reklama

vidle Sontour XCP75LO

Zdravim,chtel bych se zeptat,jak poznam ze je vidlice spatna?Koupil jsem kolo s vidlici Sontour XCP 75 LO a pri jizde me brni ruce a to mam rukavice.prijde mi, ze ta vidle vubec nepruzi.Je to normalni u teto vidlice ze spatne tlumi nebo mam nejaky spatny kousek?diky za rady

[ Zpět ]
Datum: 19.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomik)
  • Re: vidle Sontour XCP75LO

         

    Bohužel - u sentůru je tohle normální, je to tvrdá vidlice. Lze to vylepšit (zřejmě podstatně) tunningem.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vidle Sontour XCP75LO

           

      OK,dikec,kouknu nekde do historie,urcite tam neco u "tuningu" bude:-)...ja s tim nemam zadne zkusenosti,tak doufam,ze to zmaknu

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vidle Sontour XCP75LO

             

        Dělá to Milan, viz www.tuning-test.cz.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vidle Sontour XCP75LO

               

          Přesně, pokud vůbec neví o co jde, tak doporučuji Milana... Ono to totiž není vůbec jednoduché...

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vidle Sontour XCP75LO

             

        [email protected]

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vidle Sontour XCP75LO

         

    Podle mě je to u téhle vidle zbytečné...soudě podle osobních zkušeností i zkušeností zde již mnohkrát napsaných je lepší tuhle vidli vyhodit a místo tunningu si trochu připlatit a pořídit něco jiného...Třeba Manitou Axel koupíš za necelé čtyři a stěžovat si určitě nebudeš...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vidle Sontour XCP75LO

           

      Při téhle příležitosti bych rád připomenul.
      Na mých stránkách je popis jednoduchých testů, které vychází z toho, že všeobecné znalosti o kvalitě odpružení jsou hodně zkreslené.
      Většinou na kvalitu chodu dojde řeč v okamžiku, kdy jsou vidle opravdu mizerně fungující, to je případ toho Suntouru ale jakmile je chod alespoň trochu lepší, je to označeno jako kvalitní vidlice, kterou je možné doporučit. Tohle je především případ toho Axela.
      Chci říct, že takový ten střed kvality se neřeší a potom se stírá to, kde končí střed a začíná opravdová špička.
      Laický test odpružení jsem připravil právě s ohledem na tuto problematiku a mohl by pomoci stanovit kritéria hodnocení. Já mám své standarty stanoveny a testy by měly sloužit hlavně vám, při vašem posuzování.
      Pro příklad, dokáže dnes někdo objektivně rozsoudit, zda Axel na pružině je lepší, než vzduchová Marzocha, o kolik je asi lepší Splice a jak je na tom proti J4?
      Katalogové a váhové informace si přečte každý ale tohle laické testování je něco zcela jiného.
      Systémy testování jsem připravil i proto, že o citlivý chod, je to, co mě na odpružení zajímá nejvíc a tohle nejde předvést na fotkách ale jenom takovýmhle testováním. Srovnání i tohoto levného upraveného Suntouru, proti popsané konkurenci se ani v nejmenším neobávám. Rozdíl bude znatelný.
      Samozřejmě nechci tvrdit, že z XCP 75 LO jde udělat špičková vidlice. Nejde, je to třeba brát jako naprostý základ, který ale může být překvapivě funkční a to za velmi nízkouí pořizovací cenu. Samozřejmě nejde vyřešit hlavní nedostatky a to je pevnost, verzus váha. Tím ale levnější vidlice trpí všechny.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

246 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024