reklama

Kolo do deseti tisíc, jde to vůbec?

Dobrý den vespolek,

chtěl bych si koupit kolo. Doposud jsem byl vlastníkem jakéhosi neidifikovatelného Olpranu, troufale nazývaného kolem. Naštěstí mi ho minulý týden někdo šlohnul (před hospůdkou - ani jsem ho už nezamykal v domnění, že takové kole snad ani nikdo nemůže chít a vida ;-)), takže teď stojím před volbou jaké kolo koupit. Jenže jsem naprosto bezradný. Značek spousta, naprosto se neorientuji a po lehkém pátrání na internetu v tom mám ještě větší hokej než na začátku.
Za prvé jsem víkendový jezdec, který jezdí maximálně pár kilometrů společně s přítelkyní a po cestách (takže nějaké: Tady tudy to vezmeme dolů, chodí tudy srnky opravdu nehrozí).
Takže moje poždavky jsou krosové kolo (horské je podle mého zbytečnost, protože se akorát nadřu a nikde jeho vlastnosti pořádně nevyužiju), ale zase nejsem sebevrah, takže kolo z hyper, super-marketu odmítám. Ale zase jsem silně omezen rozpočtem, protože na moje ježdění nepotřebuju kolo za 20 tis + (i když by se mi líbilo). Takže hledám nějaký solidní low-end mezi zaběhnutými značkami.
Otázka zní, zda-li to vůbec jde, aby to ještě vůbec bylo kolo ;-)

P.S. Ve svém naprostém amatérismu jsem o víkendu byl v Mountfieldu a náhodou jsem natrefil na akci GPS zdarma. Ty kola Madison a Heavy Tools je co za značky? GPS by se mi líbila ;-) Možná v mé cenové relaci tj. do 10 tis by bylo skoro jedno co je to za plečku, ne? :-)

Děkuji moc za rady.

[ Zpět ]
Datum: 19.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Qwerty ([email protected]))
  • Re: Kolo do deseti tisíc, jde to vůbec?

         

    Takže beru zpět ten dotaz ohledně Mountfieldu, nevšimnul jsem si diskuzí přímo k tématu. Sorry ...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Qwerty ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do deseti tisíc, jde to vůbec?

         

    Za desítku koupíš slušný kolo, a když natrefíš na akce, nebo totální výprodeje loňskejch modelů, pořídíš ho ještě levněji, nebo s lepší výbavou. Záleží na tom, odkud jsi, pokud máš v dosahu několik prodejen, můžeš se líp rozhodovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do deseti tisíc, jde to vůbec?

           

      Presne tak...podivej se po netu po slevach. Vetsinou se prodavaj lonske nebo i starsi modely za velmi slusne ceny. Ja takhle loni koupil pres net Authora zlevneneho snad o 1/3...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do deseti tisíc, jde to vůbec?

           

      Jsem z Prahy, takže o prodejny by nouze být nemusela. Ale nechci jít do prodejen jako totální blbec a na všechno prodavači přikyvovat ;-)
      Určitě si je oběhnu, ale rád bych získal představu jestli to vůbec lze ...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Qwerty ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do deseti tisíc, jde to vůbec?

             

        Hlavně si dej bacha na správnou velikost rámu, aby tě neukecali na něco, co nemůžou prodat. Pokud to jde, chtěj se na tom kole projet třeba na dvorku prodejny, na silnici ti ho asi nepůjčí. Doporučuju vzít k výběru někoho, kdo se vyzná.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do deseti tisíc, jde to vůbec?

         

    Já bych neodsuzovala prodavače ve specializované prodejně a taky bych jinde kolo nekupovala. Tam ti právě vyberou kolo na tělo cena - výbava. Taky si myslím, že za desítku to nemusí být plečka , ale celkem slušné kolo na ježdění jaké popisuješ.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Facanka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do deseti tisíc, jde to vůbec?

         

    "Do 10 tis by bylo skoro jedno co je to za plečku, ne?" .. Plečka to rozhodně nebude. Ale máš pravdu, rozdíly mezi značkami v těch nižších cenových třídách (pod 50 tisíc :-) velké nejsou. Nebo že by dokonce některá značka byla kvalitnější a jiná méně. Spíš tak co se ti bude víc líbit a na čem se ti líp bude sedět - naše proporce i proporce kol jednotlivých značek se trochu liší. Taky je důležité, aby to byl obchod i se servisem, a aby se ti tam zdáli dostatečně vlídní. Dost možná za nima pak ještě několikrát/mnohokrát přijdeš pro radu.

    GPS zadara (a něco) - já z těch Mountfieldových akcí mám dojem, že mají od dodavatele stanovenou minimální cenu, pod kterou nesmějí jít (aby příliš nekonkurovali "vlastním" kolům dodavatele). A tak trochu to šiděj tím, že nabízej tyhle akce. Ale jestli GPS opravdu využiješ, to posuď. Potřebuješ přilbu, osvětlení, snad boty s pevnou podrážkou, pumpu s manometrem domácí, nějaký to nutný oblečení.. Ono se toho najde časem dost. Ale třeba už všechno máš. Pokud ne, tak je i s tím třeba počítat.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do deseti tisíc, jde to vůbec?

           

      Taky určitě brýle, možná by byly vhodné rukavice, někdo se neobejde bez cyklocomputeru... Nějaké to kapesní nářadí, lepení, aspoň jednu náhradní duši, to všechno asi nacpat do nějaké brašničky atd. Malá pumpička na cesty,.... Pokud tohle všechno ještě nemáš, tak si k tomu připočti nějaký ten tisíc navíc...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do deseti tisíc, jde to vůbec?

         

    Zkus se podívat na www.merida-bike.cz kola 2006 a kolo Crossway 8500, stojí sice 12tis je ale už má osazení Deore/Alivio . Sorry, že tady nemá link, ale je tam dycky jenom index

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: Kelib
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do deseti tisíc, jde to vůbec?

         

    Jukni na http://www.ebikeshop.cz/
    Loni jsem tam pres web kupoval Authora Basic...prisel postou bez problemu za tri dny

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024