reklama

Na Výsluní

Díky našim svatým víru zvěstovatelům a náboženskému reformátorovi, kterého si církev svatá sama upálila, jsme získali darem několik krásných volných dnů, které člověk může využít dle svého přání a podle svých představ. Naše představa byla odpočinout si aktivně, ale v klídku, nejlépe někde v lesích…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.07.2017
Autor: Lanna
  • Re: Na Výsluní

         

    Výborně. Už od přečtení knížky "Sudetská pouť aneb Waldgang" o těch Krušných horách přemýšlím. Tak mám další motivaci.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2017
    Autor: petrp
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Výsluní

           

      Dík moc za tip na knížku. Už jsem objednala:-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2017
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Výsluní

         

    Moc hezké počtení. Zjistila jsem, že je ještě mnoho míst v Krušných horách, které neznám, přestože jsem Krušné hory navštívila mnohokrát. Děkuji za inspiraci.

    Jen malá připomínka k textu této fotografie:
    http://lannka.rajce.idnes.cz/Na_Vysluni/...
    Nespletla sis obec Potůčky s obcí Prameny ve Slavkovské lese?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2017
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Výsluní

           

      Ano, máš pravdu, děkuji za upozornění a popisek změním.
      Potůčky jsou naopak jednou z nejbohatších obcí v Čechách.
      Hodně zadlužená v Krušných horách je naopak ta s tím kuchařem na terase v pravé poledne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2017
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Výsluní

         

    moc hezké, připomněla jsem si naši dámskou 2013, kdy jsme jeli, tenkrát s doprovodem po cyklo č. 23 a u Flajské přehrady jsem si spletla levou a pravou stranu a najelo se tenkrát o 20 km víc a ještě jsme spali na kopci. Burajda si to jistě taky při čtení vybavila :-) taky jsme za celý den potkali jen velmi málo lidí a cesty parádní. je to takový zapomenutý kraj, ale je tam krásně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2017
    Autor: HMS
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Výsluní

         

    Pěkné povídání i fotky. Pár míst znám z pěšího přechodu Krušných hor a ze zimní dovolené.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2017
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Výsluní

         

    Pěkné. Název mi nejdřív připomněl nějaké literární dílo, pak jsem vygůglila jen Na výsluní od Kožíška.

    U koupaliště v Perštejně jsme měli jednou zaparkované auto a udělali okruh směrem na JZ. Pak jsme jindy parkovali v Děčíně, odkud jsme se vydali na okruh také směr JZ. A prostředek Krušných hor mezi Měděncem a Flájemi s Výsluním mi zatím chybí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2017
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Výsluní

         

    Hezky napsané, zajímavá místa - určitě příjemná dovolená. Krušné hory jsou od nás dost "z ruky", sice jsme tam už párkrát byli - (na kole, na běžkách i na pěších akcích), ale bylo by tam pořád hodně co poznávat - láká i ta oblast za hranicí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2017
    Autor: aila
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Výsluní

           

      Za hranicí jsou Krušné hory hodně jiné. Jak osídlením, tak tvarem krajiny. Myslím, že tam je to spíš na cestu podle nějaké řeky než přejíždět z jednoho hlubokého údolí do druhého.
      Já znám Freiberskou Muldu a na dolním toku tu Cvikovskou a rovněž dolní tok řeky Šopavy (Zschopau) a myslím, že někdo zdejší projel podél obou Muld.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2017
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Výsluní

             

        Jo, právě ty tvé cesty mě zaujaly :-).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2017
        Autor: aila
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Výšku

             

        Na naši stranu padají Krusky divoce dolu do údolí díky zlomové tektonice a poměrné mladším panvim. To z te německé strany není. A verim, ze reliéf terénu mel taky určující vliv na osídlení.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Výšku

               

          Jak se ti jelo na "kolečku" na Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani ;-D
          Každého koho tamtudy protáhnu se chce "povozit" a když nás tamtudy jela banda asi 15 lidí, tak se hodně dlouho bavili i všichni kolemjdoucí...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2017
          Autor: BuLenka
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na Výšku

                 

            Na tomhle principu se dá občas vidět kolotoč na dětském hřišti. Osobně na tom jezdím dost často :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.07.2017
            Autor: radka
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na Výšku

                 

            To víš, že jsem si to taky nemohla nechat ujít:-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.07.2017
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na Výšku

                   

              A Kadaň se od dob, co jsem ji zevrubně prolezla někdy v dávných dobách, pěkně vyloupla do krásy:-))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.07.2017
              Autor: Lanna
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Na Výsluní

             

        No když už jsi to nakousl, tak sem dám odkaz na ty obě Muldy ;-D
        1. Freiberger Mulde - tu jsem jela jako první ovšem obráceně od soutoku nahoru skoro až k prameni
        http://krusnohoraci.rajce.idnes.cz/NEMECKO...
        2. Zwickauer Mulde - na tu došlo od pramene až k soutoku a potom po vzniklé Mulde až k Labi
        http://krusnohoraci.rajce.idnes.cz/NEMECKO...
        Projet se po všech třech Muldách můžete pouze s komentářem k jednotlivým fotkám. Bohužel neoplývám básnickým střevem a nejsem schopná sepsat souvislý blog :-(
        No a jinak je tady u nás opravdu krásně a pokud by jste se sem k nám někdo chtěl vypravit, tak z těchto stránek, já velmi ráda čerpám inspiraci na vyjížďky krátké i delší...
        http://www.krusnohorsky.cz/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2017
        Autor: BuLenka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Výsluní

               

          Díky moc za odkazy, večer se pokochám tvými cestami a fotkami.
          Z krusnohorsky.cz občas taky tahám rozumy, je to moc pěkný webík.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2017
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na Výsluní

                 

            Není zač, však já se též kochám těma tvýma cestama...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.07.2017
            Autor: BuLenka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Výsluní

               

          Já ještě zkusím přihodit můj oblíbený záběr na hrad Kriebstein na řece Zschopau.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2017
          Autor: petrp
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na Výsluní

                 

            Jj ten byl úžasný, tam se ještě vrátím...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.07.2017
            Autor: BuLenka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Výsluní

               

          Krásné a inspirativní fotky. A blogy umíš, jen používáš formu fotoblogů, je v tom příběh, kterým nás koukače provázíš. Prohlížení jsem si moc užila:-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2017
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Výsluní

               

          Úžasná cesta, máš to krásně nafocený a popsaný, zvládla jsem teď tu letošní, druhou asi zítra. Láká k následování. A nemrač se :-).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.07.2017
          Autor: aila
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024