reklama

Podél Ohře na kole

Tak začal první prázdninový měsíc a ještě jsem v červenci nebyl na žádném vícedenním cyklovýletě. Využil jsem toho, že vnoučata přijedou na prázdniny až další týden a od 9.7. jsem vyrazil zdolat na kole řeku Ohře. Byla to neděle a vlakem cestovalo dost cyklistů. Do Ústí nad Labem bylo v oddělení 10…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.07.2017
Autor: vlakr
  • Re: Podél Ohře na kole

pěkný článek. Nedávno jsem koukal na možnosti projet si Erzgebirge nebo okolo Ohře a tohle mi dalo nějaké info o té trase okolo Ohře.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jako vždy.Moc pěkné počtení.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: m.forst
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hezký - opět jsem si zavzpomínala - před deseti lety úsek Sokolov - K. Vary, pak Klášterec n. Oh. - Žatec a před dvěma lety Žatec - Litoměřice - vždy v rámci jiných akcí. Asi bych si ráda "střihla" Ohři celou, nejlépe zajet až k prameni. Líbil se mi úsek ze Sokolova, Svatošské skály, i z Klášterce... I ten Terezín jsme projezdili jako ty, manžel tam byl taky na vojně :-). Soutok s Labem jen z mostu - zrovna byl uzavřený pro dopravu, opravovali ho.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: aila
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Moc hezké:-))
    Ohře mám taky projetou jen po kouskách v rámci jiných akcí. Nevím proč, ale mám tendenci se vždy od každé řeky časem odpojit a vnořit do širšího okolí. Jednou si možná nějakou řeku taky střihnu v kuse.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

pěkné o týden jsme se minuli, my jely proti proudu Ohře a taky spaly v Brozanech, to byl šok. když jsem hledala ubytování v okolí, podle fotek to tak strašně nevypadalo, ale je fakt, že když je člověk znaven a je to na jednu noc, ledacos oželí, pavučiny nejsou v noci vidět a sucho bylo. nám pršelo jen v noci. moc hezká byla modrá značka od Nechranické přehrady, jelo se stále podle vody a pěkná šotolina až do Žatce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2017
    Autor: HMS

Pěkně jsi si zase zacestoval :o)))

Vikletice jsou opravdu příjemné.

K tomu tvému úterý - měly jsme snahu vyhýbat se i těm silnicícm č. 3, protože tady jsou úzké a frekventované. Pokud to šlo, hledaly jsme jinou trasu.
    Za Lounama, u Počedělic jsme to objely po červené a pak lesní cestou na Kystru. Pravda, z tvé strany by tam bylo prudké stoupání, ale bylo krátké. Na EV6 jsme se vrátily zase u Radonic.
    Úsek z těch Libochovic po cyklo 6 do Budyně - tohle byl jeden z nejkrásnějších úseků a rozhodně bych se ho nebála ani po dešti. Cesta je moc pěkně upravená a není důvod báýt se bahna.
    Myslím, že tady tě pan ckylista zcela zbytečně poslal na asfalt.

Pro nás byl nejhorší ten úsek z Brozan do Budyně - tady byla snaha se vyhnout hlavní, ale ta červená z Hostětic pro cyklistiku opravdu není.

Kemp v Brozanech je dost děs - koukám, že jsi ani nezaregistroval, že voda nebyla doporučena jako pitná :o)))

No a soutok Ohře/Labe - pro nás trošku bolestné téma. Myslím, že HMS nám nikdy neodpustí, že jsme k soutoku už nezajely...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2017
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

O té vodě jsem to skutečně nevěděl. Používal jsem ji jako pitnou a nabral jsem do bidonů i na další den. Ale žádné potíže z toho nebyly. Možná i proto, že jsem to nevěděl. Co mně tedy mrzí je ten úsek okolo Libochovic. Až tady pojedu příště, tak ho nevynechám.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2017
      Autor: vlakr

Určitě nebudeš zklamaný. Místy je to asfalt, místy je to široká upravená lesní cesta. Bahna se netřeba obávat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2017
        Autor: radka
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
dnes
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.

Hledám: tandemistku / tandemistu

14.10.2017
Zdravím čtenářky / čtenáře Hledám spolujezdce / spolujezdkyni na tandemové kolo: http://petr-stolfa.blog.cz/1710…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (16 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017