reklama

Zkušenosti Yamaha středový pohon- pískání

Tak jsem s ženou po vyzkoušeni eMTb zcela propadli elektrokolu a pořídili se každý eMTB. Žená má Leader Foxe se zadním pohonem který ji krásně do kopečka vyveze ( Bafang) a já si pořídil předváděčku BH Rebel Lite ( najeto 400 km) s Yamahou středovým pohonem. Kolo je to vynikající, jen se mě zdá že bez asistence ten Leader Fox jede lépe a volněji než to moje. Jediné co mě hodně vadí je , že Yamaha se mě zdá hlučná. Yamaha velmi nepříjemně píská při nižší záteži a hlvně prvních dvou stupních asistence) tam kde Bafang je daleko tišší a pokud je slyšet tak ne nepříjemně. Yamaha má 4 stupně asistence a první stupeň: Eco -, je zcela nepoužitelné. Pokud zabírá tak jen píská ale evidentně vůbec neasistuje. Máte někdo zkušenosti s Yamaha motorem ? Není něco špatně ? Všude jsem se dočetl , že Yamaha je špičkový středový pohon a nikde o hlučnosti ani zmínka...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.07.2017
Autor: daddyo
  • Re: zkušenosti Yamaha středový pohon- pískání

         

    Také uvažuji o koupi pohonu Yamaha, tak by mě to pískání zajímalo také. Asi to pojedu někam vyzkoušet. První asistence by měla jenom kompenzovat váhu kola, případně jeho volnoběžný odpor. Mělo by to tedy simulovat jízdu na normálním kole. Druhý stupeň by měl být na pohodu, třetí do kopců a čtvrtý pro lenochy. :-)
    Zatím jsem zkoušel jenom Bafang. Tam mi trochu vadí, že při zabírání do kopce je slyšitelné vrzání plastu krytu motoru. Asi to ničemu nevadí, jen to trochu znervózňuje, protože máte pocit, že někde něco není OK.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2017
    Autor: jaro62
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zkušenosti Yamaha středový pohon- pískání

           

      mám 2x středový Bafang 750w a 1000w , na obou najeto cca 1500km a nic nevrže, hluk je srovnatelný s mým silničmím kolem

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2017
      Autor: venca73
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zkušenosti Yamaha středový pohon- pískání

           

      Po 5 dnech na kole už mám dost. Ještě k tomu jsem potkal na cestách po Vysočině pána s Haibikem a yamahou středovým pohonem a motor skutečně nepískal. Při dlouhém táhlem kopci kdy musím na nižší převod mě ta vysoká frekvence fakt vytáčí. Od 8 nahoru už to je lepší. Kolo jedu reklamovat, mluvil jsem s jiným prodejcem a ten mě sdělil že již dva motory kvůli pískání reklamovali tak jsem zvědav zda se nedosvím , že to je charakter výrobku. Zde malá demonstrace:
      https://www.youtube.com/watch?v=uB9Kobf41cw

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2017
      Autor: daddyo
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zkušenosti Yamaha středový pohon- pískání

             

        Dost protivný zvuk, ale na druhou stranu zase víš, že motor máš a že funguje :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2017
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: zkušenosti Yamaha středový pohon- pískání

               

          Na to, že yamaha jak píší všude je vcelku tichý motor to je opravdu velmi protivné. Zrovna ta frekvence tahá za uši....zvuk elektromoru mě nikterak nevadí ale to pískání určitě ano. Uvidíme jak se postaví k reklamaci...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.07.2017
          Autor: daddyo
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zkušenosti Yamaha středový pohon- pískání

                 

            Mám ho asi tyden ,trochu píská,ale jinak než tobě. tak nějak příjemně.možná bych spíš řekl,že vrní. prakticky ho pri jízdě moc nevnímám. Pneumatiky ho v pohodě přehluší.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.08.2017
            Autor: Luhal
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zkušenosti Yamaha středový pohon- pískání

             

        Ahoj, jak jsi dopadl s reklamací? Mám zřejmě stejný problém. Haibike Sduro 2016.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.11.2017
        Autor: skv
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zkušenosti Yamaha středový pohon- pískání

         

    nemam zadny problem a mam najeto cca 5000km

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2017
    Autor: miloraj
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

272 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024