, vpravo velmi široká cesta s trochu hrubším povrchem, levý břeh se zdál být v asfaltu. Navečer je pravá strana ve stínu, trochu chladno.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2017
    Autor: maf505
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • 6) Torri di Fraelle:

         

    Sjezd do Bormia - to je taková odměna na závěr. Užívejte si a nemyslete na to, že během dvaceti minut ztratíte vše, co jste za celý den vystoupali :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2017
    Autor: maf505
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
17.05.2024, 10 dní
14 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

600 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024